Pikant detail rond opvolger Haaland bij Dortmund

door
Pikant detail rond opvolger Haaland bij Dortmund

Wat er al een tijdje zat aan te komen, is vandaag ook uitgekomen. Erling Haaland verlaat Borussia Dortmund. Manchester City wordt de nieuwe bestemming van de Noorse doelpuntenmachine. Dat maakten de Engelsen vandaag officieel bekend. Er moet wel nog een overeenkomst gevonden worden met de speler zelf.


Dortmund incasseert naar verluidt zo'n 60 miljoen, ofwel de afkoopclausule in het contract van Haaland. Dat geld wordt meteen goed besteed door de Borussen. De Duitsers kondigen op hun beurt namelijk de komst aan van toptalent Karim Adeyemi. De 20-jarige aanvaller maakt de overstap van RB Salzburg, de club waar ook Haaland in het verleden speelde voor hij naar Dortmund ging. Adeyemi doorstond al zijn medische tests en tekende een contract tot midden 2027 in het Signal Iduna Park. Volgens verschillende bronnen legt Dortmund 38 miljoen (exclusief bonussen) op tafel.

Adeyemi verklaart op de website van Dortmund zijn keuze. "Als kleine jongen was ik al gefascineerd door het zwart-gele tempovoetbal. Daarom heb ik snel besloten dat ik graag naar BVB zou komen toen ik hoorde van de interesse van Dortmund. Ik heb ook bewust voor de lange termijn getekend, omdat ik ervan overtuigd ben dat we een geweldig team zullen zijn dat, met de steun van de fantastische Dortmund-fans, op de middellange termijn voor titels kan spelen en winnen", aldus de jonge Duitser.

INTERNATIONAL

Adeyemi kan mooie adelbrieven voorleggen. In 92 wedstrijden voor Salzburg scoorde hij 33 keer en gaf hij ook nog eens 23 assists. Hij telt ook al drie caps voor de Duitse nationale ploeg. Voor de Mannschaft trof hij al drie keer raak. Pikant detail: Adeyemi speelde in de jeugd nog voor Bayern München, de aartsrivaal in eigen land.

LEES OOK: Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Zal hij Haaland kunnen doen vergeten?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

24
24
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

17
17
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

19
19
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

73
73
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

62
62
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

46
46
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

203
203
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

319
319
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

75
75
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

126
126
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

140
140
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

106
106
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

95
95
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

118
118
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

198
198
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

138
138
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

666
666
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

538
538
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

220
220
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

30
30
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

294
294
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

196
196

Meer sportnieuws