Furieuze tweede helft houdt Europese droom Genk in leven

door
Furieuze tweede helft houdt Europese droom Genk in leven

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft Racing Genk de laatste strohalm richting winst in de Europe Play-Offs gepakt. De Limburgers begonnen zwak, kwamen op achterstand maar na een spectaculaire tweede helft zette het orde op zaken. Zo zijn Antwerp en Anderlecht nog niet verzekerd van een Europees ticket.

Racing Genk vocht voor zijn laatste kans om nog een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers stonden na de zege van AA Gent al zeven punten in het krijt en enkel een perfect rapport kon hun nog richting Europa helpen. Charleroi speelde voor niets meer, het team van Still wou wel graag zijn eerste overwinning pakken in deze nacompetitie. Bij de thuisploeg nam youngster Leysen de plek in van de geblesseerde Vandevoordt.
Pegel van Ilaimaharitra gooit wedstrijd open
De wedstrijd kwam traag op gang in de Cegeka Arena, pas na een dik kwartier spelen stelde Ilaimaharitra doelman Leysen op de proef, die pakte in twee tijden. Pas na dik twintig minuten stak ook Racing Genk eens de neus aan het venster: het afgeweken schot van Paintsil ging voorlangs. Op tien minuten van de rust was het uiteindelijk Charleroi dat op voorsprong kwam: Ilaimaharitra haalde vanop een meter of twintig uit en krulde de bal fraai in de bovenhoek, de 0-1 en de mogelijke beslissing in deze Play-Offs was een feit. De wedstrijd ging nu prima over en weer: Leysen pakte van dichtbij een poging van Morioka en aan de overzijde haalde Koffi een pegel van Hrosovsky uit zijn doelvlak. Halfweg stonden de bezoekers op voorsprong.

Ilaimaharitra laat het muisstil worden in de Cegeka Arena met een fraaie uithaal.
Furieus Racing Genk maakt Charleroi monddood
Racing Genk kwam furieus uit de kleedkamer. Koffi hield Onuachu aanvankelijk nog van een gemaakt doelpunt maar een paar minuten later kopte de Nigeriaanse spits wel raak na een fraaie assist van Ito: 1-1. Nog voor het uur hadden de Limburgers de schade helemaal hersteld, Ito zette opnieuw fraai voor en deze keer kopte Nkuba de bal ongelukkig in eigen doel: 2-1. De thuisploeg had duidelijk een ferme bolwassing gekregen tijdens de rust en toonde een volledig andere gedaante in de tweede helft. Nog voor halfweg was de wedstrijd helemaal beslist, deze keer mocht Cuesta aan de tweede paal volledig vrijstaand de 3-1 in doel duwen. Charleroi zwalpte en ontsnapte aan nog zwaardere cijfers, iets wat Genk zich nog bijna beklaagde toen Heymans bij een zeldzame counter zowaar de aansluitingstreffer op het bord zette. Uiteindelijk hield de thuisploeg wel stand en zo kunnen Storck en co nog hopen op de groepswinst.
Scoreverloop:
0-1 (34') Ilaimaharitra, 1-1 (55') Onuachu, 2-1 (59') ed Nkuba, 3-1 (65') Cuesta, 3-2 (72') Heymans

LEES OOK: Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Denkt u dat Racing Genk finaal toch nog de winst pakt in de Europe Play-Offs?

Meest recent

'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

33
33
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

21
21
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

35
35
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

18
18
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

159
159
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

127
127
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

180
180
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

186
186
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

97
97
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

201
201
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

777
777
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

88
88
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

45
45
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

114
114
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

558
558
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

232
232
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

602
602
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

181
181
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

241
241
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

42
42
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

55
55
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

686
686
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

850
850
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

158
158
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

317
317

Meer sportnieuws