Union ziet groot lichtpunt voor volgende kraker tegen Club

393 stemmen
Union ziet groot lichtpunt voor volgende kraker tegen Club

Sinds speeldag elf van de reguliere competitie stond Union onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar aan die zeer fraaie reeks is nu een einde gekomen. 26 wedstrijden later moeten ze hun koppositie afstaan aan Club Brugge, dat zondag met 0-2 kwam winnen in het Dudenpark. Union en Club staan nu op gelijke punten, maar Club is leider omdat Union bij de halvering van de punten een half punt bijgeteld kreeg.


De Brusselaars hebben hun lot in de titelstrijd wel nog steeds in handen. De opdracht daarvoor is even simpel als moeilijk: woensdag gaan winnen in het Jan Breydelstadion. Het geloof dat ze die opdracht ook kunnen volbrengen, leeft ondanks de nederlaag van zondag zeer zeker nog bij Union. Doelman Anthony Moris ziet daar enkele goede redenen voor.

"Hun eerste doelpunt was mooi, maar het is de enige kans die ze de hele match gecreëerd hebben. Defensief hebben we weer een uitstekende match gespeeld", stelt hij vast bij RTBF. "We moeten onze aanvallers ook niets kwalijk nemen. Het goede is dat we kansen gekregen hebben tegen een ploeg die al sinds het begin van het seizoen als favoriet aangeduid wordt. Dat moeten we meenemen voor de verplaatsing naar Brugge van woensdag."

PENALTY
Union kreeg inderdaad voldoende kansen om zelf ook te scoren tegen Club, maar sprong daar slordig mee om. Grootste schuldige was Dante Vanzeir, die iets na het uur een strafschop naast trapte. Het bleek een zeer dure misser voor Union, want in het slotkwartier bezorgden Vanaken en invaller Nusa Club alsnog de drie punten.

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Zie je Union woensdag winnen op Club?

Meest recent

'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

2
2
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor ..."

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

55
55
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

279
279
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

275
275
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

22
22
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

202
202
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

557
557
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

52
52
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

231
231
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

296
296
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

195
195
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

191
191
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

208
208
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

594
594
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

117
117
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

273
273
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

338
338
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

351
351
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

603
603
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

420
420
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

160
160
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

203
203
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

451
451
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

582
582
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

397
397

Meer sportnieuws