Lemajic antwoordt op kritiek van Gentse fans

door
Lemajic antwoordt op kritiek van Gentse fans

AA Gent boekte vorig weekend zijn eerste zege van de play-offs, want het klopte Charleroi met 1-3. Op Mambourg toonden de Buffalo's nog maar eens hun veerkracht door een achterstand om te buigen in een zege. Met dank aan Darko Lemajic, die de eerste twee Gentse goals maakte. De Servische spits kon zich zo nog eens in positieve zin onderscheiden.


Het eerste seizoen van Lemajic in Gent is immers allesbehalve makkelijk geweest. Hij werd de voorbije maanden met de regelmaat van de klok op de korrel genomen door de fans. De 28-jarige was immers neergestreken als volslagen onbekende vervanger van Roman Yaremchuk met enkel ervaring in Servië en Letland en kon de negatieve perceptie nooit keren.

"Nog voor ik hier arriveerde, was er al kritiek. Ik kreeg via Instagram berichten van Gent-fans: 'We don't want you.' Tijdens sommige wedstrijden werd ik uitgefloten. Dat was een lastige periode", zegt Lemajic daarover in Het Laatste Nieuws. "Ik snap wel dat de supporters sceptisch waren. De club haalde mij vorige zomer bij het Letse RFS, terwijl Yaremchuk naar Benfica en eerder David naar Lille waren vertrokken. Ik wilde bewijzen dat ik het waard ben om hier te spelen. Maar ik wilde het té graag en legde mezelf te veel druk op."

GEEN GOED SEIZOEN
Lemajic was tot dusver bij Gent goed voor vijf goals in 24 wedstrijden en beseft zelf ook dat hij geen goed seizoen speelt. Hij hoopt het tij echter nog te kunnen keren en de voorbije maanden werd hij telkens ook in bescherming genomen door Hein Vanhaezebrouck wanneer de kritiek weer opborrelde. Lemajic heeft nog een jaar om zich te bewijzen, want in 2023 is hij einde contract. Gent heeft wel een optie om dat nog met een jaar te verlengen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

Was de kritiek op Lemajic de voorbije maanden terecht?

Meest recent

Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

1
1
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

66
66
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

21
21
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

51
51
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

164
164
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

55
55
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

61
61
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

58
58
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

100
100
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

121
121
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

151
151
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

332
332
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

211
211
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

104
104
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

259
259
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

91
91
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

93
93
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

358
358
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

170
170
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

281
281
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

685
685
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

118
118
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

542
542
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

152
152
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

218
218

Meer sportnieuws