Ceferin: "Real, Barça en Juventus kunnen uitgesloten worden"

door
Ceferin:

De Super League leek in april 2021 een snelle dood te sterven toen negen van de twaalf stichtende clubs al na twee dagen weer uit het project stapten, maar het project is nog steeds niet helemaal begraven. Real Madrid, FC Barcelona en Juventus blijven halsstarrig aan de Super League vasthouden, maar kregen onlangs wel een domper te verwerken.


Een rechtbank in Madrid besloot onlangs immers om de UEFA weer toe te laten de drie clubs te straffen voor hun poging om zich af te scheuren. Daardoor moeten ze zware sancties vrezen, die zelfs kunnen gaan tot een uitsluiting van de Champions League en andere Europese competities. In gesprek met L'Equipe geeft Aleksandar Ceferin, de voorzitter van de UEFA, aan dat dat nog niet voor meteen zal zijn.

"Er kan nog beroep aangetekend worden tegen die beslissing van de rechtbank. Als het hele proces voorbij is, dan zullen we in actie schieten", verzekert hij wel. "De regels gelden voor iedereen. Jullie kunnen me geloven of niet, maar wij behandelen alle clubs hetzelfde. Of het nu gaat om een club uit mijn thuisland Slovenië of een grote naam uit het Europese voetbal. Het is zeker mogelijk dat Real, Barça en Juventus uitgesloten worden. Het Disciplinair Comité van de UEFA, dat onafhankelijk is, zal daarover beslissen."

NIEUW FORMAT
Intussen heeft de UEFA wel nieuwe stappen gezet om de Europese topclubs te behagen. Het kondigde immers dinsdag het nieuwe format voor de Champions League aan, dat vanaf 2024 ingaat. Daarbij zijn er vier deelnemers meer dan in het huidige format en worden er ook meer wedstrijden gespeeld. Anderzijds werden de plannen waarbij clubs zich konden kwalificeren op basis van hun coëfficiënt wel afgevoerd.

LEES OOK: Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Moeten zij zwaar gestraft worden?

Meest recent

Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

18
18
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

94
94
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

4
4
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

65
65
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

25
25
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

210
210
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

300
300
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

36
36
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

265
265
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

302
302
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

530
530
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

602
602
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

831
831
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

147
147
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

41
41
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1034
1034
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

276
276
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

334
334
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

156
156
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

190
190
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

604
604
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

585
585
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

330
330
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

566
566
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

196
196

Meer sportnieuws