Staelens vertrekt met vlammende ruzie bij Nederlandse club

145 stemmen
Staelens vertrekt met vlammende ruzie bij Nederlandse club

In het Belgische profvoetbal was er de voorbije jaren geen plaats meer voor Lorenzo Staelens, nochtans een icoon met 70 caps voor de Rode Duivels, een Gouden Schoen en vijf titels met Club Brugge en Anderlecht op zijn palmares. Nadat hij in 2019 samen met Glen De Boeck ontslagen werd bij Lokeren, kwam geen enkele club echter nog aankloppen.


Pas in januari ging Staelens weer aan de slag in het voetbal. Hij werd hoofdtrainer in Nederland bij HSV Hoek, een club uit de grensstreek die op het vierde niveau uitkomt. Daar deed de 58-jarige het uitstekend, want hij loodste de ploeg van de degradatiezone naar de middenmoot en Hoek maakt zelfs nog een kleine kans op promotie. Maar nu is Staelens met slaande ruzie vertrokken bij de club.

Hij had in de lokale pers al zijn ongenoegen geuit over het feit dat de club aarzelde om zijn aflopende contract te verlengen en donderdag nam hij ontslag. Voorzitter Ad van Langenvelde geeft aan dat er eerder nochtans over een contractverlenging gesproken was. "Dat was een goed gesprek", verklaarde hij aan Omroep Zeeland. "Gisteravond waren ze ook gewoon bij de training, maar toen was er een aanvaring tussen de trainers en enkele spelers, waar ook iemand van de technische commissie bij kwam. Dat is uit de hand gelopen en toen zijn Lorenzo Staelens en Gaby Demanet (zijn assistent, nvdr) samen vertrokken."

OPVOLGER
Bij Hoek lijken ze echter niet al te veel te treuren over het vertrek van Staelens en de club gaat meteen op zoek naar een opvolger. Voor 'Lorre' wordt het weer zoeken naar een nieuwe uitdaging, nadat hij in het verleden al aan de slag was bij Moeskroen, Eendracht Aalst, KV Kortrijk, KSV Roeselare, Cercle Brugge, Ingelmunster en Knokke.

Verdient Staelens een nieuwe kans bij een Belgische club?

Meest recent

Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

0
0
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

9
9
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

11
11
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

61
61
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

226
226
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

38
38
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

338
338
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

74
74
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

223
223
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

424
424
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

323
323
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

389
389
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

484
484
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

844
844
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

186
186
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

355
355
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

114
114
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

222
222
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

474
474
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

60
60
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

482
482
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

349
349
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

234
234
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

440
440

Meer sportnieuws