Anderlecht ontdekt 'nieuwe Biglia'

281
Anderlecht ontdekt 'nieuwe Biglia'

De afgelopen dagen ging Kristian Arnstad met de nodige aandacht lopen na zijn sterke prestatie tegen Club Brugge. Op het middenveld viel echter ook Marco Kana op. De 19-jarige defensieve middenvelder doet de fans mijmeren over één van hun ex-lievelingsspelers: Lucas Biglia.


Sinds Marco Kana twee seizoenen geleden zijn debuut maakte bij Anderlecht, zijn de fans al helemaal gek van het Neerpede-talent. Hij is dan ook het type speler dat ze dolgraag aan het werk zien in het Lotto Park. Kana doet de fans terugdenken aan Lucas Biglia. ‘El Principto’ was van 2006-2013 de grote motor van de ploeg en de aanhang had zelfs een speciaal lied voor hem. Nadien volgden er nog een aantal goede verdedigende middenvelders, maar niemand meer zo gracieus als de voormalige Argentijnse international. Sambi Lokonga was een nummer acht, Kana is na vele jaren weer zo een type dat ze graag zien in het Park.



Tegen Club Brugge was hij positioneel ijzersterk, hij leed amper balverlies en wist zich dus te tonen. Eerder was hij al indrukwekkend bij zijn invalbeurt in de bekerfinale. Kristoffer Olsson kon dit seizoen geen enkele keer dergelijke prestaties op de mat leggen. Kana zal ook tegen Antwerp in de basis starten en Kanu (hij opende onlangs zijn eigen voetbalschool), die in het verleden samenspeelde met Biglia, is ook gecharmeerd door de jonge Neerpede-boy.

KANU EN VAN DE PAAR

"Kana is een jong talent met zeer veel talent. Hij heeft een goede pass in de voeten en dito spelinzicht, bovendien is hij ook sneller dan Biglia. Toch kan ik hem niet vergelijken met Lucas, die zoveel techniek en klasse had. Hij was de grote baas op het middenveld. Ik vind het beiden enorm goede spelers, en Kana past met zijn kwaliteiten als gegoten bij Anderlecht", aldus de ex-speler van Anderlecht.

De jonge middenvelder is niet de enige jonkie in de ploeg van Vincent Kompany. Kristian Arnstad maakte vorige week dus ook furore bij Anderlecht, maar Yari Verschaeren is ook weer van de partij. Kurt Van de Paar maakte 25 jaar geleden zijn debuut als jonge aanvallende middenvelder. Hij brak nooit echt helemaal door in Brussel, in die periode stootten er amper talenten door bij RSCA, en hij maakte nog een mooie carrière bij FC Twente en Trabzonspor.



Hij volgt Anderlecht nog en is ook lovend over Kana. "Ik vind Kana een heel goede speler, misschien wel de nieuwe Kompany", vertelt hij aan onze redactie. Kana wordt wel vaker vergelijken met zijn coach, omdat hij dezelfde flair heeft en ook een zeer verstandige jongen is. Kompany speelde bij RSCA in zijn jonge jaren ook soms op het middenveld, maar vaker in de defensie. Bij Kana is het net andersom: hij is meer een defensieve middenvelder, dan een centrale verdediger.

Van de Paar gaf ook kort zijn mening over Verschaeren en Arnstad. “Verschaeren is een goede voetballer, maar niet van het niveau zoals in het verleden Pär Zetterberg of Enzo Scifo op die positie. Arnstad heb ik maar twee keer aan het werk gezien, maar hij liet afgelopen zondag wel een sterke indruk achter”, aldus de Limburger. Tegen Antwerp zullen Kana, Arnstad en Verschaeren mogelijk aan de aftrap verschijnen. De jeugd grijpt zo de macht bij RSCA.

Claudio Reulens

LEES OOK: Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

Is Kana nu helemaal vertrokken bij RSCA?

Meest recent

Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

6
6
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

24
24
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

17
17
Alarm bij Anderlecht: Albert trekt vernietigende conclusie

Na een geslaagde zomer heerste heel wat positivisme rond het vernieuwde RSC Anderlecht. Enkele weken ...

