Moeskroen komt met update over voortbestaan

187
Moeskroen komt met update over voortbestaan

Enkele weken geleden besliste de Licentiecommissie om één profclub geen licentie voor volgend seizoen toe te kennen: Excel Moeskroen. De Henegouwers hadden al het hele seizoen problemen om de lonen te betalen en had nog een pak schulden openstaan. Daardoor dreigt degradatie naar tweede amateur, waar ze bovendien met drie minpunten zouden moeten beginnen.


Moeskroen ging wel nog in beroep in de hoop alsnog zijn vel te kunnen redden. Dat lijkt een vrijwel kansloze missie te gaan worden, al kon de club dinsdag toch nog eens goed nieuws melden. De tweedeklasser liet immers weten dat het de achterstallige lonen van maart en april weten te betalen heeft. Daarmee is één obstakel al uit de weg geruimd.

"Zwaar geraakt door de gezondheidscrisis en de unilaterale beslissing van Lille aan het einde van het seizoen 2020-2021 om hun verplichtingen niet meer na te komen, hangt het voortbestaan van de club nu af van het vinden van een geschikte overnemer, die een financieel plan kan opstellen om dit te boven te komen", klinkt het echter. "Tot dusver is er slechts één bod uitgebracht. Investeerders worden afgeschrikt door de strafrechtelijke procedure die nog tegen de club loopt, aangezien dat hen reputatieschade kan opleveren."

NOG EEN WEEK
Moeskroen heeft nog een week om een oplossing te vinden. Op dinsdag 10 mei verschijnt hun beroep immers voor het Belgisch Centrum voor Sportarbitrage (C-SAR). Als dat beroep niets oplevert, lijkt degradant Virton zich alsnog op te mogen maken voor een verlengd verblijf in 1B.

Zal Moeskroen nog gered worden?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

17
17
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

147
147
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

30
30
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

58
58
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

66
66
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

106
106
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

126
126
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

50
50
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

57
57
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

298
298
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

675
675
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

84
84
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

159
159
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

82
82
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

163
163
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

190
190
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

362
362
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

681
681
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

253
253
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

599
599
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

106
106

Meer sportnieuws