Union ziet groot lichtpunt voor volgende kraker tegen Club

393 stemmen
Union ziet groot lichtpunt voor volgende kraker tegen Club

Sinds speeldag elf van de reguliere competitie stond Union onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar aan die zeer fraaie reeks is nu een einde gekomen. 26 wedstrijden later moeten ze hun koppositie afstaan aan Club Brugge, dat zondag met 0-2 kwam winnen in het Dudenpark. Union en Club staan nu op gelijke punten, maar Club is leider omdat Union bij de halvering van de punten een half punt bijgeteld kreeg.


De Brusselaars hebben hun lot in de titelstrijd wel nog steeds in handen. De opdracht daarvoor is even simpel als moeilijk: woensdag gaan winnen in het Jan Breydelstadion. Het geloof dat ze die opdracht ook kunnen volbrengen, leeft ondanks de nederlaag van zondag zeer zeker nog bij Union. Doelman Anthony Moris ziet daar enkele goede redenen voor.

"Hun eerste doelpunt was mooi, maar het is de enige kans die ze de hele match gecreëerd hebben. Defensief hebben we weer een uitstekende match gespeeld", stelt hij vast bij RTBF. "We moeten onze aanvallers ook niets kwalijk nemen. Het goede is dat we kansen gekregen hebben tegen een ploeg die al sinds het begin van het seizoen als favoriet aangeduid wordt. Dat moeten we meenemen voor de verplaatsing naar Brugge van woensdag."

PENALTY
Union kreeg inderdaad voldoende kansen om zelf ook te scoren tegen Club, maar sprong daar slordig mee om. Grootste schuldige was Dante Vanzeir, die iets na het uur een strafschop naast trapte. Het bleek een zeer dure misser voor Union, want in het slotkwartier bezorgden Vanaken en invaller Nusa Club alsnog de drie punten.

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Zie je Union woensdag winnen op Club?

Meest recent

Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

55
55
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

39
39
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

41
41
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

106
106
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

221
221
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

518
518
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

124
124
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

73
73
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

94
94
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

247
247
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

376
376
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

200
200
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

284
284
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

111
111
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

213
213
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

364
364
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

78
78
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

615
615
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

80
80
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

236
236
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

109
109
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

127
127
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

58
58
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

48
48

Meer sportnieuws