Anderlecht ontdekt 'nieuwe Biglia'

281
Anderlecht ontdekt 'nieuwe Biglia'

De afgelopen dagen ging Kristian Arnstad met de nodige aandacht lopen na zijn sterke prestatie tegen Club Brugge. Op het middenveld viel echter ook Marco Kana op. De 19-jarige defensieve middenvelder doet de fans mijmeren over één van hun ex-lievelingsspelers: Lucas Biglia.


Sinds Marco Kana twee seizoenen geleden zijn debuut maakte bij Anderlecht, zijn de fans al helemaal gek van het Neerpede-talent. Hij is dan ook het type speler dat ze dolgraag aan het werk zien in het Lotto Park. Kana doet de fans terugdenken aan Lucas Biglia. ‘El Principto’ was van 2006-2013 de grote motor van de ploeg en de aanhang had zelfs een speciaal lied voor hem. Nadien volgden er nog een aantal goede verdedigende middenvelders, maar niemand meer zo gracieus als de voormalige Argentijnse international. Sambi Lokonga was een nummer acht, Kana is na vele jaren weer zo een type dat ze graag zien in het Park.



Tegen Club Brugge was hij positioneel ijzersterk, hij leed amper balverlies en wist zich dus te tonen. Eerder was hij al indrukwekkend bij zijn invalbeurt in de bekerfinale. Kristoffer Olsson kon dit seizoen geen enkele keer dergelijke prestaties op de mat leggen. Kana zal ook tegen Antwerp in de basis starten en Kanu (hij opende onlangs zijn eigen voetbalschool), die in het verleden samenspeelde met Biglia, is ook gecharmeerd door de jonge Neerpede-boy.

KANU EN VAN DE PAAR

"Kana is een jong talent met zeer veel talent. Hij heeft een goede pass in de voeten en dito spelinzicht, bovendien is hij ook sneller dan Biglia. Toch kan ik hem niet vergelijken met Lucas, die zoveel techniek en klasse had. Hij was de grote baas op het middenveld. Ik vind het beiden enorm goede spelers, en Kana past met zijn kwaliteiten als gegoten bij Anderlecht", aldus de ex-speler van Anderlecht.

De jonge middenvelder is niet de enige jonkie in de ploeg van Vincent Kompany. Kristian Arnstad maakte vorige week dus ook furore bij Anderlecht, maar Yari Verschaeren is ook weer van de partij. Kurt Van de Paar maakte 25 jaar geleden zijn debuut als jonge aanvallende middenvelder. Hij brak nooit echt helemaal door in Brussel, in die periode stootten er amper talenten door bij RSCA, en hij maakte nog een mooie carrière bij FC Twente en Trabzonspor.



Hij volgt Anderlecht nog en is ook lovend over Kana. "Ik vind Kana een heel goede speler, misschien wel de nieuwe Kompany", vertelt hij aan onze redactie. Kana wordt wel vaker vergelijken met zijn coach, omdat hij dezelfde flair heeft en ook een zeer verstandige jongen is. Kompany speelde bij RSCA in zijn jonge jaren ook soms op het middenveld, maar vaker in de defensie. Bij Kana is het net andersom: hij is meer een defensieve middenvelder, dan een centrale verdediger.

Van de Paar gaf ook kort zijn mening over Verschaeren en Arnstad. “Verschaeren is een goede voetballer, maar niet van het niveau zoals in het verleden Pär Zetterberg of Enzo Scifo op die positie. Arnstad heb ik maar twee keer aan het werk gezien, maar hij liet afgelopen zondag wel een sterke indruk achter”, aldus de Limburger. Tegen Antwerp zullen Kana, Arnstad en Verschaeren mogelijk aan de aftrap verschijnen. De jeugd grijpt zo de macht bij RSCA.

Claudio Reulens

LEES OOK: Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Is Kana nu helemaal vertrokken bij RSCA?

Meest recent

De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

14
14
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

14
14
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

26
26
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

83
83
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

110
110
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

53
53
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

224
224
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

144
144
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

122
122
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

46
46
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

52
52
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

97
97
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

186
186
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

311
311
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

57
57
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

560
560
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

347
347
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

180
180
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

506
506
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

89
89
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

763
763
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

119
119
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

286
286
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

386
386
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

39
39

Meer sportnieuws