Overmars moet dure misstappen rechtzetten bij Antwerp

562 stemmen
Overmars moet dure misstappen rechtzetten bij Antwerp

Royal Antwerp FC gaf dit seizoen 30 miljoen euro uit aan nieuwe spelers en daar kwam ook Radja Nainggolan nog eens bij. Tot op heden blijken de transfers geen schot in de roos. Gaat Marc Overmars een schoonmaak houden?


We beginnen met de grote flops. Johannes Eggestein werd voor 1 miljoen euro aangetrokken en scoorde als spits geen enkel doelpunt. Het staat nu al vast dat hij andere oorden zal mogen opzoeken. Ally Samatta zijn transfer was ook geen schot in de roos. Hij haalt niet meer het niveau van uit zijn periode bij KRC Genk. Sam Vines (1,8 miljoen) is tot op heden ook nog geen meerwaarde gebleken. De afgelopen jaren waren Viktor Fischer (1,5 miljoen euro) en Björn Engels (3,5 miljoen euro) vaak geblesseerd. Zij hebben die trend verder gezet en waren dit seizoen daarom amper een meerwaarde. Zij zullen wellicht blijven, maar het blijven twee spelers met een hoog risico inzake blessures. Daar moet Antwerp dus zeker goede doublures voor hebben, wat dit seizoen niet het geval was.

Pierre Dwomoh (2 miljoen), Emanuel Emegha (1,5 miljoen) en William Pacho (2,9 miljoen) zijn wissels op de toekomst. Zij hebben veel talent en zij werden niet meteen voor de nabije toekomst gehaald. Dorian Dessoleil (2,5 miljoen) en Dinis Almeida (gratis) speelden vaak, maar het zijn geen centrale verdedigers die bij een andere Belgische topclub in de basis zouden staan. Eén van hen zal wellicht toch mogen vertrekken. Jelle Bataille (2 miljoen) en Birger Verstraete (2 miljoen) zijn degelijke waterdragers en hebben zeker hun plaats in de Antwerp-kern.



Misschien zijn de twee grootste transfers nog wel de grootste teleurstellingen. Michel-Ange Balikwisha kostte 5 miljoen euro, maar zit ondertussen op de bank. De flankaanvaller moet veel meer brengen. Hij zal zeker blijven, maar volgend seizoen moet het dus een stuk beter. Radja Nainggolan presteerde dan weer te wisselvallig. Hij gaf zichzelf onlangs een zes op tien, maar van een speler met zijn kwaliteiten, status en loon mogen we veel meer verwachten.

 Dé toptransfer was ongetwijfeld Michael Frey. Niemand had gedacht dat de man van 2 miljoen zo vaak zou gaan scoren? In de play-offs is het wat minder, maar Frey is met afstand de meest geslaagde zomertransfer geweest. Alhassan Yusuf is met zijn 1 miljoen ook een koopje gebleken, alleen vinden we een middenveld met Yusuf, Haroun én Nainggolan een beetje van het goede te veel. Overmars zal ongetwijfeld al een analyse hebben gemaakt en het staat nu al vast dat naast Brian Priske nog een resem spelers mogen vertrekken. Daar zullen wellicht ook al een aantal zomertransfers tussen zitten. Om mee te doen voor de landstitel, zal Antwerp een beter transferjaar moeten realiseren. De druk is alvast groot.

LEES OOK: “Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Heeft Antwerp nood aan een grote schoonmaak?

Meest recent

'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

71
71
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

51
51
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

222
222
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

85
85
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

42
42
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

237
237
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

131
131
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

84
84
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

50
50
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

46
46
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

284
284
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

138
138
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

129
129
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

223
223
Exodus Club Brugge: víj́f kampioenenmakers naar uitgang

Met het behalen van de 20ste landstitel en een knappe Champions League-campagne, kan Club Brugge ...

413
413
Nieuwe coach voor Liverpool: "Er is maar één man"

Amper een jaar nadat hij de club naar de titel had geloodst, is het verhaal van Arne Slot bij ...

116
116
Ultiem duel Gent vs. Genk: "Zij zijn de favoriet"

Zondagavond wordt de allerlaatste match van het seizoen in de Jupiler Pro League afgewerkt. In de ...

213
213
'Carrick wordt beloond: United haalt Serie A-uitblinker'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

173
173
Union dropt bommetje: Christian Burgess verlaat vicekampioen

Union SG heeft zondagmiddag een drastische beslissing bekend gemaakt. Zo neemt de Belgische ...

441
441
'Alonso meldt zich met Chelsea-miljoenen bij Club Brugge'

Maandag begint Xabi Alonso aan zijn nieuwe avontuur bij Chelsea FC. De Spaanse trainer zal dan ...

810
810
Deschacht verrast vriend en vijand met nieuwe rol

Van de grasmat naar de camera. Olivier Deschacht heeft een opvallende nieuwe uitdaging gevonden na ...

61
61
'Kompany op wenken bediend: Bayern gaat voor WK-ganger'

Vincent Kompany heeft een uitstekend seizoen als coach van Bayern München achter de rug. Maar ...

353
353
De Condé maakt agenda vrij: heftige transferzomer Genk

KRC Genk strijd zondagavond tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar ongeacht de ...

278
278
'Nieuwe club Van Bommel: niemand zag dit aankomen'

Sins Mark van Bommel zo'n twee jaar geleden door de grote poort vertrok bij Antwerp FC, zit de ...

610
610
'Garcia krijgt cruciaal nieuws over toekomst bij Duivels'

Rudi Garcia maakt zich op voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Voor de ...

258
258

Meer sportnieuws