Overmars moet dure misstappen rechtzetten bij Antwerp

door
Overmars moet dure misstappen rechtzetten bij Antwerp

Royal Antwerp FC gaf dit seizoen 30 miljoen euro uit aan nieuwe spelers en daar kwam ook Radja Nainggolan nog eens bij. Tot op heden blijken de transfers geen schot in de roos. Gaat Marc Overmars een schoonmaak houden?


We beginnen met de grote flops. Johannes Eggestein werd voor 1 miljoen euro aangetrokken en scoorde als spits geen enkel doelpunt. Het staat nu al vast dat hij andere oorden zal mogen opzoeken. Ally Samatta zijn transfer was ook geen schot in de roos. Hij haalt niet meer het niveau van uit zijn periode bij KRC Genk. Sam Vines (1,8 miljoen) is tot op heden ook nog geen meerwaarde gebleken. De afgelopen jaren waren Viktor Fischer (1,5 miljoen euro) en Björn Engels (3,5 miljoen euro) vaak geblesseerd. Zij hebben die trend verder gezet en waren dit seizoen daarom amper een meerwaarde. Zij zullen wellicht blijven, maar het blijven twee spelers met een hoog risico inzake blessures. Daar moet Antwerp dus zeker goede doublures voor hebben, wat dit seizoen niet het geval was.

Pierre Dwomoh (2 miljoen), Emanuel Emegha (1,5 miljoen) en William Pacho (2,9 miljoen) zijn wissels op de toekomst. Zij hebben veel talent en zij werden niet meteen voor de nabije toekomst gehaald. Dorian Dessoleil (2,5 miljoen) en Dinis Almeida (gratis) speelden vaak, maar het zijn geen centrale verdedigers die bij een andere Belgische topclub in de basis zouden staan. Eén van hen zal wellicht toch mogen vertrekken. Jelle Bataille (2 miljoen) en Birger Verstraete (2 miljoen) zijn degelijke waterdragers en hebben zeker hun plaats in de Antwerp-kern.



Misschien zijn de twee grootste transfers nog wel de grootste teleurstellingen. Michel-Ange Balikwisha kostte 5 miljoen euro, maar zit ondertussen op de bank. De flankaanvaller moet veel meer brengen. Hij zal zeker blijven, maar volgend seizoen moet het dus een stuk beter. Radja Nainggolan presteerde dan weer te wisselvallig. Hij gaf zichzelf onlangs een zes op tien, maar van een speler met zijn kwaliteiten, status en loon mogen we veel meer verwachten.

 Dé toptransfer was ongetwijfeld Michael Frey. Niemand had gedacht dat de man van 2 miljoen zo vaak zou gaan scoren? In de play-offs is het wat minder, maar Frey is met afstand de meest geslaagde zomertransfer geweest. Alhassan Yusuf is met zijn 1 miljoen ook een koopje gebleken, alleen vinden we een middenveld met Yusuf, Haroun én Nainggolan een beetje van het goede te veel. Overmars zal ongetwijfeld al een analyse hebben gemaakt en het staat nu al vast dat naast Brian Priske nog een resem spelers mogen vertrekken. Daar zullen wellicht ook al een aantal zomertransfers tussen zitten. Om mee te doen voor de landstitel, zal Antwerp een beter transferjaar moeten realiseren. De druk is alvast groot.

LEES OOK: Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Heeft Antwerp nood aan een grote schoonmaak?

Meest recent

Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

25
25
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

38
38
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

42
42
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

152
152
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

14
14
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

247
247
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

189
189
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

359
359
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

163
163
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

87
87
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

152
152
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

218
218
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

372
372
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

131
131
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

299
299
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

87
87
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

370
370
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

309
309
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

188
188
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

466
466
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

424
424
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

104
104
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

912
912
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

220
220
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

376
376

Meer sportnieuws