TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Union, schok rond Lewandowski'

354 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Union, schok rond Lewandowski'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het zat er al aan te komen, maar de kogel is nu ook helemaal door de kerk: Alfred Schreuder verlaat in de zomer Club Brugge voor Ajax. Hij tekende in Amsterdam een contract tot 2024. De zoektocht naar zijn opvolger is in het Jan Breydelstadion al volop gestart. De eerste namen die naar voor geschoven worden als mogelijke opvolgers zijn die van Wouter Vrancken, Carl Hoefkens en Xabi Alonso.



Intussen werkt Club ook nog aan een opmerkelijke transfer. Het toont immers interesse in Casper Nielsen, momenteel nog sterkhouder bij titelrivaal Union. Blauw-Zwart heeft al geïnformeerd bij de entourage van de Deen, die niet tegen een overgang naar Jan Breydel gekant zou zijn. Club krijgt echter wel zware concurrentie, want ook Lazio zou al concreet zijn. Daarnaast azen ook teams uit de Premier League en de Ligue 1 op hem azen.

Een andere potentiële nieuwkomer is Jake Clarke-Salter. De Engelse verdediger is einde contract bij Chelsea en heeft de clubs voor het uitkiezen. Club krijgt daarbij ook concurrentie uit eigen land, want ook KRC Genk en Standard zien de 24-jarige graag komen. PSV wil de Belgische clubs ook nog de loef afsteken.



Aan uitgaande zijde komt de strijd om Charles De Ketelaere dan weer helemaal op gang. Leicester City lijkt over de beste papieren te beschikken en zou zelfs al een bod voorbereiden. De Engelsen zouden bereid zijn om 30 miljoen euro te betalen, maar dat lijkt niet genoeg te zullen zijn om Club al te overtuigen. Dat aast immers op 40 miljoen, maar Leicester hoopt de prijs nog te laten zakken. Ook AC Milan zou van plan zijn om snel contact op te nemen.

Bij KV Mechelen zoeken ze uiteraard ook een nieuwe trainer, want Wouter Vrancken gaf al aan te willen vertrekken en wordt bij verschillende clubs genoemd. Het lijstje met kandidaten om hem op te volgen, lijkt alvast klaar te zijn. Ondanks zijn nakende contractverlenging bij Westerlo prijkt daarop nog steeds Jonas De Roeck, maar er zijn nog meer kandidaten. Ook ex-speler Jonas Ivens, tegenwoordig assistent van Philippe Clement bij AS MonacoBernd Hollerbach (STVV) en Danny Buijs (FC Groningen) zijn in beeld.



BUITENLAND

Schok in Duitsland donderdagavond, want daar sijpelde het bericht door dat Robert Lewandowski aan het bestuur van Bayern München hebben laten weten dat hij in de zomer andere oorden wil opzoeken. De Poolse topspits zou voor zo'n 40 miljoen euro op te halen zijn. Meteen duiken weer geruchten op dat FC Barcelona hem wil binnenhalen, maar in Camp Nou beschikken ze momenteel (nog?) niet over de middelen om zijn komst te bekostigen.

Dat gebrek aan financiële middelen blijft ook een struikelblok in de onderhandelingen met Ousmane Dembélé, maar desondanks zou de flankaanvaller alsnog zijn contract bij Barça kunnen verlengen. De Fransman was in januari nog persona non grata, maar leefde sindsdien helemaal op. Beide partijen blijven met elkaar in contact en zouden een goed gevoel hebben, maar er zal wel een creatieve oplossing gevonden moeten worden om aan zijn pittige looneisen te voldoen.



Erling Haaland tekende nog maar net zijn contract bij Manchester City, maar de Noor lijkt desondanks al na te denken over zijn volgende bestemming. Hij zou namelijk net als bij Dortmund een clausule in zijn contract hebben laten opnemen waardoor hij na zijn tweede seizoen voor een gelimiteerde som kan vertrekken. Daardoor zou hij in 2024 voor 150 miljoen euro kunnen verkassen.

LEES OOK: WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Zou Hoefkens een goede keuze zijn als hoofdcoach van Club?

Meest recent

Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

4
4
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

30
30
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

57
57
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

24
24
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

46
46
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

91
91
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

33
33
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

94
94
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

105
105
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

89
89
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

159
159
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

147
147
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

27
27
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

252
252
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

277
277
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

58
58
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

190
190
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

897
897
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

178
178
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

126
126
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

59
59
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

141
141
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

172
172
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

162
162

Meer sportnieuws