Overmars moet dure misstappen rechtzetten bij Antwerp

door
Overmars moet dure misstappen rechtzetten bij Antwerp

Royal Antwerp FC gaf dit seizoen 30 miljoen euro uit aan nieuwe spelers en daar kwam ook Radja Nainggolan nog eens bij. Tot op heden blijken de transfers geen schot in de roos. Gaat Marc Overmars een schoonmaak houden?


We beginnen met de grote flops. Johannes Eggestein werd voor 1 miljoen euro aangetrokken en scoorde als spits geen enkel doelpunt. Het staat nu al vast dat hij andere oorden zal mogen opzoeken. Ally Samatta zijn transfer was ook geen schot in de roos. Hij haalt niet meer het niveau van uit zijn periode bij KRC Genk. Sam Vines (1,8 miljoen) is tot op heden ook nog geen meerwaarde gebleken. De afgelopen jaren waren Viktor Fischer (1,5 miljoen euro) en Björn Engels (3,5 miljoen euro) vaak geblesseerd. Zij hebben die trend verder gezet en waren dit seizoen daarom amper een meerwaarde. Zij zullen wellicht blijven, maar het blijven twee spelers met een hoog risico inzake blessures. Daar moet Antwerp dus zeker goede doublures voor hebben, wat dit seizoen niet het geval was.

Pierre Dwomoh (2 miljoen), Emanuel Emegha (1,5 miljoen) en William Pacho (2,9 miljoen) zijn wissels op de toekomst. Zij hebben veel talent en zij werden niet meteen voor de nabije toekomst gehaald. Dorian Dessoleil (2,5 miljoen) en Dinis Almeida (gratis) speelden vaak, maar het zijn geen centrale verdedigers die bij een andere Belgische topclub in de basis zouden staan. Eén van hen zal wellicht toch mogen vertrekken. Jelle Bataille (2 miljoen) en Birger Verstraete (2 miljoen) zijn degelijke waterdragers en hebben zeker hun plaats in de Antwerp-kern.



Misschien zijn de twee grootste transfers nog wel de grootste teleurstellingen. Michel-Ange Balikwisha kostte 5 miljoen euro, maar zit ondertussen op de bank. De flankaanvaller moet veel meer brengen. Hij zal zeker blijven, maar volgend seizoen moet het dus een stuk beter. Radja Nainggolan presteerde dan weer te wisselvallig. Hij gaf zichzelf onlangs een zes op tien, maar van een speler met zijn kwaliteiten, status en loon mogen we veel meer verwachten.

 Dé toptransfer was ongetwijfeld Michael Frey. Niemand had gedacht dat de man van 2 miljoen zo vaak zou gaan scoren? In de play-offs is het wat minder, maar Frey is met afstand de meest geslaagde zomertransfer geweest. Alhassan Yusuf is met zijn 1 miljoen ook een koopje gebleken, alleen vinden we een middenveld met Yusuf, Haroun én Nainggolan een beetje van het goede te veel. Overmars zal ongetwijfeld al een analyse hebben gemaakt en het staat nu al vast dat naast Brian Priske nog een resem spelers mogen vertrekken. Daar zullen wellicht ook al een aantal zomertransfers tussen zitten. Om mee te doen voor de landstitel, zal Antwerp een beter transferjaar moeten realiseren. De druk is alvast groot.

LEES OOK: Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Heeft Antwerp nood aan een grote schoonmaak?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

177
177
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

241
241
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

113
113
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

104
104
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

284
284
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

68
68
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

145
145
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

492
492
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

152
152
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

301
301
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

519
519
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

191
191
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

175
175
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

160
160
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

426
426
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

198
198
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

776
776
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

683
683
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

372
372
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

621
621
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

435
435
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

657
657

Meer sportnieuws