Anderlecht ontdekt 'nieuwe Biglia'

281
Anderlecht ontdekt 'nieuwe Biglia'

De afgelopen dagen ging Kristian Arnstad met de nodige aandacht lopen na zijn sterke prestatie tegen Club Brugge. Op het middenveld viel echter ook Marco Kana op. De 19-jarige defensieve middenvelder doet de fans mijmeren over één van hun ex-lievelingsspelers: Lucas Biglia.


Sinds Marco Kana twee seizoenen geleden zijn debuut maakte bij Anderlecht, zijn de fans al helemaal gek van het Neerpede-talent. Hij is dan ook het type speler dat ze dolgraag aan het werk zien in het Lotto Park. Kana doet de fans terugdenken aan Lucas Biglia. ‘El Principto’ was van 2006-2013 de grote motor van de ploeg en de aanhang had zelfs een speciaal lied voor hem. Nadien volgden er nog een aantal goede verdedigende middenvelders, maar niemand meer zo gracieus als de voormalige Argentijnse international. Sambi Lokonga was een nummer acht, Kana is na vele jaren weer zo een type dat ze graag zien in het Park.



Tegen Club Brugge was hij positioneel ijzersterk, hij leed amper balverlies en wist zich dus te tonen. Eerder was hij al indrukwekkend bij zijn invalbeurt in de bekerfinale. Kristoffer Olsson kon dit seizoen geen enkele keer dergelijke prestaties op de mat leggen. Kana zal ook tegen Antwerp in de basis starten en Kanu (hij opende onlangs zijn eigen voetbalschool), die in het verleden samenspeelde met Biglia, is ook gecharmeerd door de jonge Neerpede-boy.

KANU EN VAN DE PAAR

"Kana is een jong talent met zeer veel talent. Hij heeft een goede pass in de voeten en dito spelinzicht, bovendien is hij ook sneller dan Biglia. Toch kan ik hem niet vergelijken met Lucas, die zoveel techniek en klasse had. Hij was de grote baas op het middenveld. Ik vind het beiden enorm goede spelers, en Kana past met zijn kwaliteiten als gegoten bij Anderlecht", aldus de ex-speler van Anderlecht.

De jonge middenvelder is niet de enige jonkie in de ploeg van Vincent Kompany. Kristian Arnstad maakte vorige week dus ook furore bij Anderlecht, maar Yari Verschaeren is ook weer van de partij. Kurt Van de Paar maakte 25 jaar geleden zijn debuut als jonge aanvallende middenvelder. Hij brak nooit echt helemaal door in Brussel, in die periode stootten er amper talenten door bij RSCA, en hij maakte nog een mooie carrière bij FC Twente en Trabzonspor.



Hij volgt Anderlecht nog en is ook lovend over Kana. "Ik vind Kana een heel goede speler, misschien wel de nieuwe Kompany", vertelt hij aan onze redactie. Kana wordt wel vaker vergelijken met zijn coach, omdat hij dezelfde flair heeft en ook een zeer verstandige jongen is. Kompany speelde bij RSCA in zijn jonge jaren ook soms op het middenveld, maar vaker in de defensie. Bij Kana is het net andersom: hij is meer een defensieve middenvelder, dan een centrale verdediger.

Van de Paar gaf ook kort zijn mening over Verschaeren en Arnstad. “Verschaeren is een goede voetballer, maar niet van het niveau zoals in het verleden Pär Zetterberg of Enzo Scifo op die positie. Arnstad heb ik maar twee keer aan het werk gezien, maar hij liet afgelopen zondag wel een sterke indruk achter”, aldus de Limburger. Tegen Antwerp zullen Kana, Arnstad en Verschaeren mogelijk aan de aftrap verschijnen. De jeugd grijpt zo de macht bij RSCA.

Claudio Reulens

LEES OOK: Bertaccini zet volgende stap: transfer in aantocht?

Is Kana nu helemaal vertrokken bij RSCA?

Meest recent

Uitblinker Lavia uit frustratie na Franse comeback

De Rode Duivels kwamen tegen Frankrijk op voorsprong dankzij Dodi Lukebakio. Vooral de pass van ...

