'Hoefkens óf internationale topper volgt Schreuder op’

door
'Hoefkens óf internationale topper volgt Schreuder op’

Het hing al weken in de lucht, maar donderdag werd het ook officieel bevestigd: Alfred Schreuder vertrekt na amper een half seizoen alweer bij Club Brugge. De trainer keert terug naar Nederland, waar hij aan de slag gaat bij Ajax als opvolger van Erik ten Hag, die op zijn beurt dan weer naar Manchester United vertrekt. Voor de tweede keer in zes maanden moet Club dus op zoek naar een nieuwe trainer.


De eerste namen van kandidaten doen al de ronde en Club blijkt ook in eigen huis rond te kijken. Zo stelt Het Laatste Nieuws dat het bestuur overweegt om Carl Hoefkens te promoveren tot T1. De 43-jarige ex-verdediger keerde in 2018 terug bij Club en na een jaartje als assistent bij de U18 en U21 werd hij doorgeschoven naar de A-kern. Daar maakte hij indruk als rechterhand van eerst Philippe Clement en daarna Schreuder.

Club zal echter niet te lang mogen aarzelen om Hoefkens aan te stellen, want er wordt aan diens mouw getrokken. Hij zou immers ook in beeld zijn bij KV Mechelen en KV Kortrijk als hoofdcoach. Mochten Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe het nog te vroeg vinden om Hoefkens voor de leeuwen te gooien, dan gaan ze wellicht voor een gelijkaardig profiel als Schreuder: een coach met een moderne visie en ervaring aan de internationale top.

WERELDTOPPER
In die optiek schuift HLN opnieuw de naam van Xabi Alonso naar voor. Club sprak in januari al met de 40-jarige Spanjaard, die momenteel aan de slag is als trainer van de B-ploeg van Real Sociedad. Daar loopt zijn contract na dit seizoen wel af. Verdere ervaring als hoofdtrainer heeft Alonso nog niet, maar als speler was hij wel een klepper die uitkwam voor onder meer Liverpool, Real Madrid en Bayern München.

LEES OOK: Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Wat zou de beste optie zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

23
23
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

32
32
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

59
59
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

215
215
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

160
160
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

199
199
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

41
41
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

200
200
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

132
132
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

44
44
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

799
799
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

500
500
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

182
182
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

96
96
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

181
181
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

372
372
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

90
90
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

305
305
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

147
147
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

292
292
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

282
282
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws