Union ziet groot lichtpunt voor volgende kraker tegen Club

393 stemmen
Union ziet groot lichtpunt voor volgende kraker tegen Club

Sinds speeldag elf van de reguliere competitie stond Union onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar aan die zeer fraaie reeks is nu een einde gekomen. 26 wedstrijden later moeten ze hun koppositie afstaan aan Club Brugge, dat zondag met 0-2 kwam winnen in het Dudenpark. Union en Club staan nu op gelijke punten, maar Club is leider omdat Union bij de halvering van de punten een half punt bijgeteld kreeg.


De Brusselaars hebben hun lot in de titelstrijd wel nog steeds in handen. De opdracht daarvoor is even simpel als moeilijk: woensdag gaan winnen in het Jan Breydelstadion. Het geloof dat ze die opdracht ook kunnen volbrengen, leeft ondanks de nederlaag van zondag zeer zeker nog bij Union. Doelman Anthony Moris ziet daar enkele goede redenen voor.

"Hun eerste doelpunt was mooi, maar het is de enige kans die ze de hele match gecreëerd hebben. Defensief hebben we weer een uitstekende match gespeeld", stelt hij vast bij RTBF. "We moeten onze aanvallers ook niets kwalijk nemen. Het goede is dat we kansen gekregen hebben tegen een ploeg die al sinds het begin van het seizoen als favoriet aangeduid wordt. Dat moeten we meenemen voor de verplaatsing naar Brugge van woensdag."

PENALTY
Union kreeg inderdaad voldoende kansen om zelf ook te scoren tegen Club, maar sprong daar slordig mee om. Grootste schuldige was Dante Vanzeir, die iets na het uur een strafschop naast trapte. Het bleek een zeer dure misser voor Union, want in het slotkwartier bezorgden Vanaken en invaller Nusa Club alsnog de drie punten.

Zie je Union woensdag winnen op Club?

Meest recent

AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

5
5
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

96
96
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

213
213
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

187
187
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

204
204
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

17
17
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

51
51
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

121
121
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

42
42
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

60
60
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

48
48
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

67
67
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

75
75
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

121
121
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

371
371
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

94
94
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

153
153
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

90
90
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

516
516
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

445
445
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

137
137
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

439
439
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

312
312
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

300
300

Meer sportnieuws