Pikant detail rond opvolger Haaland bij Dortmund

door
Pikant detail rond opvolger Haaland bij Dortmund

Wat er al een tijdje zat aan te komen, is vandaag ook uitgekomen. Erling Haaland verlaat Borussia Dortmund. Manchester City wordt de nieuwe bestemming van de Noorse doelpuntenmachine. Dat maakten de Engelsen vandaag officieel bekend. Er moet wel nog een overeenkomst gevonden worden met de speler zelf.


Dortmund incasseert naar verluidt zo'n 60 miljoen, ofwel de afkoopclausule in het contract van Haaland. Dat geld wordt meteen goed besteed door de Borussen. De Duitsers kondigen op hun beurt namelijk de komst aan van toptalent Karim Adeyemi. De 20-jarige aanvaller maakt de overstap van RB Salzburg, de club waar ook Haaland in het verleden speelde voor hij naar Dortmund ging. Adeyemi doorstond al zijn medische tests en tekende een contract tot midden 2027 in het Signal Iduna Park. Volgens verschillende bronnen legt Dortmund 38 miljoen (exclusief bonussen) op tafel.

Adeyemi verklaart op de website van Dortmund zijn keuze. "Als kleine jongen was ik al gefascineerd door het zwart-gele tempovoetbal. Daarom heb ik snel besloten dat ik graag naar BVB zou komen toen ik hoorde van de interesse van Dortmund. Ik heb ook bewust voor de lange termijn getekend, omdat ik ervan overtuigd ben dat we een geweldig team zullen zijn dat, met de steun van de fantastische Dortmund-fans, op de middellange termijn voor titels kan spelen en winnen", aldus de jonge Duitser.

INTERNATIONAL

Adeyemi kan mooie adelbrieven voorleggen. In 92 wedstrijden voor Salzburg scoorde hij 33 keer en gaf hij ook nog eens 23 assists. Hij telt ook al drie caps voor de Duitse nationale ploeg. Voor de Mannschaft trof hij al drie keer raak. Pikant detail: Adeyemi speelde in de jeugd nog voor Bayern München, de aartsrivaal in eigen land.

LEES OOK: Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Zal hij Haaland kunnen doen vergeten?

Meest recent

Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

4
4
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

125
125
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

165
165
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

163
163
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

104
104
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

79
79
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

158
158
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

53
53
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

325
325
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

106
106
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

354
354
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

156
156
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

249
249
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

538
538
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

199
199
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

333
333
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

406
406
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

842
842
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

114
114
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

116
116
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

152
152
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

247
247
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

839
839
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

109
109

Meer sportnieuws