Waarom Frenkie zelf niét weg wil uit Barcelona

door
Waarom Frenkie zelf niét weg wil uit Barcelona

FC Barcelona heeft nog twee wedstrijden voor de boeg om zijn tweede plaats in La Liga veilig te stellen, waarvoor het in principe nog één punt nodig heeft. Daarna zal de aandacht in Camp Nou vooral gaan naar het samenstellen van de kern voor volgend seizoen. Om versterkingen aan boord te kunnen halen, zal Barça echter eerst spelers moeten verkopen en daarvoor werd de voorbije weken nadrukkelijk naar Frenkie de Jong gekeken.


De Nederlandse middenvelder is één van de weinige spelers in de selectie die nog een echt hoge transfersom kan opleveren en bovendien lijkt hij niet onmisbaar. De Jong kon sinds hij in 2019 overkwam van Ajax de hoge verwachtingen nooit helemaal inlossen, uiteraard niet geholpen door de sportieve malaise bij Barça. Dat er met Gavi en Nico Gonzalez dit seizoen twee talentvolle middenvelders vanuit de eigen jeugd doorbraken, speelt niet in het voordeel van De Jong.

Er werd dan ook al druk gespeculeerd dat de 24-jarige voor zo'n 70 miljoen euro naar Manchester United zou kunnen trekken, want daar kan hij herenigd worden met Erik ten Hag. Maar dan zal die er wel eerst in moeten slagen om De Jong zelf te overtuigen. SPORT suggereert immers dat de speler zelf helemaal niet wil vertrekken uit Barcelona.

KINDERDROOM
Daar zijn verschillende goede redenen voor. Om te beginnen ging met zijn transfer naar Barça een kinderdroom in vervulling voor De Jong en hij zou nog niet bereid zijn die op te geven. Zeker omdat hij nog steeds het vertrouwen geniet van Xavi, die ondanks de opkomst van Gavi en Nico al aan De Jong verteld zou hebben dat hij zeker nog op hem rekent.

Bovendien kan hij met Barça volgend seizoen Champions League spelen, iets wat er bij Man Utd volgend seizoen niet zal inzitten. Als laatste argument is er nog het feit dat De Jong nog maar pas samen met zijn partner Mikky Kiemeney een nieuw huis in Barcelona gekocht heeft. Ook op privévlak heeft hij het dus nog steeds zeer naar zijn zin.

LEES OOK: 'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

De Jong kan beter bij Barça vertrekken...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

16
16
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

107
107
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

10
10
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

201
201
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

104
104
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

434
434
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

110
110
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

93
93
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

215
215
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

321
321
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

98
98
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

607
607
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

427
427
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

131
131
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

253
253
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

76
76
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

286
286
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

38
38
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

55
55
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

228
228
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

181
181
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

121
121
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

187
187

Meer sportnieuws