Waarom Frenkie zelf niét weg wil uit Barcelona

97 stemmen
Waarom Frenkie zelf niét weg wil uit Barcelona

FC Barcelona heeft nog twee wedstrijden voor de boeg om zijn tweede plaats in La Liga veilig te stellen, waarvoor het in principe nog één punt nodig heeft. Daarna zal de aandacht in Camp Nou vooral gaan naar het samenstellen van de kern voor volgend seizoen. Om versterkingen aan boord te kunnen halen, zal Barça echter eerst spelers moeten verkopen en daarvoor werd de voorbije weken nadrukkelijk naar Frenkie de Jong gekeken.


De Nederlandse middenvelder is één van de weinige spelers in de selectie die nog een echt hoge transfersom kan opleveren en bovendien lijkt hij niet onmisbaar. De Jong kon sinds hij in 2019 overkwam van Ajax de hoge verwachtingen nooit helemaal inlossen, uiteraard niet geholpen door de sportieve malaise bij Barça. Dat er met Gavi en Nico Gonzalez dit seizoen twee talentvolle middenvelders vanuit de eigen jeugd doorbraken, speelt niet in het voordeel van De Jong.

Er werd dan ook al druk gespeculeerd dat de 24-jarige voor zo'n 70 miljoen euro naar Manchester United zou kunnen trekken, want daar kan hij herenigd worden met Erik ten Hag. Maar dan zal die er wel eerst in moeten slagen om De Jong zelf te overtuigen. SPORT suggereert immers dat de speler zelf helemaal niet wil vertrekken uit Barcelona.

KINDERDROOM
Daar zijn verschillende goede redenen voor. Om te beginnen ging met zijn transfer naar Barça een kinderdroom in vervulling voor De Jong en hij zou nog niet bereid zijn die op te geven. Zeker omdat hij nog steeds het vertrouwen geniet van Xavi, die ondanks de opkomst van Gavi en Nico al aan De Jong verteld zou hebben dat hij zeker nog op hem rekent.

Bovendien kan hij met Barça volgend seizoen Champions League spelen, iets wat er bij Man Utd volgend seizoen niet zal inzitten. Als laatste argument is er nog het feit dat De Jong nog maar pas samen met zijn partner Mikky Kiemeney een nieuw huis in Barcelona gekocht heeft. Ook op privévlak heeft hij het dus nog steeds zeer naar zijn zin.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

De Jong kan beter bij Barça vertrekken...

Meest recent

Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

0
0
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

18
18
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

35
35
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

25
25
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

53
53
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

48
48
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

279
279
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

618
618
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

307
307
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

306
306
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

288
288
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

37
37
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

225
225
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

232
232
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

40
40
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

89
89
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

195
195
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

878
878
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

198
198
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

231
231
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

225
225

Meer sportnieuws