Haalt Anderlecht ‘eigen Noa Lang’ binnen?

516 stemmen
Haalt Anderlecht ‘eigen Noa Lang’ binnen?

Met Lior Refaelov, Yari Verschaeren en Joshua Zirkzee bezit RSC Anderlecht dit seizoen aardig wat voetballend talent, maar onder het motto ‘continu verbeteren’ moet er volgend seizoen opnieuw een kwaliteitsinjectie plaatsvinden in het Lotto Park. Volgens The Sun mikt Sporting daarom op Reda Khadra, een 20-jarige aanvaller met een goeie reputatie in het Engelse voetbal. Hij is - puur sportief bekeken - een type-voetballer zoals Noa Lang, en zo’n profiel zou alvast geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht.


OP ZOEK NAAR GOUD

Peter Verbeke stelde vorige zomer een kwalitatieve spelersgroep samen bij RSC Anderlecht, maar dit seizoen is het duidelijk nog te vroeg om een prominente rol te spelen in de Belgische titelstrijd. En dat is logisch ook. Sporting moet nog steeds de vinger op de knip houden en daardoor is het moeilijk om hoogwaardige targets naar het Lotto Park te halen. Vroeger kon de recordkampioen de beste spelers aantrekken, denk aan Lucas Biglia, Matias Suarez, Mbark Boussoufa of Ahmed Hassan, maar de financiële mogelijkheden laten dat vandaag niet meer toe.



Het aankoopbeleid van Anderlecht is daarom aangewezen op de creativiteit van Peter Verbeke en zijn scouts, die de ganse wereld rondtrekken op zoek naar betaalbaar voetbaltalent. Het niveau en de kwaliteit neemt elk jaar toe bij Sporting, waardoor de verwachtingen volgend seizoen ook hoger zullen liggen dan dit jaar. De nieuwkomers in de zomermercato zullen in elk geval een kwaliteitsinjectie moeten brengen en Verbeke hoopt dat er minstens één goudhaantje zal tussen zitten. Reda Khadra wordt door The Sun gelinkt aan Anderlecht en hij zou zo’n type kunnen zijn.

LOF TEGEN MAN CITY

Reda Khadra staat onder contract bij Brighton & Hove Albion, waar hij in het seizoen 2020/21 één wedstrijd speelde in de Premier League. De Duitse aanvaller kreeg toen een korte invalbeurt van vier minuten tegen Manchester City maar in de beperkte tijdspanne liet hij toch meteen zijn visitekaartje na. City verdedigde een 1-0 voorsprong tegen Brighton maar de flitsen, snelheid en kwieke dribbels van Khadra aan het eind van de wedstrijd bezorgden Guardiola een groot angstmoment.



In het Etihad Stadium brak Reda Khadra door op de rechterflank en hij terroriseerde de verdediging van Manchester City, maar uiteindelijk kon hij geen gevolg geven aan zijn indrukwekkende actie. Graham Potter was dan ook opgetogen over de invalbeurt van zijn debutant. “Hij is iets anders dan wat we al hebben”, zei de coach van Brighton & Hove Albion. “Hij is een man voor de breedte, die de full-back aanvalt. Je zag dat aan zijn actie tegen Man City, waar hij drijft, in de box duikt en de bal terug legt.”

NIEUWE JADON SANCHO

Reda Khadra speelde toen nog maar drie maanden in loondienst van Brighton & Hove Albion, want hij werd pas in oktober 2020 - op de allerlaatste dag van de zomermercato - weggehaald bij Borussia Dortmund. In Noordrijn-Westfalen had Khadra geen uitzicht op een doorbraak in de eerste ploeg, hoewel hij er omschreven werd als de nieuwe Jadon Sancho en een resem jeugdcaps bij Duitsland vergaarde. Dortmund verkoos echter om andere jeugdspelers kansen te geven in de A-kern, waardoor Khadra besloot om de club te verlaten.

Bij Brighton & Hove Albion is Graham Potter een grote believer van Reda Khadra’s capaciteiten, getuige zijn snelle debuut middels de invalbeurt tegen Manchester City, maar de coach vond het toch opportuun om zijn aanvaller nog wat te laten rijpen en evolueren in de harde leerschool van the Championship. Khadra moest bij Blackburn Rovers bewijzen dat hij daadwerkelijk een extra dimensie kan toevoegen in de ploeg van Potter. En dat demonstreert hij op wekelijkse basis bij The Riversiders.



Onder de vleugels van Tony Mowbray heeft Reda Khadra kunnen wennen aan de hoge intensiteit van het Engelse voetbal en daarnaast evolueerde zijn spel op erg positieve wijze. Mowbray heeft niet alleen lof over Khadra’s specifieke manier van voetballen, die gekenmerkt wordt door een hoge mate van snelheid, kracht, en schijnbewegingen, maar ook over zijn enorme werkethiek op de trainingen. De 20-jarige blijft vaak langer op het oefenveld om zijn werkpunten aan te pakken. Da’s iets wat Vincent Kompany, zelf op en top professional, uiteraard graag zal horen.

