Undav bezorgt Brighton ijskoude douche

489
Undav bezorgt Brighton ijskoude douche

Deniz Undav domineerde de reguliere competitie, maar in de Champions’ Play-offs stelt hij vooral teleur. Volgend seizoen speelt de Duitse Turk in de Premier League bij Brighton & Hove Albion, en daar houden ze - vooral in de sterk gemediatiseerde nacompetitie - hun toekomstige spits in de gaten. De opvallende terugval van Undav zal Brighton ongetwijfeld opgemerkt hebben. En dat is niet meteen goed nieuws voor de topschutter van Union SG.


OP NAAR BRIGHTON

Ach, Deniz Undav. Wat zal hij gebaald hebben na de match tegen Club Brugge. De Duitse Turk miste in minuut 78 een dot van een kans, eentje die de titeldroom van Union SG nog levendig kon houden. Maar zoals vaker in de Champions’ Play-offs werkte Undav niet goed af voor het doel. Hij scoorde zelfs nog geen enkel doelpunt in de nacompetitie, terwijl de 25-jarige in de reguliere competitie nochtans vlotjes de weg naar het doel vond: 0,7 goals per 90 minuten, ofwel 24 doelpunten over de ganse campagne heen.



Na de 1-0 nederlaag in het Jan Breydelstadion werpt Deniz Undav de handdoek. “Zij zijn kampioen, wij niet. Ik geloof niet dat ze twee keer verliezen.” De spits van Union wil het huidige seizoen toch op een positieve noot afsluiten, door de tweede plaats in de rangschikking veilig te stellen. Daarna focust Undav zich op zijn nieuw avontuur in de Premier League, waar Brighton Hove & Albion op hem wacht. De zusterclub van Union die in januari maar liefst 7 miljoen euro neertelde voor hem. Da’s een flinke som voor een speler wiens contract eind dit seizoen afliep.

SLAGEN IN DE PREMIER LEAGUE

Brighton haalde Deniz Undav aan boord door zijn uniek profiel. Hij kan scoren, wegen op een verdediging, is sluw en bijna niet van de bal te zetten. Dit alles weliswaar gebenchmarkt op het niveau van de Belgische competitie. Het lijdt echter geen twijfel dat Undav zich straks serieus zal moeten aanpassen in de Premier League, die omschreven wordt als de meest veeleisende en zwaarste competitie ter wereld. Maar Undav ziet zijn eerste Engelse voetbalavontuur positief en enthousiast tegemoet.

Hij bevestigt dat de stap naar Brighton groot is, maar hij heeft er alle vertrouwen in. “Het enige wat zal veranderen, is de intensiteit. Maar dat leer en train je in de voorbereiding. Ik heb al gehoord dat ik er niet zou passen, maar ik neem dat alleen aan van mensen die zelf in de Premier League hebben gespeeld”, zei Deniz Undav onlangs in Het Nieuwsblad. “Mocht het eerste jaar moeizaam zijn, dan sta ik er het tweede seizoen. Lukt dat niet, dan weet ik dat ik niet in de Premier League thuishoor.”



Deniz Undav wil kijken of hij zich kan meten met de beste en volgens ploegmaat Christian Burgess heeft hij veel kans op slagen in de Premier League. “Undav heeft enorme kwaliteiten die hij naar beste kunnen gebruikt. Hij was dit seizoen de beste spits van de competitie en hij heeft laten zien waarom Brighton voor hem is gekomen. Voor mij heeft hij de kwaliteiten om te slagen in de Premier League. Als hij goed wordt bediend en goed in het spelsysteem van Brighton past, zal hij gemakkelijk scoren”, zei Burgess in L’Avenir.

TWIJFELS ROND UNDAV

Maar niet iedereen is ervan overtuigd dat Deniz Undav zomaar zal slagen in de Premier League. Marc Degryse uitte in april al zijn twijfels daarover, nog voor de spits een tegenvallende Champions’ Play-offs speelde. “Of hij bij Brighton & Hove zal slagen, is iets anders”, zei Degryse in Het Laatste Nieuws. “In de Premier League gaat het tien kilometer per uur sneller. Zijn de verdedigers nog sterker en sluwer. Maar Undav is zo geslepen dat hij ook daar zijn kans zal afdwingen.”

