Pikant detail rond opvolger Haaland bij Dortmund

149 stemmen
Pikant detail rond opvolger Haaland bij Dortmund

Wat er al een tijdje zat aan te komen, is vandaag ook uitgekomen. Erling Haaland verlaat Borussia Dortmund. Manchester City wordt de nieuwe bestemming van de Noorse doelpuntenmachine. Dat maakten de Engelsen vandaag officieel bekend. Er moet wel nog een overeenkomst gevonden worden met de speler zelf.


Dortmund incasseert naar verluidt zo'n 60 miljoen, ofwel de afkoopclausule in het contract van Haaland. Dat geld wordt meteen goed besteed door de Borussen. De Duitsers kondigen op hun beurt namelijk de komst aan van toptalent Karim Adeyemi. De 20-jarige aanvaller maakt de overstap van RB Salzburg, de club waar ook Haaland in het verleden speelde voor hij naar Dortmund ging. Adeyemi doorstond al zijn medische tests en tekende een contract tot midden 2027 in het Signal Iduna Park. Volgens verschillende bronnen legt Dortmund 38 miljoen (exclusief bonussen) op tafel.

Adeyemi verklaart op de website van Dortmund zijn keuze. "Als kleine jongen was ik al gefascineerd door het zwart-gele tempovoetbal. Daarom heb ik snel besloten dat ik graag naar BVB zou komen toen ik hoorde van de interesse van Dortmund. Ik heb ook bewust voor de lange termijn getekend, omdat ik ervan overtuigd ben dat we een geweldig team zullen zijn dat, met de steun van de fantastische Dortmund-fans, op de middellange termijn voor titels kan spelen en winnen", aldus de jonge Duitser.

INTERNATIONAL

Adeyemi kan mooie adelbrieven voorleggen. In 92 wedstrijden voor Salzburg scoorde hij 33 keer en gaf hij ook nog eens 23 assists. Hij telt ook al drie caps voor de Duitse nationale ploeg. Voor de Mannschaft trof hij al drie keer raak. Pikant detail: Adeyemi speelde in de jeugd nog voor Bayern München, de aartsrivaal in eigen land.

LEES OOK: 'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Zal hij Haaland kunnen doen vergeten?

Meest recent

Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

18
18
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

129
129
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

29
29
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

17
17
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

60
60
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

137
137
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

280
280
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

820
820
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

126
126
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

354
354
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

425
425
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

403
403
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

165
165
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

174
174
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

304
304
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

192
192
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

426
426
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

66
66
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

930
930
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

206
206
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

456
456
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

145
145
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

961
961
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

363
363

Meer sportnieuws