113
113
De Mil loopt leeg na bekerfiasco: "Heb me aan hem geënerveerd"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

87
87
Zelfs Courtois komt tussen: Güler zorgt voor 'schandaal' in zege Real

Real Madrid lijkt klaar voor een lastige week met duels tegen RB Leipzig en uiteraard FC Barcelona. ...

159
159
'Kopers loeren op Club Brugge: nieuwe eigenaar in aantocht'

Club Brugge won dinsdag met 3-4 bij Inter. Maar achter de schermen wacht een veel grotere wedstrijd. ...

324
324
Hosanna in Mechelen: sleutelmatch met rood omcirkeld

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

128
128
Anderlecht bestolen in beker? Vitor Bruno haalt stevig uit

RSC Anderlecht mag een derde bekerfinale op rij op zijn buik schrijven. De Brusselaars sneuvelden ...

757
757
'Tresoldi krijgt toptransfer: grootste kanshebber bekend'

In de Champions League krijgt Club Brugge deze week het bezoek van RC Lens. Voor Nicolo Tresoldi een ...

202
202
KRC Genk herboren: Thorup broedt op grote verrassing

Bij KRC Genk lijkt de trein stilaan weer vertrokken. Na de vlotte competitiezege tegen KV Kortrijk, ...

189
189
Penders krijgt kans: Martinez bevestigt afwezigheid

Mike Penders heeft zaterdagmiddag zijn debuut in de Premier League gemaakt. De Rode Duivel mocht bij ...

57
57
Bruno hint naar totale ommekeer: "Hij verdient meer kansen"

Bij Anderlecht zullen ze na de voorbije week met heel wat vraagtekens zitten. Ze blikken immers ...

212
212
Real stoomt na gelukkig VAR-moment naar vlotte zege

Real Madrid heeft zondag ervoor gezorgd dat het een week voor de Clasico de kloof met FC Barcelona ...

21
21
Lommel-coach haalt keihard uit naar spelers na blamage

Voor Lommel kwam er zondag alweer een einde aan het avontuur in de Croky Cup. De Limburgers kregen ...

29
29
Kranten geven 'onzichtbare' Anderlecht-pion forse buis

Voor Anderlecht is zondag meteen op zeer pijnlijke wijze een einde gekomen aan het avontuur in de ...

207
207
'UEFA op scherp: vrees voor rellen in Brugge'

Veel tijd om uit te blazen heeft Club Brugge niet. Na de bekerzege tegen Lokeren van zaterdag moet ...

363
363
Crisis bij Anderlecht? Vitor Bruno reageert duidelijk

Het is voor Anderlecht een rampzalige week geworden. Vorig weekend kroop het op Cercle nog door het ...

366
366
Loting Croky Cup: Club tegen Beveren, Beerschot ontvangt Genk

Zondag werden de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt, met enkele ...

153
153
'Mourinho nu al onder vuur: Perez heeft opvolger al klaar'

Bij Real Madrid besloten ze in de zomer dat het zo niet verder kon na twee seizoenen zonder prijs. ...

137
137
Anderlecht in zak en as: "Er is veel frustratie"

Het is een gitzwarte week voor RSC Anderlecht. Paars-Wit, dat de afgelopen jaren drie keer de ...

565
565
STVV verlost zichzelf met bolwassing in Limburgse derby

Klaart de hemel stilaan weer op boven Stayen? De Kanaries kenden een donkere periode in de Jupiler ...

46
46
De Mil slaat mea culpa: "Ik moet erop afgerekend worden"

AA Gent ligt uit de Croky Cup. Een grote vernedering voor de leider uit de Jupiler Pro League. ...

198
198
Real Madrid maakt brandhout van droomcontract Courtois

Thibaut Courtois blijft bij Real Madrid, maar het contract is maar half het goede nieuws. De doelman ...

620
620
Anderlecht crasht in bekerdrama, Beerschot met grootse stunt

Wat een dramatische week voor Anderlecht! Na de ontsnapping op het veld van Cercle Brugge en de ...

218
218

Meer sportnieuws