Ceferin: "Real, Barça en Juventus kunnen uitgesloten worden"

door
Ceferin:

De Super League leek in april 2021 een snelle dood te sterven toen negen van de twaalf stichtende clubs al na twee dagen weer uit het project stapten, maar het project is nog steeds niet helemaal begraven. Real Madrid, FC Barcelona en Juventus blijven halsstarrig aan de Super League vasthouden, maar kregen onlangs wel een domper te verwerken.


Een rechtbank in Madrid besloot onlangs immers om de UEFA weer toe te laten de drie clubs te straffen voor hun poging om zich af te scheuren. Daardoor moeten ze zware sancties vrezen, die zelfs kunnen gaan tot een uitsluiting van de Champions League en andere Europese competities. In gesprek met L'Equipe geeft Aleksandar Ceferin, de voorzitter van de UEFA, aan dat dat nog niet voor meteen zal zijn.

"Er kan nog beroep aangetekend worden tegen die beslissing van de rechtbank. Als het hele proces voorbij is, dan zullen we in actie schieten", verzekert hij wel. "De regels gelden voor iedereen. Jullie kunnen me geloven of niet, maar wij behandelen alle clubs hetzelfde. Of het nu gaat om een club uit mijn thuisland Slovenië of een grote naam uit het Europese voetbal. Het is zeker mogelijk dat Real, Barça en Juventus uitgesloten worden. Het Disciplinair Comité van de UEFA, dat onafhankelijk is, zal daarover beslissen."

NIEUW FORMAT
Intussen heeft de UEFA wel nieuwe stappen gezet om de Europese topclubs te behagen. Het kondigde immers dinsdag het nieuwe format voor de Champions League aan, dat vanaf 2024 ingaat. Daarbij zijn er vier deelnemers meer dan in het huidige format en worden er ook meer wedstrijden gespeeld. Anderzijds werden de plannen waarbij clubs zich konden kwalificeren op basis van hun coëfficiënt wel afgevoerd.

LEES OOK: Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

🚀

Moeten zij zwaar gestraft worden?

Meest recent

Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

1
1
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

14
14
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

12
12
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

71
71
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

51
51
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

187
187
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

279
279
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

77
77
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

139
139
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

308
308
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

149
149
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

320
320
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

134
134
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

319
319
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

311
311
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

286
286
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

561
561
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

584
584
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

102
102
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

208
208
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

552
552
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

560
560
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

330
330
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

270
270
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

81
81

Meer sportnieuws