Anderlecht ontdekt 'nieuwe Biglia'

281
Anderlecht ontdekt 'nieuwe Biglia'

De afgelopen dagen ging Kristian Arnstad met de nodige aandacht lopen na zijn sterke prestatie tegen Club Brugge. Op het middenveld viel echter ook Marco Kana op. De 19-jarige defensieve middenvelder doet de fans mijmeren over één van hun ex-lievelingsspelers: Lucas Biglia.


Sinds Marco Kana twee seizoenen geleden zijn debuut maakte bij Anderlecht, zijn de fans al helemaal gek van het Neerpede-talent. Hij is dan ook het type speler dat ze dolgraag aan het werk zien in het Lotto Park. Kana doet de fans terugdenken aan Lucas Biglia. ‘El Principto’ was van 2006-2013 de grote motor van de ploeg en de aanhang had zelfs een speciaal lied voor hem. Nadien volgden er nog een aantal goede verdedigende middenvelders, maar niemand meer zo gracieus als de voormalige Argentijnse international. Sambi Lokonga was een nummer acht, Kana is na vele jaren weer zo een type dat ze graag zien in het Park.



Tegen Club Brugge was hij positioneel ijzersterk, hij leed amper balverlies en wist zich dus te tonen. Eerder was hij al indrukwekkend bij zijn invalbeurt in de bekerfinale. Kristoffer Olsson kon dit seizoen geen enkele keer dergelijke prestaties op de mat leggen. Kana zal ook tegen Antwerp in de basis starten en Kanu (hij opende onlangs zijn eigen voetbalschool), die in het verleden samenspeelde met Biglia, is ook gecharmeerd door de jonge Neerpede-boy.

KANU EN VAN DE PAAR

"Kana is een jong talent met zeer veel talent. Hij heeft een goede pass in de voeten en dito spelinzicht, bovendien is hij ook sneller dan Biglia. Toch kan ik hem niet vergelijken met Lucas, die zoveel techniek en klasse had. Hij was de grote baas op het middenveld. Ik vind het beiden enorm goede spelers, en Kana past met zijn kwaliteiten als gegoten bij Anderlecht", aldus de ex-speler van Anderlecht.

De jonge middenvelder is niet de enige jonkie in de ploeg van Vincent Kompany. Kristian Arnstad maakte vorige week dus ook furore bij Anderlecht, maar Yari Verschaeren is ook weer van de partij. Kurt Van de Paar maakte 25 jaar geleden zijn debuut als jonge aanvallende middenvelder. Hij brak nooit echt helemaal door in Brussel, in die periode stootten er amper talenten door bij RSCA, en hij maakte nog een mooie carrière bij FC Twente en Trabzonspor.



Hij volgt Anderlecht nog en is ook lovend over Kana. "Ik vind Kana een heel goede speler, misschien wel de nieuwe Kompany", vertelt hij aan onze redactie. Kana wordt wel vaker vergelijken met zijn coach, omdat hij dezelfde flair heeft en ook een zeer verstandige jongen is. Kompany speelde bij RSCA in zijn jonge jaren ook soms op het middenveld, maar vaker in de defensie. Bij Kana is het net andersom: hij is meer een defensieve middenvelder, dan een centrale verdediger.

Van de Paar gaf ook kort zijn mening over Verschaeren en Arnstad. “Verschaeren is een goede voetballer, maar niet van het niveau zoals in het verleden Pär Zetterberg of Enzo Scifo op die positie. Arnstad heb ik maar twee keer aan het werk gezien, maar hij liet afgelopen zondag wel een sterke indruk achter”, aldus de Limburger. Tegen Antwerp zullen Kana, Arnstad en Verschaeren mogelijk aan de aftrap verschijnen. De jeugd grijpt zo de macht bij RSCA.

Claudio Reulens

LEES OOK: Biancone laat van zich horen bij Anderlecht: "Dat hoort zo"

Is Kana nu helemaal vertrokken bij RSCA?

Meest recent

‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

47
47
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

110
110
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

119
119
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

33
33
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

176
176
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

87
87
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

217
217
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

329
329
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

365
365
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

166
166
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

29
29
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

274
274
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

74
74
'Nieuwe saillante details affaire-Ronaldo lekken uit'

De Portugese voetbalwereld daverde de voorbije weken op zijn grondvesten. Aanvoerder en vedette ...

74
74
Europese domper voor fans: STVV onderneemt actie

STVV begon zijn campagne in de Conference League uitstekend met een zege tegen Iberia en hoopt om ...

31
31
Patro verrast compleet met nieuwe functie Nilis

Luc Nilis is nog steeds één van de meest iconische spitsen die België ooit ...

235
235
Courtois onthult: "Bij deze club wil ik carrière afsluiten"

Real Madrid boekte woensdagavond in de Champions League uiteindelijk een vlotte zege tegen RB ...

128
128
Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

247
247
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

128
128
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

383
383
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

216
216
Steward gewond tijdens Club-Lens: UEFA én politie grijpen in

Club Brugge won overtuigend met 3-0 van RC Lens, maar de Champions League-clash zindert nog na. De ...

229
229
'Union kruist vingers voor twee sterkhouders'

Union pakte in de Europa League tot dusver een nette vier op zes, met een vlotte zege op het veld ...

67
67
Klopp spreekt zich uit over Tresoldi: "We zijn niet dom"

Tegen Lens stond hij voor één keer niet aan het kanon, maar Nicolo Tresoldi droeg wel ...

171
171

Meer sportnieuws