Union ziet groot lichtpunt voor volgende kraker tegen Club

door
Union ziet groot lichtpunt voor volgende kraker tegen Club

Sinds speeldag elf van de reguliere competitie stond Union onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar aan die zeer fraaie reeks is nu een einde gekomen. 26 wedstrijden later moeten ze hun koppositie afstaan aan Club Brugge, dat zondag met 0-2 kwam winnen in het Dudenpark. Union en Club staan nu op gelijke punten, maar Club is leider omdat Union bij de halvering van de punten een half punt bijgeteld kreeg.


De Brusselaars hebben hun lot in de titelstrijd wel nog steeds in handen. De opdracht daarvoor is even simpel als moeilijk: woensdag gaan winnen in het Jan Breydelstadion. Het geloof dat ze die opdracht ook kunnen volbrengen, leeft ondanks de nederlaag van zondag zeer zeker nog bij Union. Doelman Anthony Moris ziet daar enkele goede redenen voor.

"Hun eerste doelpunt was mooi, maar het is de enige kans die ze de hele match gecreëerd hebben. Defensief hebben we weer een uitstekende match gespeeld", stelt hij vast bij RTBF. "We moeten onze aanvallers ook niets kwalijk nemen. Het goede is dat we kansen gekregen hebben tegen een ploeg die al sinds het begin van het seizoen als favoriet aangeduid wordt. Dat moeten we meenemen voor de verplaatsing naar Brugge van woensdag."

PENALTY
Union kreeg inderdaad voldoende kansen om zelf ook te scoren tegen Club, maar sprong daar slordig mee om. Grootste schuldige was Dante Vanzeir, die iets na het uur een strafschop naast trapte. Het bleek een zeer dure misser voor Union, want in het slotkwartier bezorgden Vanaken en invaller Nusa Club alsnog de drie punten.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Zie je Union woensdag winnen op Club?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

21
21
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

9
9
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

127
127
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

84
84
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

359
359
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

192
192
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

298
298
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

251
251
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

635
635
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

586
586
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

82
82
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

221
221
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

82
82
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

167
167
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

190
190
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

110
110
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

320
320
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

385
385

Meer sportnieuws