Anderlecht ontdekt 'nieuwe Biglia'

281
Anderlecht ontdekt 'nieuwe Biglia'

De afgelopen dagen ging Kristian Arnstad met de nodige aandacht lopen na zijn sterke prestatie tegen Club Brugge. Op het middenveld viel echter ook Marco Kana op. De 19-jarige defensieve middenvelder doet de fans mijmeren over één van hun ex-lievelingsspelers: Lucas Biglia.


Sinds Marco Kana twee seizoenen geleden zijn debuut maakte bij Anderlecht, zijn de fans al helemaal gek van het Neerpede-talent. Hij is dan ook het type speler dat ze dolgraag aan het werk zien in het Lotto Park. Kana doet de fans terugdenken aan Lucas Biglia. ‘El Principto’ was van 2006-2013 de grote motor van de ploeg en de aanhang had zelfs een speciaal lied voor hem. Nadien volgden er nog een aantal goede verdedigende middenvelders, maar niemand meer zo gracieus als de voormalige Argentijnse international. Sambi Lokonga was een nummer acht, Kana is na vele jaren weer zo een type dat ze graag zien in het Park.



Tegen Club Brugge was hij positioneel ijzersterk, hij leed amper balverlies en wist zich dus te tonen. Eerder was hij al indrukwekkend bij zijn invalbeurt in de bekerfinale. Kristoffer Olsson kon dit seizoen geen enkele keer dergelijke prestaties op de mat leggen. Kana zal ook tegen Antwerp in de basis starten en Kanu (hij opende onlangs zijn eigen voetbalschool), die in het verleden samenspeelde met Biglia, is ook gecharmeerd door de jonge Neerpede-boy.

KANU EN VAN DE PAAR

"Kana is een jong talent met zeer veel talent. Hij heeft een goede pass in de voeten en dito spelinzicht, bovendien is hij ook sneller dan Biglia. Toch kan ik hem niet vergelijken met Lucas, die zoveel techniek en klasse had. Hij was de grote baas op het middenveld. Ik vind het beiden enorm goede spelers, en Kana past met zijn kwaliteiten als gegoten bij Anderlecht", aldus de ex-speler van Anderlecht.

De jonge middenvelder is niet de enige jonkie in de ploeg van Vincent Kompany. Kristian Arnstad maakte vorige week dus ook furore bij Anderlecht, maar Yari Verschaeren is ook weer van de partij. Kurt Van de Paar maakte 25 jaar geleden zijn debuut als jonge aanvallende middenvelder. Hij brak nooit echt helemaal door in Brussel, in die periode stootten er amper talenten door bij RSCA, en hij maakte nog een mooie carrière bij FC Twente en Trabzonspor.



Hij volgt Anderlecht nog en is ook lovend over Kana. "Ik vind Kana een heel goede speler, misschien wel de nieuwe Kompany", vertelt hij aan onze redactie. Kana wordt wel vaker vergelijken met zijn coach, omdat hij dezelfde flair heeft en ook een zeer verstandige jongen is. Kompany speelde bij RSCA in zijn jonge jaren ook soms op het middenveld, maar vaker in de defensie. Bij Kana is het net andersom: hij is meer een defensieve middenvelder, dan een centrale verdediger.

Van de Paar gaf ook kort zijn mening over Verschaeren en Arnstad. “Verschaeren is een goede voetballer, maar niet van het niveau zoals in het verleden Pär Zetterberg of Enzo Scifo op die positie. Arnstad heb ik maar twee keer aan het werk gezien, maar hij liet afgelopen zondag wel een sterke indruk achter”, aldus de Limburger. Tegen Antwerp zullen Kana, Arnstad en Verschaeren mogelijk aan de aftrap verschijnen. De jeugd grijpt zo de macht bij RSCA.

Claudio Reulens

LEES OOK: Leoni geeft hét verhaal: "Daarom verliet ik Anderlecht"

Is Kana nu helemaal vertrokken bij RSCA?

Meest recent

Supportersclash Beerschot-KVM: Gevolgen zijn bikkelhard

De gebeurtenissen op een parking in Geel blijven nazinderen binnen de supporterswereld. Wat vorig ...

