'Rusland wil na schorsing uit UEFA stappen'

306 stemmen
'Rusland wil na schorsing uit UEFA stappen'

De oorlog in Oekraïne blijft woeden en één van de gevolgen daarvan is dat Rusland nog steeds een paria is in de internationale gemeenschap. De UEFA zette dat enkele dagen geleden nog eens in de verf. Ze beslisten om Russische clubs ook volgend seizoen uit te sluiten van Europees voetbal, terwijl de nationale ploeg niet mag deelnemen aan de Nations League en het dameselftal hun WK-ticket moet inleveren.


Die nieuws sancties doen de gemoederen in Rusland weer hoog oplaaien en er wordt zelfs een zeer drastische stap overwogen. Er gaan stemmen op om uit de UEFA te stappen en zich aan te sluiten bij de Aziatische confederatie AFC. "Ik denk dat de tijd rijp is om een overstap naar de Aziatische bond serieus te overwegen", verklaarde Dmitry Pirog, een parlementslid uit de partij van president Vladimir Putin.

Pirog oppert dat het Aziatische voetbal in de lift zit, al zou een overstap vooral de Russische clubs hard treffen. Zij zouden de vetpotten van de Champions League moeten verruilen voor de minder lucratieve en aantrekkelijke Aziatische variant. Volgens Sky Sports onderzoekt de Russische voetbalbond een mogelijke overstap, al circuleren daarover tegenstrijdige berichten.

ZELDZAAM
Sporza citeert immers de Russische bondsvoorzitter Vyacheslav Koloskov als volgt: "Het zou de dood betekenen voor het Russisch voetbal. We zouden ons nooit meer bij onze Europese familie kunnen aansluiten." Hoe dan ook zou een overstap bijzonder zijn, want het gebeurt zelden of nooit. De enige precedenten zijn die van Israël, dat overstapte van Azië naar Europa, en Australië, dat de switch van Oceanië naar Azië maakte.

LEES OOK: Bizar tijdstip Champions League-finale: dit is dé reden

Moet Rusland uit de UEFA stappen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

45
45
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

43
43
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

67
67
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

97
97
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

33
33
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

240
240
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

33
33
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

296
296
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

108
108
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

271
271
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

106
106
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

197
197
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

186
186
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

101
101
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

39
39
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

102
102
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

263
263
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

721
721
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

191
191
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

246
246
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

162
162
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

125
125
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

220
220
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1129
1129

Meer sportnieuws