'Rusland wil na schorsing uit UEFA stappen'

306
'Rusland wil na schorsing uit UEFA stappen'

De oorlog in Oekraïne blijft woeden en één van de gevolgen daarvan is dat Rusland nog steeds een paria is in de internationale gemeenschap. De UEFA zette dat enkele dagen geleden nog eens in de verf. Ze beslisten om Russische clubs ook volgend seizoen uit te sluiten van Europees voetbal, terwijl de nationale ploeg niet mag deelnemen aan de Nations League en het dameselftal hun WK-ticket moet inleveren.


Die nieuws sancties doen de gemoederen in Rusland weer hoog oplaaien en er wordt zelfs een zeer drastische stap overwogen. Er gaan stemmen op om uit de UEFA te stappen en zich aan te sluiten bij de Aziatische confederatie AFC. "Ik denk dat de tijd rijp is om een overstap naar de Aziatische bond serieus te overwegen", verklaarde Dmitry Pirog, een parlementslid uit de partij van president Vladimir Putin.

Pirog oppert dat het Aziatische voetbal in de lift zit, al zou een overstap vooral de Russische clubs hard treffen. Zij zouden de vetpotten van de Champions League moeten verruilen voor de minder lucratieve en aantrekkelijke Aziatische variant. Volgens Sky Sports onderzoekt de Russische voetbalbond een mogelijke overstap, al circuleren daarover tegenstrijdige berichten.

ZELDZAAM
Sporza citeert immers de Russische bondsvoorzitter Vyacheslav Koloskov als volgt: "Het zou de dood betekenen voor het Russisch voetbal. We zouden ons nooit meer bij onze Europese familie kunnen aansluiten." Hoe dan ook zou een overstap bijzonder zijn, want het gebeurt zelden of nooit. De enige precedenten zijn die van Israël, dat overstapte van Azië naar Europa, en Australië, dat de switch van Oceanië naar Azië maakte.

LEES OOK: Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Moet Rusland uit de UEFA stappen?

Meest recent

De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

0
0
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

8
8
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

30
30
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

41
41
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

27
27
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

64
64
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

105
105
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

272
272
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

97
97
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

71
71
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

183
183
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

46
46
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

167
167
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

717
717
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

62
62
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

100
100
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

71
71
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

366
366
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

169
169
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

103
103
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

193
193
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

240
240
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

176
176
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

125
125

Meer sportnieuws