Mechele: "Hij was bij RSCA beter dan Zirkzee en Kouame"

door
Mechele:

Bij RSC Anderlecht hadden ze de afgelopen tien jaar een aantal topspitsen rondlopen. Brandon Mechele kwam onder de indruk van één van hen. Dat laat hij weten aan De Krant van West-Vlaanderen.


Niet Aleksandar Mitrovic of Joshua Zirkzee was de beste tegenstander, wel Lukas Nmecha. “Die was ook héél goed. Nu moet ik oppassen wat ik zeg maar ik vond Nmecha beter dan de huidige spitsen. Die kon alles: terugvallen, diep gaan, was technisch uitstekend…", aldus de centrale verdediger van Club Brugge.

Na een aantal goede matchen kreeg Zirkzee van bepaalde analisten al bijzonder veel lof en werd hij aanzien als een betere spits dan Nmecha. Puur op technisch vlak klopt dit, maar Nmecha is véél completer. Het is geen toeval dat hij bij een pover Wolfsburg toch 10 keer scoorde in 28 wedstrijden en ook Duits international werd.

STERK IN TOPDUELS

Nmecha was vorig jaar een aanval op zich bij Anderlecht. Hij was samen met Sambi Lokonga dé dragende kracht van de ploeg. Nmecha was bovendien ook sterk in de topmatchen. In de play-offs scoorde hij 4 keer in 6 matchen en in de reguliere competitie was hij toen tegen Genk, Club Brugge en Antwerp ook goed voor 2 goals en 2 assists in 6 matchen. Met 6 goals en 2 assists in 12 topduels deed hij veel beter dan Zirkzee en Kouamé. Beiden wisten samen voorlopig 1 keer te scoren in de topmatchen. Nmecha wordt dus héél erg gemist in het Lotto Park en het was geen toeval dat Club Brugge de jonge aanvaller dolgraag had aangetrokken. Nmecha zag dat echter niet zitten.

LEES OOK: Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

Is Nmecha beter dan Zirkzee?

Meest recent

CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

7
7
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

89
89
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

73
73
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

38
38
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

231
231
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

445
445
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

111
111
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

112
112
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

123
123
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

103
103
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

210
210
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

1425
1425
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

426
426
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

297
297
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

82
82
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

76
76
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

126
126
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

363
363
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

271
271
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

176
176
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

342
342
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

715
715
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

633
633
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

273
273
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

392
392

Meer sportnieuws