Van Himst verkiest ex-speler boven Zirkzee: "Hij was beter"

door
Van Himst verkiest ex-speler boven Zirkzee:

RSC Anderlecht hoopt zich te herpakken tegen Club Brugge, maar dat zal een zeer moeilijke opdracht worden. De Brusselaars hopen dat de spitsen eindelijk eens op de afspraak zijn in topmatchen. Paul Van Himst ziet het met lede ogen aan.


Tegen Union SG kregen Joshua Zirkzee en Christian Kouamé uitstekende kansen en eigenlijk niet te missen mogelijkheden om te scoren. Dat gebeurde niet, waardoor Anderlecht niet terugkeerde tot 2-2. In de topwedstrijden stellen de twee te vaak teleur inzake efficiëntie. Van Himst ziet dat vooral Zirkzee teleurstelt, van wie men meer verwacht vanwege zijn intrinsieke talent.

"Scoren blijft een probleem. Ik snap dat een aanvaller in het moderne voetbal ook moet verdedigen, maar Zirkzee valt wel heel fel terug. Een spits moet vooral scoren. Dan vond ik Nmecha een betere spits. Als RSCA-trainer had ik vroeger Erwin Vandenbergh. Dan begon je al bijna met een 1-0-voorsprong aan de match, dat is een wereld van verschil voor een coach", aldus Van Himst aan De Zondag.

GEEN ECHTE SPITS

Het voetbalicoon heeft overschot van gelijk. Zirkzee is een steengoede voetballer, maar eerder een '9,5'. Een 'centrocampista' zouden ze in Italië zeggen. Kouamé is wel een centrumspits, maar meer een speler die het vuile werk opknapt voor anderen. Anderlecht mist een killer in de zestien meter. Lukas Nmecha was vorig outstanding bij de Brusselaars. Hij zorgde zelf voor kansen, maakte het merendeel af en met zijn grinta was hij ook een leider op het veld. Het is dan ook geen toeval dat hij al 10 keer scoorde voor Wolfsburg, ondanks enkele blessures, en Duits international werd.

LEES OOK: Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Is Nmecha beter dan Zirkzee?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

20
20
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

44
44
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

69
69
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

24
24
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

115
115
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

53
53
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

108
108
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

59
59
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

108
108
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

27
27
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

138
138
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

547
547
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

166
166
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

444
444
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

86
86
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

474
474
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

132
132
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

136
136
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

275
275
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

805
805
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

223
223

Meer sportnieuws