'Barça bezorgt Lewandowski transferboodschap'

door
'Barça bezorgt Lewandowski transferboodschap'

De Duitse voetbalwereld stond donderdagavond in rep en roer, want verschillende media berichtten dat Robert Lewandowski wel degelijk van plan is om Bayern München te verlaten. De Poolse steraanvaller zou zijn vertrekwens al aan het clubbestuur gemeld hebben en zal zijn in 2023 aflopende contract niet meer verlengen. De speculatie over zijn toekomst kan dus weer beginnen en dan valt al snel de naam van FC Barcelona.


BILD stelde meteen dat er in Camp Nou een driejarig contract klaar zou liggen voor Lewandowski, die deze zomer zo'n 40 miljoen euro zou moeten kosten. Alleen lijkt het niet snel zo'n vaart te gaan lopen. Daar is volgens Mundo Deportivo een goede reden voor: Barcelona beschikt momenteel gewoonweg niet over de financiële middelen om Lewandowski aan te trekken.

De 33-jarige strijkt bij Bayern momenteel bruto 22 miljoen euro per jaar op en zou wel bereid zijn om een beetje in te leveren, maar zelfs dan kan Barça met zijn huidige budget niet aan zijn eisen voldoen. De club zal eerst extra financiële middelen moeten vinden. De meest voor de hand liggende manier daarvoor is door spelers te verkopen, waardoor er naast het incasseren van een transfersom ook extra ruimte in het loonbudget zou komen.

HEFBOMEN
Maar Barça bestudeert ook andere opties om de clubkas te spijzen, iets wat voorzitter Joan Laporta al 'economische hefbomen' noemde. Daarbij wordt gedacht aan het vinden van een extra sponsor die op de mouwen van de shirts geplaatst kan worden of een deal met het CVC-fonds, al wil de club zijn schuldenberg niet verhogen. Andere mogelijkheden zijn een verkoop van de merchandisingvleugel of van Barça Studios, maar die twee opties zouden moeilijker liggen. Het lijkt er dus op dat Lewandowski veel geduld zal moeten oefenen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

Zal Lewandowski volgend seizoen bij Barça spelen?

Meest recent

'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

21
21
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

25
25
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

64
64
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

20
20
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

42
42
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

85
85
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

100
100
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

188
188
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

178
178
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

31
31
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

172
172
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

43
43
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

254
254
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

76
76
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

42
42
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

113
113
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

164
164
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

39
39
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

112
112
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

141
141
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

141
141
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

192
192
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

583
583
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

538
538

Meer sportnieuws