Van Himst verkiest ex-speler boven Zirkzee: "Hij was beter"

351 stemmen
Van Himst verkiest ex-speler boven Zirkzee:

RSC Anderlecht hoopt zich te herpakken tegen Club Brugge, maar dat zal een zeer moeilijke opdracht worden. De Brusselaars hopen dat de spitsen eindelijk eens op de afspraak zijn in topmatchen. Paul Van Himst ziet het met lede ogen aan.


Tegen Union SG kregen Joshua Zirkzee en Christian Kouamé uitstekende kansen en eigenlijk niet te missen mogelijkheden om te scoren. Dat gebeurde niet, waardoor Anderlecht niet terugkeerde tot 2-2. In de topwedstrijden stellen de twee te vaak teleur inzake efficiëntie. Van Himst ziet dat vooral Zirkzee teleurstelt, van wie men meer verwacht vanwege zijn intrinsieke talent.

"Scoren blijft een probleem. Ik snap dat een aanvaller in het moderne voetbal ook moet verdedigen, maar Zirkzee valt wel heel fel terug. Een spits moet vooral scoren. Dan vond ik Nmecha een betere spits. Als RSCA-trainer had ik vroeger Erwin Vandenbergh. Dan begon je al bijna met een 1-0-voorsprong aan de match, dat is een wereld van verschil voor een coach", aldus Van Himst aan De Zondag.

GEEN ECHTE SPITS

Het voetbalicoon heeft overschot van gelijk. Zirkzee is een steengoede voetballer, maar eerder een '9,5'. Een 'centrocampista' zouden ze in Italië zeggen. Kouamé is wel een centrumspits, maar meer een speler die het vuile werk opknapt voor anderen. Anderlecht mist een killer in de zestien meter. Lukas Nmecha was vorig outstanding bij de Brusselaars. Hij zorgde zelf voor kansen, maakte het merendeel af en met zijn grinta was hij ook een leider op het veld. Het is dan ook geen toeval dat hij al 10 keer scoorde voor Wolfsburg, ondanks enkele blessures, en Duits international werd.

LEES OOK: Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Is Nmecha beter dan Zirkzee?

Meest recent

Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

51
51
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

48
48
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

119
119
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

55
55
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

113
113
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

229
229
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

132
132
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

112
112
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

192
192
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

703
703
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

157
157
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

489
489
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

551
551
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

356
356
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

251
251
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

223
223
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

68
68
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

79
79
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

274
274
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

63
63
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

304
304
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

109
109
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

455
455
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

452
452
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

198
198

Meer sportnieuws