Club Brugge gaat 'indrukwekkende' Schreuder niet missen

418 stemmen
Club Brugge gaat 'indrukwekkende' Schreuder niet missen

Alfred Schreuder en Club Brugge beleven momenteel een verstandshuwelijk. De Nederlandse coach is lang niet onbesproken in de pers, de tribunes, de kleedkamer én de bestuurskamer. Nochtans levert Schreuder uitstekend werk en doet hij op verschillende vlakken zelfs pakken beter dan Philippe Clement eerder dit seizoen. Maar vreemd genoeg komt hem toch veel meer kritiek dan lof toe.


INDRUKWEKKENDE SCHREUDER

De balans van Alfred Schreuder bij Club Brugge oogt ronduit indrukwekkend. De Nederlander telt 13 zeges in 18 officiële wedstrijden en momenteel is Blauw-Zwart al 11 opeenvolgende competitiematchen ongeslagen. Niemand die er dan ook aan twijfelt dat Club straks de titel pakt. En toch zal Schreuder niet gemist worden wanneer hij straks de poorten van het Jan Breydelstadion achter zich toetrekt en vervolgens hem vervolgens smeert naar Ajax.



Alfred Schreuder pakt een waanzinnig puntengemiddelde van 2,23 per wedstrijd. Ter vergelijking: onder Philippe Clement was dat dit seizoen amper 1,81 punt per wedstrijd. Bovendien klom Club Brugge vorig weekend voor het eerst sinds september terug op kop van het Jupiler Pro League-klassement. Desondanks kreeg Schreuder sinds zijn aanstelling als hoofdtrainer van Club Brugge bakken kritiek te slikken.

CLASH DER STIJLEN

Die kwam er voornamelijk vanuit de media, die het eindeloze gebrei in de passing- vooral tijdens de eerste wedstrijden - maar niets vonden. Passen om te passen. Iets dat ook helemaal niet strookt met de identiteit van Club Brugge, waarna de supporters zich ook begonnen te roeren. Franky Van der Elst greep dit probleem aan bij Het Laatste Nieuws, waarin het clubicoon aangaf dat de supporters zich storen aan dit trage spel.



“Dit terwijl de fans door de Engelse stijl beïnvloed zijn. Ik wil hier geen kick and rush prediken, maar in Brugge houden ze van een directe stijl. Voor dat breien en opbouwen onder Schreuder is het Brugse publiek niet echt te vinden.” Na die moeizame beginperiode, waarin er toch bijzonder veel wedstrijden werden gewonnen, begon het spel van Club Brugge toch wel attractiever en aanvallender te worden. Aantrekkelijk voetbal met resultaten: een kampioen in wording.

INTERNE STRUBBELINGEN

Maar in de Champions’ Play-offs begint te motor van Club Brugge terug te stokken. Dat vertaalt zich vooralsnog niet in de resultaten, want de West-Vlamingen pakten uit met een knappe 7 op 9 in de nacompetitie. Indien er woensdag gewonnen wordt van Union, dan mag het titelfeest alvast voorbereid worden, zoveel is zeker. Alfred Schreuder loodste Club Brugge aldus terug naar de kop van het klassement, en hoogstwaarschijnlijk ook naar de Belgische landstitel.

Maar toch wordt de verdienste van Alfred Schreuder lauw onthaald door media en analisten. Nochtans deed hij dit seizoen de puntenwinst per wedstrijd stijgen naar 2,23, terwijl Philippe Clement amper 1,81 haalde. “Ik ga geen 'hallelujah!' roepen voor Alfred Schreuder. Wel integendeel”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws na de gevleide overwinning van Club Brugge tegen Union SG. “Dit was niet 'zijn' overwinning. Club Brugge heeft niet gespeeld als de ploeg die de voorbije twee seizoenen kampioen werd. Het was harken.”



Diezelfde krant meldt ook dat er tweespalt is bij de fans van Club Brugge, want de visie van Alfred Schreuder zou niet helemaal passen bij de identiteit van de club. Enkele spelers zouden ook ongelukkig zijn, al geldt dat voor iedere voetbalclub. Maar belangrijker is dat in de bestuurskamer niet iedereen overtuigd zou zijn van de Nederlandse coach. In die mate dat er enkel een zakelijke relatie zou zijn tussen Schreuder en het bestuur van Club Brugge.

DRAMATISCHE VERWACHTINGEN

Club Brugge speelt momenteel inderdaad een tegenvallende campagne in de Champions’ Play-offs, maar het is wel de enige ploeg die in elk van hun 3 matchen telkens de 0 kon houden. Ziedaar de belangrijkste reden waarom de West-Vlamingen momenteel terug op kop staan. Schreuder schroefde het gemiddeld aantal tegendoelpunten per wedstrijd terug van 1,3 onder Philippe Clement naar 0,6 onder zijn bewind. En die defensieve stabiliteit betekent een wereld van verschil.

Zo presteert Club Brugge in de Champions’ Play-offs op het aanvallend gebied erg ondermaats maar op het verdedigende vlak superieur: de huidige leider vergaarde in de nacompetitie namelijk meer expected goals against dan expected goals in hun voordeel. En toch kon Club Brugge in élke wedstrijd de nul houden: straf. Anderzijds is het wel verontrustend dat de tegenstanders zoveel kunnen dreigen tegen de West-Vlamingen, al blijft de schade natuurlijk beperkt omdat Club vooralsnog geen enkel tegendoelpunt slikte.



Het is ook heel opvallend dat Club Brugge slechts 2,7 expected goals voor verzamelt, tegenover 5,9 voor Union en 3,3 voor Anderlecht. De Bruggelingen hebben meer ervaring (in de titelstrijd) en beduidend meer efficiëntie in de zone van de waarheid. Maar ondanks de tegenvallende expected goals voor en tegen, wat de povere vorm van Club Brugge grotendeels verklaart, pakte Blauw-Zwart alsnog een fraaie 7 op 9 en zelfs elke keer de 0. Dan moet Alfred Schreuder dan toch nog iets goed gedaan hebben …

Expected goals voor (Champions’ Play-offs)
Union SG: 5,9
Anderlecht: 3,3
Club Brugge: 2,7
Antwerp FC: 2,1

Expected goals tegen (Champions’ Play-offs)

Anderlecht: 3,9
Antwerp FC: 3,8
Club Brugge: 3,2
Union SG: 3,1

LEES OOK: Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

Krijgt Schreuder te veel kritiek?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

53
53
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

60
60
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

25
25
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

65
65
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

199
199
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

423
423
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

68
68
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

268
268
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

406
406
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

361
361
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

357
357
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

268
268
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

244
244
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

463
463
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

314
314
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

292
292
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

307
307
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

82
82
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

200
200
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

180
180
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

64
64
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

326
326
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

502
502

Meer sportnieuws