Club Brugge gaat 'indrukwekkende' Schreuder niet missen

418 stemmen
Club Brugge gaat 'indrukwekkende' Schreuder niet missen

Alfred Schreuder en Club Brugge beleven momenteel een verstandshuwelijk. De Nederlandse coach is lang niet onbesproken in de pers, de tribunes, de kleedkamer én de bestuurskamer. Nochtans levert Schreuder uitstekend werk en doet hij op verschillende vlakken zelfs pakken beter dan Philippe Clement eerder dit seizoen. Maar vreemd genoeg komt hem toch veel meer kritiek dan lof toe.


INDRUKWEKKENDE SCHREUDER

De balans van Alfred Schreuder bij Club Brugge oogt ronduit indrukwekkend. De Nederlander telt 13 zeges in 18 officiële wedstrijden en momenteel is Blauw-Zwart al 11 opeenvolgende competitiematchen ongeslagen. Niemand die er dan ook aan twijfelt dat Club straks de titel pakt. En toch zal Schreuder niet gemist worden wanneer hij straks de poorten van het Jan Breydelstadion achter zich toetrekt en vervolgens hem vervolgens smeert naar Ajax.



Alfred Schreuder pakt een waanzinnig puntengemiddelde van 2,23 per wedstrijd. Ter vergelijking: onder Philippe Clement was dat dit seizoen amper 1,81 punt per wedstrijd. Bovendien klom Club Brugge vorig weekend voor het eerst sinds september terug op kop van het Jupiler Pro League-klassement. Desondanks kreeg Schreuder sinds zijn aanstelling als hoofdtrainer van Club Brugge bakken kritiek te slikken.

CLASH DER STIJLEN

Die kwam er voornamelijk vanuit de media, die het eindeloze gebrei in de passing- vooral tijdens de eerste wedstrijden - maar niets vonden. Passen om te passen. Iets dat ook helemaal niet strookt met de identiteit van Club Brugge, waarna de supporters zich ook begonnen te roeren. Franky Van der Elst greep dit probleem aan bij Het Laatste Nieuws, waarin het clubicoon aangaf dat de supporters zich storen aan dit trage spel.



“Dit terwijl de fans door de Engelse stijl beïnvloed zijn. Ik wil hier geen kick and rush prediken, maar in Brugge houden ze van een directe stijl. Voor dat breien en opbouwen onder Schreuder is het Brugse publiek niet echt te vinden.” Na die moeizame beginperiode, waarin er toch bijzonder veel wedstrijden werden gewonnen, begon het spel van Club Brugge toch wel attractiever en aanvallender te worden. Aantrekkelijk voetbal met resultaten: een kampioen in wording.

INTERNE STRUBBELINGEN

Maar in de Champions’ Play-offs begint te motor van Club Brugge terug te stokken. Dat vertaalt zich vooralsnog niet in de resultaten, want de West-Vlamingen pakten uit met een knappe 7 op 9 in de nacompetitie. Indien er woensdag gewonnen wordt van Union, dan mag het titelfeest alvast voorbereid worden, zoveel is zeker. Alfred Schreuder loodste Club Brugge aldus terug naar de kop van het klassement, en hoogstwaarschijnlijk ook naar de Belgische landstitel.

Maar toch wordt de verdienste van Alfred Schreuder lauw onthaald door media en analisten. Nochtans deed hij dit seizoen de puntenwinst per wedstrijd stijgen naar 2,23, terwijl Philippe Clement amper 1,81 haalde. “Ik ga geen 'hallelujah!' roepen voor Alfred Schreuder. Wel integendeel”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws na de gevleide overwinning van Club Brugge tegen Union SG. “Dit was niet 'zijn' overwinning. Club Brugge heeft niet gespeeld als de ploeg die de voorbije twee seizoenen kampioen werd. Het was harken.”



Diezelfde krant meldt ook dat er tweespalt is bij de fans van Club Brugge, want de visie van Alfred Schreuder zou niet helemaal passen bij de identiteit van de club. Enkele spelers zouden ook ongelukkig zijn, al geldt dat voor iedere voetbalclub. Maar belangrijker is dat in de bestuurskamer niet iedereen overtuigd zou zijn van de Nederlandse coach. In die mate dat er enkel een zakelijke relatie zou zijn tussen Schreuder en het bestuur van Club Brugge.

DRAMATISCHE VERWACHTINGEN

Club Brugge speelt momenteel inderdaad een tegenvallende campagne in de Champions’ Play-offs, maar het is wel de enige ploeg die in elk van hun 3 matchen telkens de 0 kon houden. Ziedaar de belangrijkste reden waarom de West-Vlamingen momenteel terug op kop staan. Schreuder schroefde het gemiddeld aantal tegendoelpunten per wedstrijd terug van 1,3 onder Philippe Clement naar 0,6 onder zijn bewind. En die defensieve stabiliteit betekent een wereld van verschil.

Zo presteert Club Brugge in de Champions’ Play-offs op het aanvallend gebied erg ondermaats maar op het verdedigende vlak superieur: de huidige leider vergaarde in de nacompetitie namelijk meer expected goals against dan expected goals in hun voordeel. En toch kon Club Brugge in élke wedstrijd de nul houden: straf. Anderzijds is het wel verontrustend dat de tegenstanders zoveel kunnen dreigen tegen de West-Vlamingen, al blijft de schade natuurlijk beperkt omdat Club vooralsnog geen enkel tegendoelpunt slikte.



Het is ook heel opvallend dat Club Brugge slechts 2,7 expected goals voor verzamelt, tegenover 5,9 voor Union en 3,3 voor Anderlecht. De Bruggelingen hebben meer ervaring (in de titelstrijd) en beduidend meer efficiëntie in de zone van de waarheid. Maar ondanks de tegenvallende expected goals voor en tegen, wat de povere vorm van Club Brugge grotendeels verklaart, pakte Blauw-Zwart alsnog een fraaie 7 op 9 en zelfs elke keer de 0. Dan moet Alfred Schreuder dan toch nog iets goed gedaan hebben …

Expected goals voor (Champions’ Play-offs)
Union SG: 5,9
Anderlecht: 3,3
Club Brugge: 2,7
Antwerp FC: 2,1

Expected goals tegen (Champions’ Play-offs)

Anderlecht: 3,9
Antwerp FC: 3,8
Club Brugge: 3,2
Union SG: 3,1

LEES OOK: 'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Krijgt Schreuder te veel kritiek?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

69
69
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

157
157
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

36
36
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

136
136
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

73
73
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

59
59
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

147
147
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

240
240
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

339
339
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

183
183
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

529
529
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

57
57
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

331
331
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

248
248
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

364
364
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

244
244
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

170
170
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

216
216
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

167
167
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

637
637
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

290
290
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

111
111

Meer sportnieuws