'Barça bezorgt Lewandowski transferboodschap'

door
'Barça bezorgt Lewandowski transferboodschap'

De Duitse voetbalwereld stond donderdagavond in rep en roer, want verschillende media berichtten dat Robert Lewandowski wel degelijk van plan is om Bayern München te verlaten. De Poolse steraanvaller zou zijn vertrekwens al aan het clubbestuur gemeld hebben en zal zijn in 2023 aflopende contract niet meer verlengen. De speculatie over zijn toekomst kan dus weer beginnen en dan valt al snel de naam van FC Barcelona.


BILD stelde meteen dat er in Camp Nou een driejarig contract klaar zou liggen voor Lewandowski, die deze zomer zo'n 40 miljoen euro zou moeten kosten. Alleen lijkt het niet snel zo'n vaart te gaan lopen. Daar is volgens Mundo Deportivo een goede reden voor: Barcelona beschikt momenteel gewoonweg niet over de financiële middelen om Lewandowski aan te trekken.

De 33-jarige strijkt bij Bayern momenteel bruto 22 miljoen euro per jaar op en zou wel bereid zijn om een beetje in te leveren, maar zelfs dan kan Barça met zijn huidige budget niet aan zijn eisen voldoen. De club zal eerst extra financiële middelen moeten vinden. De meest voor de hand liggende manier daarvoor is door spelers te verkopen, waardoor er naast het incasseren van een transfersom ook extra ruimte in het loonbudget zou komen.

HEFBOMEN
Maar Barça bestudeert ook andere opties om de clubkas te spijzen, iets wat voorzitter Joan Laporta al 'economische hefbomen' noemde. Daarbij wordt gedacht aan het vinden van een extra sponsor die op de mouwen van de shirts geplaatst kan worden of een deal met het CVC-fonds, al wil de club zijn schuldenberg niet verhogen. Andere mogelijkheden zijn een verkoop van de merchandisingvleugel of van Barça Studios, maar die twee opties zouden moeilijker liggen. Het lijkt er dus op dat Lewandowski veel geduld zal moeten oefenen.

LEES OOK: Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

🚀

Zal Lewandowski volgend seizoen bij Barça spelen?

Meest recent

'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

7
7
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

37
37
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

99
99
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

130
130
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

279
279
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

330
330
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

26
26
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

76
76
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

206
206
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

40
40
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

81
81
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

72
72
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

214
214
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

266
266
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1052
1052
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

55
55
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

635
635
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

379
379
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

156
156
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

153
153
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

926
926
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

699
699
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

285
285
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

173
173

Meer sportnieuws