'PSV gaat voor Belgische nummer één'

door
'PSV gaat voor Belgische nummer één'

In de Eredivisie staan er nog vier speeldagen op het programma, waarin PSV hoopt om alsnog een eerste titel sinds 2018 te kunnen veroveren. De club uit Eindhoven zal daarvoor wel een achterstand van vier punten op Ajax moeten goedmaken, wat geen makkelijke taak belooft te worden. Inmiddels kijkt men ook al naar de toekomst en die moet Belgisch kleuren.


Met Yorbe Vertessen en Johan Bakayoko wisten zich de voorbije twee seizoenen al enkele Belgische talenten te manifesteren, ook bij de grote jongens. Zij moeten nu mee bepalend gaan worden in de aanval, maar ook op een andere positie stelt PSV zijn hoop op een landgenoot. Volgens Eindhovens Dagblad willen ze ook onder de lat in de nabije toekomst een Belgische nummer één hebben.

Dit seizoen zijn Joël Drommel en Yvon Mvogo de twee doelmannen die bij de A-selectie aan de bak komen, maar geen van beiden kon echt overtuigen. PSV hoopt daarom dat een keeper vanuit de eigen jeugd kan doorbreken en stelt zijn hoop daarvoor op Maxime Delanghe (20) en Kjell Peersman (17). Beide Belgen zaten al op de bank bij het eerste elftal.

OBSTAKEL
Alleen zal PSV dan wel beter met zijn keepers moeten omgaan, want de talenten komen amper aan de bak. Bij Jong PSV werden de speelminuten dit seizoen verdeeld onder maar liefst vijf doelmannen, waardoor niemand echt vaak aan spelen toekomt. Delanghe speelde twaalf matchen, Peersman zeven. PSV zal dus moeten doorselecteren als het zijn Belgische talenten niet wil verkwisten. Delanghe kwam in 2017 over van Anderlecht en hoort sinds 2020 al officieel bij de A-kern als derde doelman, terwijl Peersman, zoon van Tristan Peersman (ex-Anderlecht en -Rode Duivel), al zijn hele jeugd in Eindhoven speelt.

LEES OOK: Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

De doelman van PSV de volgende jaren wordt...

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

14
14
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

37
37
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

43
43
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

38
38
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

219
219
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

155
155
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

224
224
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

62
62
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

221
221
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

521
521
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

41
41
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

361
361
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

460
460
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

393
393
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

64
64
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

95
95
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

58
58
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

231
231
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

544
544
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

136
136
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

170
170
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

16
16

Meer sportnieuws