Lemajic antwoordt op kritiek van Gentse fans

114 stemmen
Lemajic antwoordt op kritiek van Gentse fans

AA Gent boekte vorig weekend zijn eerste zege van de play-offs, want het klopte Charleroi met 1-3. Op Mambourg toonden de Buffalo's nog maar eens hun veerkracht door een achterstand om te buigen in een zege. Met dank aan Darko Lemajic, die de eerste twee Gentse goals maakte. De Servische spits kon zich zo nog eens in positieve zin onderscheiden.


Het eerste seizoen van Lemajic in Gent is immers allesbehalve makkelijk geweest. Hij werd de voorbije maanden met de regelmaat van de klok op de korrel genomen door de fans. De 28-jarige was immers neergestreken als volslagen onbekende vervanger van Roman Yaremchuk met enkel ervaring in Servië en Letland en kon de negatieve perceptie nooit keren.

"Nog voor ik hier arriveerde, was er al kritiek. Ik kreeg via Instagram berichten van Gent-fans: 'We don't want you.' Tijdens sommige wedstrijden werd ik uitgefloten. Dat was een lastige periode", zegt Lemajic daarover in Het Laatste Nieuws. "Ik snap wel dat de supporters sceptisch waren. De club haalde mij vorige zomer bij het Letse RFS, terwijl Yaremchuk naar Benfica en eerder David naar Lille waren vertrokken. Ik wilde bewijzen dat ik het waard ben om hier te spelen. Maar ik wilde het té graag en legde mezelf te veel druk op."

GEEN GOED SEIZOEN
Lemajic was tot dusver bij Gent goed voor vijf goals in 24 wedstrijden en beseft zelf ook dat hij geen goed seizoen speelt. Hij hoopt het tij echter nog te kunnen keren en de voorbije maanden werd hij telkens ook in bescherming genomen door Hein Vanhaezebrouck wanneer de kritiek weer opborrelde. Lemajic heeft nog een jaar om zich te bewijzen, want in 2023 is hij einde contract. Gent heeft wel een optie om dat nog met een jaar te verlengen.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

Was de kritiek op Lemajic de voorbije maanden terecht?

Meest recent

Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

26
26
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

135
135
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

322
322
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

253
253
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

342
342
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

190
190
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

425
425
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

136
136
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

203
203
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

201
201
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

90
90
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

230
230
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

522
522
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

153
153
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

214
214
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

396
396
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

98
98
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

654
654
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

55
55
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

65
65
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

268
268
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

435
435
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

1045
1045
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

544
544

Meer sportnieuws