Mazzu spreekt klare taal over titelstress bij Union

78 stemmen
Mazzu spreekt klare taal over titelstress bij Union

Union struikelde vorig weekend een eerste keer in de Champions' Play-Off, want het raakte tegen Antwerp niet verder dan 0-0. Eerste achtervolger Club Brugge kon echter niet profiteren en won zelf ook nier tegen Anderlecht. Daardoor lijkt de titelstrijd in de volgende dagen beslist te worden, want zondag en woensdag staan Union en Club twee keer tegenover elkaar.


Union begint aan het tweeluik met een voorsprong van drie punten op de uittredende landskampioen. Bij een zes op zes kan het de titel al zeker vieren, bij vier op zes hebben ze in de laatste twee matchen nog één puntje nodig. Als ze één punt of minder pakken, dan komt Club naast of boven hen in het klassement. De inzet is duidelijk voor de troepen van Felice Mazzu.

Desondanks is er van titelstress volgens de trainer geen sprake. "De sfeer in de groep is hetzelfde als de voorbije weken. Er is rust en plezier. Dat zijn al twee jaar de ordewoorden", verklaart de trainer aan La Dernière Heure. "We beginnen aan de volgende wedstrijd zonder te denken aan wat daarna zal komen."

NIET BESLISSEND
Mazzu weigert ook het belang van de dubbele confrontatie te overschatten. "Iedereen denkt dat deze twee matchen beslissend zullen zijn, maar ik denk dat niet", beweert hij. "We gaan niet tegen Brugge spelen met de gedachte dat dit beslissend is. We nemen het match per match en dan zien we wel wat het resultaat is. Het zal belangrijk zijn om goed in de organisatie te staan, want in balverlies maken ze veel loopbewegingen die moeilijk te verdedigen zijn. We zullen ook efficiënter moeten zijn."

LEES OOK: Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

Zullen deze twee matchen de titelstrijd bepalen?

Meest recent

AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

10
10
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

75
75
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

56
56
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

46
46
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

252
252
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

72
72
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

481
481
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

41
41
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

44
44
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

81
81
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

202
202
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

156
156
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

344
344
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

298
298
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

463
463
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

228
228
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

235
235
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

516
516
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

281
281
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

327
327
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

57
57
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

130
130
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

233
233
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

287
287

Meer sportnieuws