Haalt Anderlecht ‘eigen Noa Lang’ binnen?

door
Haalt Anderlecht ‘eigen Noa Lang’ binnen?

Met Lior Refaelov, Yari Verschaeren en Joshua Zirkzee bezit RSC Anderlecht dit seizoen aardig wat voetballend talent, maar onder het motto ‘continu verbeteren’ moet er volgend seizoen opnieuw een kwaliteitsinjectie plaatsvinden in het Lotto Park. Volgens The Sun mikt Sporting daarom op Reda Khadra, een 20-jarige aanvaller met een goeie reputatie in het Engelse voetbal. Hij is - puur sportief bekeken - een type-voetballer zoals Noa Lang, en zo’n profiel zou alvast geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht.


OP ZOEK NAAR GOUD

Peter Verbeke stelde vorige zomer een kwalitatieve spelersgroep samen bij RSC Anderlecht, maar dit seizoen is het duidelijk nog te vroeg om een prominente rol te spelen in de Belgische titelstrijd. En dat is logisch ook. Sporting moet nog steeds de vinger op de knip houden en daardoor is het moeilijk om hoogwaardige targets naar het Lotto Park te halen. Vroeger kon de recordkampioen de beste spelers aantrekken, denk aan Lucas Biglia, Matias Suarez, Mbark Boussoufa of Ahmed Hassan, maar de financiële mogelijkheden laten dat vandaag niet meer toe.



Het aankoopbeleid van Anderlecht is daarom aangewezen op de creativiteit van Peter Verbeke en zijn scouts, die de ganse wereld rondtrekken op zoek naar betaalbaar voetbaltalent. Het niveau en de kwaliteit neemt elk jaar toe bij Sporting, waardoor de verwachtingen volgend seizoen ook hoger zullen liggen dan dit jaar. De nieuwkomers in de zomermercato zullen in elk geval een kwaliteitsinjectie moeten brengen en Verbeke hoopt dat er minstens één goudhaantje zal tussen zitten. Reda Khadra wordt door The Sun gelinkt aan Anderlecht en hij zou zo’n type kunnen zijn.

LOF TEGEN MAN CITY

Reda Khadra staat onder contract bij Brighton & Hove Albion, waar hij in het seizoen 2020/21 één wedstrijd speelde in de Premier League. De Duitse aanvaller kreeg toen een korte invalbeurt van vier minuten tegen Manchester City maar in de beperkte tijdspanne liet hij toch meteen zijn visitekaartje na. City verdedigde een 1-0 voorsprong tegen Brighton maar de flitsen, snelheid en kwieke dribbels van Khadra aan het eind van de wedstrijd bezorgden Guardiola een groot angstmoment.



In het Etihad Stadium brak Reda Khadra door op de rechterflank en hij terroriseerde de verdediging van Manchester City, maar uiteindelijk kon hij geen gevolg geven aan zijn indrukwekkende actie. Graham Potter was dan ook opgetogen over de invalbeurt van zijn debutant. “Hij is iets anders dan wat we al hebben”, zei de coach van Brighton & Hove Albion. “Hij is een man voor de breedte, die de full-back aanvalt. Je zag dat aan zijn actie tegen Man City, waar hij drijft, in de box duikt en de bal terug legt.”

NIEUWE JADON SANCHO

Reda Khadra speelde toen nog maar drie maanden in loondienst van Brighton & Hove Albion, want hij werd pas in oktober 2020 - op de allerlaatste dag van de zomermercato - weggehaald bij Borussia Dortmund. In Noordrijn-Westfalen had Khadra geen uitzicht op een doorbraak in de eerste ploeg, hoewel hij er omschreven werd als de nieuwe Jadon Sancho en een resem jeugdcaps bij Duitsland vergaarde. Dortmund verkoos echter om andere jeugdspelers kansen te geven in de A-kern, waardoor Khadra besloot om de club te verlaten.

Bij Brighton & Hove Albion is Graham Potter een grote believer van Reda Khadra’s capaciteiten, getuige zijn snelle debuut middels de invalbeurt tegen Manchester City, maar de coach vond het toch opportuun om zijn aanvaller nog wat te laten rijpen en evolueren in de harde leerschool van the Championship. Khadra moest bij Blackburn Rovers bewijzen dat hij daadwerkelijk een extra dimensie kan toevoegen in de ploeg van Potter. En dat demonstreert hij op wekelijkse basis bij The Riversiders.



Onder de vleugels van Tony Mowbray heeft Reda Khadra kunnen wennen aan de hoge intensiteit van het Engelse voetbal en daarnaast evolueerde zijn spel op erg positieve wijze. Mowbray heeft niet alleen lof over Khadra’s specifieke manier van voetballen, die gekenmerkt wordt door een hoge mate van snelheid, kracht, en schijnbewegingen, maar ook over zijn enorme werkethiek op de trainingen. De 20-jarige blijft vaak langer op het oefenveld om zijn werkpunten aan te pakken. Da’s iets wat Vincent Kompany, zelf op en top professional, uiteraard graag zal horen.

NOA LANG VAN DE CHAMPIONSHIP

Reda Khadra heeft een ruw talent en hoe ver zijn potentieel precies reikt, dat is voorlopig nog ongeweten. Het is wel duidelijk dat hij een speler is met een directe impact, want dit seizoen presteert hij indrukwekkend in de fysiek slopende Championship. Bij Blackburn is hij een speler die het verschil maakt met zijn vinnigheid, flitsen, dribbels en doelgerichtheid. Een type zoals Noa Lang tijdens zijn beste periode bij Club Brugge, zeg maar. Een profiel dat ook wel zou kunnen aanslaan bij Anderlecht, dat dergelijke spelers nodig heeft om de next steps te kunnen zetten in de groei van de club.



Reda Khadra wordt bewierookt over Het Kanaal en hij lijkt ook klaar te zijn voor een volgende stap in zijn groeiproces. De 20-jarige Duitser is op het offensief gebied de zesde regelmatigste flankaanvaller van de Championship, de tweede in het aantal aangegane dribbels en zelfs de eerste in het aantal verrichte versnellingen per wedstrijd. Het is dus heel duidelijk waar de sterktes van Khadra zich bevinden. Een speler met die kwaliteiten zou goed kunnen aanslaan in het Lotto Park en Peter Verbeke heeft dus heel goede redenen om Khadra nauwlettend op te volgen. Wie weet heeft de CEO van Anderlecht straks een nieuwe publiekslieveling te pakken?

LEES OOK: 'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Heeft Anderlecht zo'n type nodig?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

33
33
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

92
92
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

173
173
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

112
112
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

161
161
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

191
191
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

69
69
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

133
133
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

185
185
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

226
226
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

437
437
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

90
90
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

213
213
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

412
412
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

251
251
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

222
222
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

511
511
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

394
394
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

104
104
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

286
286
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

152
152
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

120
120
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

506
506

Meer sportnieuws