Statistiek onthult waarom Guardiola CL maar niet wint

door
Statistiek onthult waarom Guardiola CL maar niet wint

De Champions League blijft voorlopig een fata morgana voor Manchester City, want ook dit seizoen zal de steenrijke Engelse club de beker met de grote oren niet binnenhalen. City strandde in het Bernabeu op een minuut van de finale, want na een 4-3-zege in de heenmatch stonden ze ook daar tot minuut 89 met 0-1 voor. Daarna liep het echter bliksemsnel fout.


In de 90ste en 91ste minuut scoorde Rodrygo Goes twee keer en zo wist de Braziliaan nog verlengingen uit de brand te slepen voor Real. Daarin velde Karim Benzema vanop de stip in de 95ste minuut het definitieve verdict. City slikte zo maar liefst drie goals in zes minuten en dat blijkt bij Guardiola een terugkerend fenomeen te zijn. Van de elf keer dat zijn ploegen in de Champions League uitgeschakeld werden, gebeurde dat maar liefst acht keer nadat ze meerdere goals op korte tijd slikten.

Guardiola won de Champions League twee keer met FC Barcelona, in 2009 en 2011. Sindsdien wacht de Spaanse topcoach echter op een nieuwe eindzege. Nochtans trainde hij sindsdien met Bayern München en Manchester City twee teams die op basis van hun financiële en sportieve kracht zeker in aanmerking zouden moeten komen voor een Champions League.

TE MOEILIJK
De voorbije jaren werd Guardiola er al eens van beschuldigd het te moeilijk te maken in de topmatchen, waarin hij al eens met een nieuwe of verrassende tactiek durft uitpakken. Het lijkt echter eerder een verklaring te zijn dat de coach er niet voor kan zorgen dat zijn spelers de volle 90 (of 120) minuten geconcentreerd blijven en het licht regelmatig een periode uitgaat.


LEES OOK: Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

🚀

Zal Guardiola nog een Champions League winnen?

Meest recent

'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

9
9
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

25
25
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

44
44
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

113
113
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

44
44
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

270
270
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

195
195
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

482
482
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

121
121
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

316
316
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

58
58
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

349
349
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

514
514
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

632
632
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

139
139
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

245
245
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

25
25
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

387
387
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

340
340
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

347
347
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

241
241
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

404
404
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

101
101

Meer sportnieuws