'Hoefkens óf internationale topper volgt Schreuder op’

578 stemmen
'Hoefkens óf internationale topper volgt Schreuder op’

Het hing al weken in de lucht, maar donderdag werd het ook officieel bevestigd: Alfred Schreuder vertrekt na amper een half seizoen alweer bij Club Brugge. De trainer keert terug naar Nederland, waar hij aan de slag gaat bij Ajax als opvolger van Erik ten Hag, die op zijn beurt dan weer naar Manchester United vertrekt. Voor de tweede keer in zes maanden moet Club dus op zoek naar een nieuwe trainer.


De eerste namen van kandidaten doen al de ronde en Club blijkt ook in eigen huis rond te kijken. Zo stelt Het Laatste Nieuws dat het bestuur overweegt om Carl Hoefkens te promoveren tot T1. De 43-jarige ex-verdediger keerde in 2018 terug bij Club en na een jaartje als assistent bij de U18 en U21 werd hij doorgeschoven naar de A-kern. Daar maakte hij indruk als rechterhand van eerst Philippe Clement en daarna Schreuder.

Club zal echter niet te lang mogen aarzelen om Hoefkens aan te stellen, want er wordt aan diens mouw getrokken. Hij zou immers ook in beeld zijn bij KV Mechelen en KV Kortrijk als hoofdcoach. Mochten Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe het nog te vroeg vinden om Hoefkens voor de leeuwen te gooien, dan gaan ze wellicht voor een gelijkaardig profiel als Schreuder: een coach met een moderne visie en ervaring aan de internationale top.

WERELDTOPPER
In die optiek schuift HLN opnieuw de naam van Xabi Alonso naar voor. Club sprak in januari al met de 40-jarige Spanjaard, die momenteel aan de slag is als trainer van de B-ploeg van Real Sociedad. Daar loopt zijn contract na dit seizoen wel af. Verdere ervaring als hoofdtrainer heeft Alonso nog niet, maar als speler was hij wel een klepper die uitkwam voor onder meer Liverpool, Real Madrid en Bayern München.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Wat zou de beste optie zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

7
7
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

55
55
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

51
51
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

124
124
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

129
129
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

294
294
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

293
293
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

229
229
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

64
64
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

92
92
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

170
170
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

47
47
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

57
57
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

487
487
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

121
121
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

169
169
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

180
180
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

901
901
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

96
96
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

244
244
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

371
371
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

98
98

Meer sportnieuws