Anderlecht-plannen stuiten op verzet

door
Anderlecht-plannen stuiten op verzet

Volgend seizoen vieren de beloften van KRC Genk, Anderlecht, Club Brugge en Standard hun intrede in 1B. Intussen geraakte bekend aan welke beperkingen zij zich zullen moeten houden met betrekking tot de inzetbaarheid van hun jongeren. Al zijn de debatten daaromtrent nog steeds volop aan de gang.


Zo is vooral Anderlecht vragende partij voor iets soepelere voorschriften. Momenteel vallen heel wat Paars-Witte jonkies immers uit de boot omdat ze al te veel matchen met de hoofdmacht achter de kiezen hebben. Volgens Het Nieuwsblad staan de profclubs in 1B open voor een aanpassing waarbij het percentage speelminuten in het huidige seizoen een factor wordt.

Daartegenover stellen zij dan weer de regel die stipuleert dat er twee spelers van 30 jaar of ouder die niet in actie komen voor de A-ploeg mogen aantreden in vraag. In dat kader geraakte recent bekend dat Anderlecht interesse vertoont in ex-speler Guillaume Gillet en/of Deinze-spits Lennert Martens. Plannen die door de ploegen in 1B niet bepaald worden gesmaakt.

UITZONDERING
Zij zijn nog volgens Het Nieuwsblad van mening dat de oorspronkelijke doelstelling, namelijk producten van eigen kweek waardevolle ervaring laten opdoen, op die manier onvoldoende wordt nagestreefd. Wel zou er af en toe een uitzondering worden toegestaan voor anciens die terugkeren uit een langdurige blessures. Zij zouden dan wél eerst ritme mogen opdoen in 1B.

LEES OOK: Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

De 30-plusser regel is volgens mij ...

Meest recent

Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

0
0
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

5
5
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

17
17
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

22
22
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

141
141
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

138
138
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

125
125
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

88
88
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

26
26
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

192
192
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

75
75
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

340
340
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

270
270
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

256
256
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

112
112
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

305
305
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

257
257
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

214
214
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

88
88
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

55
55
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

524
524
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

382
382
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

652
652
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

439
439
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

120
120

Meer sportnieuws