27
27
Ngoy verbaast met reactie na Frankrijk – België

België nam het in het Stade de France op tegen Frankrijk. De Rode Duivels, zonder Youri ...

53
53
Castagne ziet groot probleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels stonden voor tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kwam de klasse van de formatie van ...

44
44
Italië pakt winst tegen Turkije: België plots in gevarenzone

De Rode Duivels stonden lange tijd op een 0-1 voorsprong tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kreeg ...

66
66
Rode Duivels kopje onder na straffe masterclass Frankrijk

De Rode Duivels namen het een tweede keer op korte tijd op tegen Frankrijk. Zinedine Zidane en ...

123
123
Revelatie en tóch domper bij Rode Duivels: “Goud waard”

De Rode Duivels gingen de rust in met een 0-1 voorsprong in het Stade de France. Dodi Lukebakio ...

95
95
Club Brugge grijnst: Forbs keert terug met extra motivatie

Club Brugge zal in de loop van deze week zijn internationals weer verwelkomen. Carlos Forbs keert ...

117
117
België leidt in Parijs! Franse fans worden wild van één Duivel

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

129
129
'Principe-akkoord Harry Kane bereikt: contract tot 2029'

Harry Kane blijft ook dit seizoen de doelpunten aan mekaar rijgen. Logisch dus dat de Engelse spits ...

46
46
Saelemaekers krijgt klappen: gruwelijk verdict bij Milan

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

50
50
'Club op scherp gezet: Seys op vierkoppig verlanglijstje'

Joaquin Seys start maandagavond in de basiself van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Een goede test ...

237
237
'Afwezige Duivel grote verliezer: aftocht onder Van Bommel'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

364
364
De 11 namen: Van Bommel pakt uit met verrassing van formaat

Om het vierluik in de Nations League af te ronden nemen de Rode Duivels het zo dadelijk op tegen ...

300
300
Thorup experimenteert: opvallende wissels in Genk?

Met een magere negen op 21 schoot KRC Genk voor de interlandbreak niet bepaald vlot uit de ...

160
160
Jean-Marie Pfaff compleet verrast door brutale diefstal

Jean-Marie Pfaff heeft de voorbije jaren heel wat meegemaakt. Zijn vrouw Carmen kreeg een ...

97
97
Rampscenario voor Club Brugge: miljoenen de vuilbak in

Niet alleen moet Nicolo Tresoldi het transferrecord volgende zomer opnieuw aan diggelen slaan, met ...

262
262
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Alle ogen zijn straks eerst nog even op de Rode Duivels gericht, maar komend weekend gaat de bal ...

143
143
Twee keer in één week: tijdbom bij de Rode Duivels

Kevin De Bruyne (35) ging op vijf dagen tijd twee keer door het lint. Maandag vloekte hij tegen de ...

259
259
Smets geeft gigantische ambities Belgische beloften prijs

De sfeer bij de Belgische beloften is uitstekend in aanloop naar de beslissende wedstrijd voor een ...

79
79
"Zegt meer over hem" - Red Flames sluiten Deschacht-saga

De Red Flames spelen in de WK-kwalificatiereeks tegen Polen. De Belgische dames trekken met ...

52
52
Van Bommel pakt het héél anders aan dan Klopp & co

De Rode Duivels werken vanavond hun vierde partij in elf dagen af. Het is daarom best opvallend dat ...

115
115
Van VRT naar VTM: Ruben Van Gucht deelt stevige tik uit

Ruben Van Gucht zorgde tijdens Happy Hour voor een opvallend moment. Wat eerst als een gewone ...

179
179
Mahrez vindt na maanden zoeken nieuwe club

Riyad Mahrez heeft een nieuwe club gevonden. De Algerijnse flankaanvaller heeft zijn handtekening ...

34
34
Bertaccini zet volgende stap: transfer in aantocht?

Adriano Bertaccini zit op een zijspoor bij RSC Anderlecht. De aanvaller is duidelijk vierde spits in ...

292
292
AA Gent legt verdediger langer onder contract

AA Gent haalde de afgelopen jaren een karrenvracht aan Afrikaanse spelers in huis. De meesten werden ...

50
50

Meer sportnieuws