Furieuze tweede helft houdt Europese droom Genk in leven

door
Furieuze tweede helft houdt Europese droom Genk in leven

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft Racing Genk de laatste strohalm richting winst in de Europe Play-Offs gepakt. De Limburgers begonnen zwak, kwamen op achterstand maar na een spectaculaire tweede helft zette het orde op zaken. Zo zijn Antwerp en Anderlecht nog niet verzekerd van een Europees ticket.

Racing Genk vocht voor zijn laatste kans om nog een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers stonden na de zege van AA Gent al zeven punten in het krijt en enkel een perfect rapport kon hun nog richting Europa helpen. Charleroi speelde voor niets meer, het team van Still wou wel graag zijn eerste overwinning pakken in deze nacompetitie. Bij de thuisploeg nam youngster Leysen de plek in van de geblesseerde Vandevoordt.
Pegel van Ilaimaharitra gooit wedstrijd open
De wedstrijd kwam traag op gang in de Cegeka Arena, pas na een dik kwartier spelen stelde Ilaimaharitra doelman Leysen op de proef, die pakte in twee tijden. Pas na dik twintig minuten stak ook Racing Genk eens de neus aan het venster: het afgeweken schot van Paintsil ging voorlangs. Op tien minuten van de rust was het uiteindelijk Charleroi dat op voorsprong kwam: Ilaimaharitra haalde vanop een meter of twintig uit en krulde de bal fraai in de bovenhoek, de 0-1 en de mogelijke beslissing in deze Play-Offs was een feit. De wedstrijd ging nu prima over en weer: Leysen pakte van dichtbij een poging van Morioka en aan de overzijde haalde Koffi een pegel van Hrosovsky uit zijn doelvlak. Halfweg stonden de bezoekers op voorsprong.

Ilaimaharitra laat het muisstil worden in de Cegeka Arena met een fraaie uithaal.
Furieus Racing Genk maakt Charleroi monddood
Racing Genk kwam furieus uit de kleedkamer. Koffi hield Onuachu aanvankelijk nog van een gemaakt doelpunt maar een paar minuten later kopte de Nigeriaanse spits wel raak na een fraaie assist van Ito: 1-1. Nog voor het uur hadden de Limburgers de schade helemaal hersteld, Ito zette opnieuw fraai voor en deze keer kopte Nkuba de bal ongelukkig in eigen doel: 2-1. De thuisploeg had duidelijk een ferme bolwassing gekregen tijdens de rust en toonde een volledig andere gedaante in de tweede helft. Nog voor halfweg was de wedstrijd helemaal beslist, deze keer mocht Cuesta aan de tweede paal volledig vrijstaand de 3-1 in doel duwen. Charleroi zwalpte en ontsnapte aan nog zwaardere cijfers, iets wat Genk zich nog bijna beklaagde toen Heymans bij een zeldzame counter zowaar de aansluitingstreffer op het bord zette. Uiteindelijk hield de thuisploeg wel stand en zo kunnen Storck en co nog hopen op de groepswinst.
Scoreverloop:
0-1 (34') Ilaimaharitra, 1-1 (55') Onuachu, 2-1 (59') ed Nkuba, 3-1 (65') Cuesta, 3-2 (72') Heymans

LEES OOK: Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

Denkt u dat Racing Genk finaal toch nog de winst pakt in de Europe Play-Offs?

Meest recent

‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

34
34
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

27
27
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

50
50
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

226
226
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

40
40
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

73
73
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

190
190
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

214
214
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

715
715
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

103
103
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

246
246
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

442
442
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

486
486
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

652
652
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

250
250
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

613
613
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

420
420
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

62
62
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

141
141
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

233
233
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

50
50
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

145
145
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

225
225
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

241
241
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

204
204

Meer sportnieuws