Vanhaezebrouck: "We dragen daar nog de gevolgen van bij Gent"

309 stemmen
Vanhaezebrouck:

Hein Vanhaezebrouck is de laatste maanden goed op dreef met AA Gent, maar hij haalde wel voor het tweede jaar op rij geen Champions' play-offs. De coach van de Buffalo's sprak op zijn persconferentie toch wel opvallende woorden uit. AA Gent betaalt nog steeds de tol voor het verleden.


"Er zijn in het verleden dingen gebeurd waar we nu nog altijd rekening mee moeten houden. Het was vorig jaar al niet makkelijk, maar toen zijn we na een heel moeilijk jaar uiteindelijk toch nog vijfde geëindigd, met een Europees ticket dat we dit jaar verzilverd hebben. Maar je draagt nog altijd een beetje de gevolgen van wat er de voorbije jaren is gebeurd. Dat kan je niet in één-twee-drie allemaal opgelost krijgen. Het zal nog wel eventjes duren voor alles terug is zoals het zou moeten zijn", zegt Vanhaezebrouck bij Het Laatste Nieuws.

OUDE KERN

Wellicht doelt hij daarmee onder meer op de financiële kater die de coronapandemie heeft achter gelaten. Daarnaast zou het ook kunnen wijzen op de vele matige transfers (van spelers en trainers) die AA Gent de afgelopen jaren ook heeft gedaan. Daarnaast gaan maar liefst twaalf spelers hun laatste contractjaar in bij de Buffalo's. De club heeft ook een 'oude kern' en er zijn niet héél veel spelers waarvoor men grof geld kan krijgen.

AA Gent heeft momenteel maar liefst acht dertigers in een kern van achtentwintig spelers zitten. De coach geeft dit seizoen weer kansen aan de eigen jeugd en dat kan AA Gent in het verleden het nodige geld opleveren.

Gaat Gent de komende jaren nog meestrijden voor de titel?

Meest recent

'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

149
149
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

30
30
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

71
71
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

145
145
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

22
22
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

391
391
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

135
135
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

125
125
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

45
45
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

80
80
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

61
61
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

391
391
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

234
234
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

528
528
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

169
169
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

111
111
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

134
134
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

156
156
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

199
199
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

171
171
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

146
146
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

525
525
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

625
625
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

1002
1002
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

282
282

Meer sportnieuws