Waasland-Beveren stuurt verdediger naar de MLS

37 stemmen
Waasland-Beveren stuurt verdediger naar de MLS

Waasland-Beveren hoopte dit seizoen na de degradatie meteen terug promotie naar de Jupiler Pro League af te kunnen dwingen, maar daar is het niet in geslaagd. Het eindigde pas derde op ruime afstand van kampioen Westerlo en RWDM, waardoor ze ook naast barrages tegen de voorlaatste grepen. Volgend seizoen zal het dus beter moeten en dat betekent dat er ook aan de spelerskern gesleuteld zal worden.


Eén speler wordt alvast naar de uitgang gestuurd, want Waasland-Beveren laat weten dat Chris Kablan met onmiddellijke ingang de club verlaat. Hij wordt uitgeleend aan Real Salt Lake, dat op de slotdag van de Amerikaanse transferperiode nog een aanwinst strikt. De overeenkomst loopt tot het einde van juli, maar Salt Lake beschikt over opties om de huurperiode te verlengen tot eind 2022 en daarna eind 2023.

Kablan was pas vorige zomer neergestreken op de Freethiel. Hij kwam transfervrij over van FC Thun. De Zwitsers-Ivoriaanse verdediger kwam eerder ook uit voor FC Luzern en SC Kriens. Hij kwam dit seizoen zeventien keer in actie en was daarbij goed voor één doelpunt en één assist.

NETWERK
Dat Kablan nu naar Real Salt Lake verkast, is geen toeval. De Amerikaanse club is immers in handen van David Blitzer, die in september 2020 ook Waasland-Beveren overnam. Er wordt dus geschoven met spelers in het netwerk van Blitzer, die ook belangen heeft in Crystal Palace, FC Augsburg, Estoril, ADO Den Haag en Alcorcon.


Een verlies voor Waasland-Beveren?

Meest recent

'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

71
71
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

32
32
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

87
87
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

115
115
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

435
435
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

228
228
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

577
577
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

227
227
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

389
389
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

179
179
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

123
123
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

360
360
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

37
37
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

454
454
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

91
91
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

306
306
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

590
590
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

74
74
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

231
231
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

374
374
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

602
602
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

448
448
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

201
201
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

97
97

Meer sportnieuws