Furieuze tweede helft houdt Europese droom Genk in leven

door
Furieuze tweede helft houdt Europese droom Genk in leven

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft Racing Genk de laatste strohalm richting winst in de Europe Play-Offs gepakt. De Limburgers begonnen zwak, kwamen op achterstand maar na een spectaculaire tweede helft zette het orde op zaken. Zo zijn Antwerp en Anderlecht nog niet verzekerd van een Europees ticket.

Racing Genk vocht voor zijn laatste kans om nog een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers stonden na de zege van AA Gent al zeven punten in het krijt en enkel een perfect rapport kon hun nog richting Europa helpen. Charleroi speelde voor niets meer, het team van Still wou wel graag zijn eerste overwinning pakken in deze nacompetitie. Bij de thuisploeg nam youngster Leysen de plek in van de geblesseerde Vandevoordt.
Pegel van Ilaimaharitra gooit wedstrijd open
De wedstrijd kwam traag op gang in de Cegeka Arena, pas na een dik kwartier spelen stelde Ilaimaharitra doelman Leysen op de proef, die pakte in twee tijden. Pas na dik twintig minuten stak ook Racing Genk eens de neus aan het venster: het afgeweken schot van Paintsil ging voorlangs. Op tien minuten van de rust was het uiteindelijk Charleroi dat op voorsprong kwam: Ilaimaharitra haalde vanop een meter of twintig uit en krulde de bal fraai in de bovenhoek, de 0-1 en de mogelijke beslissing in deze Play-Offs was een feit. De wedstrijd ging nu prima over en weer: Leysen pakte van dichtbij een poging van Morioka en aan de overzijde haalde Koffi een pegel van Hrosovsky uit zijn doelvlak. Halfweg stonden de bezoekers op voorsprong.

Ilaimaharitra laat het muisstil worden in de Cegeka Arena met een fraaie uithaal.
Furieus Racing Genk maakt Charleroi monddood
Racing Genk kwam furieus uit de kleedkamer. Koffi hield Onuachu aanvankelijk nog van een gemaakt doelpunt maar een paar minuten later kopte de Nigeriaanse spits wel raak na een fraaie assist van Ito: 1-1. Nog voor het uur hadden de Limburgers de schade helemaal hersteld, Ito zette opnieuw fraai voor en deze keer kopte Nkuba de bal ongelukkig in eigen doel: 2-1. De thuisploeg had duidelijk een ferme bolwassing gekregen tijdens de rust en toonde een volledig andere gedaante in de tweede helft. Nog voor halfweg was de wedstrijd helemaal beslist, deze keer mocht Cuesta aan de tweede paal volledig vrijstaand de 3-1 in doel duwen. Charleroi zwalpte en ontsnapte aan nog zwaardere cijfers, iets wat Genk zich nog bijna beklaagde toen Heymans bij een zeldzame counter zowaar de aansluitingstreffer op het bord zette. Uiteindelijk hield de thuisploeg wel stand en zo kunnen Storck en co nog hopen op de groepswinst.
Scoreverloop:
0-1 (34') Ilaimaharitra, 1-1 (55') Onuachu, 2-1 (59') ed Nkuba, 3-1 (65') Cuesta, 3-2 (72') Heymans

LEES OOK: Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Denkt u dat Racing Genk finaal toch nog de winst pakt in de Europe Play-Offs?

Meest recent

Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

1
1
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

68
68
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

117
117
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

26
26
Kompany verovert Europa: "Heb een hoge dunk van hem"

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

53
53
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

24
24
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

196
196
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

275
275
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

214
214
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

207
207
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

376
376
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

64
64
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

212
212
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

186
186
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

151
151
Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

386
386
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

799
799
Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

105
105
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

34
34
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

88
88
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

58
58
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

53
53
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

52
52
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

63
63
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

193
193

Meer sportnieuws