Dolblije Kana: "Wij zijn Anderlecht, alles is nog mogelijk"

door
Dolblije Kana:

Bij Anderlecht kreeg Marco Kana opnieuw een basisplaats van Vincent Kompany. De beloftevolle middenvelder lijkt er helemaal doorgekomen en dat uitgerekend in de Play Offs. Na de match tegen Antwerp was de middenvelder dolblij. 

Een grote smile op het gezicht bij Marco Kana na de match tegen de Great Old. Het jonge Anderlecht-product mocht nog eens opdraven op het middenveld, zijn favoriete stek, en stond er aardig zijn mannetje. “We toonden mooi voetbal en hebben verdiend gewonnen. Daar draaide het vandaag om, die derde plaats veiligstellen", aldus Kana. Toch zag de middenvelder nog een werkpuntje voor de ploeg. "Als je met dergelijk goed voetbal 2-0 voor staat, dan moet je dat gewoon uitspelen. Maar we bleven kranig overeind en hebben de drie punten thuis gehouden, dat is écht mooi", zei een glunderende Kana bij Eleven

TWEEDE PLAATS
De middenvelder herinnert zich maar al te goed de dramatische week waarin de beker verloren ging en Paars-Wit een slechte start kende in de Play Offs. Een geluk bij een ongeluk kwam Kana toen in de ploeg. "Sinds het verlies tegen Union is de mentaliteit binnen de groep veranderd. Iedereen is hongeriger nu. Die derde plek is oké, maar nu gaan we voluit voor die tweede plaats", zei Kana over de gedachten binnen de groep. 

De jonge middenvelder acht dat zeker mogelijk, vol vertrouwen sloot hij het interview af met: "Wij zijn Anderlecht. Als we altijd zo spelen, is het moeilijk winnen tegen ons.”

LEES OOK: Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Haalt Anderlecht nog de tweede plaats na een dramatische start in PO1?

Meest recent

Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

29
29
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

81
81
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

87
87
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

197
197
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

139
139
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

163
163
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

29
29
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

34
34
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

578
578
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

679
679
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

100
100
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

287
287
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

351
351
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

454
454
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

373
373
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

359
359
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

516
516
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

396
396
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

445
445
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

227
227
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

125
125
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

355
355
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

177
177
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

232
232

Meer sportnieuws