Statistiek onthult waarom Guardiola CL maar niet wint

126 stemmen
Statistiek onthult waarom Guardiola CL maar niet wint

De Champions League blijft voorlopig een fata morgana voor Manchester City, want ook dit seizoen zal de steenrijke Engelse club de beker met de grote oren niet binnenhalen. City strandde in het Bernabeu op een minuut van de finale, want na een 4-3-zege in de heenmatch stonden ze ook daar tot minuut 89 met 0-1 voor. Daarna liep het echter bliksemsnel fout.


In de 90ste en 91ste minuut scoorde Rodrygo Goes twee keer en zo wist de Braziliaan nog verlengingen uit de brand te slepen voor Real. Daarin velde Karim Benzema vanop de stip in de 95ste minuut het definitieve verdict. City slikte zo maar liefst drie goals in zes minuten en dat blijkt bij Guardiola een terugkerend fenomeen te zijn. Van de elf keer dat zijn ploegen in de Champions League uitgeschakeld werden, gebeurde dat maar liefst acht keer nadat ze meerdere goals op korte tijd slikten.

Guardiola won de Champions League twee keer met FC Barcelona, in 2009 en 2011. Sindsdien wacht de Spaanse topcoach echter op een nieuwe eindzege. Nochtans trainde hij sindsdien met Bayern München en Manchester City twee teams die op basis van hun financiële en sportieve kracht zeker in aanmerking zouden moeten komen voor een Champions League.

TE MOEILIJK
De voorbije jaren werd Guardiola er al eens van beschuldigd het te moeilijk te maken in de topmatchen, waarin hij al eens met een nieuwe of verrassende tactiek durft uitpakken. Het lijkt echter eerder een verklaring te zijn dat de coach er niet voor kan zorgen dat zijn spelers de volle 90 (of 120) minuten geconcentreerd blijven en het licht regelmatig een periode uitgaat.


LEES OOK: 'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Zal Guardiola nog een Champions League winnen?

Meest recent

Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

8
8
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

28
28
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

94
94
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

16
16
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

99
99
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

23
23
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

284
284
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

383
383
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

329
329
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

564
564
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

227
227
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

339
339
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

161
161
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

549
549
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

620
620
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

414
414
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

647
647
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

135
135
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

263
263
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

481
481
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

495
495
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

450
450
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

537
537

Meer sportnieuws