'Nieuwe naam genoemd voor linksbackpositie Barça'

door
'Nieuwe naam genoemd voor linksbackpositie Barça'

Onder het bewind van Xavi Hernandez zet FC Barcelona de sportieve heropbouw in. Maar om terug de echte topclub van weleer te worden, zullen er nog grote inspanningen geleverd moeten worden. De clubleiding wil Xavi alvast op z’n wenken bedienen met een nieuwe linksback.


Volgens Fabrizio Romano wil FC Barcelona zich namelijk versterken met Marcos Alonso. De Spaanse international moet een kwalitatieve wisselmogelijkheid worden voor Jordi Alba. Het contract van Alonso bij Chelsea loopt in 2023 af en er is langs beide kanten geen enkele intentie om die verbintenis op korte termijn te verlengen. Thomas Tuchel opteert namelijk liever voor Ben Chilwell op de linksachter dan voor Marcos Alonso.

VIA BARCA NAAR HET WK

Op die manier zou de linksback kunnen terugkeren naar zijn geboorteland, waar hij eerder al actief was bij de jeugd en de B-ploeg van Real Madrid. Daarna speelde hij voor Bolton, Fiorentina, Sunderland en nu Chelsea. Alonso wil tijdens de komende zomer vertrekken bij Chelsea om zijn kansen op een selectie voor het WK 2022 niet te hypothekeren.

Marcos Alonso is 31 jaar maar hij was nooit een echte basisspeler bij de Spaanse nationale ploeg, iets wat zijn laag aantal van 7 A-caps bewijst. Maar in de laatste interlandperiode kreeg Alonso tegen Albanië en IJsland telkens zijn kans, tegen IJsland leverde hij zelfs 2 assists aan. Door zijn contract tot en met 2023 zal Alonso ook geen dure vogel zijn, wat ideaal is voor Barça.

LEES OOK: Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Moet Barça hem halen?

Meest recent

Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

5
5
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

17
17
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

75
75
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

208
208
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

126
126
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

84
84
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

484
484
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

681
681
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

54
54
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

282
282
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

30
30
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

498
498
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

97
97
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

410
410
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

509
509
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

615
615
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

342
342
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

591
591
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

448
448
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

231
231
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

535
535
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

638
638
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

554
554
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

137
137
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

242
242

Meer sportnieuws