Vanhaezebrouck: "We dragen daar nog de gevolgen van bij Gent"

309 stemmen
Vanhaezebrouck:

Hein Vanhaezebrouck is de laatste maanden goed op dreef met AA Gent, maar hij haalde wel voor het tweede jaar op rij geen Champions' play-offs. De coach van de Buffalo's sprak op zijn persconferentie toch wel opvallende woorden uit. AA Gent betaalt nog steeds de tol voor het verleden.


"Er zijn in het verleden dingen gebeurd waar we nu nog altijd rekening mee moeten houden. Het was vorig jaar al niet makkelijk, maar toen zijn we na een heel moeilijk jaar uiteindelijk toch nog vijfde geëindigd, met een Europees ticket dat we dit jaar verzilverd hebben. Maar je draagt nog altijd een beetje de gevolgen van wat er de voorbije jaren is gebeurd. Dat kan je niet in één-twee-drie allemaal opgelost krijgen. Het zal nog wel eventjes duren voor alles terug is zoals het zou moeten zijn", zegt Vanhaezebrouck bij Het Laatste Nieuws.

OUDE KERN

Wellicht doelt hij daarmee onder meer op de financiële kater die de coronapandemie heeft achter gelaten. Daarnaast zou het ook kunnen wijzen op de vele matige transfers (van spelers en trainers) die AA Gent de afgelopen jaren ook heeft gedaan. Daarnaast gaan maar liefst twaalf spelers hun laatste contractjaar in bij de Buffalo's. De club heeft ook een 'oude kern' en er zijn niet héél veel spelers waarvoor men grof geld kan krijgen.

AA Gent heeft momenteel maar liefst acht dertigers in een kern van achtentwintig spelers zitten. De coach geeft dit seizoen weer kansen aan de eigen jeugd en dat kan AA Gent in het verleden het nodige geld opleveren.

Gaat Gent de komende jaren nog meestrijden voor de titel?

Meest recent

'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

5
5
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

12
12
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

107
107
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

27
27
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

20
20
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

42
42
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

305
305
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

30
30
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

136
136
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

106
106
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

560
560
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

116
116
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

106
106
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

362
362
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

23
23
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

617
617
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

458
458
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

70
70
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

397
397
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

467
467
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

216
216
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

244
244
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

436
436
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

640
640
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

155
155

Meer sportnieuws