Van Himst verkiest ex-speler boven Zirkzee: "Hij was beter"

door
Van Himst verkiest ex-speler boven Zirkzee:

RSC Anderlecht hoopt zich te herpakken tegen Club Brugge, maar dat zal een zeer moeilijke opdracht worden. De Brusselaars hopen dat de spitsen eindelijk eens op de afspraak zijn in topmatchen. Paul Van Himst ziet het met lede ogen aan.


Tegen Union SG kregen Joshua Zirkzee en Christian Kouamé uitstekende kansen en eigenlijk niet te missen mogelijkheden om te scoren. Dat gebeurde niet, waardoor Anderlecht niet terugkeerde tot 2-2. In de topwedstrijden stellen de twee te vaak teleur inzake efficiëntie. Van Himst ziet dat vooral Zirkzee teleurstelt, van wie men meer verwacht vanwege zijn intrinsieke talent.

"Scoren blijft een probleem. Ik snap dat een aanvaller in het moderne voetbal ook moet verdedigen, maar Zirkzee valt wel heel fel terug. Een spits moet vooral scoren. Dan vond ik Nmecha een betere spits. Als RSCA-trainer had ik vroeger Erwin Vandenbergh. Dan begon je al bijna met een 1-0-voorsprong aan de match, dat is een wereld van verschil voor een coach", aldus Van Himst aan De Zondag.

GEEN ECHTE SPITS

Het voetbalicoon heeft overschot van gelijk. Zirkzee is een steengoede voetballer, maar eerder een '9,5'. Een 'centrocampista' zouden ze in Italië zeggen. Kouamé is wel een centrumspits, maar meer een speler die het vuile werk opknapt voor anderen. Anderlecht mist een killer in de zestien meter. Lukas Nmecha was vorig outstanding bij de Brusselaars. Hij zorgde zelf voor kansen, maakte het merendeel af en met zijn grinta was hij ook een leider op het veld. Het is dan ook geen toeval dat hij al 10 keer scoorde voor Wolfsburg, ondanks enkele blessures, en Duits international werd.

LEES OOK: Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

Is Nmecha beter dan Zirkzee?

Meest recent

Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

14
14
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

33
33
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

40
40
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

77
77
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

106
106
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

46
46
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

228
228
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

34
34
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

122
122
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

232
232
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

120
120
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

136
136
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

234
234
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

87
87
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

315
315
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

583
583
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

119
119
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

324
324
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

201
201
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

353
353
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

447
447
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

86
86
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35

Meer sportnieuws