'Barça bezorgt Lewandowski transferboodschap'

door
'Barça bezorgt Lewandowski transferboodschap'

De Duitse voetbalwereld stond donderdagavond in rep en roer, want verschillende media berichtten dat Robert Lewandowski wel degelijk van plan is om Bayern München te verlaten. De Poolse steraanvaller zou zijn vertrekwens al aan het clubbestuur gemeld hebben en zal zijn in 2023 aflopende contract niet meer verlengen. De speculatie over zijn toekomst kan dus weer beginnen en dan valt al snel de naam van FC Barcelona.


BILD stelde meteen dat er in Camp Nou een driejarig contract klaar zou liggen voor Lewandowski, die deze zomer zo'n 40 miljoen euro zou moeten kosten. Alleen lijkt het niet snel zo'n vaart te gaan lopen. Daar is volgens Mundo Deportivo een goede reden voor: Barcelona beschikt momenteel gewoonweg niet over de financiële middelen om Lewandowski aan te trekken.

De 33-jarige strijkt bij Bayern momenteel bruto 22 miljoen euro per jaar op en zou wel bereid zijn om een beetje in te leveren, maar zelfs dan kan Barça met zijn huidige budget niet aan zijn eisen voldoen. De club zal eerst extra financiële middelen moeten vinden. De meest voor de hand liggende manier daarvoor is door spelers te verkopen, waardoor er naast het incasseren van een transfersom ook extra ruimte in het loonbudget zou komen.

HEFBOMEN
Maar Barça bestudeert ook andere opties om de clubkas te spijzen, iets wat voorzitter Joan Laporta al 'economische hefbomen' noemde. Daarbij wordt gedacht aan het vinden van een extra sponsor die op de mouwen van de shirts geplaatst kan worden of een deal met het CVC-fonds, al wil de club zijn schuldenberg niet verhogen. Andere mogelijkheden zijn een verkoop van de merchandisingvleugel of van Barça Studios, maar die twee opties zouden moeilijker liggen. Het lijkt er dus op dat Lewandowski veel geduld zal moeten oefenen.

LEES OOK: Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

🚀

Zal Lewandowski volgend seizoen bij Barça spelen?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

68
68
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

86
86
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

98
98
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

42
42
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

261
261
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

140
140
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

450
450
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

170
170
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

228
228
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

459
459
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

703
703
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

319
319
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

697
697
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

382
382
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

598
598
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

544
544
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

64
64
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

261
261
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

439
439
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

583
583
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

155
155
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

333
333
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws