Haaland extatisch over romance met De Bruyne

647
Haaland extatisch over romance met De Bruyne

Wie zal Manchester City kunnen afstoppen volgend seizoen? Erling Braut Haaland wordt straks de nieuwe aanvalsleider van The Citizens en door de aanwezigheid van de goalgetter zullen de indrukwekkende passes van Kevin De Bruyne ongetwijfeld nóg beter benut worden. Een nieuw droomduo is in de maak.


PEP GOOIT HET OVER EEN ANDERE BOEG

Het einde van het huidige voetbalseizoen nadert met zienderogen, maar ondertussen wordt er al vol spanning uitgekeken naar het volgende seizoen. Dat is alvast het geval bij Manchester City, waar men goed op weg is om de Premier League te winnen, maar opnieuw een stapje tekort kwam om de eindzege te pakken in de Champions League. De komst van Erling Braut Haaland moet Pep Guardiola een extra kwaliteitsinjectie bezorgen alsook een nieuwe dimensie in zijn ploeg, om het ultieme doel te bereiken: de Europese dominantie.

Het is veelzeggend dat Pep Guardiola Erling Haaland naar het Etihad Stadium haalt. De Catalaanse tactictus heeft een voorliefde voor een valse negen in zijn ploeg, maar dat type is Haaland helemaal niet. Hij is namelijk een spits die het moet hebben van de ballen in de box, en uiteraard van zijn vele doelpunten. In moeilijke wedstrijdomstandigheden of in pure money time is het heel handig uit om een klinische spits zoals Haaland in de ploeg te hebben. Iets wat Guardiola ook beseft indien hij het allerhoogste wil nastreven bij Manchester City.



Die ambitie blijkt alvast door de enorme financiële inspanning die Manchester City leverde om Erling Haaland aan te trekken. Volgens Sky Sports loopt het totaalbedrag van de supertransfer al snel op tot zo’n 250 miljoen pond, omgerekend ongeveer 290 miljoen euro. Dat hallucinant bedrag houdt de transfersom in, maar ook de commissies voor Haalands entourage en een persoonlijke tekenbonus. En ook niet onbelangrijk: een gegarandeerd weeksalaris van om en bij de 400 honderdduizend euro.

ALLERBESTE CLUB TER WERELD

Manchester City beschikt met Erling Haaland weldra over een spits van wereldklasse. Dit seizoen was ie alvast de derde vlotst scorende speler in de grootste vijf Europese competities. Haaland scoorde 0,97 doelpunt per 90 minuten, wat dus neerkomt op bijna één doelpunt per wedstrijd. Enkel Robert Lewandowski (Bayern München, 1,01 doelpunt per 90 minuten) en Patrik Schick (Bayer Leverkusen, 1,03 doelpunt per 90 minuten) scoorden dit seizoen nog regelmatiger dan Haaland.



Daarnaast was de Noorse stormram ook de vierde dreigendste speler voor het doel in de vijf grootste Europese competities. Erling Haaland weet dus als geen ander hoe hij een doelpunt moet maken én hoe hij zich moet positioneren in de zone van de waarheid. Een goalgetter pur sang, die ondertussen al 85 goals in 88 officiële wedstrijden lukte voor Borussia Dortmund. En niet te vergeten: hij is nog maar 21 jaar jong. Het moge duidelijk zijn dat Manchester City zich nu al profileert om volgend seizoen de allerbeste voetbalclub ter wereld te worden.

DODELIJKSTE DUO

Erling Haaland zal een grote bijdrage moeten leveren om die gedurfde ambitie te realiseren, maar ook van Kevin De Bruyne wordt er zoals steeds veel verwacht. In het Etihad Stadium hoopt men alvast dat Haaland en De Bruyne een goede verstandhouding zullen onderhouden op het veld, waardoor beide sterspelers het beste uit elkaar kunnen halen. Haaland is vandaag één van de beste spitsen ter wereld, en De Bruyne misschien wel de beste speler en aangever. Deze toekomstige wisselwerking doet alvast vermoeden dat Haaland en De Bruyne straks het meest dodelijke duo ter wereld kan worden.



Kevin De Bruyne is nu al één van de beste foeriers ter wereld, maar door de komst van een superspits zoals Erling Haaland, kan de Rode Duivel zijn passes en voorzetten nóg beter laten benutten. “De komst van Haaland wordt een zegen voor de Bruyne. Tegen Newcastle dropte hij zaterdag drie perfecte ballen in de box. Een topspits zou zeker gescoord hebben, maar die gingen tot dusver verloren”, stelt Simon Bajkowski, City-watcher bij Manchester Evening News, deze week tegenover Sporza.

