Haaland extatisch over romance met De Bruyne

647 stemmen
Haaland extatisch over romance met De Bruyne

Wie zal Manchester City kunnen afstoppen volgend seizoen? Erling Braut Haaland wordt straks de nieuwe aanvalsleider van The Citizens en door de aanwezigheid van de goalgetter zullen de indrukwekkende passes van Kevin De Bruyne ongetwijfeld nóg beter benut worden. Een nieuw droomduo is in de maak.


PEP GOOIT HET OVER EEN ANDERE BOEG

Het einde van het huidige voetbalseizoen nadert met zienderogen, maar ondertussen wordt er al vol spanning uitgekeken naar het volgende seizoen. Dat is alvast het geval bij Manchester City, waar men goed op weg is om de Premier League te winnen, maar opnieuw een stapje tekort kwam om de eindzege te pakken in de Champions League. De komst van Erling Braut Haaland moet Pep Guardiola een extra kwaliteitsinjectie bezorgen alsook een nieuwe dimensie in zijn ploeg, om het ultieme doel te bereiken: de Europese dominantie.

Het is veelzeggend dat Pep Guardiola Erling Haaland naar het Etihad Stadium haalt. De Catalaanse tactictus heeft een voorliefde voor een valse negen in zijn ploeg, maar dat type is Haaland helemaal niet. Hij is namelijk een spits die het moet hebben van de ballen in de box, en uiteraard van zijn vele doelpunten. In moeilijke wedstrijdomstandigheden of in pure money time is het heel handig uit om een klinische spits zoals Haaland in de ploeg te hebben. Iets wat Guardiola ook beseft indien hij het allerhoogste wil nastreven bij Manchester City.



Die ambitie blijkt alvast door de enorme financiële inspanning die Manchester City leverde om Erling Haaland aan te trekken. Volgens Sky Sports loopt het totaalbedrag van de supertransfer al snel op tot zo’n 250 miljoen pond, omgerekend ongeveer 290 miljoen euro. Dat hallucinant bedrag houdt de transfersom in, maar ook de commissies voor Haalands entourage en een persoonlijke tekenbonus. En ook niet onbelangrijk: een gegarandeerd weeksalaris van om en bij de 400 honderdduizend euro.

ALLERBESTE CLUB TER WERELD

Manchester City beschikt met Erling Haaland weldra over een spits van wereldklasse. Dit seizoen was ie alvast de derde vlotst scorende speler in de grootste vijf Europese competities. Haaland scoorde 0,97 doelpunt per 90 minuten, wat dus neerkomt op bijna één doelpunt per wedstrijd. Enkel Robert Lewandowski (Bayern München, 1,01 doelpunt per 90 minuten) en Patrik Schick (Bayer Leverkusen, 1,03 doelpunt per 90 minuten) scoorden dit seizoen nog regelmatiger dan Haaland.



Daarnaast was de Noorse stormram ook de vierde dreigendste speler voor het doel in de vijf grootste Europese competities. Erling Haaland weet dus als geen ander hoe hij een doelpunt moet maken én hoe hij zich moet positioneren in de zone van de waarheid. Een goalgetter pur sang, die ondertussen al 85 goals in 88 officiële wedstrijden lukte voor Borussia Dortmund. En niet te vergeten: hij is nog maar 21 jaar jong. Het moge duidelijk zijn dat Manchester City zich nu al profileert om volgend seizoen de allerbeste voetbalclub ter wereld te worden.

DODELIJKSTE DUO

Erling Haaland zal een grote bijdrage moeten leveren om die gedurfde ambitie te realiseren, maar ook van Kevin De Bruyne wordt er zoals steeds veel verwacht. In het Etihad Stadium hoopt men alvast dat Haaland en De Bruyne een goede verstandhouding zullen onderhouden op het veld, waardoor beide sterspelers het beste uit elkaar kunnen halen. Haaland is vandaag één van de beste spitsen ter wereld, en De Bruyne misschien wel de beste speler en aangever. Deze toekomstige wisselwerking doet alvast vermoeden dat Haaland en De Bruyne straks het meest dodelijke duo ter wereld kan worden.



Kevin De Bruyne is nu al één van de beste foeriers ter wereld, maar door de komst van een superspits zoals Erling Haaland, kan de Rode Duivel zijn passes en voorzetten nóg beter laten benutten. “De komst van Haaland wordt een zegen voor de Bruyne. Tegen Newcastle dropte hij zaterdag drie perfecte ballen in de box. Een topspits zou zeker gescoord hebben, maar die gingen tot dusver verloren”, stelt Simon Bajkowski, City-watcher bij Manchester Evening News, deze week tegenover Sporza.

ROMANCE OP TIL

Anderzijds zal Erling Haaland ongetwijfeld ook profijt kunnen halen uit de samenwerking met Kevin De Bruyne. Bij Borussia Dortmund werd hij al goed bediend door zijn ploegmaats, maar de visie en spelintelligentie van De Bruyne is toch nog van een heel ander niveau. KDB levert per wedstrijd bijvoorbeeld 6,8 passes naar de box van de tegenstander, een indrukwekkend gemiddelde waarmee hij de beste speler is in de Premier League. Ter vergelijking: de primus bij Borussia Dortmund in dat onderdeel is Thomas Meunier, met per wedstrijd 3,8 passes naar de box van de tegenstander.



