TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Union, schok rond Lewandowski'

354 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Union, schok rond Lewandowski'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het zat er al aan te komen, maar de kogel is nu ook helemaal door de kerk: Alfred Schreuder verlaat in de zomer Club Brugge voor Ajax. Hij tekende in Amsterdam een contract tot 2024. De zoektocht naar zijn opvolger is in het Jan Breydelstadion al volop gestart. De eerste namen die naar voor geschoven worden als mogelijke opvolgers zijn die van Wouter Vrancken, Carl Hoefkens en Xabi Alonso.



Intussen werkt Club ook nog aan een opmerkelijke transfer. Het toont immers interesse in Casper Nielsen, momenteel nog sterkhouder bij titelrivaal Union. Blauw-Zwart heeft al geïnformeerd bij de entourage van de Deen, die niet tegen een overgang naar Jan Breydel gekant zou zijn. Club krijgt echter wel zware concurrentie, want ook Lazio zou al concreet zijn. Daarnaast azen ook teams uit de Premier League en de Ligue 1 op hem azen.

Een andere potentiële nieuwkomer is Jake Clarke-Salter. De Engelse verdediger is einde contract bij Chelsea en heeft de clubs voor het uitkiezen. Club krijgt daarbij ook concurrentie uit eigen land, want ook KRC Genk en Standard zien de 24-jarige graag komen. PSV wil de Belgische clubs ook nog de loef afsteken.



Aan uitgaande zijde komt de strijd om Charles De Ketelaere dan weer helemaal op gang. Leicester City lijkt over de beste papieren te beschikken en zou zelfs al een bod voorbereiden. De Engelsen zouden bereid zijn om 30 miljoen euro te betalen, maar dat lijkt niet genoeg te zullen zijn om Club al te overtuigen. Dat aast immers op 40 miljoen, maar Leicester hoopt de prijs nog te laten zakken. Ook AC Milan zou van plan zijn om snel contact op te nemen.

Bij KV Mechelen zoeken ze uiteraard ook een nieuwe trainer, want Wouter Vrancken gaf al aan te willen vertrekken en wordt bij verschillende clubs genoemd. Het lijstje met kandidaten om hem op te volgen, lijkt alvast klaar te zijn. Ondanks zijn nakende contractverlenging bij Westerlo prijkt daarop nog steeds Jonas De Roeck, maar er zijn nog meer kandidaten. Ook ex-speler Jonas Ivens, tegenwoordig assistent van Philippe Clement bij AS MonacoBernd Hollerbach (STVV) en Danny Buijs (FC Groningen) zijn in beeld.



BUITENLAND

Schok in Duitsland donderdagavond, want daar sijpelde het bericht door dat Robert Lewandowski aan het bestuur van Bayern München hebben laten weten dat hij in de zomer andere oorden wil opzoeken. De Poolse topspits zou voor zo'n 40 miljoen euro op te halen zijn. Meteen duiken weer geruchten op dat FC Barcelona hem wil binnenhalen, maar in Camp Nou beschikken ze momenteel (nog?) niet over de middelen om zijn komst te bekostigen.

Dat gebrek aan financiële middelen blijft ook een struikelblok in de onderhandelingen met Ousmane Dembélé, maar desondanks zou de flankaanvaller alsnog zijn contract bij Barça kunnen verlengen. De Fransman was in januari nog persona non grata, maar leefde sindsdien helemaal op. Beide partijen blijven met elkaar in contact en zouden een goed gevoel hebben, maar er zal wel een creatieve oplossing gevonden moeten worden om aan zijn pittige looneisen te voldoen.



Erling Haaland tekende nog maar net zijn contract bij Manchester City, maar de Noor lijkt desondanks al na te denken over zijn volgende bestemming. Hij zou namelijk net als bij Dortmund een clausule in zijn contract hebben laten opnemen waardoor hij na zijn tweede seizoen voor een gelimiteerde som kan vertrekken. Daardoor zou hij in 2024 voor 150 miljoen euro kunnen verkassen.

LEES OOK: Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Zou Hoefkens een goede keuze zijn als hoofdcoach van Club?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

110
110
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

104
104
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

118
118
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

633
633
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

315
315
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

145
145
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

141
141
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

77
77
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

203
203
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

184
184
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

524
524
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

623
623
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

313
313
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

580
580
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

466
466
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

653
653
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

293
293
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

96
96
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

277
277
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

323
323
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

179
179
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

415
415
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

267
267
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

705
705

Meer sportnieuws