Undav bezorgt Brighton ijskoude douche

door
Undav bezorgt Brighton ijskoude douche

Deniz Undav domineerde de reguliere competitie, maar in de Champions’ Play-offs stelt hij vooral teleur. Volgend seizoen speelt de Duitse Turk in de Premier League bij Brighton & Hove Albion, en daar houden ze - vooral in de sterk gemediatiseerde nacompetitie - hun toekomstige spits in de gaten. De opvallende terugval van Undav zal Brighton ongetwijfeld opgemerkt hebben. En dat is niet meteen goed nieuws voor de topschutter van Union SG.


OP NAAR BRIGHTON

Ach, Deniz Undav. Wat zal hij gebaald hebben na de match tegen Club Brugge. De Duitse Turk miste in minuut 78 een dot van een kans, eentje die de titeldroom van Union SG nog levendig kon houden. Maar zoals vaker in de Champions’ Play-offs werkte Undav niet goed af voor het doel. Hij scoorde zelfs nog geen enkel doelpunt in de nacompetitie, terwijl de 25-jarige in de reguliere competitie nochtans vlotjes de weg naar het doel vond: 0,7 goals per 90 minuten, ofwel 24 doelpunten over de ganse campagne heen.



Na de 1-0 nederlaag in het Jan Breydelstadion werpt Deniz Undav de handdoek. “Zij zijn kampioen, wij niet. Ik geloof niet dat ze twee keer verliezen.” De spits van Union wil het huidige seizoen toch op een positieve noot afsluiten, door de tweede plaats in de rangschikking veilig te stellen. Daarna focust Undav zich op zijn nieuw avontuur in de Premier League, waar Brighton Hove & Albion op hem wacht. De zusterclub van Union die in januari maar liefst 7 miljoen euro neertelde voor hem. Da’s een flinke som voor een speler wiens contract eind dit seizoen afliep.

SLAGEN IN DE PREMIER LEAGUE

Brighton haalde Deniz Undav aan boord door zijn uniek profiel. Hij kan scoren, wegen op een verdediging, is sluw en bijna niet van de bal te zetten. Dit alles weliswaar gebenchmarkt op het niveau van de Belgische competitie. Het lijdt echter geen twijfel dat Undav zich straks serieus zal moeten aanpassen in de Premier League, die omschreven wordt als de meest veeleisende en zwaarste competitie ter wereld. Maar Undav ziet zijn eerste Engelse voetbalavontuur positief en enthousiast tegemoet.

Hij bevestigt dat de stap naar Brighton groot is, maar hij heeft er alle vertrouwen in. “Het enige wat zal veranderen, is de intensiteit. Maar dat leer en train je in de voorbereiding. Ik heb al gehoord dat ik er niet zou passen, maar ik neem dat alleen aan van mensen die zelf in de Premier League hebben gespeeld”, zei Deniz Undav onlangs in Het Nieuwsblad. “Mocht het eerste jaar moeizaam zijn, dan sta ik er het tweede seizoen. Lukt dat niet, dan weet ik dat ik niet in de Premier League thuishoor.”



Deniz Undav wil kijken of hij zich kan meten met de beste en volgens ploegmaat Christian Burgess heeft hij veel kans op slagen in de Premier League. “Undav heeft enorme kwaliteiten die hij naar beste kunnen gebruikt. Hij was dit seizoen de beste spits van de competitie en hij heeft laten zien waarom Brighton voor hem is gekomen. Voor mij heeft hij de kwaliteiten om te slagen in de Premier League. Als hij goed wordt bediend en goed in het spelsysteem van Brighton past, zal hij gemakkelijk scoren”, zei Burgess in L’Avenir.

TWIJFELS ROND UNDAV

Maar niet iedereen is ervan overtuigd dat Deniz Undav zomaar zal slagen in de Premier League. Marc Degryse uitte in april al zijn twijfels daarover, nog voor de spits een tegenvallende Champions’ Play-offs speelde. “Of hij bij Brighton & Hove zal slagen, is iets anders”, zei Degryse in Het Laatste Nieuws. “In de Premier League gaat het tien kilometer per uur sneller. Zijn de verdedigers nog sterker en sluwer. Maar Undav is zo geslepen dat hij ook daar zijn kans zal afdwingen.”

