Moeskroen komt met update over voortbestaan

187
Moeskroen komt met update over voortbestaan

Enkele weken geleden besliste de Licentiecommissie om één profclub geen licentie voor volgend seizoen toe te kennen: Excel Moeskroen. De Henegouwers hadden al het hele seizoen problemen om de lonen te betalen en had nog een pak schulden openstaan. Daardoor dreigt degradatie naar tweede amateur, waar ze bovendien met drie minpunten zouden moeten beginnen.


Moeskroen ging wel nog in beroep in de hoop alsnog zijn vel te kunnen redden. Dat lijkt een vrijwel kansloze missie te gaan worden, al kon de club dinsdag toch nog eens goed nieuws melden. De tweedeklasser liet immers weten dat het de achterstallige lonen van maart en april weten te betalen heeft. Daarmee is één obstakel al uit de weg geruimd.

"Zwaar geraakt door de gezondheidscrisis en de unilaterale beslissing van Lille aan het einde van het seizoen 2020-2021 om hun verplichtingen niet meer na te komen, hangt het voortbestaan van de club nu af van het vinden van een geschikte overnemer, die een financieel plan kan opstellen om dit te boven te komen", klinkt het echter. "Tot dusver is er slechts één bod uitgebracht. Investeerders worden afgeschrikt door de strafrechtelijke procedure die nog tegen de club loopt, aangezien dat hen reputatieschade kan opleveren."

NOG EEN WEEK
Moeskroen heeft nog een week om een oplossing te vinden. Op dinsdag 10 mei verschijnt hun beroep immers voor het Belgisch Centrum voor Sportarbitrage (C-SAR). Als dat beroep niets oplevert, lijkt degradant Virton zich alsnog op te mogen maken voor een verlengd verblijf in 1B.

Zal Moeskroen nog gered worden?

Meest recent

Union op dreef: volgende sterkhouder verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

0
0
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

47
47
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

229
229
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

102
102
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

164
164
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

105
105
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

43
43
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

179
179
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

71
71
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

99
99
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

31
31
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

201
201
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

151
151
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

52
52
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

178
178
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1087
1087
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

90
90
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

207
207
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

105
105
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

189
189
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

200
200
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

83
83

Meer sportnieuws