Van Himst verkiest ex-speler boven Zirkzee: "Hij was beter"

door
Van Himst verkiest ex-speler boven Zirkzee:

RSC Anderlecht hoopt zich te herpakken tegen Club Brugge, maar dat zal een zeer moeilijke opdracht worden. De Brusselaars hopen dat de spitsen eindelijk eens op de afspraak zijn in topmatchen. Paul Van Himst ziet het met lede ogen aan.


Tegen Union SG kregen Joshua Zirkzee en Christian Kouamé uitstekende kansen en eigenlijk niet te missen mogelijkheden om te scoren. Dat gebeurde niet, waardoor Anderlecht niet terugkeerde tot 2-2. In de topwedstrijden stellen de twee te vaak teleur inzake efficiëntie. Van Himst ziet dat vooral Zirkzee teleurstelt, van wie men meer verwacht vanwege zijn intrinsieke talent.

"Scoren blijft een probleem. Ik snap dat een aanvaller in het moderne voetbal ook moet verdedigen, maar Zirkzee valt wel heel fel terug. Een spits moet vooral scoren. Dan vond ik Nmecha een betere spits. Als RSCA-trainer had ik vroeger Erwin Vandenbergh. Dan begon je al bijna met een 1-0-voorsprong aan de match, dat is een wereld van verschil voor een coach", aldus Van Himst aan De Zondag.

GEEN ECHTE SPITS

Het voetbalicoon heeft overschot van gelijk. Zirkzee is een steengoede voetballer, maar eerder een '9,5'. Een 'centrocampista' zouden ze in Italië zeggen. Kouamé is wel een centrumspits, maar meer een speler die het vuile werk opknapt voor anderen. Anderlecht mist een killer in de zestien meter. Lukas Nmecha was vorig outstanding bij de Brusselaars. Hij zorgde zelf voor kansen, maakte het merendeel af en met zijn grinta was hij ook een leider op het veld. Het is dan ook geen toeval dat hij al 10 keer scoorde voor Wolfsburg, ondanks enkele blessures, en Duits international werd.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Is Nmecha beter dan Zirkzee?

Meest recent

Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

17
17
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

25
25
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

83
83
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

116
116
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

576
576
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

28
28
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

399
399
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

309
309
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

99
99
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

118
118
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

604
604
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

618
618
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

193
193
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

104
104
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

81
81
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

51
51
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

854
854
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

318
318
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

115
115
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

518
518
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

157
157
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

216
216
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

219
219
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

192
192
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

113
113

Meer sportnieuws