Van Himst verkiest ex-speler boven Zirkzee: "Hij was beter"

351
Van Himst verkiest ex-speler boven Zirkzee:

RSC Anderlecht hoopt zich te herpakken tegen Club Brugge, maar dat zal een zeer moeilijke opdracht worden. De Brusselaars hopen dat de spitsen eindelijk eens op de afspraak zijn in topmatchen. Paul Van Himst ziet het met lede ogen aan.


Tegen Union SG kregen Joshua Zirkzee en Christian Kouamé uitstekende kansen en eigenlijk niet te missen mogelijkheden om te scoren. Dat gebeurde niet, waardoor Anderlecht niet terugkeerde tot 2-2. In de topwedstrijden stellen de twee te vaak teleur inzake efficiëntie. Van Himst ziet dat vooral Zirkzee teleurstelt, van wie men meer verwacht vanwege zijn intrinsieke talent.

"Scoren blijft een probleem. Ik snap dat een aanvaller in het moderne voetbal ook moet verdedigen, maar Zirkzee valt wel heel fel terug. Een spits moet vooral scoren. Dan vond ik Nmecha een betere spits. Als RSCA-trainer had ik vroeger Erwin Vandenbergh. Dan begon je al bijna met een 1-0-voorsprong aan de match, dat is een wereld van verschil voor een coach", aldus Van Himst aan De Zondag.

GEEN ECHTE SPITS

Het voetbalicoon heeft overschot van gelijk. Zirkzee is een steengoede voetballer, maar eerder een '9,5'. Een 'centrocampista' zouden ze in Italië zeggen. Kouamé is wel een centrumspits, maar meer een speler die het vuile werk opknapt voor anderen. Anderlecht mist een killer in de zestien meter. Lukas Nmecha was vorig outstanding bij de Brusselaars. Hij zorgde zelf voor kansen, maakte het merendeel af en met zijn grinta was hij ook een leider op het veld. Het is dan ook geen toeval dat hij al 10 keer scoorde voor Wolfsburg, ondanks enkele blessures, en Duits international werd.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Is Nmecha beter dan Zirkzee?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

28
28
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

35
35
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

33
33
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

31
31
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

12
12
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

65
65
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

126
126
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

128
128
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

267
267
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

257
257
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

116
116
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

213
213
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

176
176
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

250
250
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

308
308
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

211
211
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

97
97
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

254
254
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

240
240
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

976
976

Meer sportnieuws