TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Union, schok rond Lewandowski'

354
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Union, schok rond Lewandowski'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het zat er al aan te komen, maar de kogel is nu ook helemaal door de kerk: Alfred Schreuder verlaat in de zomer Club Brugge voor Ajax. Hij tekende in Amsterdam een contract tot 2024. De zoektocht naar zijn opvolger is in het Jan Breydelstadion al volop gestart. De eerste namen die naar voor geschoven worden als mogelijke opvolgers zijn die van Wouter Vrancken, Carl Hoefkens en Xabi Alonso.



Intussen werkt Club ook nog aan een opmerkelijke transfer. Het toont immers interesse in Casper Nielsen, momenteel nog sterkhouder bij titelrivaal Union. Blauw-Zwart heeft al geïnformeerd bij de entourage van de Deen, die niet tegen een overgang naar Jan Breydel gekant zou zijn. Club krijgt echter wel zware concurrentie, want ook Lazio zou al concreet zijn. Daarnaast azen ook teams uit de Premier League en de Ligue 1 op hem azen.

Een andere potentiële nieuwkomer is Jake Clarke-Salter. De Engelse verdediger is einde contract bij Chelsea en heeft de clubs voor het uitkiezen. Club krijgt daarbij ook concurrentie uit eigen land, want ook KRC Genk en Standard zien de 24-jarige graag komen. PSV wil de Belgische clubs ook nog de loef afsteken.



Aan uitgaande zijde komt de strijd om Charles De Ketelaere dan weer helemaal op gang. Leicester City lijkt over de beste papieren te beschikken en zou zelfs al een bod voorbereiden. De Engelsen zouden bereid zijn om 30 miljoen euro te betalen, maar dat lijkt niet genoeg te zullen zijn om Club al te overtuigen. Dat aast immers op 40 miljoen, maar Leicester hoopt de prijs nog te laten zakken. Ook AC Milan zou van plan zijn om snel contact op te nemen.

Bij KV Mechelen zoeken ze uiteraard ook een nieuwe trainer, want Wouter Vrancken gaf al aan te willen vertrekken en wordt bij verschillende clubs genoemd. Het lijstje met kandidaten om hem op te volgen, lijkt alvast klaar te zijn. Ondanks zijn nakende contractverlenging bij Westerlo prijkt daarop nog steeds Jonas De Roeck, maar er zijn nog meer kandidaten. Ook ex-speler Jonas Ivens, tegenwoordig assistent van Philippe Clement bij AS Monaco, Bernd Hollerbach (STVV) en Danny Buijs (FC Groningen) zijn in beeld.



BUITENLAND

Schok in Duitsland donderdagavond, want daar sijpelde het bericht door dat Robert Lewandowski aan het bestuur van Bayern München hebben laten weten dat hij in de zomer andere oorden wil opzoeken. De Poolse topspits zou voor zo'n 40 miljoen euro op te halen zijn. Meteen duiken weer geruchten op dat FC Barcelona hem wil binnenhalen, maar in Camp Nou beschikken ze momenteel (nog?) niet over de middelen om zijn komst te bekostigen.

Dat gebrek aan financiële middelen blijft ook een struikelblok in de onderhandelingen met Ousmane Dembélé, maar desondanks zou de flankaanvaller alsnog zijn contract bij Barça kunnen verlengen. De Fransman was in januari nog persona non grata, maar leefde sindsdien helemaal op. Beide partijen blijven met elkaar in contact en zouden een goed gevoel hebben, maar er zal wel een creatieve oplossing gevonden moeten worden om aan zijn pittige looneisen te voldoen.



Erling Haaland tekende nog maar net zijn contract bij Manchester City, maar de Noor lijkt desondanks al na te denken over zijn volgende bestemming. Hij zou namelijk net als bij Dortmund een clausule in zijn contract hebben laten opnemen waardoor hij na zijn tweede seizoen voor een gelimiteerde som kan vertrekken. Daardoor zou hij in 2024 voor 150 miljoen euro kunnen verkassen.

LEES OOK: Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Zou Hoefkens een goede keuze zijn als hoofdcoach van Club?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

107
107
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

250
250
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

165
165
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

185
185
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

46
46
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

243
243
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

97
97
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

35
35
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

35
35
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

105
105
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

95
95
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

37
37
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

128
128
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

272
272
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

215
215
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

87
87
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws