'PSV gaat voor Belgische nummer één'

146 stemmen
'PSV gaat voor Belgische nummer één'

In de Eredivisie staan er nog vier speeldagen op het programma, waarin PSV hoopt om alsnog een eerste titel sinds 2018 te kunnen veroveren. De club uit Eindhoven zal daarvoor wel een achterstand van vier punten op Ajax moeten goedmaken, wat geen makkelijke taak belooft te worden. Inmiddels kijkt men ook al naar de toekomst en die moet Belgisch kleuren.


Met Yorbe Vertessen en Johan Bakayoko wisten zich de voorbije twee seizoenen al enkele Belgische talenten te manifesteren, ook bij de grote jongens. Zij moeten nu mee bepalend gaan worden in de aanval, maar ook op een andere positie stelt PSV zijn hoop op een landgenoot. Volgens Eindhovens Dagblad willen ze ook onder de lat in de nabije toekomst een Belgische nummer één hebben.

Dit seizoen zijn Joël Drommel en Yvon Mvogo de twee doelmannen die bij de A-selectie aan de bak komen, maar geen van beiden kon echt overtuigen. PSV hoopt daarom dat een keeper vanuit de eigen jeugd kan doorbreken en stelt zijn hoop daarvoor op Maxime Delanghe (20) en Kjell Peersman (17). Beide Belgen zaten al op de bank bij het eerste elftal.

OBSTAKEL
Alleen zal PSV dan wel beter met zijn keepers moeten omgaan, want de talenten komen amper aan de bak. Bij Jong PSV werden de speelminuten dit seizoen verdeeld onder maar liefst vijf doelmannen, waardoor niemand echt vaak aan spelen toekomt. Delanghe speelde twaalf matchen, Peersman zeven. PSV zal dus moeten doorselecteren als het zijn Belgische talenten niet wil verkwisten. Delanghe kwam in 2017 over van Anderlecht en hoort sinds 2020 al officieel bij de A-kern als derde doelman, terwijl Peersman, zoon van Tristan Peersman (ex-Anderlecht en -Rode Duivel), al zijn hele jeugd in Eindhoven speelt.

De doelman van PSV de volgende jaren wordt...

Meest recent

Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

54
54
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

66
66
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

49
49
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

11
11
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

239
239
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

597
597
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

54
54
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

358
358
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

217
217
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

224
224
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

307
307
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

206
206
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

338
338
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

540
540
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

396
396
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

61
61
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

801
801
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

379
379
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

57
57
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

54
54
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

578
578
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

527
527
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

328
328
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

170
170
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

410
410

Meer sportnieuws