Haaland extatisch over romance met De Bruyne

647 stemmen
Haaland extatisch over romance met De Bruyne

Wie zal Manchester City kunnen afstoppen volgend seizoen? Erling Braut Haaland wordt straks de nieuwe aanvalsleider van The Citizens en door de aanwezigheid van de goalgetter zullen de indrukwekkende passes van Kevin De Bruyne ongetwijfeld nóg beter benut worden. Een nieuw droomduo is in de maak.


PEP GOOIT HET OVER EEN ANDERE BOEG

Het einde van het huidige voetbalseizoen nadert met zienderogen, maar ondertussen wordt er al vol spanning uitgekeken naar het volgende seizoen. Dat is alvast het geval bij Manchester City, waar men goed op weg is om de Premier League te winnen, maar opnieuw een stapje tekort kwam om de eindzege te pakken in de Champions League. De komst van Erling Braut Haaland moet Pep Guardiola een extra kwaliteitsinjectie bezorgen alsook een nieuwe dimensie in zijn ploeg, om het ultieme doel te bereiken: de Europese dominantie.

Het is veelzeggend dat Pep Guardiola Erling Haaland naar het Etihad Stadium haalt. De Catalaanse tactictus heeft een voorliefde voor een valse negen in zijn ploeg, maar dat type is Haaland helemaal niet. Hij is namelijk een spits die het moet hebben van de ballen in de box, en uiteraard van zijn vele doelpunten. In moeilijke wedstrijdomstandigheden of in pure money time is het heel handig uit om een klinische spits zoals Haaland in de ploeg te hebben. Iets wat Guardiola ook beseft indien hij het allerhoogste wil nastreven bij Manchester City.



Die ambitie blijkt alvast door de enorme financiële inspanning die Manchester City leverde om Erling Haaland aan te trekken. Volgens Sky Sports loopt het totaalbedrag van de supertransfer al snel op tot zo’n 250 miljoen pond, omgerekend ongeveer 290 miljoen euro. Dat hallucinant bedrag houdt de transfersom in, maar ook de commissies voor Haalands entourage en een persoonlijke tekenbonus. En ook niet onbelangrijk: een gegarandeerd weeksalaris van om en bij de 400 honderdduizend euro.

ALLERBESTE CLUB TER WERELD

Manchester City beschikt met Erling Haaland weldra over een spits van wereldklasse. Dit seizoen was ie alvast de derde vlotst scorende speler in de grootste vijf Europese competities. Haaland scoorde 0,97 doelpunt per 90 minuten, wat dus neerkomt op bijna één doelpunt per wedstrijd. Enkel Robert Lewandowski (Bayern München, 1,01 doelpunt per 90 minuten) en Patrik Schick (Bayer Leverkusen, 1,03 doelpunt per 90 minuten) scoorden dit seizoen nog regelmatiger dan Haaland.



Daarnaast was de Noorse stormram ook de vierde dreigendste speler voor het doel in de vijf grootste Europese competities. Erling Haaland weet dus als geen ander hoe hij een doelpunt moet maken én hoe hij zich moet positioneren in de zone van de waarheid. Een goalgetter pur sang, die ondertussen al 85 goals in 88 officiële wedstrijden lukte voor Borussia Dortmund. En niet te vergeten: hij is nog maar 21 jaar jong. Het moge duidelijk zijn dat Manchester City zich nu al profileert om volgend seizoen de allerbeste voetbalclub ter wereld te worden.

DODELIJKSTE DUO

Erling Haaland zal een grote bijdrage moeten leveren om die gedurfde ambitie te realiseren, maar ook van Kevin De Bruyne wordt er zoals steeds veel verwacht. In het Etihad Stadium hoopt men alvast dat Haaland en De Bruyne een goede verstandhouding zullen onderhouden op het veld, waardoor beide sterspelers het beste uit elkaar kunnen halen. Haaland is vandaag één van de beste spitsen ter wereld, en De Bruyne misschien wel de beste speler en aangever. Deze toekomstige wisselwerking doet alvast vermoeden dat Haaland en De Bruyne straks het meest dodelijke duo ter wereld kan worden.



Kevin De Bruyne is nu al één van de beste foeriers ter wereld, maar door de komst van een superspits zoals Erling Haaland, kan de Rode Duivel zijn passes en voorzetten nóg beter laten benutten. “De komst van Haaland wordt een zegen voor de Bruyne. Tegen Newcastle dropte hij zaterdag drie perfecte ballen in de box. Een topspits zou zeker gescoord hebben, maar die gingen tot dusver verloren”, stelt Simon Bajkowski, City-watcher bij Manchester Evening News, deze week tegenover Sporza.

ROMANCE OP TIL

Anderzijds zal Erling Haaland ongetwijfeld ook profijt kunnen halen uit de samenwerking met Kevin De Bruyne. Bij Borussia Dortmund werd hij al goed bediend door zijn ploegmaats, maar de visie en spelintelligentie van De Bruyne is toch nog van een heel ander niveau. KDB levert per wedstrijd bijvoorbeeld 6,8 passes naar de box van de tegenstander, een indrukwekkend gemiddelde waarmee hij de beste speler is in de Premier League. Ter vergelijking: de primus bij Borussia Dortmund in dat onderdeel is Thomas Meunier, met per wedstrijd 3,8 passes naar de box van de tegenstander.



Daarnaast presteert Kevin De Bruyne in vergelijking met de huidige spelers bij Borussia Dortmund ook beter in de kansencreatie voor het doel, wat een belangrijke factor wordt om Erling Haaland te bevoorraden, alsook de shot assists en de sleutelpasses. In elk van deze onderdelen legt De Bruyne veel betere cijfers voor dan elk van de huidige Borussia Dortmund-spelers. Een ware romance dient zich dus aan tussen Haaland en De Bruyne, die eerder deze week al onbewust een doelpunt vierde op dezelfde manier zoals zijn toekomstige ploegmaat. “Iedereen vertelde me dat ik vierde zoals Haaland. Maar dat wist ik zelfs niet.”

LEES OOK: Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Wordt Man City volgend seizoen de beste ploeg ter wereld?

Meest recent

'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

1
1
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

42
42
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

23
23
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

16
16
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

302
302
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

250
250
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

48
48
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

228
228
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

115
115
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

234
234
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

125
125
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

166
166
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

103
103
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

64
64
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

69
69
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

505
505
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

240
240
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

319
319
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

310
310
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

81
81
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1065
1065
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

341
341
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

378
378
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

459
459

Meer sportnieuws