'PSV gaat voor Belgische nummer één'

door
'PSV gaat voor Belgische nummer één'

In de Eredivisie staan er nog vier speeldagen op het programma, waarin PSV hoopt om alsnog een eerste titel sinds 2018 te kunnen veroveren. De club uit Eindhoven zal daarvoor wel een achterstand van vier punten op Ajax moeten goedmaken, wat geen makkelijke taak belooft te worden. Inmiddels kijkt men ook al naar de toekomst en die moet Belgisch kleuren.


Met Yorbe Vertessen en Johan Bakayoko wisten zich de voorbije twee seizoenen al enkele Belgische talenten te manifesteren, ook bij de grote jongens. Zij moeten nu mee bepalend gaan worden in de aanval, maar ook op een andere positie stelt PSV zijn hoop op een landgenoot. Volgens Eindhovens Dagblad willen ze ook onder de lat in de nabije toekomst een Belgische nummer één hebben.

Dit seizoen zijn Joël Drommel en Yvon Mvogo de twee doelmannen die bij de A-selectie aan de bak komen, maar geen van beiden kon echt overtuigen. PSV hoopt daarom dat een keeper vanuit de eigen jeugd kan doorbreken en stelt zijn hoop daarvoor op Maxime Delanghe (20) en Kjell Peersman (17). Beide Belgen zaten al op de bank bij het eerste elftal.

OBSTAKEL
Alleen zal PSV dan wel beter met zijn keepers moeten omgaan, want de talenten komen amper aan de bak. Bij Jong PSV werden de speelminuten dit seizoen verdeeld onder maar liefst vijf doelmannen, waardoor niemand echt vaak aan spelen toekomt. Delanghe speelde twaalf matchen, Peersman zeven. PSV zal dus moeten doorselecteren als het zijn Belgische talenten niet wil verkwisten. Delanghe kwam in 2017 over van Anderlecht en hoort sinds 2020 al officieel bij de A-kern als derde doelman, terwijl Peersman, zoon van Tristan Peersman (ex-Anderlecht en -Rode Duivel), al zijn hele jeugd in Eindhoven speelt.

LEES OOK: Fraaie comeback Lammens en United, PSV dendert voort

De doelman van PSV de volgende jaren wordt...

Meest recent

Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

8
8
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

16
16
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

19
19
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

19
19
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

41
41
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

32
32
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

288
288
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

62
62
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

142
142
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

264
264
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

252
252
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

193
193
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

218
218
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

234
234
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

410
410
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

344
344
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

84
84
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

281
281
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

155
155
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

198
198
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

571
571
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

69
69
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

218
218
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

630
630

Meer sportnieuws