'PSV gaat voor Belgische nummer één'

door
'PSV gaat voor Belgische nummer één'

In de Eredivisie staan er nog vier speeldagen op het programma, waarin PSV hoopt om alsnog een eerste titel sinds 2018 te kunnen veroveren. De club uit Eindhoven zal daarvoor wel een achterstand van vier punten op Ajax moeten goedmaken, wat geen makkelijke taak belooft te worden. Inmiddels kijkt men ook al naar de toekomst en die moet Belgisch kleuren.


Met Yorbe Vertessen en Johan Bakayoko wisten zich de voorbije twee seizoenen al enkele Belgische talenten te manifesteren, ook bij de grote jongens. Zij moeten nu mee bepalend gaan worden in de aanval, maar ook op een andere positie stelt PSV zijn hoop op een landgenoot. Volgens Eindhovens Dagblad willen ze ook onder de lat in de nabije toekomst een Belgische nummer één hebben.

Dit seizoen zijn Joël Drommel en Yvon Mvogo de twee doelmannen die bij de A-selectie aan de bak komen, maar geen van beiden kon echt overtuigen. PSV hoopt daarom dat een keeper vanuit de eigen jeugd kan doorbreken en stelt zijn hoop daarvoor op Maxime Delanghe (20) en Kjell Peersman (17). Beide Belgen zaten al op de bank bij het eerste elftal.

OBSTAKEL
Alleen zal PSV dan wel beter met zijn keepers moeten omgaan, want de talenten komen amper aan de bak. Bij Jong PSV werden de speelminuten dit seizoen verdeeld onder maar liefst vijf doelmannen, waardoor niemand echt vaak aan spelen toekomt. Delanghe speelde twaalf matchen, Peersman zeven. PSV zal dus moeten doorselecteren als het zijn Belgische talenten niet wil verkwisten. Delanghe kwam in 2017 over van Anderlecht en hoort sinds 2020 al officieel bij de A-kern als derde doelman, terwijl Peersman, zoon van Tristan Peersman (ex-Anderlecht en -Rode Duivel), al zijn hele jeugd in Eindhoven speelt.

LEES OOK: Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

De doelman van PSV de volgende jaren wordt...

Meest recent

KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

6
6
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

10
10
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

13
13
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

81
81
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

88
88
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

96
96
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

82
82
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

125
125
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

185
185
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

25
25
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

134
134
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

308
308
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

158
158
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

81
81
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

39
39
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

323
323
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

78
78
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

192
192
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

328
328
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

108
108
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

156
156
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

78
78

Meer sportnieuws