Haalt Anderlecht ‘eigen Noa Lang’ binnen?

516
Haalt Anderlecht ‘eigen Noa Lang’ binnen?

Met Lior Refaelov, Yari Verschaeren en Joshua Zirkzee bezit RSC Anderlecht dit seizoen aardig wat voetballend talent, maar onder het motto ‘continu verbeteren’ moet er volgend seizoen opnieuw een kwaliteitsinjectie plaatsvinden in het Lotto Park. Volgens The Sun mikt Sporting daarom op Reda Khadra, een 20-jarige aanvaller met een goeie reputatie in het Engelse voetbal. Hij is - puur sportief bekeken - een type-voetballer zoals Noa Lang, en zo’n profiel zou alvast geen overbodige luxe zijn bij Anderlecht.


OP ZOEK NAAR GOUD

Peter Verbeke stelde vorige zomer een kwalitatieve spelersgroep samen bij RSC Anderlecht, maar dit seizoen is het duidelijk nog te vroeg om een prominente rol te spelen in de Belgische titelstrijd. En dat is logisch ook. Sporting moet nog steeds de vinger op de knip houden en daardoor is het moeilijk om hoogwaardige targets naar het Lotto Park te halen. Vroeger kon de recordkampioen de beste spelers aantrekken, denk aan Lucas Biglia, Matias Suarez, Mbark Boussoufa of Ahmed Hassan, maar de financiële mogelijkheden laten dat vandaag niet meer toe.



Het aankoopbeleid van Anderlecht is daarom aangewezen op de creativiteit van Peter Verbeke en zijn scouts, die de ganse wereld rondtrekken op zoek naar betaalbaar voetbaltalent. Het niveau en de kwaliteit neemt elk jaar toe bij Sporting, waardoor de verwachtingen volgend seizoen ook hoger zullen liggen dan dit jaar. De nieuwkomers in de zomermercato zullen in elk geval een kwaliteitsinjectie moeten brengen en Verbeke hoopt dat er minstens één goudhaantje zal tussen zitten. Reda Khadra wordt door The Sun gelinkt aan Anderlecht en hij zou zo’n type kunnen zijn.

LOF TEGEN MAN CITY

Reda Khadra staat onder contract bij Brighton & Hove Albion, waar hij in het seizoen 2020/21 één wedstrijd speelde in de Premier League. De Duitse aanvaller kreeg toen een korte invalbeurt van vier minuten tegen Manchester City maar in de beperkte tijdspanne liet hij toch meteen zijn visitekaartje na. City verdedigde een 1-0 voorsprong tegen Brighton maar de flitsen, snelheid en kwieke dribbels van Khadra aan het eind van de wedstrijd bezorgden Guardiola een groot angstmoment.



In het Etihad Stadium brak Reda Khadra door op de rechterflank en hij terroriseerde de verdediging van Manchester City, maar uiteindelijk kon hij geen gevolg geven aan zijn indrukwekkende actie. Graham Potter was dan ook opgetogen over de invalbeurt van zijn debutant. “Hij is iets anders dan wat we al hebben”, zei de coach van Brighton & Hove Albion. “Hij is een man voor de breedte, die de full-back aanvalt. Je zag dat aan zijn actie tegen Man City, waar hij drijft, in de box duikt en de bal terug legt.”

NIEUWE JADON SANCHO

Reda Khadra speelde toen nog maar drie maanden in loondienst van Brighton & Hove Albion, want hij werd pas in oktober 2020 - op de allerlaatste dag van de zomermercato - weggehaald bij Borussia Dortmund. In Noordrijn-Westfalen had Khadra geen uitzicht op een doorbraak in de eerste ploeg, hoewel hij er omschreven werd als de nieuwe Jadon Sancho en een resem jeugdcaps bij Duitsland vergaarde. Dortmund verkoos echter om andere jeugdspelers kansen te geven in de A-kern, waardoor Khadra besloot om de club te verlaten.

Bij Brighton & Hove Albion is Graham Potter een grote believer van Reda Khadra’s capaciteiten, getuige zijn snelle debuut middels de invalbeurt tegen Manchester City, maar de coach vond het toch opportuun om zijn aanvaller nog wat te laten rijpen en evolueren in de harde leerschool van the Championship. Khadra moest bij Blackburn Rovers bewijzen dat hij daadwerkelijk een extra dimensie kan toevoegen in de ploeg van Potter. En dat demonstreert hij op wekelijkse basis bij The Riversiders.



Onder de vleugels van Tony Mowbray heeft Reda Khadra kunnen wennen aan de hoge intensiteit van het Engelse voetbal en daarnaast evolueerde zijn spel op erg positieve wijze. Mowbray heeft niet alleen lof over Khadra’s specifieke manier van voetballen, die gekenmerkt wordt door een hoge mate van snelheid, kracht, en schijnbewegingen, maar ook over zijn enorme werkethiek op de trainingen. De 20-jarige blijft vaak langer op het oefenveld om zijn werkpunten aan te pakken. Da’s iets wat Vincent Kompany, zelf op en top professional, uiteraard graag zal horen.

NOA LANG VAN DE CHAMPIONSHIP

Reda Khadra heeft een ruw talent en hoe ver zijn potentieel precies reikt, dat is voorlopig nog ongeweten. Het is wel duidelijk dat hij een speler is met een directe impact, want dit seizoen presteert hij indrukwekkend in de fysiek slopende Championship. Bij Blackburn is hij een speler die het verschil maakt met zijn vinnigheid, flitsen, dribbels en doelgerichtheid. Een type zoals Noa Lang tijdens zijn beste periode bij Club Brugge, zeg maar. Een profiel dat ook wel zou kunnen aanslaan bij Anderlecht, dat dergelijke spelers nodig heeft om de next steps te kunnen zetten in de groei van de club.



Reda Khadra wordt bewierookt over Het Kanaal en hij lijkt ook klaar te zijn voor een volgende stap in zijn groeiproces. De 20-jarige Duitser is op het offensief gebied de zesde regelmatigste flankaanvaller van de Championship, de tweede in het aantal aangegane dribbels en zelfs de eerste in het aantal verrichte versnellingen per wedstrijd. Het is dus heel duidelijk waar de sterktes van Khadra zich bevinden. Een speler met die kwaliteiten zou goed kunnen aanslaan in het Lotto Park en Peter Verbeke heeft dus heel goede redenen om Khadra nauwlettend op te volgen. Wie weet heeft de CEO van Anderlecht straks een nieuwe publiekslieveling te pakken?

LEES OOK: 'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Heeft Anderlecht zo'n type nodig?

Meest recent

Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

0
0
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

9
9
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

6
6
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

83
83
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

25
25
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

27
27
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

36
36
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

91
91
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

39
39
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

93
93
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

120
120
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

221
221
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

198
198
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

263
263
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

127
127
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

121
121
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

87
87
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

30
30
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

52
52
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

205
205
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

265
265
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

119
119
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

97
97
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

45
45
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

64
64

Meer sportnieuws