Vanhaezebrouck: "We dragen daar nog de gevolgen van bij Gent"

309 stemmen
Vanhaezebrouck:

Hein Vanhaezebrouck is de laatste maanden goed op dreef met AA Gent, maar hij haalde wel voor het tweede jaar op rij geen Champions' play-offs. De coach van de Buffalo's sprak op zijn persconferentie toch wel opvallende woorden uit. AA Gent betaalt nog steeds de tol voor het verleden.


"Er zijn in het verleden dingen gebeurd waar we nu nog altijd rekening mee moeten houden. Het was vorig jaar al niet makkelijk, maar toen zijn we na een heel moeilijk jaar uiteindelijk toch nog vijfde geëindigd, met een Europees ticket dat we dit jaar verzilverd hebben. Maar je draagt nog altijd een beetje de gevolgen van wat er de voorbije jaren is gebeurd. Dat kan je niet in één-twee-drie allemaal opgelost krijgen. Het zal nog wel eventjes duren voor alles terug is zoals het zou moeten zijn", zegt Vanhaezebrouck bij Het Laatste Nieuws.

OUDE KERN

Wellicht doelt hij daarmee onder meer op de financiële kater die de coronapandemie heeft achter gelaten. Daarnaast zou het ook kunnen wijzen op de vele matige transfers (van spelers en trainers) die AA Gent de afgelopen jaren ook heeft gedaan. Daarnaast gaan maar liefst twaalf spelers hun laatste contractjaar in bij de Buffalo's. De club heeft ook een 'oude kern' en er zijn niet héél veel spelers waarvoor men grof geld kan krijgen.

AA Gent heeft momenteel maar liefst acht dertigers in een kern van achtentwintig spelers zitten. De coach geeft dit seizoen weer kansen aan de eigen jeugd en dat kan AA Gent in het verleden het nodige geld opleveren.

🚀

Gaat Gent de komende jaren nog meestrijden voor de titel?

Meest recent

Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

2
2
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

72
72
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

115
115
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

71
71
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

252
252
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

277
277
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

261
261
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

553
553
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

159
159
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

176
176
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

344
344
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1478
1478
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

150
150
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

171
171
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

129
129
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

83
83
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

47
47
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

209
209
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

282
282
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

209
209
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

315
315
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

248
248
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

418
418

Meer sportnieuws