Pikant detail rond opvolger Haaland bij Dortmund

door
Pikant detail rond opvolger Haaland bij Dortmund

Wat er al een tijdje zat aan te komen, is vandaag ook uitgekomen. Erling Haaland verlaat Borussia Dortmund. Manchester City wordt de nieuwe bestemming van de Noorse doelpuntenmachine. Dat maakten de Engelsen vandaag officieel bekend. Er moet wel nog een overeenkomst gevonden worden met de speler zelf.


Dortmund incasseert naar verluidt zo'n 60 miljoen, ofwel de afkoopclausule in het contract van Haaland. Dat geld wordt meteen goed besteed door de Borussen. De Duitsers kondigen op hun beurt namelijk de komst aan van toptalent Karim Adeyemi. De 20-jarige aanvaller maakt de overstap van RB Salzburg, de club waar ook Haaland in het verleden speelde voor hij naar Dortmund ging. Adeyemi doorstond al zijn medische tests en tekende een contract tot midden 2027 in het Signal Iduna Park. Volgens verschillende bronnen legt Dortmund 38 miljoen (exclusief bonussen) op tafel.

Adeyemi verklaart op de website van Dortmund zijn keuze. "Als kleine jongen was ik al gefascineerd door het zwart-gele tempovoetbal. Daarom heb ik snel besloten dat ik graag naar BVB zou komen toen ik hoorde van de interesse van Dortmund. Ik heb ook bewust voor de lange termijn getekend, omdat ik ervan overtuigd ben dat we een geweldig team zullen zijn dat, met de steun van de fantastische Dortmund-fans, op de middellange termijn voor titels kan spelen en winnen", aldus de jonge Duitser.

INTERNATIONAL

Adeyemi kan mooie adelbrieven voorleggen. In 92 wedstrijden voor Salzburg scoorde hij 33 keer en gaf hij ook nog eens 23 assists. Hij telt ook al drie caps voor de Duitse nationale ploeg. Voor de Mannschaft trof hij al drie keer raak. Pikant detail: Adeyemi speelde in de jeugd nog voor Bayern München, de aartsrivaal in eigen land.

LEES OOK: ‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Zal hij Haaland kunnen doen vergeten?

Meest recent

Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

29
29
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

11
11
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

40
40
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

385
385
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

327
327
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

203
203
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

252
252
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

73
73
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

614
614
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

224
224
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

413
413
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

646
646
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

403
403
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

183
183
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

173
173
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

166
166
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

77
77
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

263
263
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

341
341
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

231
231
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

240
240
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

450
450
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

531
531

Meer sportnieuws