Staelens vertrekt met vlammende ruzie bij Nederlandse club

door
Staelens vertrekt met vlammende ruzie bij Nederlandse club

In het Belgische profvoetbal was er de voorbije jaren geen plaats meer voor Lorenzo Staelens, nochtans een icoon met 70 caps voor de Rode Duivels, een Gouden Schoen en vijf titels met Club Brugge en Anderlecht op zijn palmares. Nadat hij in 2019 samen met Glen De Boeck ontslagen werd bij Lokeren, kwam geen enkele club echter nog aankloppen.


Pas in januari ging Staelens weer aan de slag in het voetbal. Hij werd hoofdtrainer in Nederland bij HSV Hoek, een club uit de grensstreek die op het vierde niveau uitkomt. Daar deed de 58-jarige het uitstekend, want hij loodste de ploeg van de degradatiezone naar de middenmoot en Hoek maakt zelfs nog een kleine kans op promotie. Maar nu is Staelens met slaande ruzie vertrokken bij de club.

Hij had in de lokale pers al zijn ongenoegen geuit over het feit dat de club aarzelde om zijn aflopende contract te verlengen en donderdag nam hij ontslag. Voorzitter Ad van Langenvelde geeft aan dat er eerder nochtans over een contractverlenging gesproken was. "Dat was een goed gesprek", verklaarde hij aan Omroep Zeeland. "Gisteravond waren ze ook gewoon bij de training, maar toen was er een aanvaring tussen de trainers en enkele spelers, waar ook iemand van de technische commissie bij kwam. Dat is uit de hand gelopen en toen zijn Lorenzo Staelens en Gaby Demanet (zijn assistent, nvdr) samen vertrokken."

OPVOLGER
Bij Hoek lijken ze echter niet al te veel te treuren over het vertrek van Staelens en de club gaat meteen op zoek naar een opvolger. Voor 'Lorre' wordt het weer zoeken naar een nieuwe uitdaging, nadat hij in het verleden al aan de slag was bij Moeskroen, Eendracht Aalst, KV Kortrijk, KSV Roeselare, Cercle Brugge, Ingelmunster en Knokke.

Verdient Staelens een nieuwe kans bij een Belgische club?

Meest recent

‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

6
6
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

15
15
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

22
22
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

16
16
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

99
99
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

53
53
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

203
203
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

295
295
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

81
81
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

146
146
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

322
322
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

155
155
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

330
330
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

139
139
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

333
333
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

317
317
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

290
290
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

573
573
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

593
593
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

104
104
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

209
209
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

567
567
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

562
562
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

331
331
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

271
271

Meer sportnieuws