ROMANCE OP TIL

Anderzijds zal Erling Haaland ongetwijfeld ook profijt kunnen halen uit de samenwerking met Kevin De Bruyne. Bij Borussia Dortmund werd hij al goed bediend door zijn ploegmaats, maar de visie en spelintelligentie van De Bruyne is toch nog van een heel ander niveau. KDB levert per wedstrijd bijvoorbeeld 6,8 passes naar de box van de tegenstander, een indrukwekkend gemiddelde waarmee hij de beste speler is in de Premier League. Ter vergelijking: de primus bij Borussia Dortmund in dat onderdeel is Thomas Meunier, met per wedstrijd 3,8 passes naar de box van de tegenstander.



Daarnaast presteert Kevin De Bruyne in vergelijking met de huidige spelers bij Borussia Dortmund ook beter in de kansencreatie voor het doel, wat een belangrijke factor wordt om Erling Haaland te bevoorraden, alsook de shot assists en de sleutelpasses. In elk van deze onderdelen legt De Bruyne veel betere cijfers voor dan elk van de huidige Borussia Dortmund-spelers. Een ware romance dient zich dus aan tussen Haaland en De Bruyne, die eerder deze week al onbewust een doelpunt vierde op dezelfde manier zoals zijn toekomstige ploegmaat. “Iedereen vertelde me dat ik vierde zoals Haaland. Maar dat wist ik zelfs niet.”

LEES OOK: Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

🚀

Wordt Man City volgend seizoen de beste ploeg ter wereld?

Meest recent

Charmeoffensief Mark van Bommel faalt: Rode Duivel stopt

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie van de Belgische nationale ploeg bekend. De ...

7
7
Vitor Bruno verbaast met Anderlecht-duo voor Lyon

RSC Anderlecht neemt het in de Europa League op tegen Olympique Lyon. De eerste speeldag van de ...

72
72
"Ik ga u een lap geven"-Van Gucht brengt BV tot kookpunt

Het avontuur van Ruben Van Gucht in De Verraders blijft nazinderen. De getalenteerde presentator ...

30
30
‘Anderlecht ving bot: toptarget ontploft compleet'

RSC Anderlecht werd afgelopen zomer met verschillende targets in verband gebracht. Antoine Sibierski ...

132
132
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

194
194
Schok in Nederland: assistent slaat tanden uit speler

Er heerst een schokgolf in Nederland na een gigantische vechtpartij. In de derby tussen ...

60
60
Goots merkt Antwerp-evolutie op: “Dat moet ambitie zijn”

Royal Antwerp FC is onder Marvin Compper weer aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Ook het vertrek van ...

94
94
'Lammens uit de ploeg? Plots zware twijfel bij Man Utd'

De opmars van Senne Lammens is indrukwekkend. Na zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester ...

174
174
Defour vreest JPL-ontslag: “Weinig krediet bij de fans”

De Jupiler Pro League is zes speeldagen ver, maar er zijn al clubs waar het heet begint te worden. ...

149
149
Mertens liet Napoli achter: Kat onthult schokkende reden

Het leven naast een absolute publiekslieveling heeft zo zijn voordelen, maar ook een keerzijde. Kat ...

78
78
Lukaku compleet afgemaakt in Turkije: “Echt belachelijk!”

Romelu Lukaku heeft zijn start in Turkije volledig gemist. De afgelopen weken begon Big Rom telkens ...

217
217
Nieuwe supertransfer voor Club: "Hij valt niet te houden"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije mercato's riante bedragen op met de verkoop van verschillende ...

396
396
Lastige keuze Van Bommel: grote JPL-verrassing in selectie?

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

176
176
Donkere wolken pakken zich samen boven opvolger KV Oostende

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KVDO, de opvolger van KV Oostende. Wat zich de voorbije ...

61
61
De Bruyne helemaal terug: Italianen smullen van reactie na doelpunt

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend zijn eerste basisplaats van het seizoen in de Serie A. En ...

99
99
'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

RSC Anderlecht deed tijdens de voorbije zomermercato een waslijst aan spelers van de hand. Maar niet ...

439
439
Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp FC. Al bij al een verdiende overwinning, maar Blauw-Zwart ...

1007
1007
'Thorup moet ingrijpen: grote verandering in basiself Genk'

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

339
339
'Van Bommel broedt op waanzinnige Bisiwu-stunt’

Mark van Bommel houdt Jesse Bisiwu opvallend dicht in de gaten. De achttienjarige winger wacht bij ...

339
339
Crisis bij KVK: nieuwe details ontslag Jonckheere bekend

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een dramatische ...

419
419
Soap Adedeji-Sternberg: Club Brugge maakt kapitale fout

Het publiek van KRC Genk lijkt stilaan weer vergevingsgezind ten opzichte van Noah ...

616
616
Co-leider Gent zet enorme stap: "Is iedereen het over eens"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

159
159
Duivelse zorgen: basisdebuut Lukaku én MFP draait uit op sof

Uitgerekend in de week dat bondscoach Mark van Bommel zijn selectie bekend maakt, begonnen twee Rode ...

101
101
'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

628
628
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

1292
1292

Meer sportnieuws