Statistiek onthult waarom Guardiola CL maar niet wint

door
Statistiek onthult waarom Guardiola CL maar niet wint

De Champions League blijft voorlopig een fata morgana voor Manchester City, want ook dit seizoen zal de steenrijke Engelse club de beker met de grote oren niet binnenhalen. City strandde in het Bernabeu op een minuut van de finale, want na een 4-3-zege in de heenmatch stonden ze ook daar tot minuut 89 met 0-1 voor. Daarna liep het echter bliksemsnel fout.


In de 90ste en 91ste minuut scoorde Rodrygo Goes twee keer en zo wist de Braziliaan nog verlengingen uit de brand te slepen voor Real. Daarin velde Karim Benzema vanop de stip in de 95ste minuut het definitieve verdict. City slikte zo maar liefst drie goals in zes minuten en dat blijkt bij Guardiola een terugkerend fenomeen te zijn. Van de elf keer dat zijn ploegen in de Champions League uitgeschakeld werden, gebeurde dat maar liefst acht keer nadat ze meerdere goals op korte tijd slikten.

Guardiola won de Champions League twee keer met FC Barcelona, in 2009 en 2011. Sindsdien wacht de Spaanse topcoach echter op een nieuwe eindzege. Nochtans trainde hij sindsdien met Bayern München en Manchester City twee teams die op basis van hun financiële en sportieve kracht zeker in aanmerking zouden moeten komen voor een Champions League.

TE MOEILIJK
De voorbije jaren werd Guardiola er al eens van beschuldigd het te moeilijk te maken in de topmatchen, waarin hij al eens met een nieuwe of verrassende tactiek durft uitpakken. Het lijkt echter eerder een verklaring te zijn dat de coach er niet voor kan zorgen dat zijn spelers de volle 90 (of 120) minuten geconcentreerd blijven en het licht regelmatig een periode uitgaat.


LEES OOK: Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Zal Guardiola nog een Champions League winnen?

Meest recent

Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

1
1
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

29
29
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

83
83
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

109
109
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

47
47
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

93
93
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

364
364
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

289
289
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

37
37
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

93
93
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

105
105
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

191
191
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

100
100
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

319
319
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

133
133
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

434
434
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

149
149
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

184
184
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

126
126
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

172
172
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

429
429
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

521
521
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

824
824
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

378
378

Meer sportnieuws