Staelens vertrekt met vlammende ruzie bij Nederlandse club

145 stemmen
Staelens vertrekt met vlammende ruzie bij Nederlandse club

In het Belgische profvoetbal was er de voorbije jaren geen plaats meer voor Lorenzo Staelens, nochtans een icoon met 70 caps voor de Rode Duivels, een Gouden Schoen en vijf titels met Club Brugge en Anderlecht op zijn palmares. Nadat hij in 2019 samen met Glen De Boeck ontslagen werd bij Lokeren, kwam geen enkele club echter nog aankloppen.


Pas in januari ging Staelens weer aan de slag in het voetbal. Hij werd hoofdtrainer in Nederland bij HSV Hoek, een club uit de grensstreek die op het vierde niveau uitkomt. Daar deed de 58-jarige het uitstekend, want hij loodste de ploeg van de degradatiezone naar de middenmoot en Hoek maakt zelfs nog een kleine kans op promotie. Maar nu is Staelens met slaande ruzie vertrokken bij de club.

Hij had in de lokale pers al zijn ongenoegen geuit over het feit dat de club aarzelde om zijn aflopende contract te verlengen en donderdag nam hij ontslag. Voorzitter Ad van Langenvelde geeft aan dat er eerder nochtans over een contractverlenging gesproken was. "Dat was een goed gesprek", verklaarde hij aan Omroep Zeeland. "Gisteravond waren ze ook gewoon bij de training, maar toen was er een aanvaring tussen de trainers en enkele spelers, waar ook iemand van de technische commissie bij kwam. Dat is uit de hand gelopen en toen zijn Lorenzo Staelens en Gaby Demanet (zijn assistent, nvdr) samen vertrokken."

OPVOLGER
Bij Hoek lijken ze echter niet al te veel te treuren over het vertrek van Staelens en de club gaat meteen op zoek naar een opvolger. Voor 'Lorre' wordt het weer zoeken naar een nieuwe uitdaging, nadat hij in het verleden al aan de slag was bij Moeskroen, Eendracht Aalst, KV Kortrijk, KSV Roeselare, Cercle Brugge, Ingelmunster en Knokke.

Verdient Staelens een nieuwe kans bij een Belgische club?

Meest recent

Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

169
169
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

34
34
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

78
78
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

296
296
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

540
540
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

65
65
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

548
548
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

429
429
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

98
98
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

404
404
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

320
320
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

723
723
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

221
221
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

975
975
Vitor Bruno duwt plan door bij Anderlecht: harde werkwijze

Vitor Bruno moet RSC Anderlecht weer naar de top van het Belgische voetbal zien te stuwen. De ...

463
463
Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Romelu Lukaku zit in een moeilijke situatie. De aanvaller speelde vorig seizoen amper tot niets bij ...

187
187
Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Club Brugge heeft de zomerstage in Frankrijk afgewerkt met een nederlaag tegen Stade Rennes. Het ...

606
606
'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'

Speelt Messi volgend seizoen op de Belgische velden? Het zou zomaar kunnen. We horen jullie al ...

245
245
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

134
134
Anderlecht heeft nood aan Saliba: Canadees moet opletten

Nathan Saliba pakte rood tegen Hammarby. De Canadese middenvelder moet stilaan gaan leren van zijn ...

366
366
Lukaku doet geruchtenmolen ontploffen met één foto

Met één opvallende foto zet Romelu Lukaku zijn volgers aan het denken. De topschutter ...

522
522
Openda heeft duidelijke boodschap voor Van Bommel

Standard verloor met 0-1 van Juventus, waar Loïs Openda niet in actie kwam. De Belgische ...

98
98
KRC Genk laat verdediger geruisloos vertrekken

KRC Genk heeft een van zijn verdedigers geruisloos laten vertrekken uit de Cegeka Arena. De ...

201
201
Aast Anderlecht op transfer à la Wilhelmsson?

RSC Anderlecht speelde een degelijke partij tegen Hammarby en wist verdiend 1-1 te spelen in Zweden. ...

538
538
Gevolgen WK: drie Rode Duivels stijgen in waarde

Rudi Garcia deed het voortreffelijk op het WK. België eindigde bij de laatste acht en dat ...

224
224

Meer sportnieuws