Club Brugge gaat 'indrukwekkende' Schreuder niet missen

door
Club Brugge gaat 'indrukwekkende' Schreuder niet missen

Alfred Schreuder en Club Brugge beleven momenteel een verstandshuwelijk. De Nederlandse coach is lang niet onbesproken in de pers, de tribunes, de kleedkamer én de bestuurskamer. Nochtans levert Schreuder uitstekend werk en doet hij op verschillende vlakken zelfs pakken beter dan Philippe Clement eerder dit seizoen. Maar vreemd genoeg komt hem toch veel meer kritiek dan lof toe.


INDRUKWEKKENDE SCHREUDER

De balans van Alfred Schreuder bij Club Brugge oogt ronduit indrukwekkend. De Nederlander telt 13 zeges in 18 officiële wedstrijden en momenteel is Blauw-Zwart al 11 opeenvolgende competitiematchen ongeslagen. Niemand die er dan ook aan twijfelt dat Club straks de titel pakt. En toch zal Schreuder niet gemist worden wanneer hij straks de poorten van het Jan Breydelstadion achter zich toetrekt en vervolgens hem vervolgens smeert naar Ajax.



Alfred Schreuder pakt een waanzinnig puntengemiddelde van 2,23 per wedstrijd. Ter vergelijking: onder Philippe Clement was dat dit seizoen amper 1,81 punt per wedstrijd. Bovendien klom Club Brugge vorig weekend voor het eerst sinds september terug op kop van het Jupiler Pro League-klassement. Desondanks kreeg Schreuder sinds zijn aanstelling als hoofdtrainer van Club Brugge bakken kritiek te slikken.

CLASH DER STIJLEN

Die kwam er voornamelijk vanuit de media, die het eindeloze gebrei in de passing- vooral tijdens de eerste wedstrijden - maar niets vonden. Passen om te passen. Iets dat ook helemaal niet strookt met de identiteit van Club Brugge, waarna de supporters zich ook begonnen te roeren. Franky Van der Elst greep dit probleem aan bij Het Laatste Nieuws, waarin het clubicoon aangaf dat de supporters zich storen aan dit trage spel.



“Dit terwijl de fans door de Engelse stijl beïnvloed zijn. Ik wil hier geen kick and rush prediken, maar in Brugge houden ze van een directe stijl. Voor dat breien en opbouwen onder Schreuder is het Brugse publiek niet echt te vinden.” Na die moeizame beginperiode, waarin er toch bijzonder veel wedstrijden werden gewonnen, begon het spel van Club Brugge toch wel attractiever en aanvallender te worden. Aantrekkelijk voetbal met resultaten: een kampioen in wording.

INTERNE STRUBBELINGEN

Maar in de Champions’ Play-offs begint te motor van Club Brugge terug te stokken. Dat vertaalt zich vooralsnog niet in de resultaten, want de West-Vlamingen pakten uit met een knappe 7 op 9 in de nacompetitie. Indien er woensdag gewonnen wordt van Union, dan mag het titelfeest alvast voorbereid worden, zoveel is zeker. Alfred Schreuder loodste Club Brugge aldus terug naar de kop van het klassement, en hoogstwaarschijnlijk ook naar de Belgische landstitel.

Maar toch wordt de verdienste van Alfred Schreuder lauw onthaald door media en analisten. Nochtans deed hij dit seizoen de puntenwinst per wedstrijd stijgen naar 2,23, terwijl Philippe Clement amper 1,81 haalde. “Ik ga geen 'hallelujah!' roepen voor Alfred Schreuder. Wel integendeel”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws na de gevleide overwinning van Club Brugge tegen Union SG. “Dit was niet 'zijn' overwinning. Club Brugge heeft niet gespeeld als de ploeg die de voorbije twee seizoenen kampioen werd. Het was harken.”



Diezelfde krant meldt ook dat er tweespalt is bij de fans van Club Brugge, want de visie van Alfred Schreuder zou niet helemaal passen bij de identiteit van de club. Enkele spelers zouden ook ongelukkig zijn, al geldt dat voor iedere voetbalclub. Maar belangrijker is dat in de bestuurskamer niet iedereen overtuigd zou zijn van de Nederlandse coach. In die mate dat er enkel een zakelijke relatie zou zijn tussen Schreuder en het bestuur van Club Brugge.

DRAMATISCHE VERWACHTINGEN

Club Brugge speelt momenteel inderdaad een tegenvallende campagne in de Champions’ Play-offs, maar het is wel de enige ploeg die in elk van hun 3 matchen telkens de 0 kon houden. Ziedaar de belangrijkste reden waarom de West-Vlamingen momenteel terug op kop staan. Schreuder schroefde het gemiddeld aantal tegendoelpunten per wedstrijd terug van 1,3 onder Philippe Clement naar 0,6 onder zijn bewind. En die defensieve stabiliteit betekent een wereld van verschil.

Zo presteert Club Brugge in de Champions’ Play-offs op het aanvallend gebied erg ondermaats maar op het verdedigende vlak superieur: de huidige leider vergaarde in de nacompetitie namelijk meer expected goals against dan expected goals in hun voordeel. En toch kon Club Brugge in élke wedstrijd de nul houden: straf. Anderzijds is het wel verontrustend dat de tegenstanders zoveel kunnen dreigen tegen de West-Vlamingen, al blijft de schade natuurlijk beperkt omdat Club vooralsnog geen enkel tegendoelpunt slikte.



Het is ook heel opvallend dat Club Brugge slechts 2,7 expected goals voor verzamelt, tegenover 5,9 voor Union en 3,3 voor Anderlecht. De Bruggelingen hebben meer ervaring (in de titelstrijd) en beduidend meer efficiëntie in de zone van de waarheid. Maar ondanks de tegenvallende expected goals voor en tegen, wat de povere vorm van Club Brugge grotendeels verklaart, pakte Blauw-Zwart alsnog een fraaie 7 op 9 en zelfs elke keer de 0. Dan moet Alfred Schreuder dan toch nog iets goed gedaan hebben …

Expected goals voor (Champions’ Play-offs)
Union SG: 5,9
Anderlecht: 3,3
Club Brugge: 2,7
Antwerp FC: 2,1

Expected goals tegen (Champions’ Play-offs)

Anderlecht: 3,9
Antwerp FC: 3,8
Club Brugge: 3,2
Union SG: 3,1

LEES OOK: Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

Krijgt Schreuder te veel kritiek?

Meest recent

Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

33
33
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

175
175
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

143
143
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

79
79
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

220
220
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

38
38
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

114
114
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

103
103
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

68
68
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

234
234
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

227
227
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

386
386
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

55
55
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

180
180
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

87
87
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

87
87
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

298
298
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

137
137
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

502
502
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

196
196
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

98
98
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

456
456
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

188
188
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

773
773

Meer sportnieuws