Sterkhouder Club Brugge zet deur wagenwijd open voor transfer

door
Sterkhouder Club Brugge zet deur wagenwijd open voor transfer

Club Brugge doet er de komende weken alles aan om de kloof van drie punten op Union nog te dichten en zo alsnog zijn derde landstitel op een rij te pakken. Daarna wordt het een interessante zomer voor Blauw-Zwart, wàarin wellicht de nodige sterkhouders andere oorden zullen gaan opzoeken. Noa Lang en Charles De Ketelaere zijn de voornaamste kandidaten voor een transfer, maar ze zijn zeker niet de enigen.


Er dreigt nog minstens één andere sleutelpion het Jan Breydelstadion te gaan verlaten. In een interview met Het Laatste Nieuws zet immers ook Clinton Mata de deur wagenwijd open voor een vertrek. "Ik ben bijna 30. Misschien is het tijd voor een buitenlands avontuur", laat de verdediger optekenen. "Ik heb de ronde van België afgelegd. Letterlijk. Van Eupen tot Brugge. Ik heb hier van de Champions League mogen proeven. Twee keer kampioen geworden ook. Een derde landstitel op rij zou een afscheid in schoonheid betekenen."

Mata voegt eraan toe dat hij zich nog steeds heel goed voelt bij Club Brugge, maar dat hij zeker zal luisteren als er zich een mooie aanbieding aandient. In het verleden was er al heel wat interesse vanuit de Bundesliga, van onder meer Hertha BSC. In de winter werd ook gefluisterd dat Philippe Clement hem zou willen meenemen naar AS Monaco, maar verder bleef het de voorbije jaren stil.

ALLES GEZIEN
In België kan Mata inderdaad zeggen dat hij alles gezien heeft. Hij debuteerde bij AS Eupen in tweede klasse en baande zijn weg naar de top via drie jaar Charleroi en een seizoen op huurbasis bij KRC Genk. In de zomer van 2018 streek hij neer bij Club en sindsdien is hij een absolute sterkhouder achterin geworden. Mata heeft bij Club nog een contract tot 2024 en zijn marktwaarde wordt door Transfermarkt op 8 miljoen euro getaxeerd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

Zal hij volgend seizoen nog bij Club spelen?

Meest recent

Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

7
7
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

44
44
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

15
15
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

66
66
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

125
125
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

148
148
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

100
100
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

52
52
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

35
35
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

151
151
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

65
65
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

210
210
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

154
154
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

238
238
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

150
150
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

243
243
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

157
157
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

493
493
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

395
395
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

24
24
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

882
882
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

74
74
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

185
185
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

161
161

Meer sportnieuws