Haalt Anderlecht ‘eigen Noa Lang’ binnen?

516 stemmen
Haalt Anderlecht ‘eigen Noa Lang’ binnen?

Met Lior Refaelov, Yari Verschaeren en Joshua Zirkzee bezit RSC Anderlecht dit seizoen aardig wat voetballend talent, maar onder het motto ‘continu verbeteren’ moet er volgend seizoen opnieuw een kwaliteitsinjectie plaatsvinden in het Lotto Park. Volgens The Sun mikt Sporting daarom op Reda Khadra, een 20-jarige aanvaller met een goeie reputatie in het Engelse voetbal. Hij is - puur sportief bekeken - een type-voetballer zoals Noa Lang, en zo’n profiel zou alvast geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht.


OP ZOEK NAAR GOUD

Peter Verbeke stelde vorige zomer een kwalitatieve spelersgroep samen bij RSC Anderlecht, maar dit seizoen is het duidelijk nog te vroeg om een prominente rol te spelen in de Belgische titelstrijd. En dat is logisch ook. Sporting moet nog steeds de vinger op de knip houden en daardoor is het moeilijk om hoogwaardige targets naar het Lotto Park te halen. Vroeger kon de recordkampioen de beste spelers aantrekken, denk aan Lucas Biglia, Matias Suarez, Mbark Boussoufa of Ahmed Hassan, maar de financiële mogelijkheden laten dat vandaag niet meer toe.



Het aankoopbeleid van Anderlecht is daarom aangewezen op de creativiteit van Peter Verbeke en zijn scouts, die de ganse wereld rondtrekken op zoek naar betaalbaar voetbaltalent. Het niveau en de kwaliteit neemt elk jaar toe bij Sporting, waardoor de verwachtingen volgend seizoen ook hoger zullen liggen dan dit jaar. De nieuwkomers in de zomermercato zullen in elk geval een kwaliteitsinjectie moeten brengen en Verbeke hoopt dat er minstens één goudhaantje zal tussen zitten. Reda Khadra wordt door The Sun gelinkt aan Anderlecht en hij zou zo’n type kunnen zijn.

LOF TEGEN MAN CITY

Reda Khadra staat onder contract bij Brighton & Hove Albion, waar hij in het seizoen 2020/21 één wedstrijd speelde in de Premier League. De Duitse aanvaller kreeg toen een korte invalbeurt van vier minuten tegen Manchester City maar in de beperkte tijdspanne liet hij toch meteen zijn visitekaartje na. City verdedigde een 1-0 voorsprong tegen Brighton maar de flitsen, snelheid en kwieke dribbels van Khadra aan het eind van de wedstrijd bezorgden Guardiola een groot angstmoment.



In het Etihad Stadium brak Reda Khadra door op de rechterflank en hij terroriseerde de verdediging van Manchester City, maar uiteindelijk kon hij geen gevolg geven aan zijn indrukwekkende actie. Graham Potter was dan ook opgetogen over de invalbeurt van zijn debutant. “Hij is iets anders dan wat we al hebben”, zei de coach van Brighton & Hove Albion. “Hij is een man voor de breedte, die de full-back aanvalt. Je zag dat aan zijn actie tegen Man City, waar hij drijft, in de box duikt en de bal terug legt.”

NIEUWE JADON SANCHO

Reda Khadra speelde toen nog maar drie maanden in loondienst van Brighton & Hove Albion, want hij werd pas in oktober 2020 - op de allerlaatste dag van de zomermercato - weggehaald bij Borussia Dortmund. In Noordrijn-Westfalen had Khadra geen uitzicht op een doorbraak in de eerste ploeg, hoewel hij er omschreven werd als de nieuwe Jadon Sancho en een resem jeugdcaps bij Duitsland vergaarde. Dortmund verkoos echter om andere jeugdspelers kansen te geven in de A-kern, waardoor Khadra besloot om de club te verlaten.

Bij Brighton & Hove Albion is Graham Potter een grote believer van Reda Khadra’s capaciteiten, getuige zijn snelle debuut middels de invalbeurt tegen Manchester City, maar de coach vond het toch opportuun om zijn aanvaller nog wat te laten rijpen en evolueren in de harde leerschool van the Championship. Khadra moest bij Blackburn Rovers bewijzen dat hij daadwerkelijk een extra dimensie kan toevoegen in de ploeg van Potter. En dat demonstreert hij op wekelijkse basis bij The Riversiders.



Onder de vleugels van Tony Mowbray heeft Reda Khadra kunnen wennen aan de hoge intensiteit van het Engelse voetbal en daarnaast evolueerde zijn spel op erg positieve wijze. Mowbray heeft niet alleen lof over Khadra’s specifieke manier van voetballen, die gekenmerkt wordt door een hoge mate van snelheid, kracht, en schijnbewegingen, maar ook over zijn enorme werkethiek op de trainingen. De 20-jarige blijft vaak langer op het oefenveld om zijn werkpunten aan te pakken. Da’s iets wat Vincent Kompany, zelf op en top professional, uiteraard graag zal horen.

