Waarom Frenkie zelf niét weg wil uit Barcelona

door
Waarom Frenkie zelf niét weg wil uit Barcelona

FC Barcelona heeft nog twee wedstrijden voor de boeg om zijn tweede plaats in La Liga veilig te stellen, waarvoor het in principe nog één punt nodig heeft. Daarna zal de aandacht in Camp Nou vooral gaan naar het samenstellen van de kern voor volgend seizoen. Om versterkingen aan boord te kunnen halen, zal Barça echter eerst spelers moeten verkopen en daarvoor werd de voorbije weken nadrukkelijk naar Frenkie de Jong gekeken.


De Nederlandse middenvelder is één van de weinige spelers in de selectie die nog een echt hoge transfersom kan opleveren en bovendien lijkt hij niet onmisbaar. De Jong kon sinds hij in 2019 overkwam van Ajax de hoge verwachtingen nooit helemaal inlossen, uiteraard niet geholpen door de sportieve malaise bij Barça. Dat er met Gavi en Nico Gonzalez dit seizoen twee talentvolle middenvelders vanuit de eigen jeugd doorbraken, speelt niet in het voordeel van De Jong.

Er werd dan ook al druk gespeculeerd dat de 24-jarige voor zo'n 70 miljoen euro naar Manchester United zou kunnen trekken, want daar kan hij herenigd worden met Erik ten Hag. Maar dan zal die er wel eerst in moeten slagen om De Jong zelf te overtuigen. SPORT suggereert immers dat de speler zelf helemaal niet wil vertrekken uit Barcelona.

KINDERDROOM
Daar zijn verschillende goede redenen voor. Om te beginnen ging met zijn transfer naar Barça een kinderdroom in vervulling voor De Jong en hij zou nog niet bereid zijn die op te geven. Zeker omdat hij nog steeds het vertrouwen geniet van Xavi, die ondanks de opkomst van Gavi en Nico al aan De Jong verteld zou hebben dat hij zeker nog op hem rekent.

Bovendien kan hij met Barça volgend seizoen Champions League spelen, iets wat er bij Man Utd volgend seizoen niet zal inzitten. Als laatste argument is er nog het feit dat De Jong nog maar pas samen met zijn partner Mikky Kiemeney een nieuw huis in Barcelona gekocht heeft. Ook op privévlak heeft hij het dus nog steeds zeer naar zijn zin.

LEES OOK: Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

De Jong kan beter bij Barça vertrekken...

Meest recent

Club Brugge ruikt jackpot: goudhaantjes Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

0
0
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

29
29
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

205
205
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

221
221
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

202
202
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

92
92
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

77
77
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

81
81
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

59
59
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

53
53
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

65
65
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

191
191
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

203
203
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

43
43
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

206
206
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

47
47
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

180
180
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

288
288
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

50
50
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

92
92
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

54
54

Meer sportnieuws