Club Brugge gaat 'indrukwekkende' Schreuder niet missen

door
Club Brugge gaat 'indrukwekkende' Schreuder niet missen

Alfred Schreuder en Club Brugge beleven momenteel een verstandshuwelijk. De Nederlandse coach is lang niet onbesproken in de pers, de tribunes, de kleedkamer én de bestuurskamer. Nochtans levert Schreuder uitstekend werk en doet hij op verschillende vlakken zelfs pakken beter dan Philippe Clement eerder dit seizoen. Maar vreemd genoeg komt hem toch veel meer kritiek dan lof toe.


INDRUKWEKKENDE SCHREUDER

De balans van Alfred Schreuder bij Club Brugge oogt ronduit indrukwekkend. De Nederlander telt 13 zeges in 18 officiële wedstrijden en momenteel is Blauw-Zwart al 11 opeenvolgende competitiematchen ongeslagen. Niemand die er dan ook aan twijfelt dat Club straks de titel pakt. En toch zal Schreuder niet gemist worden wanneer hij straks de poorten van het Jan Breydelstadion achter zich toetrekt en vervolgens hem vervolgens smeert naar Ajax.



Alfred Schreuder pakt een waanzinnig puntengemiddelde van 2,23 per wedstrijd. Ter vergelijking: onder Philippe Clement was dat dit seizoen amper 1,81 punt per wedstrijd. Bovendien klom Club Brugge vorig weekend voor het eerst sinds september terug op kop van het Jupiler Pro League-klassement. Desondanks kreeg Schreuder sinds zijn aanstelling als hoofdtrainer van Club Brugge bakken kritiek te slikken.

CLASH DER STIJLEN

Die kwam er voornamelijk vanuit de media, die het eindeloze gebrei in de passing- vooral tijdens de eerste wedstrijden - maar niets vonden. Passen om te passen. Iets dat ook helemaal niet strookt met de identiteit van Club Brugge, waarna de supporters zich ook begonnen te roeren. Franky Van der Elst greep dit probleem aan bij Het Laatste Nieuws, waarin het clubicoon aangaf dat de supporters zich storen aan dit trage spel.



“Dit terwijl de fans door de Engelse stijl beïnvloed zijn. Ik wil hier geen kick and rush prediken, maar in Brugge houden ze van een directe stijl. Voor dat breien en opbouwen onder Schreuder is het Brugse publiek niet echt te vinden.” Na die moeizame beginperiode, waarin er toch bijzonder veel wedstrijden werden gewonnen, begon het spel van Club Brugge toch wel attractiever en aanvallender te worden. Aantrekkelijk voetbal met resultaten: een kampioen in wording.

INTERNE STRUBBELINGEN

Maar in de Champions’ Play-offs begint te motor van Club Brugge terug te stokken. Dat vertaalt zich vooralsnog niet in de resultaten, want de West-Vlamingen pakten uit met een knappe 7 op 9 in de nacompetitie. Indien er woensdag gewonnen wordt van Union, dan mag het titelfeest alvast voorbereid worden, zoveel is zeker. Alfred Schreuder loodste Club Brugge aldus terug naar de kop van het klassement, en hoogstwaarschijnlijk ook naar de Belgische landstitel.

Maar toch wordt de verdienste van Alfred Schreuder lauw onthaald door media en analisten. Nochtans deed hij dit seizoen de puntenwinst per wedstrijd stijgen naar 2,23, terwijl Philippe Clement amper 1,81 haalde. “Ik ga geen 'hallelujah!' roepen voor Alfred Schreuder. Wel integendeel”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws na de gevleide overwinning van Club Brugge tegen Union SG. “Dit was niet 'zijn' overwinning. Club Brugge heeft niet gespeeld als de ploeg die de voorbije twee seizoenen kampioen werd. Het was harken.”



Diezelfde krant meldt ook dat er tweespalt is bij de fans van Club Brugge, want de visie van Alfred Schreuder zou niet helemaal passen bij de identiteit van de club. Enkele spelers zouden ook ongelukkig zijn, al geldt dat voor iedere voetbalclub. Maar belangrijker is dat in de bestuurskamer niet iedereen overtuigd zou zijn van de Nederlandse coach. In die mate dat er enkel een zakelijke relatie zou zijn tussen Schreuder en het bestuur van Club Brugge.

DRAMATISCHE VERWACHTINGEN

Club Brugge speelt momenteel inderdaad een tegenvallende campagne in de Champions’ Play-offs, maar het is wel de enige ploeg die in elk van hun 3 matchen telkens de 0 kon houden. Ziedaar de belangrijkste reden waarom de West-Vlamingen momenteel terug op kop staan. Schreuder schroefde het gemiddeld aantal tegendoelpunten per wedstrijd terug van 1,3 onder Philippe Clement naar 0,6 onder zijn bewind. En die defensieve stabiliteit betekent een wereld van verschil.

Zo presteert Club Brugge in de Champions’ Play-offs op het aanvallend gebied erg ondermaats maar op het verdedigende vlak superieur: de huidige leider vergaarde in de nacompetitie namelijk meer expected goals against dan expected goals in hun voordeel. En toch kon Club Brugge in élke wedstrijd de nul houden: straf. Anderzijds is het wel verontrustend dat de tegenstanders zoveel kunnen dreigen tegen de West-Vlamingen, al blijft de schade natuurlijk beperkt omdat Club vooralsnog geen enkel tegendoelpunt slikte.



Het is ook heel opvallend dat Club Brugge slechts 2,7 expected goals voor verzamelt, tegenover 5,9 voor Union en 3,3 voor Anderlecht. De Bruggelingen hebben meer ervaring (in de titelstrijd) en beduidend meer efficiëntie in de zone van de waarheid. Maar ondanks de tegenvallende expected goals voor en tegen, wat de povere vorm van Club Brugge grotendeels verklaart, pakte Blauw-Zwart alsnog een fraaie 7 op 9 en zelfs elke keer de 0. Dan moet Alfred Schreuder dan toch nog iets goed gedaan hebben …

Expected goals voor (Champions’ Play-offs)
Union SG: 5,9
Anderlecht: 3,3
Club Brugge: 2,7
Antwerp FC: 2,1

Expected goals tegen (Champions’ Play-offs)

Anderlecht: 3,9
Antwerp FC: 3,8
Club Brugge: 3,2
Union SG: 3,1

LEES OOK: Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Krijgt Schreuder te veel kritiek?

Meest recent

'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

22
22
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

62
62
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

305
305
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

31
31
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

308
308
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

150
150
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

194
194
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

311
311
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

367
367
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

224
224
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

132
132
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

60
60
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

56
56
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

117
117
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

395
395
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

304
304
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

290
290
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

369
369
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

85
85
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

648
648
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

43
43
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

225
225
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

400
400
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

176
176

Meer sportnieuws