5
5
Lukebakio ziet enorme weelde: "Dat is onze sterkte"

Dodi Lukebakio scoorde alweer na een invalbeurt. De explosieve winger kan zeer goed invallen en is ...

9
9
Ze vallen als vliegen: wéér blessures in de Nations League

De Nations League is nog maar amper begonnen, maar de blessurelijst begint nu al stevig aan te ...

26
26
Leoni geeft hét verhaal: "Daarom verliet ik Anderlecht"

Theo Leoni heeft bij LN24 opnieuw teruggeblikt op zijn vertrek bij Anderlecht. De middenvelder, die ...

55
55
Van Bommel: "De beste speler uit de Belgische geschiedenis"

Kevin De Bruyne maakte tegen Italië opnieuw indruk. De Belgische spelmaker stond een uur op het ...

393
393
Mancini kritisch na kansloze nederlaag tegen België

Roberto Mancini was na de 0-2-nederlaag van Italië tegen België duidelijk over de ...

111
111
Duivel scoort punten in Wallonië: "Perfecte wedstrijd"

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

58
58
Lukaku vs. Donnarumma: directe trigger voor conflict onthuld

Vlak na de hun onderlinge Nations League-duel gingen de poppen aan het dansen tussen België en ...

186
186
Zorgen voor Zidane: opdoffer Frankrijk voor clash in Brussel

Veel tijd om te genieten van hun triomftocht in Rome hebben de Rode Duivels niet. Maandag wacht ...

65
65
City davert op grondvesten: degradatie naar vierde divisie?

Qua resultaten is Manchester City uitstekend aan het post Pep Guardiola-tijdperk. Maar deze week ...

289
289
Van Bommel verklapt: deze boodschap kreeg Mika Godts mee

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

214
214
"Negen keer"-Emotionele Merckx grijpt voetbalfans naar keel

“Ik heb afgezien, ja.” Meer woorden heeft Eddy Merckx niet nodig om de ernst van zijn ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt spits, Kompany lonkt naar Barça'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

203
203
Mark van Bommel eist twee principes bij Rode Duivels

Mark van Bommel heeft een geslaagde vuurdoop achter de rug bij de Rode Duivels. België won in ...

102
102
Onthulling: 'Gesprekken Pocognoli met Rode Duivels'

Sebastien Pocognoli is de bondscoach van Schotland en speelt zaterdag om 15u tegen Slovenië ...

84
84
Club-spits Tresoldi doet monden openvallen in Duitsland

Nicolo Tresoldi ontplofte vorig seizoen volledig bij Club Brugge en dit seizoen is hij de ...

145
145
Brian Riemer (ex-Anderlecht) in oorlog met Deense spelers

Denemarken verloor met 3-2 van Noorwegen namens de Nations League. Bij de Denen staat een oude ...

103
103
Dodi Lukebakio deelt harde steek uit aan Rudi Garcia

Mark van Bommel is optimaal begonnen bij de Rode Duivels met een 0-2 zege tegen Italië. De ...

138
138
Rode Duivel voelt bui al hangen: basisplek verloren?

De Rode Duivels zijn goed gestart onder Mark van Bommel en dat is misschien nog een understatement. ...

175
175
Van Bommel: "Zij geraken niet klaar voor Frankrijk"

De Rode Duivels tankten vertrouwen tegen Italië door met 0-2 te winnen. Mark van Bommel was een ...

543
543
Via KV Kortrijk in de toekomst bij Chelsea?

Harrison Murray-Campbell heeft een opvallende overstap achter de rug. De jonge Engelsman wordt dit ...

31
31
'Anderlecht in de markt voor nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht houdt de prestaties van de Oostenrijkse aanvaller Muharem Husković bij. De 22-jarige ...

144
144
De Ketelaere doet straffe uitspraak na Belgische masterclass

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

295
295
"De minste Belg" - kranten zien dissonant bij sterke Duivels

De eerste wedstrijd sinds de WK-uitschakeling tegen Spanje, is uitgedraaid op een groot succes voor ...

502
502
Lukaku clasht zwaar met Donnarumma: details relletje bekend

Mark van Bommel heeft een uitstekend start genomen als Belgisch bondscoach. Zijn ploeg ging ...

1527
1527

Meer sportnieuws