FIFA gaat na afhaken EA Sports eigen game maken

door
FIFA gaat na afhaken EA Sports eigen game maken

Er viel dinsdag een bom op de wereld van de voetbalgames, want EA Sports kondigde aan dat het de samenwerking met de FIFA over de vermaarde gelijknamige games na FIFA 23 stop zal zetten. De ontwikkelaar vond met de wereldvoetbalbond geen overeenkomst over het verlengen van de licentie en gaat daarom alleen verder. Het spel zal wel grotendeels hetzelfde blijven, maar zal na de volgende editie EA Sports FC gaan heten.


Er doken snel berichten op dat de FIFA zich in de onderhandelingen te gulzig getoond zou hebben door maar liefst 1 miljard euro te vragen om zijn naam voor vier jaar aan de games te lenen, maar dat zien ze bij de wereldvoetbalbond anders. In een statement laat de FIFA weten dat het af wil van het systeem van exclusieve licenties, om zo meer games aan voetbalfans aan te kunnen bieden.

Ze zijn van plan om daarbij ook zelf hun eigen voetbalsimulatie te ontwikkelen. Ze geven aan de onderhandelingen met investeerders, spelontwikkelaars en mediabedrijven al opgestart hebben om vanaf 2024 ook met hun eigen game te kunnen komen.

HET BESTE
"Ik kan jullie verzekeren dat het enige authentieke, echte spel met de FIFA-naam het beste zal zijn voor gamers en voetbalsupporters", maakt voorzitter Gianni Infantino zich sterk. "FIFA is de enige originele, globale titel. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25, FIFA 26 enzovoort. De enige constante is de naam van FIFA en die zal voor altijd de beste blijven."

LEES OOK: Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Denk je dat FIFA erin zal slagen een goede voetbalgame te maken?

Meest recent

AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

33
33
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

222
222
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

82
82
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

56
56
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

111
111
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

106
106
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

187
187
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

388
388
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

163
163
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

308
308
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

73
73
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

285
285
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

255
255
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

211
211
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

77
77
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

128
128
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

91
91
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

517
517
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

75
75
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

257
257
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

84
84
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

79
79
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

447
447
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

270
270

Meer sportnieuws