Van Gaal slachtoffert vice-aanvoerder voor clash met België

86 stemmen
Van Gaal slachtoffert vice-aanvoerder voor clash met België

Het seizoen 2021/22 zit er op clubniveau bijna op, maar in juni zullen heel wat spelers toch nog aan de bak moeten. Er staan dan immers nog de nodige interlands op het programma. Er wordt onder meer een nieuwe campagne afgetrapt in de Nations League, waarin de Rode Duivels ingedeeld werden in een groep met Nederland, Polen en Wales.


Op 3 juni krijgen we zo nog eens een Derby der Lage Landen, want dan komt Oranje op bezoek in het Koning Boudewijnstadion. Op de selectie van Roberto Martinez voor die kraker zal het nog enkele weken wachten zijn, maar Louis van Gaal gaf vrijdag al een eerste spelerslijst vrij. Hij maakte een voorselectie van 30 spelers bekend.

Opvallendste feit daarin is de afwezigheid van Georginio Wijnaldum. De 31-jarige middenvelder was de voorbije jaren nochtans een sterkhouder en vice-aanvoerder, maar is bij Paris Saint-Germain dit seizoen op de bank beland. "Sinds onze laatste twee interlands in maart, is er in Gini’s situatie bij zijn club helaas nog weinig veranderd. Ik ben daardoor genoodzaakt andere keuzes te maken, hoe lastig en spijtig ik dat persoonlijk ook vind", legt Van Gaal uit.

TERUGKEER
Twee spelers maken na vijf jaar afwezigheid hun terugkeer. Nadat ze hun laatste interlands in 2017 speelden, mogen rechtsachter Rick Karsdorp (AS Roma) en spits Vincent Janssen (Monterrey) zich opnieuw bij de selectie melden. Vooral die laatste naam is opmerkelijk, want in het verre Mexico beleeft Janssen met twee goals in 28 matchen niet meteen een topseizoen. Ook Noa Lang (Club Brugge) is er opnieuw bij.


LEES OOK: Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Kunnen de Rode Duivels dit Oranje verslaan?

Meest recent

'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

17
17
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

5
5
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

31
31
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

46
46
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

177
177
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

41
41
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

25
25
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

44
44
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

333
333
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

35
35
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

152
152
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

109
109
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

585
585
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

127
127
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

109
109
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

389
389
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

634
634
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

468
468
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

70
70
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

408
408
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

485
485
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

218
218
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

250
250
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

439
439

Meer sportnieuws