Overmars moet dure misstappen rechtzetten bij Antwerp

door
Overmars moet dure misstappen rechtzetten bij Antwerp

Royal Antwerp FC gaf dit seizoen 30 miljoen euro uit aan nieuwe spelers en daar kwam ook Radja Nainggolan nog eens bij. Tot op heden blijken de transfers geen schot in de roos. Gaat Marc Overmars een schoonmaak houden?


We beginnen met de grote flops. Johannes Eggestein werd voor 1 miljoen euro aangetrokken en scoorde als spits geen enkel doelpunt. Het staat nu al vast dat hij andere oorden zal mogen opzoeken. Ally Samatta zijn transfer was ook geen schot in de roos. Hij haalt niet meer het niveau van uit zijn periode bij KRC Genk. Sam Vines (1,8 miljoen) is tot op heden ook nog geen meerwaarde gebleken. De afgelopen jaren waren Viktor Fischer (1,5 miljoen euro) en Björn Engels (3,5 miljoen euro) vaak geblesseerd. Zij hebben die trend verder gezet en waren dit seizoen daarom amper een meerwaarde. Zij zullen wellicht blijven, maar het blijven twee spelers met een hoog risico inzake blessures. Daar moet Antwerp dus zeker goede doublures voor hebben, wat dit seizoen niet het geval was.

Pierre Dwomoh (2 miljoen), Emanuel Emegha (1,5 miljoen) en William Pacho (2,9 miljoen) zijn wissels op de toekomst. Zij hebben veel talent en zij werden niet meteen voor de nabije toekomst gehaald. Dorian Dessoleil (2,5 miljoen) en Dinis Almeida (gratis) speelden vaak, maar het zijn geen centrale verdedigers die bij een andere Belgische topclub in de basis zouden staan. Eén van hen zal wellicht toch mogen vertrekken. Jelle Bataille (2 miljoen) en Birger Verstraete (2 miljoen) zijn degelijke waterdragers en hebben zeker hun plaats in de Antwerp-kern.



Misschien zijn de twee grootste transfers nog wel de grootste teleurstellingen. Michel-Ange Balikwisha kostte 5 miljoen euro, maar zit ondertussen op de bank. De flankaanvaller moet veel meer brengen. Hij zal zeker blijven, maar volgend seizoen moet het dus een stuk beter. Radja Nainggolan presteerde dan weer te wisselvallig. Hij gaf zichzelf onlangs een zes op tien, maar van een speler met zijn kwaliteiten, status en loon mogen we veel meer verwachten.

 Dé toptransfer was ongetwijfeld Michael Frey. Niemand had gedacht dat de man van 2 miljoen zo vaak zou gaan scoren? In de play-offs is het wat minder, maar Frey is met afstand de meest geslaagde zomertransfer geweest. Alhassan Yusuf is met zijn 1 miljoen ook een koopje gebleken, alleen vinden we een middenveld met Yusuf, Haroun én Nainggolan een beetje van het goede te veel. Overmars zal ongetwijfeld al een analyse hebben gemaakt en het staat nu al vast dat naast Brian Priske nog een resem spelers mogen vertrekken. Daar zullen wellicht ook al een aantal zomertransfers tussen zitten. Om mee te doen voor de landstitel, zal Antwerp een beter transferjaar moeten realiseren. De druk is alvast groot.

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm
273

Heeft Antwerp nood aan een grote schoonmaak?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

22
22
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

32
32
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

58
58
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

213
213
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

160
160
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

198
198
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

41
41
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

200
200
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

131
131
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

799
799
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

500
500
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

181
181
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

95
95
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

181
181
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

371
371
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

90
90
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

304
304
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

147
147
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

292
292
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

282
282
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws