Vanhaezebrouck: "We dragen daar nog de gevolgen van bij Gent"

door
Vanhaezebrouck:

Hein Vanhaezebrouck is de laatste maanden goed op dreef met AA Gent, maar hij haalde wel voor het tweede jaar op rij geen Champions' play-offs. De coach van de Buffalo's sprak op zijn persconferentie toch wel opvallende woorden uit. AA Gent betaalt nog steeds de tol voor het verleden.


"Er zijn in het verleden dingen gebeurd waar we nu nog altijd rekening mee moeten houden. Het was vorig jaar al niet makkelijk, maar toen zijn we na een heel moeilijk jaar uiteindelijk toch nog vijfde geëindigd, met een Europees ticket dat we dit jaar verzilverd hebben. Maar je draagt nog altijd een beetje de gevolgen van wat er de voorbije jaren is gebeurd. Dat kan je niet in één-twee-drie allemaal opgelost krijgen. Het zal nog wel eventjes duren voor alles terug is zoals het zou moeten zijn", zegt Vanhaezebrouck bij Het Laatste Nieuws.

OUDE KERN

Wellicht doelt hij daarmee onder meer op de financiële kater die de coronapandemie heeft achter gelaten. Daarnaast zou het ook kunnen wijzen op de vele matige transfers (van spelers en trainers) die AA Gent de afgelopen jaren ook heeft gedaan. Daarnaast gaan maar liefst twaalf spelers hun laatste contractjaar in bij de Buffalo's. De club heeft ook een 'oude kern' en er zijn niet héél veel spelers waarvoor men grof geld kan krijgen.

AA Gent heeft momenteel maar liefst acht dertigers in een kern van achtentwintig spelers zitten. De coach geeft dit seizoen weer kansen aan de eigen jeugd en dat kan AA Gent in het verleden het nodige geld opleveren.

Gaat Gent de komende jaren nog meestrijden voor de titel?

Meest recent

‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

21
21
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

74
74
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

149
149
'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

39
39
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

71
71
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

34
34
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

333
333
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

69
69
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

345
345
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

54
54
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

166
166
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

373
373
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

429
429
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

220
220
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

707
707
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

466
466
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

101
101
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

209
209
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

138
138
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

124
124
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

169
169
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

456
456
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

702
702
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

340
340
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

198
198

Meer sportnieuws