Staelens vertrekt met vlammende ruzie bij Nederlandse club

door
Staelens vertrekt met vlammende ruzie bij Nederlandse club

In het Belgische profvoetbal was er de voorbije jaren geen plaats meer voor Lorenzo Staelens, nochtans een icoon met 70 caps voor de Rode Duivels, een Gouden Schoen en vijf titels met Club Brugge en Anderlecht op zijn palmares. Nadat hij in 2019 samen met Glen De Boeck ontslagen werd bij Lokeren, kwam geen enkele club echter nog aankloppen.


Pas in januari ging Staelens weer aan de slag in het voetbal. Hij werd hoofdtrainer in Nederland bij HSV Hoek, een club uit de grensstreek die op het vierde niveau uitkomt. Daar deed de 58-jarige het uitstekend, want hij loodste de ploeg van de degradatiezone naar de middenmoot en Hoek maakt zelfs nog een kleine kans op promotie. Maar nu is Staelens met slaande ruzie vertrokken bij de club.

Hij had in de lokale pers al zijn ongenoegen geuit over het feit dat de club aarzelde om zijn aflopende contract te verlengen en donderdag nam hij ontslag. Voorzitter Ad van Langenvelde geeft aan dat er eerder nochtans over een contractverlenging gesproken was. "Dat was een goed gesprek", verklaarde hij aan Omroep Zeeland. "Gisteravond waren ze ook gewoon bij de training, maar toen was er een aanvaring tussen de trainers en enkele spelers, waar ook iemand van de technische commissie bij kwam. Dat is uit de hand gelopen en toen zijn Lorenzo Staelens en Gaby Demanet (zijn assistent, nvdr) samen vertrokken."

OPVOLGER
Bij Hoek lijken ze echter niet al te veel te treuren over het vertrek van Staelens en de club gaat meteen op zoek naar een opvolger. Voor 'Lorre' wordt het weer zoeken naar een nieuwe uitdaging, nadat hij in het verleden al aan de slag was bij Moeskroen, Eendracht Aalst, KV Kortrijk, KSV Roeselare, Cercle Brugge, Ingelmunster en Knokke.

Verdient Staelens een nieuwe kans bij een Belgische club?

Meest recent

Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

3
3
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

8
8
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

142
142
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

107
107
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

79
79
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

111
111
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

346
346
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

60
60
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

87
87
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

63
63
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

540
540
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

122
122
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

217
217
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

190
190
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

59
59
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

444
444
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

443
443
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

110
110
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

61
61
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

262
262
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

584
584
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

107
107
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

743
743
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

162
162
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

330
330

Meer sportnieuws