NOA LANG VAN DE CHAMPIONSHIP

Reda Khadra heeft een ruw talent en hoe ver zijn potentieel precies reikt, dat is voorlopig nog ongeweten. Het is wel duidelijk dat hij een speler is met een directe impact, want dit seizoen presteert hij indrukwekkend in de fysiek slopende Championship. Bij Blackburn is hij een speler die het verschil maakt met zijn vinnigheid, flitsen, dribbels en doelgerichtheid. Een type zoals Noa Lang tijdens zijn beste periode bij Club Brugge, zeg maar. Een profiel dat ook wel zou kunnen aanslaan bij Anderlecht, dat dergelijke spelers nodig heeft om de next steps te kunnen zetten in de groei van de club.



Reda Khadra wordt bewierookt over Het Kanaal en hij lijkt ook klaar te zijn voor een volgende stap in zijn groeiproces. De 20-jarige Duitser is op het offensief gebied de zesde regelmatigste flankaanvaller van de Championship, de tweede in het aantal aangegane dribbels en zelfs de eerste in het aantal verrichte versnellingen per wedstrijd. Het is dus heel duidelijk waar de sterktes van Khadra zich bevinden. Een speler met die kwaliteiten zou goed kunnen aanslaan in het Lotto Park en Peter Verbeke heeft dus heel goede redenen om Khadra nauwlettend op te volgen. Wie weet heeft de CEO van Anderlecht straks een nieuwe publiekslieveling te pakken?

LEES OOK: Rondje JPL: Anderlecht legt verdediger vast, drama treft Charleroi

Heeft Anderlecht zo'n type nodig?

Meest recent

Extra vertrekker Club? 'Sandra op buitenlandse verlanglijst'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal kwijtspelen in de zomermercato, staat al een poosje ...

46
46
'United pakt uit: 50 miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

35
35
'Toekomst Garcia: KBVB duidelijk over nieuw contract'

Rudi Garcia maakt zich op voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Voor de ...

48
48
Rondje JPL: Anderlecht legt verdediger vast, drama treft Charleroi

De Play-Offs in de Jupiler Pro League mogen er dan wel opzitten, daags na de competitie vallen er ...

97
97
'Bayern in actie: ruildeal bezorgt Kompany nieuwe steunpilaar'

Vincent Kompany heeft een uitstekend seizoen als coach van Bayern München achter de rug. Maar ...

68
68
WK '26: Buitenlandse pers ziet 5 'nieuwe sterren' bij Duivels

De Rode Duivels trekken straks naar het WK 2026 met een selectie die compleet verschilt met die van ...

383
383
'Eerste bod geweigerd: Club legt Onyedika-prijs vast'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen tijdens de zomerse transferperiode, ...

510
510
'Barça niet te stuiten: zesvoudig PL-kampioen op komst'

FC Barcelona is al een wervelwind van start gegaan op de zomerse transfermarkt. De Spaanse kampioen ...

186
186
'Bouwstenen Anderlecht: drietal overtuigt Sibierski'

Antoine Sibierski staat voor een helse opdracht bij RSC Anderlecht. De nieuwe sportief directeur zal ...

559
559
Standard verlengt Euvrard: transferspektakel onderweg

Ondanks het mislopen van de eindzege in de Europe Play-Offs, behoudt Standard het vertrouwen in ...

123
123
Eerste zomeraanwinst Union: nieuwe toren landt in Dudenpark

Union SG zal komend seizoen al snel een eerste keer moeten pieken. De Belgische vice-kampioen treedt ...

102
102
WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Nog exact twee weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. ...

566
566
Beste transferdeals Premier League: één Belg in top 10

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

194
194
'Bestuur overtuigd: Club gaat transferstrijd met PSG aan'

Nu de kampioenenroes ietwat is gaan liggen, kan het bestuur van Club Brugge zich storten op de ...

439
439
Nieuwe coach Lukaku-De Bruyne: Napoli strikt grote naam

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku krijgen, als ze aan boord blijven tenminste, een nieuwe trainer bij ...

154
154
Keihard verdict bij Anderlecht: "Deze club is stuurloos"

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

627
627
Rigaux zet Van Persie het mes op de keel: 'Meteen buiten'

Dévy Rigaux begint bij Feyenoord meteen met een zwaar dossier. Robin van Persie wil blijven, ...

214
214
Hayen met handen in het haar: rampscenario Genk komt uit

Terwijl het seizoen er voor de overige eersteklassers al opzit, moeten AA Gent en KRC Genk nog volop ...

406
406
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flops'

Club Brugge stevent af op een leegloop, want het aantal sterkhouders dat allicht andere oorden zal ...

609
609
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

236
236
Antwerp houdt adem in: Kindermans flirt met Anderlecht

In Youth We Trust. De slogan waar niet zo gek lang geleden RSC Anderlecht zich nog aan optrok, moet ...

585
585
Mannaert verlengt contract: lot Garcia al beslecht?

De laatste rechte lijn richting het WK is ingezet voor de Rode Duivels. De toekomst van Rudi Garcia ...

173
173
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

479
479
'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Om de trein eindelijk weer op de rails te krijgen, legt RSC Anderlecht zijn eieren dit keer in het ...

559
559
'Club Brugge kaalgeplukt: monsterbod voor Seys'

Na de landstitel zet Club Brugge zich schrap voor een drukke zomermercato, waarin tal van ...

1285
1285

Meer sportnieuws