Ceferin: "Real, Barça en Juventus kunnen uitgesloten worden"

door
Ceferin:

De Super League leek in april 2021 een snelle dood te sterven toen negen van de twaalf stichtende clubs al na twee dagen weer uit het project stapten, maar het project is nog steeds niet helemaal begraven. Real Madrid, FC Barcelona en Juventus blijven halsstarrig aan de Super League vasthouden, maar kregen onlangs wel een domper te verwerken.


Een rechtbank in Madrid besloot onlangs immers om de UEFA weer toe te laten de drie clubs te straffen voor hun poging om zich af te scheuren. Daardoor moeten ze zware sancties vrezen, die zelfs kunnen gaan tot een uitsluiting van de Champions League en andere Europese competities. In gesprek met L'Equipe geeft Aleksandar Ceferin, de voorzitter van de UEFA, aan dat dat nog niet voor meteen zal zijn.

"Er kan nog beroep aangetekend worden tegen die beslissing van de rechtbank. Als het hele proces voorbij is, dan zullen we in actie schieten", verzekert hij wel. "De regels gelden voor iedereen. Jullie kunnen me geloven of niet, maar wij behandelen alle clubs hetzelfde. Of het nu gaat om een club uit mijn thuisland Slovenië of een grote naam uit het Europese voetbal. Het is zeker mogelijk dat Real, Barça en Juventus uitgesloten worden. Het Disciplinair Comité van de UEFA, dat onafhankelijk is, zal daarover beslissen."

NIEUW FORMAT
Intussen heeft de UEFA wel nieuwe stappen gezet om de Europese topclubs te behagen. Het kondigde immers dinsdag het nieuwe format voor de Champions League aan, dat vanaf 2024 ingaat. Daarbij zijn er vier deelnemers meer dan in het huidige format en worden er ook meer wedstrijden gespeeld. Anderzijds werden de plannen waarbij clubs zich konden kwalificeren op basis van hun coëfficiënt wel afgevoerd.

LEES OOK: ‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Moeten zij zwaar gestraft worden?

Meest recent

Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

30
30
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

41
41
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

71
71
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

205
205
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

20
20
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

263
263
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

238
238
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

64
64
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

158
158
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

336
336
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

121
121
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

91
91
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

60
60
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

194
194
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

139
139
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

125
125
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

17
17
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

356
356
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

289
289
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

126
126
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

605
605
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

84
84
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

93
93
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

228
228
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

259
259

Meer sportnieuws