TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Union, schok rond Lewandowski'

354 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Union, schok rond Lewandowski'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het zat er al aan te komen, maar de kogel is nu ook helemaal door de kerk: Alfred Schreuder verlaat in de zomer Club Brugge voor Ajax. Hij tekende in Amsterdam een contract tot 2024. De zoektocht naar zijn opvolger is in het Jan Breydelstadion al volop gestart. De eerste namen die naar voor geschoven worden als mogelijke opvolgers zijn die van Wouter Vrancken, Carl Hoefkens en Xabi Alonso.



Intussen werkt Club ook nog aan een opmerkelijke transfer. Het toont immers interesse in Casper Nielsen, momenteel nog sterkhouder bij titelrivaal Union. Blauw-Zwart heeft al geïnformeerd bij de entourage van de Deen, die niet tegen een overgang naar Jan Breydel gekant zou zijn. Club krijgt echter wel zware concurrentie, want ook Lazio zou al concreet zijn. Daarnaast azen ook teams uit de Premier League en de Ligue 1 op hem azen.

Een andere potentiële nieuwkomer is Jake Clarke-Salter. De Engelse verdediger is einde contract bij Chelsea en heeft de clubs voor het uitkiezen. Club krijgt daarbij ook concurrentie uit eigen land, want ook KRC Genk en Standard zien de 24-jarige graag komen. PSV wil de Belgische clubs ook nog de loef afsteken.



Aan uitgaande zijde komt de strijd om Charles De Ketelaere dan weer helemaal op gang. Leicester City lijkt over de beste papieren te beschikken en zou zelfs al een bod voorbereiden. De Engelsen zouden bereid zijn om 30 miljoen euro te betalen, maar dat lijkt niet genoeg te zullen zijn om Club al te overtuigen. Dat aast immers op 40 miljoen, maar Leicester hoopt de prijs nog te laten zakken. Ook AC Milan zou van plan zijn om snel contact op te nemen.

Bij KV Mechelen zoeken ze uiteraard ook een nieuwe trainer, want Wouter Vrancken gaf al aan te willen vertrekken en wordt bij verschillende clubs genoemd. Het lijstje met kandidaten om hem op te volgen, lijkt alvast klaar te zijn. Ondanks zijn nakende contractverlenging bij Westerlo prijkt daarop nog steeds Jonas De Roeck, maar er zijn nog meer kandidaten. Ook ex-speler Jonas Ivens, tegenwoordig assistent van Philippe Clement bij AS MonacoBernd Hollerbach (STVV) en Danny Buijs (FC Groningen) zijn in beeld.



BUITENLAND

Schok in Duitsland donderdagavond, want daar sijpelde het bericht door dat Robert Lewandowski aan het bestuur van Bayern München hebben laten weten dat hij in de zomer andere oorden wil opzoeken. De Poolse topspits zou voor zo'n 40 miljoen euro op te halen zijn. Meteen duiken weer geruchten op dat FC Barcelona hem wil binnenhalen, maar in Camp Nou beschikken ze momenteel (nog?) niet over de middelen om zijn komst te bekostigen.

Dat gebrek aan financiële middelen blijft ook een struikelblok in de onderhandelingen met Ousmane Dembélé, maar desondanks zou de flankaanvaller alsnog zijn contract bij Barça kunnen verlengen. De Fransman was in januari nog persona non grata, maar leefde sindsdien helemaal op. Beide partijen blijven met elkaar in contact en zouden een goed gevoel hebben, maar er zal wel een creatieve oplossing gevonden moeten worden om aan zijn pittige looneisen te voldoen.



Erling Haaland tekende nog maar net zijn contract bij Manchester City, maar de Noor lijkt desondanks al na te denken over zijn volgende bestemming. Hij zou namelijk net als bij Dortmund een clausule in zijn contract hebben laten opnemen waardoor hij na zijn tweede seizoen voor een gelimiteerde som kan vertrekken. Daardoor zou hij in 2024 voor 150 miljoen euro kunnen verkassen.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Zou Hoefkens een goede keuze zijn als hoofdcoach van Club?

Meest recent

Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

27
27
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

6
6
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

18
18
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

35
35
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

67
67
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

58
58
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

142
142
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

191
191
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

429
429
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

183
183
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

281
281
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

28
28
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

41
41
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

160
160
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

193
193
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

477
477
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

184
184
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

41
41
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

42
42
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

29
29
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

121
121
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

257
257
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

538
538

Meer sportnieuws