Daarnaast presteert Kevin De Bruyne in vergelijking met de huidige spelers bij Borussia Dortmund ook beter in de kansencreatie voor het doel, wat een belangrijke factor wordt om Erling Haaland te bevoorraden, alsook de shot assists en de sleutelpasses. In elk van deze onderdelen legt De Bruyne veel betere cijfers voor dan elk van de huidige Borussia Dortmund-spelers. Een ware romance dient zich dus aan tussen Haaland en De Bruyne, die eerder deze week al onbewust een doelpunt vierde op dezelfde manier zoals zijn toekomstige ploegmaat. “Iedereen vertelde me dat ik vierde zoals Haaland. Maar dat wist ik zelfs niet.”

LEES OOK: ‘Schoktransfer Erling Haaland na WK op komst

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

‘Schoktransfer Erling Haaland na WK op komst
‘Schoktransfer Erling Haaland na WK op komst
294

Wordt Man City volgend seizoen de beste ploeg ter wereld?

Meest recent

Broos hakt knoop door definitief door over toekomst

Hugo Broos deed het zeer goed op het WK. Hij bereikte met Zuid-Afrika de zestiende finales, waar ze ...

0
0
'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Wat een zomermercato voor KVC Westerlo. De Kemphanen kennen hun meest lucratieve transferperiode ...

124
124
Argentinië legt Egypte over de knie na doldwaze slotfase

Argentinië nam het om 18u in de achtste finales op tegen Egypte. De Argentijnen hadden het knap ...

41
41
'Geduld is op: Sibierski stuurt grootverdiener naar exit'

Het geduld bij Anderlecht wordt kleiner. Antoine Sibierski wil een nieuwe ploeg bouwen, en daar ...

353
353
'Anderlecht vreest: Ajax plots met zak vol geld'

Antoine Sibierski zal dringend een tandje gaan moeten bijsteken, want binnen een tweetal weken wacht ...

179
179
Straffe Rudi Garcia laat héél België opnieuw dromen

Het WK 2026 is al geslaagd voor de Rode Duivels. Rudi Garcia heeft (nog maar eens) zijn gram gehaald ...

100
100
'Club Brugge heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Hoewel er een hete zomer werd voorspeld, bleef het tot dusver opvallend rustig bij Club Brugge. Daar ...

336
336
Vanhaezebrouck voorspelt verrassing: wit konijn Garcia?

De wegen van Rudi Garcia zijn ondoorgrondelijk, maar voorlopig leveren ze wel het gewenste resultaat ...

239
239
'Grote kuis in Genk: spits bij grof huisvuil gezet'

Nicky Hayen staat op het punt om als een dief in de nacht naar Burnley te vertrekken, en dus moet ...

221
221
Garcia hakt knopen door: Vanaken in, De Bruyne out

Voor de tweede match op rij haalde Rudi Garcia zijn gram. Na de comeback tegen Senegal deden zijn ...

258
258
De Ketelaere doet monden openvallen met opvallend geheim

Soms is één avond genoeg om alle twijfels weg te vegen. Waar de kritiek de voorbije ...

180
180
'Sibierski in actie: Anderlecht-flop richting exit'

Op inkomend vlak staat de teller bij RSC Anderlecht intussen op twee nieuwkomers, maar op uitgaand ...

594
594
'Done deal: Genk verliest Hayen, opvolger al bekend?'

Als een donderslag bij heldere hemel dreigt KRC Genk op zoek te moeten gaan naar een nieuwe T1. ...

870
870
Update gezondheidstoestand Karel Snoeckx beroert iedereen

De voetbalwereld (en ver daarbuiten) is al dagenlang in de ban van een absurd geval van ...

141
141
Doku vs Yamal: “Hij zal ontploffen, schrijf maar op”

Jérémy Doku begon tegen de Verenigde Staten op de bank. De aanvaller begon in ...

235
235
Bizarre WK-stats Rode Duivels: Lukaku, Trossard én CDK

De Rode Duivels zitten in de kwartfinale van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Na een ...

152
152
Vandenbempt velt oordeel: “Enige minpunt bij Rode Duivels”

België is naar de kwartfinale op het WK 2026 na een knappe zege tegen gastland Verenigde ...

157
157
Garcia krijgt gouden raad voor clash tegen Spanje

De Rode Duivels wisten zich overtuigend te plaatsen voor de kwartfinale. In de 1/8e finales werd de ...

327
327
‘Schoktransfer Erling Haaland na WK op komst

Erling Haaland is een fenomeen en dat toont hij ook op het WK. De aanvaller zit al aan zeven ...

294
294
Jonathan Legear binnenkort hoofdtrainer in België?

Jonathan Legear tekende een contract bij Standard Luik en gaat als assistent van Vincent ...

119
119
Vandenbempt gelooft ogen niet: "Veel vragen Garcia"

Bondscoach Rudi Garcia deinst er niet voor terug om tegen schenen te stampen. Tegen Senegal zette de ...

271
271
Antwerp twijfelt niet en slaat meteen toe na wereldgoal

Royal Antwerp FC focuste zich de afgelopen jaren meer en meer op de eigen jeugd. Dat deed The Great ...

204
204
‘Monstertransfer: Karetsas plots aangeboden bij grootmacht’

Konstantinos Karetsas maakt al enkele seizoenen furore op de Belgische velden. Het Griekse toptalent ...

266
266
‘KRC Genk schrikt: bliksemvertrek Nicky Hayen lonkt’

Nicky Hayen kende een sterke periode bij Club Brugge, maar werd uiteindelijk toch ontslagen na een ...

551
551
Rudi Garcia is genadeloos: wat met De Bruyne op WK?

Bondscoach Rudi Garcia is er niet vies van om harde keuzes te maken. Tegen de Verenigde Staten zette ...

772
772

Meer sportnieuws