NOA LANG VAN DE CHAMPIONSHIP

Reda Khadra heeft een ruw talent en hoe ver zijn potentieel precies reikt, dat is voorlopig nog ongeweten. Het is wel duidelijk dat hij een speler is met een directe impact, want dit seizoen presteert hij indrukwekkend in de fysiek slopende Championship. Bij Blackburn is hij een speler die het verschil maakt met zijn vinnigheid, flitsen, dribbels en doelgerichtheid. Een type zoals Noa Lang tijdens zijn beste periode bij Club Brugge, zeg maar. Een profiel dat ook wel zou kunnen aanslaan bij Anderlecht, dat dergelijke spelers nodig heeft om de next steps te kunnen zetten in de groei van de club.



Reda Khadra wordt bewierookt over Het Kanaal en hij lijkt ook klaar te zijn voor een volgende stap in zijn groeiproces. De 20-jarige Duitser is op het offensief gebied de zesde regelmatigste flankaanvaller van de Championship, de tweede in het aantal aangegane dribbels en zelfs de eerste in het aantal verrichte versnellingen per wedstrijd. Het is dus heel duidelijk waar de sterktes van Khadra zich bevinden. Een speler met die kwaliteiten zou goed kunnen aanslaan in het Lotto Park en Peter Verbeke heeft dus heel goede redenen om Khadra nauwlettend op te volgen. Wie weet heeft de CEO van Anderlecht straks een nieuwe publiekslieveling te pakken?

LEES OOK: ‘Europese grootmacht gaat vol voor Mika Godts’

Heeft Anderlecht zo'n type nodig?

Meest recent

Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

2
2
Matte Smets verbaast met transferkeuze: KRC Genk bevestigt

Matte Smets is uitgegroeid tot een onmisbare pion bij KRC Genk. Afgelopen wintermercato stond hij al ...

60
60
‘Europese grootmacht gaat vol voor Mika Godts’

Godts kende een topseizoen bij Ajax, maar toch werd de buitenspeler niet opgenomen voor de ...

35
35
Anderlecht reageert op vertrek De Cat met toptransfer

Nathan De Cat maakt de overstap van RSC Anderlecht naar Hoffenheim en het heeft niet lang geduurd of ...

227
227
Vanaken krijgt lof: “Hij zou zo bij Spanje kunnen spelen”

Hans Vanaken is dit WK volledig ontploft op het WK. De middenvelder is niet altijd zeker van een ...

92
92
Kogel is door de kerk: De Cat tekent bij Hoffenheim

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is de kogel ook helemaal door de kerk: Nathan De ...

140
140
Met wie verrast Garcia? Albert pleit voor 2 Duivels

Om 21u staan de Rode Duivels in hun kwartfinale van het WK tegenover Spanje. De meeste media hebben ...

59
59
'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

403
403
Visuele bevestiging: recordtransfer Union in de maak

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Dat was vooral aan inkomende zijde, waarmee ...

18
18
'Standard heeft nieuwe Teuma in vizier'

Bij Standard wordt er deze zomer weer stevig aan de kern gesleuteld. De aflopende contracten van ...

91
91
Leander Dendoncker terug naar Jupiler Pro League?

Van de generatie die in 2018 brons pakte op het WK, blijft op deze wereldbeker nog maar weinig over. ...

366
366
TRANSFERUURTJE: 'Transferrecords voor Club én Union"

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

234
234
Diego Moreira geeft update over onfortuinlijke Onana

Amadou Onana viel geblesseerd uit tegen de Verenigde Staten en zal maanden aan de kant staan. ...

122
122
Beerschot stoomt door en plukt pion van OHL weg

Beerschot hoopt dit seizoen weer voor de promotie te spelen in de Challenger Pro League. De Kielse ...

178
178
Lukaku roept straffe taal richting Spanje én de wereld

België staat vrijdagavond tegenover Spanje namens de kwartfinale van het WK. De Rode Duivels ...

190
190
Cercle Brugge slaat hard toe: bekende naam binnen

Cercle Brugge neemt waarschijnlijk binnenkort afscheid van Warleson. De Braziliaan is op weg naar ...

122
122
Preud’homme geeft gouden raad vlak voor Spanje

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Spanje in de kwartfinale van het WK 2026. La Roja ...

358
358
Club wrijft zich in handen: "Financiële én sportieve boost"

Bij Club Brugge kwam het beste nieuws van deze zomer tot dusver niet van de transfermarkt, maar wel ...

395
395
Patro pakt alweer uit met opmerkelijke aanwinst

Vorig seizoen zorgde Patro Eisden voor een straffe prestatie door met een volledig vernieuwde ploeg ...

93
93
'Transfernieuws voor Moreira: grootmacht haakt af'

In vier van de vijf wedstrijden van de Rode Duivels tot dusver op dit WK bleef hij aan de bank ...

80
80
De la Fuente roept stevige Yamal-waarschuwing naar Duivels

Om 21u zijn de Rode Duivels aan zet in hun kwartfinale op dit WK. Daarin wacht met Spanje ...

155
155
Engeland en Noorwegen met grote zorgen voor kwartfinale

Het is voor de Belgische voetballiefhebber uiteraard vooral uitkijken naar de clash tussen de Rode ...

123
123
Mbappé komt met blessurenieuws na schrikmoment

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste geplaatst voor de halve finale van het WK. Tegen ...

119
119
Transfergoeroe brengt belangrijke Tzolis-update

De kans lijkt stilaan zeer klein dat Club Brugge nog aan het nieuwe seizoen zal beginnen met ...

414
414
Met of zonder De Bruyne? Analisten zijn verdeeld

De Rode Duivels genieten in Los Angeles van hun nachtrust, want die zullen ze zeer hard nodig ...

136
136

Meer sportnieuws