Statistiek onthult waarom Guardiola CL maar niet wint

126 stemmen
Statistiek onthult waarom Guardiola CL maar niet wint

De Champions League blijft voorlopig een fata morgana voor Manchester City, want ook dit seizoen zal de steenrijke Engelse club de beker met de grote oren niet binnenhalen. City strandde in het Bernabeu op een minuut van de finale, want na een 4-3-zege in de heenmatch stonden ze ook daar tot minuut 89 met 0-1 voor. Daarna liep het echter bliksemsnel fout.


In de 90ste en 91ste minuut scoorde Rodrygo Goes twee keer en zo wist de Braziliaan nog verlengingen uit de brand te slepen voor Real. Daarin velde Karim Benzema vanop de stip in de 95ste minuut het definitieve verdict. City slikte zo maar liefst drie goals in zes minuten en dat blijkt bij Guardiola een terugkerend fenomeen te zijn. Van de elf keer dat zijn ploegen in de Champions League uitgeschakeld werden, gebeurde dat maar liefst acht keer nadat ze meerdere goals op korte tijd slikten.

Guardiola won de Champions League twee keer met FC Barcelona, in 2009 en 2011. Sindsdien wacht de Spaanse topcoach echter op een nieuwe eindzege. Nochtans trainde hij sindsdien met Bayern München en Manchester City twee teams die op basis van hun financiële en sportieve kracht zeker in aanmerking zouden moeten komen voor een Champions League.

TE MOEILIJK
De voorbije jaren werd Guardiola er al eens van beschuldigd het te moeilijk te maken in de topmatchen, waarin hij al eens met een nieuwe of verrassende tactiek durft uitpakken. Het lijkt echter eerder een verklaring te zijn dat de coach er niet voor kan zorgen dat zijn spelers de volle 90 (of 120) minuten geconcentreerd blijven en het licht regelmatig een periode uitgaat.


LEES OOK: Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

🚀

Zal Guardiola nog een Champions League winnen?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

204
204
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

188
188
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

63
63
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

54
54
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

497
497
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

256
256
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

114
114
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

115
115
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

120
120
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

95
95
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

281
281
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

113
113
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

401
401
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

100
100
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

37
37
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

137
137
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

562
562
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

205
205
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

355
355
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

268
268
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

140
140
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

197
197
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

528
528

Meer sportnieuws