Ook in het voetbalpraatprogramma Extra Time kwam de discussie al aan bod over de slaagkansen van Deniz Undav in de Premier League. En ook toen vond het gesprek plaats in de reguliere competitie, waarin de 25-jarige op quasi wekelijkse basis schitterde. “Ik heb het gevoel dat hij het fysiek niet zal aankunnen”, zei analist Wesley Sonck bijvoorbeeld. “In alle matchen gaat het na 70 minuten niet meer zoals het ervoor was. Ik denk dat het niveau van de Premier League te hoog is voor hem.”



Filip Joos, het vaste panellid van Extra Time, volgde de gedachtegang van zijn collega en ook hij uitte zijn bedenkingen. “Hij zal bij Brighton in concurrentie komen met Neal Maupay. Als ik die zie spelen ... dat is iemand die telkens onwaarschijnlijk in beweging is. En die ook met de rug naar doel kan spelen. Ik had verwacht dat Undav naar Duitsland zou gaan, ploegen zoals Augsburg”, aldus Joos. En na zijn tegenvallende prestaties in de Champion’s Play-offs zal dat voorbehoud alleen maar toenemen.

PROBLEMEN VOOR DOEL

Op 25-jarige leeftijd zit er wel nog wat rek op de fysieke kwaliteiten van Deniz Undav, die over een aangeboren talent beschikt om de bal af te schermen van grotere en sterkere verdedigers. Of hem dat ook zal lukken in de Premier League valt nog af te wachten, maar Undav is een spits die altijd weegt op een verdediging. Het grootste probleem zal evenwel komen te liggen bij zijn efficiëntie voor het doel. In de reguliere competitie scoorde Undav aan de lopende band, hij scoorde namelijk 24 stuks, maar in de Champions’ Play-offs deed hij nog geen enkele keer de netten trillen.



En nochtans had hij daar kansen genoeg voor. De immense druk die erbij hoort om voor de titel te vechten, is hierbij uiteraard een logische verklaring. Anderzijds speelt Undav in de nacompetitie tegen de drie beste clubs van het land en daarin haalt hij - met uitzondering van de match tegen Anderlecht - een veel lager niveau in vergelijking met zijn prestaties in de reguliere competitie. In de Premier League zullen er hem tegenstanders opwachten van een gans ander kaliber dan Club Brugge, Anderlecht en Antwerp. Daar is het élke week een topmatch.

HET DRAMA-UNDAV

Het verschil in prestaties van Deniz Undav, op het vlak van doelpunten maken, tussen de reguliere competitie en de Play-offs zijn erg contrasterend. In de competitie had hij aan een kleine vijf doelpogingen genoeg om één doelpunt te scoren, terwijl hij in de Play-offs negen doelpogingen ondernam en geen enkele keer kon scoren. Undav scoorde in de competitie bovendien 7% boven de verwachte expected goals, terwijl dat in de Play-offs maar liefst -30% onder de verwachtingen was.



Op basis van de expected goals afgewogen tegenover de effectieve gescoorde goals, presteerde Deniz Undav in de play-offs zelfs dubbel zo slecht als in de competitie. En dat terwijl Brighton dit seizoen ondermaats presteert op het gebied van doelpunten scoren. Net om die tegenvallende doelpuntenproductie volgend jaar serieus op te krikken, besloten The Seagulls in januari om 7 miljoen euro te betalen voor Undav.

LEES OOK: 'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Zal Undav slagen in de Premier League?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

179
179
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

60
60
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

72
72
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

51
51
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

83
83
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

196
196
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

54
54
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

148
148
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

52
52
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

309
309
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

241
241
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

178
178
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

442
442
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

25
25
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

343
343
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

394
394
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

350
350
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

447
447
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

222
222
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

394
394
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

418
418
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

389
389
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

722
722

Meer sportnieuws