Club Brugge gaat 'indrukwekkende' Schreuder niet missen

door
Club Brugge gaat 'indrukwekkende' Schreuder niet missen

Alfred Schreuder en Club Brugge beleven momenteel een verstandshuwelijk. De Nederlandse coach is lang niet onbesproken in de pers, de tribunes, de kleedkamer én de bestuurskamer. Nochtans levert Schreuder uitstekend werk en doet hij op verschillende vlakken zelfs pakken beter dan Philippe Clement eerder dit seizoen. Maar vreemd genoeg komt hem toch veel meer kritiek dan lof toe.


INDRUKWEKKENDE SCHREUDER

De balans van Alfred Schreuder bij Club Brugge oogt ronduit indrukwekkend. De Nederlander telt 13 zeges in 18 officiële wedstrijden en momenteel is Blauw-Zwart al 11 opeenvolgende competitiematchen ongeslagen. Niemand die er dan ook aan twijfelt dat Club straks de titel pakt. En toch zal Schreuder niet gemist worden wanneer hij straks de poorten van het Jan Breydelstadion achter zich toetrekt en vervolgens hem vervolgens smeert naar Ajax.



Alfred Schreuder pakt een waanzinnig puntengemiddelde van 2,23 per wedstrijd. Ter vergelijking: onder Philippe Clement was dat dit seizoen amper 1,81 punt per wedstrijd. Bovendien klom Club Brugge vorig weekend voor het eerst sinds september terug op kop van het Jupiler Pro League-klassement. Desondanks kreeg Schreuder sinds zijn aanstelling als hoofdtrainer van Club Brugge bakken kritiek te slikken.

CLASH DER STIJLEN

Die kwam er voornamelijk vanuit de media, die het eindeloze gebrei in de passing- vooral tijdens de eerste wedstrijden - maar niets vonden. Passen om te passen. Iets dat ook helemaal niet strookt met de identiteit van Club Brugge, waarna de supporters zich ook begonnen te roeren. Franky Van der Elst greep dit probleem aan bij Het Laatste Nieuws, waarin het clubicoon aangaf dat de supporters zich storen aan dit trage spel.



“Dit terwijl de fans door de Engelse stijl beïnvloed zijn. Ik wil hier geen kick and rush prediken, maar in Brugge houden ze van een directe stijl. Voor dat breien en opbouwen onder Schreuder is het Brugse publiek niet echt te vinden.” Na die moeizame beginperiode, waarin er toch bijzonder veel wedstrijden werden gewonnen, begon het spel van Club Brugge toch wel attractiever en aanvallender te worden. Aantrekkelijk voetbal met resultaten: een kampioen in wording.

INTERNE STRUBBELINGEN

Maar in de Champions’ Play-offs begint te motor van Club Brugge terug te stokken. Dat vertaalt zich vooralsnog niet in de resultaten, want de West-Vlamingen pakten uit met een knappe 7 op 9 in de nacompetitie. Indien er woensdag gewonnen wordt van Union, dan mag het titelfeest alvast voorbereid worden, zoveel is zeker. Alfred Schreuder loodste Club Brugge aldus terug naar de kop van het klassement, en hoogstwaarschijnlijk ook naar de Belgische landstitel.

Maar toch wordt de verdienste van Alfred Schreuder lauw onthaald door media en analisten. Nochtans deed hij dit seizoen de puntenwinst per wedstrijd stijgen naar 2,23, terwijl Philippe Clement amper 1,81 haalde. “Ik ga geen 'hallelujah!' roepen voor Alfred Schreuder. Wel integendeel”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws na de gevleide overwinning van Club Brugge tegen Union SG. “Dit was niet 'zijn' overwinning. Club Brugge heeft niet gespeeld als de ploeg die de voorbije twee seizoenen kampioen werd. Het was harken.”



Diezelfde krant meldt ook dat er tweespalt is bij de fans van Club Brugge, want de visie van Alfred Schreuder zou niet helemaal passen bij de identiteit van de club. Enkele spelers zouden ook ongelukkig zijn, al geldt dat voor iedere voetbalclub. Maar belangrijker is dat in de bestuurskamer niet iedereen overtuigd zou zijn van de Nederlandse coach. In die mate dat er enkel een zakelijke relatie zou zijn tussen Schreuder en het bestuur van Club Brugge.

DRAMATISCHE VERWACHTINGEN

Club Brugge speelt momenteel inderdaad een tegenvallende campagne in de Champions’ Play-offs, maar het is wel de enige ploeg die in elk van hun 3 matchen telkens de 0 kon houden. Ziedaar de belangrijkste reden waarom de West-Vlamingen momenteel terug op kop staan. Schreuder schroefde het gemiddeld aantal tegendoelpunten per wedstrijd terug van 1,3 onder Philippe Clement naar 0,6 onder zijn bewind. En die defensieve stabiliteit betekent een wereld van verschil.

Zo presteert Club Brugge in de Champions’ Play-offs op het aanvallend gebied erg ondermaats maar op het verdedigende vlak superieur: de huidige leider vergaarde in de nacompetitie namelijk meer expected goals against dan expected goals in hun voordeel. En toch kon Club Brugge in élke wedstrijd de nul houden: straf. Anderzijds is het wel verontrustend dat de tegenstanders zoveel kunnen dreigen tegen de West-Vlamingen, al blijft de schade natuurlijk beperkt omdat Club vooralsnog geen enkel tegendoelpunt slikte.



Het is ook heel opvallend dat Club Brugge slechts 2,7 expected goals voor verzamelt, tegenover 5,9 voor Union en 3,3 voor Anderlecht. De Bruggelingen hebben meer ervaring (in de titelstrijd) en beduidend meer efficiëntie in de zone van de waarheid. Maar ondanks de tegenvallende expected goals voor en tegen, wat de povere vorm van Club Brugge grotendeels verklaart, pakte Blauw-Zwart alsnog een fraaie 7 op 9 en zelfs elke keer de 0. Dan moet Alfred Schreuder dan toch nog iets goed gedaan hebben …

Expected goals voor (Champions’ Play-offs)
Union SG: 5,9
Anderlecht: 3,3
Club Brugge: 2,7
Antwerp FC: 2,1

Expected goals tegen (Champions’ Play-offs)

Anderlecht: 3,9
Antwerp FC: 3,8
Club Brugge: 3,2
Union SG: 3,1

LEES OOK: Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Krijgt Schreuder te veel kritiek?

Meest recent

Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

15
15
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

150
150
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

40
40
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

248
248
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

358
358
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

77
77
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

129
129
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

146
146
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

166
166
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

288
288
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

932
932
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

278
278
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

446
446
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

341
341
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

449
449
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

571
571
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

367
367
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

796
796
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

344
344
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

532
532
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

101
101
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

169
169
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

347
347
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

92
92

Meer sportnieuws