Leko terug naar België als trainer: "Kan ik nog niet zeggen"

door
Leko terug naar België als trainer:

Eind 2020 verraste Ivan Leko alles en iedereen door al na zes maanden de deur bij Antwerp achter zich dicht te trekken. De Kroatische trainer zwichtte namelijk voor een lucratief voorstel vanuit China, waar hij aangesteld werd bij topclub Shanghai Port. Inmiddels is Leko er al anderhalf jaar aan de slag en zijn contract loopt er nog door tot het einde van het kalenderjaar.


Wat hem daarna te wachten staat, is nog niet duidelijk. Bij Shanghai doet Leko het degelijk, al was het vorige seizoen zeer frustrerend. Zijn ploeg greep naast een dubbel, want zowel in de competitie als de bekerfinale werden ze afgetroefd door het Taishan van Marouane Fellaini. Een terugkeer naar België lijkt niet uitgesloten, al rekent Leko daar nog niet op.

"Ik concentreer me op mijn missie in China", vertelt hij aan La Dernière Heure. "We wisten dat het moeilijk zou worden, gezien de afstand met mijn familie. Gelukkig is dit voor mij niet gewoon een job, maar mijn passie. België is mijn tweede thuis. Mijn familie is er nog steeds. Ik weet dus zeker dat ik er nog zal terugkeren als trainer. Ik kan jullie alleen nog niet zeggen wanneer."

VIJFTIEN JAAR
Alles samen was Leko bijna vijftien jaar aan de slag in België. Hij streek in 2005 neer als speler bij Club Brugge en zou daarna nog het shirt van Germinal Beerschot en Lokeren aantrekken. Meteen nadat hij bij Lokeren stopte als speler, werd hij hoofdtrainer van OH Leuven en daarna was hij ook aan de slag bij STVV, Club Brugge en Antwerp. Die periode werd enkel onderbroken door twee korte passages als assistent bij PAOK in Griekenland en als hoofdcoach bij Al Ain in de Emiraten.

Zal Leko nog bij een Belgische topclub aan de slag gaan?

Meest recent

UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

0
0
Keeperssoap Club Brugge: Jackers richting JPL-concurrent?

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

97
97
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

18
18
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

38
38
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

176
176
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

244
244
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

42
42
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

139
139
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

114
114
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

70
70
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

30
30
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

260
260
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

46
46
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

220
220
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

113
113
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

288
288
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

223
223
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

277
277
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

661
661
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

525
525
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

135
135
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100

Meer sportnieuws