'Barça bezorgt Lewandowski transferboodschap'

door
'Barça bezorgt Lewandowski transferboodschap'

De Duitse voetbalwereld stond donderdagavond in rep en roer, want verschillende media berichtten dat Robert Lewandowski wel degelijk van plan is om Bayern München te verlaten. De Poolse steraanvaller zou zijn vertrekwens al aan het clubbestuur gemeld hebben en zal zijn in 2023 aflopende contract niet meer verlengen. De speculatie over zijn toekomst kan dus weer beginnen en dan valt al snel de naam van FC Barcelona.


BILD stelde meteen dat er in Camp Nou een driejarig contract klaar zou liggen voor Lewandowski, die deze zomer zo'n 40 miljoen euro zou moeten kosten. Alleen lijkt het niet snel zo'n vaart te gaan lopen. Daar is volgens Mundo Deportivo een goede reden voor: Barcelona beschikt momenteel gewoonweg niet over de financiële middelen om Lewandowski aan te trekken.

De 33-jarige strijkt bij Bayern momenteel bruto 22 miljoen euro per jaar op en zou wel bereid zijn om een beetje in te leveren, maar zelfs dan kan Barça met zijn huidige budget niet aan zijn eisen voldoen. De club zal eerst extra financiële middelen moeten vinden. De meest voor de hand liggende manier daarvoor is door spelers te verkopen, waardoor er naast het incasseren van een transfersom ook extra ruimte in het loonbudget zou komen.

HEFBOMEN
Maar Barça bestudeert ook andere opties om de clubkas te spijzen, iets wat voorzitter Joan Laporta al 'economische hefbomen' noemde. Daarbij wordt gedacht aan het vinden van een extra sponsor die op de mouwen van de shirts geplaatst kan worden of een deal met het CVC-fonds, al wil de club zijn schuldenberg niet verhogen. Andere mogelijkheden zijn een verkoop van de merchandisingvleugel of van Barça Studios, maar die twee opties zouden moeilijker liggen. Het lijkt er dus op dat Lewandowski veel geduld zal moeten oefenen.

LEES OOK: 'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Zal Lewandowski volgend seizoen bij Barça spelen?

Meest recent

'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

1
1
Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

21
21
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

23
23
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

27
27
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

33
33
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

61
61
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

54
54
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

141
141
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

52
52
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

319
319
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

217
217
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

604
604
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

137
137
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

350
350
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

67
67
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

391
391
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

544
544
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

683
683
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

148
148
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

268
268
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

27
27
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

409
409

Meer sportnieuws