Mazzu spreekt klare taal over titelstress bij Union

door
Mazzu spreekt klare taal over titelstress bij Union

Union struikelde vorig weekend een eerste keer in de Champions' Play-Off, want het raakte tegen Antwerp niet verder dan 0-0. Eerste achtervolger Club Brugge kon echter niet profiteren en won zelf ook nier tegen Anderlecht. Daardoor lijkt de titelstrijd in de volgende dagen beslist te worden, want zondag en woensdag staan Union en Club twee keer tegenover elkaar.


Union begint aan het tweeluik met een voorsprong van drie punten op de uittredende landskampioen. Bij een zes op zes kan het de titel al zeker vieren, bij vier op zes hebben ze in de laatste twee matchen nog één puntje nodig. Als ze één punt of minder pakken, dan komt Club naast of boven hen in het klassement. De inzet is duidelijk voor de troepen van Felice Mazzu.

Desondanks is er van titelstress volgens de trainer geen sprake. "De sfeer in de groep is hetzelfde als de voorbije weken. Er is rust en plezier. Dat zijn al twee jaar de ordewoorden", verklaart de trainer aan La Dernière Heure. "We beginnen aan de volgende wedstrijd zonder te denken aan wat daarna zal komen."

NIET BESLISSEND
Mazzu weigert ook het belang van de dubbele confrontatie te overschatten. "Iedereen denkt dat deze twee matchen beslissend zullen zijn, maar ik denk dat niet", beweert hij. "We gaan niet tegen Brugge spelen met de gedachte dat dit beslissend is. We nemen het match per match en dan zien we wel wat het resultaat is. Het zal belangrijk zijn om goed in de organisatie te staan, want in balverlies maken ze veel loopbewegingen die moeilijk te verdedigen zijn. We zullen ook efficiënter moeten zijn."

LEES OOK: Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Zullen deze twee matchen de titelstrijd bepalen?

Meest recent

‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

11
11
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

147
147
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

148
148
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

126
126
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

275
275
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

109
109
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

218
218
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

526
526
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

345
345
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

443
443
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

183
183
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

777
777
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

109
109
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

517
517
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

363
363
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

460
460
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

897
897
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

628
628
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

375
375
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

146
146
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

255
255
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

1095
1095
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

900
900
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

815
815
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

861
861

Meer sportnieuws