Overmars moet dure misstappen rechtzetten bij Antwerp

562
Overmars moet dure misstappen rechtzetten bij Antwerp

Royal Antwerp FC gaf dit seizoen 30 miljoen euro uit aan nieuwe spelers en daar kwam ook Radja Nainggolan nog eens bij. Tot op heden blijken de transfers geen schot in de roos. Gaat Marc Overmars een schoonmaak houden?


We beginnen met de grote flops. Johannes Eggestein werd voor 1 miljoen euro aangetrokken en scoorde als spits geen enkel doelpunt. Het staat nu al vast dat hij andere oorden zal mogen opzoeken. Ally Samatta zijn transfer was ook geen schot in de roos. Hij haalt niet meer het niveau van uit zijn periode bij KRC Genk. Sam Vines (1,8 miljoen) is tot op heden ook nog geen meerwaarde gebleken. De afgelopen jaren waren Viktor Fischer (1,5 miljoen euro) en Björn Engels (3,5 miljoen euro) vaak geblesseerd. Zij hebben die trend verder gezet en waren dit seizoen daarom amper een meerwaarde. Zij zullen wellicht blijven, maar het blijven twee spelers met een hoog risico inzake blessures. Daar moet Antwerp dus zeker goede doublures voor hebben, wat dit seizoen niet het geval was.

Pierre Dwomoh (2 miljoen), Emanuel Emegha (1,5 miljoen) en William Pacho (2,9 miljoen) zijn wissels op de toekomst. Zij hebben veel talent en zij werden niet meteen voor de nabije toekomst gehaald. Dorian Dessoleil (2,5 miljoen) en Dinis Almeida (gratis) speelden vaak, maar het zijn geen centrale verdedigers die bij een andere Belgische topclub in de basis zouden staan. Eén van hen zal wellicht toch mogen vertrekken. Jelle Bataille (2 miljoen) en Birger Verstraete (2 miljoen) zijn degelijke waterdragers en hebben zeker hun plaats in de Antwerp-kern.



Misschien zijn de twee grootste transfers nog wel de grootste teleurstellingen. Michel-Ange Balikwisha kostte 5 miljoen euro, maar zit ondertussen op de bank. De flankaanvaller moet veel meer brengen. Hij zal zeker blijven, maar volgend seizoen moet het dus een stuk beter. Radja Nainggolan presteerde dan weer te wisselvallig. Hij gaf zichzelf onlangs een zes op tien, maar van een speler met zijn kwaliteiten, status en loon mogen we veel meer verwachten.

 Dé toptransfer was ongetwijfeld Michael Frey. Niemand had gedacht dat de man van 2 miljoen zo vaak zou gaan scoren? In de play-offs is het wat minder, maar Frey is met afstand de meest geslaagde zomertransfer geweest. Alhassan Yusuf is met zijn 1 miljoen ook een koopje gebleken, alleen vinden we een middenveld met Yusuf, Haroun én Nainggolan een beetje van het goede te veel. Overmars zal ongetwijfeld al een analyse hebben gemaakt en het staat nu al vast dat naast Brian Priske nog een resem spelers mogen vertrekken. Daar zullen wellicht ook al een aantal zomertransfers tussen zitten. Om mee te doen voor de landstitel, zal Antwerp een beter transferjaar moeten realiseren. De druk is alvast groot.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Heeft Antwerp nood aan een grote schoonmaak?

Meest recent

Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

9
9
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

23
23
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

107
107
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

8
8
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

58
58
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

22
22
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

199
199
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

84
84
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

39
39
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

26
26
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

67
67
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

162
162
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

45
45
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

37
37
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

117
117
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

64
64
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

104
104
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

57
57
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

50
50
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

112
112
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

219
219

Meer sportnieuws