Haaland extatisch over romance met De Bruyne

647
Haaland extatisch over romance met De Bruyne

Wie zal Manchester City kunnen afstoppen volgend seizoen? Erling Braut Haaland wordt straks de nieuwe aanvalsleider van The Citizens en door de aanwezigheid van de goalgetter zullen de indrukwekkende passes van Kevin De Bruyne ongetwijfeld nóg beter benut worden. Een nieuw droomduo is in de maak.


PEP GOOIT HET OVER EEN ANDERE BOEG

Het einde van het huidige voetbalseizoen nadert met zienderogen, maar ondertussen wordt er al vol spanning uitgekeken naar het volgende seizoen. Dat is alvast het geval bij Manchester City, waar men goed op weg is om de Premier League te winnen, maar opnieuw een stapje tekort kwam om de eindzege te pakken in de Champions League. De komst van Erling Braut Haaland moet Pep Guardiola een extra kwaliteitsinjectie bezorgen alsook een nieuwe dimensie in zijn ploeg, om het ultieme doel te bereiken: de Europese dominantie.

Het is veelzeggend dat Pep Guardiola Erling Haaland naar het Etihad Stadium haalt. De Catalaanse tactictus heeft een voorliefde voor een valse negen in zijn ploeg, maar dat type is Haaland helemaal niet. Hij is namelijk een spits die het moet hebben van de ballen in de box, en uiteraard van zijn vele doelpunten. In moeilijke wedstrijdomstandigheden of in pure money time is het heel handig uit om een klinische spits zoals Haaland in de ploeg te hebben. Iets wat Guardiola ook beseft indien hij het allerhoogste wil nastreven bij Manchester City.



Die ambitie blijkt alvast door de enorme financiële inspanning die Manchester City leverde om Erling Haaland aan te trekken. Volgens Sky Sports loopt het totaalbedrag van de supertransfer al snel op tot zo’n 250 miljoen pond, omgerekend ongeveer 290 miljoen euro. Dat hallucinant bedrag houdt de transfersom in, maar ook de commissies voor Haalands entourage en een persoonlijke tekenbonus. En ook niet onbelangrijk: een gegarandeerd weeksalaris van om en bij de 400 honderdduizend euro.

ALLERBESTE CLUB TER WERELD

Manchester City beschikt met Erling Haaland weldra over een spits van wereldklasse. Dit seizoen was ie alvast de derde vlotst scorende speler in de grootste vijf Europese competities. Haaland scoorde 0,97 doelpunt per 90 minuten, wat dus neerkomt op bijna één doelpunt per wedstrijd. Enkel Robert Lewandowski (Bayern München, 1,01 doelpunt per 90 minuten) en Patrik Schick (Bayer Leverkusen, 1,03 doelpunt per 90 minuten) scoorden dit seizoen nog regelmatiger dan Haaland.



Daarnaast was de Noorse stormram ook de vierde dreigendste speler voor het doel in de vijf grootste Europese competities. Erling Haaland weet dus als geen ander hoe hij een doelpunt moet maken én hoe hij zich moet positioneren in de zone van de waarheid. Een goalgetter pur sang, die ondertussen al 85 goals in 88 officiële wedstrijden lukte voor Borussia Dortmund. En niet te vergeten: hij is nog maar 21 jaar jong. Het moge duidelijk zijn dat Manchester City zich nu al profileert om volgend seizoen de allerbeste voetbalclub ter wereld te worden.

DODELIJKSTE DUO

Erling Haaland zal een grote bijdrage moeten leveren om die gedurfde ambitie te realiseren, maar ook van Kevin De Bruyne wordt er zoals steeds veel verwacht. In het Etihad Stadium hoopt men alvast dat Haaland en De Bruyne een goede verstandhouding zullen onderhouden op het veld, waardoor beide sterspelers het beste uit elkaar kunnen halen. Haaland is vandaag één van de beste spitsen ter wereld, en De Bruyne misschien wel de beste speler en aangever. Deze toekomstige wisselwerking doet alvast vermoeden dat Haaland en De Bruyne straks het meest dodelijke duo ter wereld kan worden.



Kevin De Bruyne is nu al één van de beste foeriers ter wereld, maar door de komst van een superspits zoals Erling Haaland, kan de Rode Duivel zijn passes en voorzetten nóg beter laten benutten. “De komst van Haaland wordt een zegen voor de Bruyne. Tegen Newcastle dropte hij zaterdag drie perfecte ballen in de box. Een topspits zou zeker gescoord hebben, maar die gingen tot dusver verloren”, stelt Simon Bajkowski, City-watcher bij Manchester Evening News, deze week tegenover Sporza.

ROMANCE OP TIL

Anderzijds zal Erling Haaland ongetwijfeld ook profijt kunnen halen uit de samenwerking met Kevin De Bruyne. Bij Borussia Dortmund werd hij al goed bediend door zijn ploegmaats, maar de visie en spelintelligentie van De Bruyne is toch nog van een heel ander niveau. KDB levert per wedstrijd bijvoorbeeld 6,8 passes naar de box van de tegenstander, een indrukwekkend gemiddelde waarmee hij de beste speler is in de Premier League. Ter vergelijking: de primus bij Borussia Dortmund in dat onderdeel is Thomas Meunier, met per wedstrijd 3,8 passes naar de box van de tegenstander.



Daarnaast presteert Kevin De Bruyne in vergelijking met de huidige spelers bij Borussia Dortmund ook beter in de kansencreatie voor het doel, wat een belangrijke factor wordt om Erling Haaland te bevoorraden, alsook de shot assists en de sleutelpasses. In elk van deze onderdelen legt De Bruyne veel betere cijfers voor dan elk van de huidige Borussia Dortmund-spelers. Een ware romance dient zich dus aan tussen Haaland en De Bruyne, die eerder deze week al onbewust een doelpunt vierde op dezelfde manier zoals zijn toekomstige ploegmaat. “Iedereen vertelde me dat ik vierde zoals Haaland. Maar dat wist ik zelfs niet.”

LEES OOK: ‘Opeens meedogenloze De Bruyne-ingreep bij Napoli’

Wordt Man City volgend seizoen de beste ploeg ter wereld?

Meest recent

'5 voor 12 in Anderlecht: JPl-transfer(s) op til?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

38
38
'Vermant klopt op tafel: bom barst bij Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

112
112
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

240
240
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

368
368
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

90
90
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

579
579
'Arsenal vol voor Rode Duivel als opvolger Martinelli'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

98
98
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

646
646
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

729
729
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1019
1019
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

600
600
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

332
332
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

285
285
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

805
805
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

758
758
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

312
312
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

184
184
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

84
84
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

391
391
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

305
305
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

239
239
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

69
69
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

263
263
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

244
244
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

40
40

Meer sportnieuws