Haaland extatisch over romance met De Bruyne

647
Haaland extatisch over romance met De Bruyne

Wie zal Manchester City kunnen afstoppen volgend seizoen? Erling Braut Haaland wordt straks de nieuwe aanvalsleider van The Citizens en door de aanwezigheid van de goalgetter zullen de indrukwekkende passes van Kevin De Bruyne ongetwijfeld nóg beter benut worden. Een nieuw droomduo is in de maak.


PEP GOOIT HET OVER EEN ANDERE BOEG

Het einde van het huidige voetbalseizoen nadert met zienderogen, maar ondertussen wordt er al vol spanning uitgekeken naar het volgende seizoen. Dat is alvast het geval bij Manchester City, waar men goed op weg is om de Premier League te winnen, maar opnieuw een stapje tekort kwam om de eindzege te pakken in de Champions League. De komst van Erling Braut Haaland moet Pep Guardiola een extra kwaliteitsinjectie bezorgen alsook een nieuwe dimensie in zijn ploeg, om het ultieme doel te bereiken: de Europese dominantie.

Het is veelzeggend dat Pep Guardiola Erling Haaland naar het Etihad Stadium haalt. De Catalaanse tactictus heeft een voorliefde voor een valse negen in zijn ploeg, maar dat type is Haaland helemaal niet. Hij is namelijk een spits die het moet hebben van de ballen in de box, en uiteraard van zijn vele doelpunten. In moeilijke wedstrijdomstandigheden of in pure money time is het heel handig uit om een klinische spits zoals Haaland in de ploeg te hebben. Iets wat Guardiola ook beseft indien hij het allerhoogste wil nastreven bij Manchester City.



Die ambitie blijkt alvast door de enorme financiële inspanning die Manchester City leverde om Erling Haaland aan te trekken. Volgens Sky Sports loopt het totaalbedrag van de supertransfer al snel op tot zo’n 250 miljoen pond, omgerekend ongeveer 290 miljoen euro. Dat hallucinant bedrag houdt de transfersom in, maar ook de commissies voor Haalands entourage en een persoonlijke tekenbonus. En ook niet onbelangrijk: een gegarandeerd weeksalaris van om en bij de 400 honderdduizend euro.

ALLERBESTE CLUB TER WERELD

Manchester City beschikt met Erling Haaland weldra over een spits van wereldklasse. Dit seizoen was ie alvast de derde vlotst scorende speler in de grootste vijf Europese competities. Haaland scoorde 0,97 doelpunt per 90 minuten, wat dus neerkomt op bijna één doelpunt per wedstrijd. Enkel Robert Lewandowski (Bayern München, 1,01 doelpunt per 90 minuten) en Patrik Schick (Bayer Leverkusen, 1,03 doelpunt per 90 minuten) scoorden dit seizoen nog regelmatiger dan Haaland.



Daarnaast was de Noorse stormram ook de vierde dreigendste speler voor het doel in de vijf grootste Europese competities. Erling Haaland weet dus als geen ander hoe hij een doelpunt moet maken én hoe hij zich moet positioneren in de zone van de waarheid. Een goalgetter pur sang, die ondertussen al 85 goals in 88 officiële wedstrijden lukte voor Borussia Dortmund. En niet te vergeten: hij is nog maar 21 jaar jong. Het moge duidelijk zijn dat Manchester City zich nu al profileert om volgend seizoen de allerbeste voetbalclub ter wereld te worden.

DODELIJKSTE DUO

Erling Haaland zal een grote bijdrage moeten leveren om die gedurfde ambitie te realiseren, maar ook van Kevin De Bruyne wordt er zoals steeds veel verwacht. In het Etihad Stadium hoopt men alvast dat Haaland en De Bruyne een goede verstandhouding zullen onderhouden op het veld, waardoor beide sterspelers het beste uit elkaar kunnen halen. Haaland is vandaag één van de beste spitsen ter wereld, en De Bruyne misschien wel de beste speler en aangever. Deze toekomstige wisselwerking doet alvast vermoeden dat Haaland en De Bruyne straks het meest dodelijke duo ter wereld kan worden.



Kevin De Bruyne is nu al één van de beste foeriers ter wereld, maar door de komst van een superspits zoals Erling Haaland, kan de Rode Duivel zijn passes en voorzetten nóg beter laten benutten. “De komst van Haaland wordt een zegen voor de Bruyne. Tegen Newcastle dropte hij zaterdag drie perfecte ballen in de box. Een topspits zou zeker gescoord hebben, maar die gingen tot dusver verloren”, stelt Simon Bajkowski, City-watcher bij Manchester Evening News, deze week tegenover Sporza.

ROMANCE OP TIL

Anderzijds zal Erling Haaland ongetwijfeld ook profijt kunnen halen uit de samenwerking met Kevin De Bruyne. Bij Borussia Dortmund werd hij al goed bediend door zijn ploegmaats, maar de visie en spelintelligentie van De Bruyne is toch nog van een heel ander niveau. KDB levert per wedstrijd bijvoorbeeld 6,8 passes naar de box van de tegenstander, een indrukwekkend gemiddelde waarmee hij de beste speler is in de Premier League. Ter vergelijking: de primus bij Borussia Dortmund in dat onderdeel is Thomas Meunier, met per wedstrijd 3,8 passes naar de box van de tegenstander.



Daarnaast presteert Kevin De Bruyne in vergelijking met de huidige spelers bij Borussia Dortmund ook beter in de kansencreatie voor het doel, wat een belangrijke factor wordt om Erling Haaland te bevoorraden, alsook de shot assists en de sleutelpasses. In elk van deze onderdelen legt De Bruyne veel betere cijfers voor dan elk van de huidige Borussia Dortmund-spelers. Een ware romance dient zich dus aan tussen Haaland en De Bruyne, die eerder deze week al onbewust een doelpunt vierde op dezelfde manier zoals zijn toekomstige ploegmaat. “Iedereen vertelde me dat ik vierde zoals Haaland. Maar dat wist ik zelfs niet.”

LEES OOK: De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

🚀

Wordt Man City volgend seizoen de beste ploeg ter wereld?

Meest recent

'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

721
721
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

69
69
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

20
20
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

94
94
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

124
124
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

244
244
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

87
87
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

378
378
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

117
117
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

149
149
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

180
180
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

107
107
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

399
399
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

145
145
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

53
53
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

662
662
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

256
256
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

399
399
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

438
438
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

641
641
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

199
199
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

121
121
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

273
273
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

511
511
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

920
920

Meer sportnieuws