Ceferin: "Real, Barça en Juventus kunnen uitgesloten worden"

door
Ceferin:

De Super League leek in april 2021 een snelle dood te sterven toen negen van de twaalf stichtende clubs al na twee dagen weer uit het project stapten, maar het project is nog steeds niet helemaal begraven. Real Madrid, FC Barcelona en Juventus blijven halsstarrig aan de Super League vasthouden, maar kregen onlangs wel een domper te verwerken.


Een rechtbank in Madrid besloot onlangs immers om de UEFA weer toe te laten de drie clubs te straffen voor hun poging om zich af te scheuren. Daardoor moeten ze zware sancties vrezen, die zelfs kunnen gaan tot een uitsluiting van de Champions League en andere Europese competities. In gesprek met L'Equipe geeft Aleksandar Ceferin, de voorzitter van de UEFA, aan dat dat nog niet voor meteen zal zijn.

"Er kan nog beroep aangetekend worden tegen die beslissing van de rechtbank. Als het hele proces voorbij is, dan zullen we in actie schieten", verzekert hij wel. "De regels gelden voor iedereen. Jullie kunnen me geloven of niet, maar wij behandelen alle clubs hetzelfde. Of het nu gaat om een club uit mijn thuisland Slovenië of een grote naam uit het Europese voetbal. Het is zeker mogelijk dat Real, Barça en Juventus uitgesloten worden. Het Disciplinair Comité van de UEFA, dat onafhankelijk is, zal daarover beslissen."

NIEUW FORMAT
Intussen heeft de UEFA wel nieuwe stappen gezet om de Europese topclubs te behagen. Het kondigde immers dinsdag het nieuwe format voor de Champions League aan, dat vanaf 2024 ingaat. Daarbij zijn er vier deelnemers meer dan in het huidige format en worden er ook meer wedstrijden gespeeld. Anderzijds werden de plannen waarbij clubs zich konden kwalificeren op basis van hun coëfficiënt wel afgevoerd.

JOUW MENING TELT:
Moeten zij zwaar gestraft worden?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

94
94
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

28
28
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

42
42
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

91
91
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

156
156
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

642
642
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

90
90
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

383
383
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

87
87
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1172
1172
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

677
677
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

479
479
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1690
1690
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

732
732
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

639
639
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

516
516
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

147
147
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

99
99
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

570
570
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

422
422
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws