Ceferin: "Real, Barça en Juventus kunnen uitgesloten worden"

door
Ceferin:

De Super League leek in april 2021 een snelle dood te sterven toen negen van de twaalf stichtende clubs al na twee dagen weer uit het project stapten, maar het project is nog steeds niet helemaal begraven. Real Madrid, FC Barcelona en Juventus blijven halsstarrig aan de Super League vasthouden, maar kregen onlangs wel een domper te verwerken.


Een rechtbank in Madrid besloot onlangs immers om de UEFA weer toe te laten de drie clubs te straffen voor hun poging om zich af te scheuren. Daardoor moeten ze zware sancties vrezen, die zelfs kunnen gaan tot een uitsluiting van de Champions League en andere Europese competities. In gesprek met L'Equipe geeft Aleksandar Ceferin, de voorzitter van de UEFA, aan dat dat nog niet voor meteen zal zijn.

"Er kan nog beroep aangetekend worden tegen die beslissing van de rechtbank. Als het hele proces voorbij is, dan zullen we in actie schieten", verzekert hij wel. "De regels gelden voor iedereen. Jullie kunnen me geloven of niet, maar wij behandelen alle clubs hetzelfde. Of het nu gaat om een club uit mijn thuisland Slovenië of een grote naam uit het Europese voetbal. Het is zeker mogelijk dat Real, Barça en Juventus uitgesloten worden. Het Disciplinair Comité van de UEFA, dat onafhankelijk is, zal daarover beslissen."

NIEUW FORMAT
Intussen heeft de UEFA wel nieuwe stappen gezet om de Europese topclubs te behagen. Het kondigde immers dinsdag het nieuwe format voor de Champions League aan, dat vanaf 2024 ingaat. Daarbij zijn er vier deelnemers meer dan in het huidige format en worden er ook meer wedstrijden gespeeld. Anderzijds werden de plannen waarbij clubs zich konden kwalificeren op basis van hun coëfficiënt wel afgevoerd.

LEES OOK: 'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

Moeten zij zwaar gestraft worden?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

149
149
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

33
33
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

57
57
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

159
159
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

30
30
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

79
79
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

139
139
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

75
75
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

143
143
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

85
85
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

159
159
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

332
332
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

395
395
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

183
183
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

79
79
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

370
370
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

272
272
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

422
422
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

114
114
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

105
105
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

574
574
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws