Furieuze tweede helft houdt Europese droom Genk in leven

133 stemmen
Furieuze tweede helft houdt Europese droom Genk in leven

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft Racing Genk de laatste strohalm richting winst in de Europe Play-Offs gepakt. De Limburgers begonnen zwak, kwamen op achterstand maar na een spectaculaire tweede helft zette het orde op zaken. Zo zijn Antwerp en Anderlecht nog niet verzekerd van een Europees ticket.

Racing Genk vocht voor zijn laatste kans om nog een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers stonden na de zege van AA Gent al zeven punten in het krijt en enkel een perfect rapport kon hun nog richting Europa helpen. Charleroi speelde voor niets meer, het team van Still wou wel graag zijn eerste overwinning pakken in deze nacompetitie. Bij de thuisploeg nam youngster Leysen de plek in van de geblesseerde Vandevoordt.
Pegel van Ilaimaharitra gooit wedstrijd open
De wedstrijd kwam traag op gang in de Cegeka Arena, pas na een dik kwartier spelen stelde Ilaimaharitra doelman Leysen op de proef, die pakte in twee tijden. Pas na dik twintig minuten stak ook Racing Genk eens de neus aan het venster: het afgeweken schot van Paintsil ging voorlangs. Op tien minuten van de rust was het uiteindelijk Charleroi dat op voorsprong kwam: Ilaimaharitra haalde vanop een meter of twintig uit en krulde de bal fraai in de bovenhoek, de 0-1 en de mogelijke beslissing in deze Play-Offs was een feit. De wedstrijd ging nu prima over en weer: Leysen pakte van dichtbij een poging van Morioka en aan de overzijde haalde Koffi een pegel van Hrosovsky uit zijn doelvlak. Halfweg stonden de bezoekers op voorsprong.

Ilaimaharitra laat het muisstil worden in de Cegeka Arena met een fraaie uithaal.
Furieus Racing Genk maakt Charleroi monddood
Racing Genk kwam furieus uit de kleedkamer. Koffi hield Onuachu aanvankelijk nog van een gemaakt doelpunt maar een paar minuten later kopte de Nigeriaanse spits wel raak na een fraaie assist van Ito: 1-1. Nog voor het uur hadden de Limburgers de schade helemaal hersteld, Ito zette opnieuw fraai voor en deze keer kopte Nkuba de bal ongelukkig in eigen doel: 2-1. De thuisploeg had duidelijk een ferme bolwassing gekregen tijdens de rust en toonde een volledig andere gedaante in de tweede helft. Nog voor halfweg was de wedstrijd helemaal beslist, deze keer mocht Cuesta aan de tweede paal volledig vrijstaand de 3-1 in doel duwen. Charleroi zwalpte en ontsnapte aan nog zwaardere cijfers, iets wat Genk zich nog bijna beklaagde toen Heymans bij een zeldzame counter zowaar de aansluitingstreffer op het bord zette. Uiteindelijk hield de thuisploeg wel stand en zo kunnen Storck en co nog hopen op de groepswinst.
Scoreverloop:
0-1 (34') Ilaimaharitra, 1-1 (55') Onuachu, 2-1 (59') ed Nkuba, 3-1 (65') Cuesta, 3-2 (72') Heymans

LEES OOK: ‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

Denkt u dat Racing Genk finaal toch nog de winst pakt in de Europe Play-Offs?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

2
2
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

19
19
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

170
170
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

159
159
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

60
60
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

107
107
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

69
69
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

104
104
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

226
226
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

225
225
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

145
145
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

332
332
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

503
503
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

324
324
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

151
151
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

82
82
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

353
353
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

423
423
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

305
305
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

233
233
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

413
413
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

372
372
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

96
96
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

335
335
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

352
352

Meer sportnieuws