Leko terug naar België als trainer: "Kan ik nog niet zeggen"

264 stemmen
Leko terug naar België als trainer:

Eind 2020 verraste Ivan Leko alles en iedereen door al na zes maanden de deur bij Antwerp achter zich dicht te trekken. De Kroatische trainer zwichtte namelijk voor een lucratief voorstel vanuit China, waar hij aangesteld werd bij topclub Shanghai Port. Inmiddels is Leko er al anderhalf jaar aan de slag en zijn contract loopt er nog door tot het einde van het kalenderjaar.


Wat hem daarna te wachten staat, is nog niet duidelijk. Bij Shanghai doet Leko het degelijk, al was het vorige seizoen zeer frustrerend. Zijn ploeg greep naast een dubbel, want zowel in de competitie als de bekerfinale werden ze afgetroefd door het Taishan van Marouane Fellaini. Een terugkeer naar België lijkt niet uitgesloten, al rekent Leko daar nog niet op.

"Ik concentreer me op mijn missie in China", vertelt hij aan La Dernière Heure. "We wisten dat het moeilijk zou worden, gezien de afstand met mijn familie. Gelukkig is dit voor mij niet gewoon een job, maar mijn passie. België is mijn tweede thuis. Mijn familie is er nog steeds. Ik weet dus zeker dat ik er nog zal terugkeren als trainer. Ik kan jullie alleen nog niet zeggen wanneer."

VIJFTIEN JAAR
Alles samen was Leko bijna vijftien jaar aan de slag in België. Hij streek in 2005 neer als speler bij Club Brugge en zou daarna nog het shirt van Germinal Beerschot en Lokeren aantrekken. Meteen nadat hij bij Lokeren stopte als speler, werd hij hoofdtrainer van OH Leuven en daarna was hij ook aan de slag bij STVV, Club Brugge en Antwerp. Die periode werd enkel onderbroken door twee korte passages als assistent bij PAOK in Griekenland en als hoofdcoach bij Al Ain in de Emiraten.

Zal Leko nog bij een Belgische topclub aan de slag gaan?

Meest recent

Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

36
36
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

218
218
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

240
240
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

44
44
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

307
307
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

366
366
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

217
217
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

41
41
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

177
177
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

408
408
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

254
254
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

617
617
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

181
181
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

226
226
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

501
501
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

374
374
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

642
642
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

584
584
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

219
219
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

676
676
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

176
176
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

239
239
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

247
247
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

139
139
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

257
257

Meer sportnieuws