Haalt Anderlecht ‘eigen Noa Lang’ binnen?

516 stemmen
Haalt Anderlecht ‘eigen Noa Lang’ binnen?

Met Lior Refaelov, Yari Verschaeren en Joshua Zirkzee bezit RSC Anderlecht dit seizoen aardig wat voetballend talent, maar onder het motto ‘continu verbeteren’ moet er volgend seizoen opnieuw een kwaliteitsinjectie plaatsvinden in het Lotto Park. Volgens The Sun mikt Sporting daarom op Reda Khadra, een 20-jarige aanvaller met een goeie reputatie in het Engelse voetbal. Hij is - puur sportief bekeken - een type-voetballer zoals Noa Lang, en zo’n profiel zou alvast geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht.


OP ZOEK NAAR GOUD

Peter Verbeke stelde vorige zomer een kwalitatieve spelersgroep samen bij RSC Anderlecht, maar dit seizoen is het duidelijk nog te vroeg om een prominente rol te spelen in de Belgische titelstrijd. En dat is logisch ook. Sporting moet nog steeds de vinger op de knip houden en daardoor is het moeilijk om hoogwaardige targets naar het Lotto Park te halen. Vroeger kon de recordkampioen de beste spelers aantrekken, denk aan Lucas Biglia, Matias Suarez, Mbark Boussoufa of Ahmed Hassan, maar de financiële mogelijkheden laten dat vandaag niet meer toe.



Het aankoopbeleid van Anderlecht is daarom aangewezen op de creativiteit van Peter Verbeke en zijn scouts, die de ganse wereld rondtrekken op zoek naar betaalbaar voetbaltalent. Het niveau en de kwaliteit neemt elk jaar toe bij Sporting, waardoor de verwachtingen volgend seizoen ook hoger zullen liggen dan dit jaar. De nieuwkomers in de zomermercato zullen in elk geval een kwaliteitsinjectie moeten brengen en Verbeke hoopt dat er minstens één goudhaantje zal tussen zitten. Reda Khadra wordt door The Sun gelinkt aan Anderlecht en hij zou zo’n type kunnen zijn.

LOF TEGEN MAN CITY

Reda Khadra staat onder contract bij Brighton & Hove Albion, waar hij in het seizoen 2020/21 één wedstrijd speelde in de Premier League. De Duitse aanvaller kreeg toen een korte invalbeurt van vier minuten tegen Manchester City maar in de beperkte tijdspanne liet hij toch meteen zijn visitekaartje na. City verdedigde een 1-0 voorsprong tegen Brighton maar de flitsen, snelheid en kwieke dribbels van Khadra aan het eind van de wedstrijd bezorgden Guardiola een groot angstmoment.



In het Etihad Stadium brak Reda Khadra door op de rechterflank en hij terroriseerde de verdediging van Manchester City, maar uiteindelijk kon hij geen gevolg geven aan zijn indrukwekkende actie. Graham Potter was dan ook opgetogen over de invalbeurt van zijn debutant. “Hij is iets anders dan wat we al hebben”, zei de coach van Brighton & Hove Albion. “Hij is een man voor de breedte, die de full-back aanvalt. Je zag dat aan zijn actie tegen Man City, waar hij drijft, in de box duikt en de bal terug legt.”

NIEUWE JADON SANCHO

Reda Khadra speelde toen nog maar drie maanden in loondienst van Brighton & Hove Albion, want hij werd pas in oktober 2020 - op de allerlaatste dag van de zomermercato - weggehaald bij Borussia Dortmund. In Noordrijn-Westfalen had Khadra geen uitzicht op een doorbraak in de eerste ploeg, hoewel hij er omschreven werd als de nieuwe Jadon Sancho en een resem jeugdcaps bij Duitsland vergaarde. Dortmund verkoos echter om andere jeugdspelers kansen te geven in de A-kern, waardoor Khadra besloot om de club te verlaten.

Bij Brighton & Hove Albion is Graham Potter een grote believer van Reda Khadra’s capaciteiten, getuige zijn snelle debuut middels de invalbeurt tegen Manchester City, maar de coach vond het toch opportuun om zijn aanvaller nog wat te laten rijpen en evolueren in de harde leerschool van the Championship. Khadra moest bij Blackburn Rovers bewijzen dat hij daadwerkelijk een extra dimensie kan toevoegen in de ploeg van Potter. En dat demonstreert hij op wekelijkse basis bij The Riversiders.



Onder de vleugels van Tony Mowbray heeft Reda Khadra kunnen wennen aan de hoge intensiteit van het Engelse voetbal en daarnaast evolueerde zijn spel op erg positieve wijze. Mowbray heeft niet alleen lof over Khadra’s specifieke manier van voetballen, die gekenmerkt wordt door een hoge mate van snelheid, kracht, en schijnbewegingen, maar ook over zijn enorme werkethiek op de trainingen. De 20-jarige blijft vaak langer op het oefenveld om zijn werkpunten aan te pakken. Da’s iets wat Vincent Kompany, zelf op en top professional, uiteraard graag zal horen.

NOA LANG VAN DE CHAMPIONSHIP

Reda Khadra heeft een ruw talent en hoe ver zijn potentieel precies reikt, dat is voorlopig nog ongeweten. Het is wel duidelijk dat hij een speler is met een directe impact, want dit seizoen presteert hij indrukwekkend in de fysiek slopende Championship. Bij Blackburn is hij een speler die het verschil maakt met zijn vinnigheid, flitsen, dribbels en doelgerichtheid. Een type zoals Noa Lang tijdens zijn beste periode bij Club Brugge, zeg maar. Een profiel dat ook wel zou kunnen aanslaan bij Anderlecht, dat dergelijke spelers nodig heeft om de next steps te kunnen zetten in de groei van de club.



Reda Khadra wordt bewierookt over Het Kanaal en hij lijkt ook klaar te zijn voor een volgende stap in zijn groeiproces. De 20-jarige Duitser is op het offensief gebied de zesde regelmatigste flankaanvaller van de Championship, de tweede in het aantal aangegane dribbels en zelfs de eerste in het aantal verrichte versnellingen per wedstrijd. Het is dus heel duidelijk waar de sterktes van Khadra zich bevinden. Een speler met die kwaliteiten zou goed kunnen aanslaan in het Lotto Park en Peter Verbeke heeft dus heel goede redenen om Khadra nauwlettend op te volgen. Wie weet heeft de CEO van Anderlecht straks een nieuwe publiekslieveling te pakken?

LEES OOK: Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

Heeft Anderlecht zo'n type nodig?

Meest recent

Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

3
3
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

3
3
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

85
85
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

196
196
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

111
111
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

80
80
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

215
215
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

18
18
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

93
93
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

278
278
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

406
406
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

289
289
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

244
244
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

337
337
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

272
272
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

102
102
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

221
221
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

324
324
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

221
221
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

407
407
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

321
321
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

117
117
'Toekomstige monstertransfer voor De Cat'

Anderlecht reist woensdag af naar Zweden voor zijn eerste opdracht in de voorrondes van de Europa ...

260
260
Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

37
37

Meer sportnieuws