Mazzu spreekt klare taal over titelstress bij Union

78 stemmen
Mazzu spreekt klare taal over titelstress bij Union

Union struikelde vorig weekend een eerste keer in de Champions' Play-Off, want het raakte tegen Antwerp niet verder dan 0-0. Eerste achtervolger Club Brugge kon echter niet profiteren en won zelf ook nier tegen Anderlecht. Daardoor lijkt de titelstrijd in de volgende dagen beslist te worden, want zondag en woensdag staan Union en Club twee keer tegenover elkaar.


Union begint aan het tweeluik met een voorsprong van drie punten op de uittredende landskampioen. Bij een zes op zes kan het de titel al zeker vieren, bij vier op zes hebben ze in de laatste twee matchen nog één puntje nodig. Als ze één punt of minder pakken, dan komt Club naast of boven hen in het klassement. De inzet is duidelijk voor de troepen van Felice Mazzu.

Desondanks is er van titelstress volgens de trainer geen sprake. "De sfeer in de groep is hetzelfde als de voorbije weken. Er is rust en plezier. Dat zijn al twee jaar de ordewoorden", verklaart de trainer aan La Dernière Heure. "We beginnen aan de volgende wedstrijd zonder te denken aan wat daarna zal komen."

NIET BESLISSEND
Mazzu weigert ook het belang van de dubbele confrontatie te overschatten. "Iedereen denkt dat deze twee matchen beslissend zullen zijn, maar ik denk dat niet", beweert hij. "We gaan niet tegen Brugge spelen met de gedachte dat dit beslissend is. We nemen het match per match en dan zien we wel wat het resultaat is. Het zal belangrijk zijn om goed in de organisatie te staan, want in balverlies maken ze veel loopbewegingen die moeilijk te verdedigen zijn. We zullen ook efficiënter moeten zijn."

LEES OOK: Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

Zullen deze twee matchen de titelstrijd bepalen?

Meest recent

KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

KRC Genk moet nog Europees voetbal over de streep zien te trekken tegen KAA Gent. De Limburgers ...

18
18
KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

KAA Gent speelt een levensbelangrijke barragewedstrijd tegen KRC Genk. De Buffalo’s kunnen nog ...

22
22
Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Paris Saint-Germain heeft voor het tweede jaar op rij de Champions League gewonnen. Arsenal kwam op ...

38
38
El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

75
75
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

70
70
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

214
214
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

254
254
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

169
169
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

144
144
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

249
249
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

293
293
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

982
982
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

274
274
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

530
530
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

418
418
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

90
90
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

50
50
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

58
58
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

259
259
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

74
74
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

348
348
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

117
117
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

121
121
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

795
795

Meer sportnieuws