Ook in het voetbalpraatprogramma Extra Time kwam de discussie al aan bod over de slaagkansen van Deniz Undav in de Premier League. En ook toen vond het gesprek plaats in de reguliere competitie, waarin de 25-jarige op quasi wekelijkse basis schitterde. “Ik heb het gevoel dat hij het fysiek niet zal aankunnen”, zei analist Wesley Sonck bijvoorbeeld. “In alle matchen gaat het na 70 minuten niet meer zoals het ervoor was. Ik denk dat het niveau van de Premier League te hoog is voor hem.”



Filip Joos, het vaste panellid van Extra Time, volgde de gedachtegang van zijn collega en ook hij uitte zijn bedenkingen. “Hij zal bij Brighton in concurrentie komen met Neal Maupay. Als ik die zie spelen ... dat is iemand die telkens onwaarschijnlijk in beweging is. En die ook met de rug naar doel kan spelen. Ik had verwacht dat Undav naar Duitsland zou gaan, ploegen zoals Augsburg”, aldus Joos. En na zijn tegenvallende prestaties in de Champion’s Play-offs zal dat voorbehoud alleen maar toenemen.

PROBLEMEN VOOR DOEL

Op 25-jarige leeftijd zit er wel nog wat rek op de fysieke kwaliteiten van Deniz Undav, die over een aangeboren talent beschikt om de bal af te schermen van grotere en sterkere verdedigers. Of hem dat ook zal lukken in de Premier League valt nog af te wachten, maar Undav is een spits die altijd weegt op een verdediging. Het grootste probleem zal evenwel komen te liggen bij zijn efficiëntie voor het doel. In de reguliere competitie scoorde Undav aan de lopende band, hij scoorde namelijk 24 stuks, maar in de Champions’ Play-offs deed hij nog geen enkele keer de netten trillen.



En nochtans had hij daar kansen genoeg voor. De immense druk die erbij hoort om voor de titel te vechten, is hierbij uiteraard een logische verklaring. Anderzijds speelt Undav in de nacompetitie tegen de drie beste clubs van het land en daarin haalt hij - met uitzondering van de match tegen Anderlecht - een veel lager niveau in vergelijking met zijn prestaties in de reguliere competitie. In de Premier League zullen er hem tegenstanders opwachten van een gans ander kaliber dan Club Brugge, Anderlecht en Antwerp. Daar is het élke week een topmatch.

HET DRAMA-UNDAV

Het verschil in prestaties van Deniz Undav, op het vlak van doelpunten maken, tussen de reguliere competitie en de Play-offs zijn erg contrasterend. In de competitie had hij aan een kleine vijf doelpogingen genoeg om één doelpunt te scoren, terwijl hij in de Play-offs negen doelpogingen ondernam en geen enkele keer kon scoren. Undav scoorde in de competitie bovendien 7% boven de verwachte expected goals, terwijl dat in de Play-offs maar liefst -30% onder de verwachtingen was.



Op basis van de expected goals afgewogen tegenover de effectieve gescoorde goals, presteerde Deniz Undav in de play-offs zelfs dubbel zo slecht als in de competitie. En dat terwijl Brighton dit seizoen ondermaats presteert op het gebied van doelpunten scoren. Net om die tegenvallende doelpuntenproductie volgend jaar serieus op te krikken, besloten The Seagulls in januari om 7 miljoen euro te betalen voor Undav.

LEES OOK: Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zal Undav slagen in de Premier League?

Meest recent

'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

0
0
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

64
64
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

60
60
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

118
118
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

129
129
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

503
503
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

64
64
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

251
251
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

76
76
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

130
130
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

800
800
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

93
93
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

217
217
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

508
508
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

133
133
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

393
393
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

79
79
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

431
431
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

836
836
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

235
235
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

795
795
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

184
184
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

416
416
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

81
81
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

120
120

Meer sportnieuws