Dolblije Kana: "Wij zijn Anderlecht, alles is nog mogelijk"

240
Dolblije Kana:

Bij Anderlecht kreeg Marco Kana opnieuw een basisplaats van Vincent Kompany. De beloftevolle middenvelder lijkt er helemaal doorgekomen en dat uitgerekend in de Play Offs. Na de match tegen Antwerp was de middenvelder dolblij. 

Een grote smile op het gezicht bij Marco Kana na de match tegen de Great Old. Het jonge Anderlecht-product mocht nog eens opdraven op het middenveld, zijn favoriete stek, en stond er aardig zijn mannetje. “We toonden mooi voetbal en hebben verdiend gewonnen. Daar draaide het vandaag om, die derde plaats veiligstellen", aldus Kana. Toch zag de middenvelder nog een werkpuntje voor de ploeg. "Als je met dergelijk goed voetbal 2-0 voor staat, dan moet je dat gewoon uitspelen. Maar we bleven kranig overeind en hebben de drie punten thuis gehouden, dat is écht mooi", zei een glunderende Kana bij Eleven. 

TWEEDE PLAATS
De middenvelder herinnert zich maar al te goed de dramatische week waarin de beker verloren ging en Paars-Wit een slechte start kende in de Play Offs. Een geluk bij een ongeluk kwam Kana toen in de ploeg. "Sinds het verlies tegen Union is de mentaliteit binnen de groep veranderd. Iedereen is hongeriger nu. Die derde plek is oké, maar nu gaan we voluit voor die tweede plaats", zei Kana over de gedachten binnen de groep. 

De jonge middenvelder acht dat zeker mogelijk, vol vertrouwen sloot hij het interview af met: "Wij zijn Anderlecht. Als we altijd zo spelen, is het moeilijk winnen tegen ons.”

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Haalt Anderlecht nog de tweede plaats na een dramatische start in PO1?

Meest recent

Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

0
0
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

2
2
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

68
68
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

64
64
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

120
120
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

13
13
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

148
148
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

322
322
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

304
304
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

295
295
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

42
42
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

303
303
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

75
75
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

39
39
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

152
152
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

139
139
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

81
81
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

56
56
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

63
63
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

64
64
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

373
373
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

69
69
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

55
55
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

155
155

Meer sportnieuws