Furieuze tweede helft houdt Europese droom Genk in leven

133 stemmen
Furieuze tweede helft houdt Europese droom Genk in leven

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft Racing Genk de laatste strohalm richting winst in de Europe Play-Offs gepakt. De Limburgers begonnen zwak, kwamen op achterstand maar na een spectaculaire tweede helft zette het orde op zaken. Zo zijn Antwerp en Anderlecht nog niet verzekerd van een Europees ticket.

Racing Genk vocht voor zijn laatste kans om nog een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers stonden na de zege van AA Gent al zeven punten in het krijt en enkel een perfect rapport kon hun nog richting Europa helpen. Charleroi speelde voor niets meer, het team van Still wou wel graag zijn eerste overwinning pakken in deze nacompetitie. Bij de thuisploeg nam youngster Leysen de plek in van de geblesseerde Vandevoordt.
Pegel van Ilaimaharitra gooit wedstrijd open
De wedstrijd kwam traag op gang in de Cegeka Arena, pas na een dik kwartier spelen stelde Ilaimaharitra doelman Leysen op de proef, die pakte in twee tijden. Pas na dik twintig minuten stak ook Racing Genk eens de neus aan het venster: het afgeweken schot van Paintsil ging voorlangs. Op tien minuten van de rust was het uiteindelijk Charleroi dat op voorsprong kwam: Ilaimaharitra haalde vanop een meter of twintig uit en krulde de bal fraai in de bovenhoek, de 0-1 en de mogelijke beslissing in deze Play-Offs was een feit. De wedstrijd ging nu prima over en weer: Leysen pakte van dichtbij een poging van Morioka en aan de overzijde haalde Koffi een pegel van Hrosovsky uit zijn doelvlak. Halfweg stonden de bezoekers op voorsprong.

Ilaimaharitra laat het muisstil worden in de Cegeka Arena met een fraaie uithaal.
Furieus Racing Genk maakt Charleroi monddood
Racing Genk kwam furieus uit de kleedkamer. Koffi hield Onuachu aanvankelijk nog van een gemaakt doelpunt maar een paar minuten later kopte de Nigeriaanse spits wel raak na een fraaie assist van Ito: 1-1. Nog voor het uur hadden de Limburgers de schade helemaal hersteld, Ito zette opnieuw fraai voor en deze keer kopte Nkuba de bal ongelukkig in eigen doel: 2-1. De thuisploeg had duidelijk een ferme bolwassing gekregen tijdens de rust en toonde een volledig andere gedaante in de tweede helft. Nog voor halfweg was de wedstrijd helemaal beslist, deze keer mocht Cuesta aan de tweede paal volledig vrijstaand de 3-1 in doel duwen. Charleroi zwalpte en ontsnapte aan nog zwaardere cijfers, iets wat Genk zich nog bijna beklaagde toen Heymans bij een zeldzame counter zowaar de aansluitingstreffer op het bord zette. Uiteindelijk hield de thuisploeg wel stand en zo kunnen Storck en co nog hopen op de groepswinst.
Scoreverloop:
0-1 (34') Ilaimaharitra, 1-1 (55') Onuachu, 2-1 (59') ed Nkuba, 3-1 (65') Cuesta, 3-2 (72') Heymans

Denkt u dat Racing Genk finaal toch nog de winst pakt in de Europe Play-Offs?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

175
175
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

75
75
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

103
103
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

148
148
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

90
90
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

140
140
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

303
303
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

108
108
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

651
651
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

67
67
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

267
267
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

285
285
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

574
574
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

473
473
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

765
765
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

242
242
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

166
166

Meer sportnieuws