'Hoefkens óf internationale topper volgt Schreuder op’

door
'Hoefkens óf internationale topper volgt Schreuder op’

Het hing al weken in de lucht, maar donderdag werd het ook officieel bevestigd: Alfred Schreuder vertrekt na amper een half seizoen alweer bij Club Brugge. De trainer keert terug naar Nederland, waar hij aan de slag gaat bij Ajax als opvolger van Erik ten Hag, die op zijn beurt dan weer naar Manchester United vertrekt. Voor de tweede keer in zes maanden moet Club dus op zoek naar een nieuwe trainer.


De eerste namen van kandidaten doen al de ronde en Club blijkt ook in eigen huis rond te kijken. Zo stelt Het Laatste Nieuws dat het bestuur overweegt om Carl Hoefkens te promoveren tot T1. De 43-jarige ex-verdediger keerde in 2018 terug bij Club en na een jaartje als assistent bij de U18 en U21 werd hij doorgeschoven naar de A-kern. Daar maakte hij indruk als rechterhand van eerst Philippe Clement en daarna Schreuder.

Club zal echter niet te lang mogen aarzelen om Hoefkens aan te stellen, want er wordt aan diens mouw getrokken. Hij zou immers ook in beeld zijn bij KV Mechelen en KV Kortrijk als hoofdcoach. Mochten Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe het nog te vroeg vinden om Hoefkens voor de leeuwen te gooien, dan gaan ze wellicht voor een gelijkaardig profiel als Schreuder: een coach met een moderne visie en ervaring aan de internationale top.

WERELDTOPPER
In die optiek schuift HLN opnieuw de naam van Xabi Alonso naar voor. Club sprak in januari al met de 40-jarige Spanjaard, die momenteel aan de slag is als trainer van de B-ploeg van Real Sociedad. Daar loopt zijn contract na dit seizoen wel af. Verdere ervaring als hoofdtrainer heeft Alonso nog niet, maar als speler was hij wel een klepper die uitkwam voor onder meer Liverpool, Real Madrid en Bayern München.

LEES OOK: ‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Wat zou de beste optie zijn voor Club Brugge?

Meest recent

KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

16
16
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

89
89
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

18
18
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

310
310
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

100
100
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

57
57
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

12
12
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

26
26
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

342
342
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

146
146
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

482
482
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

65
65
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

95
95
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

313
313
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

209
209
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

501
501
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

183
183
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

597
597
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

242
242
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

729
729
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

193
193
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

958
958
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

443
443
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

79
79
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

61
61

Meer sportnieuws