TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Union, schok rond Lewandowski'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Union, schok rond Lewandowski'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het zat er al aan te komen, maar de kogel is nu ook helemaal door de kerk: Alfred Schreuder verlaat in de zomer Club Brugge voor Ajax. Hij tekende in Amsterdam een contract tot 2024. De zoektocht naar zijn opvolger is in het Jan Breydelstadion al volop gestart. De eerste namen die naar voor geschoven worden als mogelijke opvolgers zijn die van Wouter Vrancken, Carl Hoefkens en Xabi Alonso.



Intussen werkt Club ook nog aan een opmerkelijke transfer. Het toont immers interesse in Casper Nielsen, momenteel nog sterkhouder bij titelrivaal Union. Blauw-Zwart heeft al geïnformeerd bij de entourage van de Deen, die niet tegen een overgang naar Jan Breydel gekant zou zijn. Club krijgt echter wel zware concurrentie, want ook Lazio zou al concreet zijn. Daarnaast azen ook teams uit de Premier League en de Ligue 1 op hem azen.

Een andere potentiële nieuwkomer is Jake Clarke-Salter. De Engelse verdediger is einde contract bij Chelsea en heeft de clubs voor het uitkiezen. Club krijgt daarbij ook concurrentie uit eigen land, want ook KRC Genk en Standard zien de 24-jarige graag komen. PSV wil de Belgische clubs ook nog de loef afsteken.



Aan uitgaande zijde komt de strijd om Charles De Ketelaere dan weer helemaal op gang. Leicester City lijkt over de beste papieren te beschikken en zou zelfs al een bod voorbereiden. De Engelsen zouden bereid zijn om 30 miljoen euro te betalen, maar dat lijkt niet genoeg te zullen zijn om Club al te overtuigen. Dat aast immers op 40 miljoen, maar Leicester hoopt de prijs nog te laten zakken. Ook AC Milan zou van plan zijn om snel contact op te nemen.

Bij KV Mechelen zoeken ze uiteraard ook een nieuwe trainer, want Wouter Vrancken gaf al aan te willen vertrekken en wordt bij verschillende clubs genoemd. Het lijstje met kandidaten om hem op te volgen, lijkt alvast klaar te zijn. Ondanks zijn nakende contractverlenging bij Westerlo prijkt daarop nog steeds Jonas De Roeck, maar er zijn nog meer kandidaten. Ook ex-speler Jonas Ivens, tegenwoordig assistent van Philippe Clement bij AS MonacoBernd Hollerbach (STVV) en Danny Buijs (FC Groningen) zijn in beeld.



BUITENLAND

Schok in Duitsland donderdagavond, want daar sijpelde het bericht door dat Robert Lewandowski aan het bestuur van Bayern München hebben laten weten dat hij in de zomer andere oorden wil opzoeken. De Poolse topspits zou voor zo'n 40 miljoen euro op te halen zijn. Meteen duiken weer geruchten op dat FC Barcelona hem wil binnenhalen, maar in Camp Nou beschikken ze momenteel (nog?) niet over de middelen om zijn komst te bekostigen.

Dat gebrek aan financiële middelen blijft ook een struikelblok in de onderhandelingen met Ousmane Dembélé, maar desondanks zou de flankaanvaller alsnog zijn contract bij Barça kunnen verlengen. De Fransman was in januari nog persona non grata, maar leefde sindsdien helemaal op. Beide partijen blijven met elkaar in contact en zouden een goed gevoel hebben, maar er zal wel een creatieve oplossing gevonden moeten worden om aan zijn pittige looneisen te voldoen.



Erling Haaland tekende nog maar net zijn contract bij Manchester City, maar de Noor lijkt desondanks al na te denken over zijn volgende bestemming. Hij zou namelijk net als bij Dortmund een clausule in zijn contract hebben laten opnemen waardoor hij na zijn tweede seizoen voor een gelimiteerde som kan vertrekken. Daardoor zou hij in 2024 voor 150 miljoen euro kunnen verkassen.

LEES OOK: 'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Zou Hoefkens een goede keuze zijn als hoofdcoach van Club?

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

35
35
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

64
64
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

41
41
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

119
119
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

45
45
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

77
77
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

91
91
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

198
198
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

68
68
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

46
46
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

53
53
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

63
63
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

498
498
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

135
135
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

120
120
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

387
387
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

61
61
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

528
528
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

598
598
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

123
123
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

328
328
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

302
302
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

323
323

Meer sportnieuws