Leko terug naar België als trainer: "Kan ik nog niet zeggen"

door
Leko terug naar België als trainer:

Eind 2020 verraste Ivan Leko alles en iedereen door al na zes maanden de deur bij Antwerp achter zich dicht te trekken. De Kroatische trainer zwichtte namelijk voor een lucratief voorstel vanuit China, waar hij aangesteld werd bij topclub Shanghai Port. Inmiddels is Leko er al anderhalf jaar aan de slag en zijn contract loopt er nog door tot het einde van het kalenderjaar.


Wat hem daarna te wachten staat, is nog niet duidelijk. Bij Shanghai doet Leko het degelijk, al was het vorige seizoen zeer frustrerend. Zijn ploeg greep naast een dubbel, want zowel in de competitie als de bekerfinale werden ze afgetroefd door het Taishan van Marouane Fellaini. Een terugkeer naar België lijkt niet uitgesloten, al rekent Leko daar nog niet op.

"Ik concentreer me op mijn missie in China", vertelt hij aan La Dernière Heure. "We wisten dat het moeilijk zou worden, gezien de afstand met mijn familie. Gelukkig is dit voor mij niet gewoon een job, maar mijn passie. België is mijn tweede thuis. Mijn familie is er nog steeds. Ik weet dus zeker dat ik er nog zal terugkeren als trainer. Ik kan jullie alleen nog niet zeggen wanneer."

VIJFTIEN JAAR
Alles samen was Leko bijna vijftien jaar aan de slag in België. Hij streek in 2005 neer als speler bij Club Brugge en zou daarna nog het shirt van Germinal Beerschot en Lokeren aantrekken. Meteen nadat hij bij Lokeren stopte als speler, werd hij hoofdtrainer van OH Leuven en daarna was hij ook aan de slag bij STVV, Club Brugge en Antwerp. Die periode werd enkel onderbroken door twee korte passages als assistent bij PAOK in Griekenland en als hoofdcoach bij Al Ain in de Emiraten.

Zal Leko nog bij een Belgische topclub aan de slag gaan?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

14
14
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

33
33
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

22
22
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

25
25
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

44
44
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

165
165
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

318
318
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

170
170
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

121
121
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

563
563
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

829
829
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

299
299
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

556
556
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

558
558
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

365
365
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

613
613
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

465
465
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

256
256
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

558
558
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

654
654

Meer sportnieuws