'Rusland wil na schorsing uit UEFA stappen'

door
'Rusland wil na schorsing uit UEFA stappen'

De oorlog in Oekraïne blijft woeden en één van de gevolgen daarvan is dat Rusland nog steeds een paria is in de internationale gemeenschap. De UEFA zette dat enkele dagen geleden nog eens in de verf. Ze beslisten om Russische clubs ook volgend seizoen uit te sluiten van Europees voetbal, terwijl de nationale ploeg niet mag deelnemen aan de Nations League en het dameselftal hun WK-ticket moet inleveren.


Die nieuws sancties doen de gemoederen in Rusland weer hoog oplaaien en er wordt zelfs een zeer drastische stap overwogen. Er gaan stemmen op om uit de UEFA te stappen en zich aan te sluiten bij de Aziatische confederatie AFC. "Ik denk dat de tijd rijp is om een overstap naar de Aziatische bond serieus te overwegen", verklaarde Dmitry Pirog, een parlementslid uit de partij van president Vladimir Putin.

Pirog oppert dat het Aziatische voetbal in de lift zit, al zou een overstap vooral de Russische clubs hard treffen. Zij zouden de vetpotten van de Champions League moeten verruilen voor de minder lucratieve en aantrekkelijke Aziatische variant. Volgens Sky Sports onderzoekt de Russische voetbalbond een mogelijke overstap, al circuleren daarover tegenstrijdige berichten.

ZELDZAAM
Sporza citeert immers de Russische bondsvoorzitter Vyacheslav Koloskov als volgt: "Het zou de dood betekenen voor het Russisch voetbal. We zouden ons nooit meer bij onze Europese familie kunnen aansluiten." Hoe dan ook zou een overstap bijzonder zijn, want het gebeurt zelden of nooit. De enige precedenten zijn die van Israël, dat overstapte van Azië naar Europa, en Australië, dat de switch van Oceanië naar Azië maakte.

LEES OOK: ‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

Moet Rusland uit de UEFA stappen?

Meest recent

'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

18
18
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

294
294
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

456
456
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

157
157
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

63
63
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

76
76
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

316
316
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

140
140
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

226
226
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

89
89
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

242
242
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

429
429
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

183
183
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

65
65
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

529
529
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

108
108
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

64
64
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

259
259
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

154
154
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

117
117
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

38
38
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53

Meer sportnieuws