Staelens vertrekt met vlammende ruzie bij Nederlandse club

door
Staelens vertrekt met vlammende ruzie bij Nederlandse club

In het Belgische profvoetbal was er de voorbije jaren geen plaats meer voor Lorenzo Staelens, nochtans een icoon met 70 caps voor de Rode Duivels, een Gouden Schoen en vijf titels met Club Brugge en Anderlecht op zijn palmares. Nadat hij in 2019 samen met Glen De Boeck ontslagen werd bij Lokeren, kwam geen enkele club echter nog aankloppen.


Pas in januari ging Staelens weer aan de slag in het voetbal. Hij werd hoofdtrainer in Nederland bij HSV Hoek, een club uit de grensstreek die op het vierde niveau uitkomt. Daar deed de 58-jarige het uitstekend, want hij loodste de ploeg van de degradatiezone naar de middenmoot en Hoek maakt zelfs nog een kleine kans op promotie. Maar nu is Staelens met slaande ruzie vertrokken bij de club.

Hij had in de lokale pers al zijn ongenoegen geuit over het feit dat de club aarzelde om zijn aflopende contract te verlengen en donderdag nam hij ontslag. Voorzitter Ad van Langenvelde geeft aan dat er eerder nochtans over een contractverlenging gesproken was. "Dat was een goed gesprek", verklaarde hij aan Omroep Zeeland. "Gisteravond waren ze ook gewoon bij de training, maar toen was er een aanvaring tussen de trainers en enkele spelers, waar ook iemand van de technische commissie bij kwam. Dat is uit de hand gelopen en toen zijn Lorenzo Staelens en Gaby Demanet (zijn assistent, nvdr) samen vertrokken."

OPVOLGER
Bij Hoek lijken ze echter niet al te veel te treuren over het vertrek van Staelens en de club gaat meteen op zoek naar een opvolger. Voor 'Lorre' wordt het weer zoeken naar een nieuwe uitdaging, nadat hij in het verleden al aan de slag was bij Moeskroen, Eendracht Aalst, KV Kortrijk, KSV Roeselare, Cercle Brugge, Ingelmunster en Knokke.

Verdient Staelens een nieuwe kans bij een Belgische club?

Meest recent

Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

14
14
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

54
54
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

77
77
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

81
81
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

249
249
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

449
449
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

179
179
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

23
23
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

77
77
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

75
75
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

101
101
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

337
337
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

54
54
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

470
470
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

274
274
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

388
388
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

35
35
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

80
80
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

139
139
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

78
78
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

484
484
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

177
177
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

359
359

Meer sportnieuws