'PSV gaat voor Belgische nummer één'

146
'PSV gaat voor Belgische nummer één'

In de Eredivisie staan er nog vier speeldagen op het programma, waarin PSV hoopt om alsnog een eerste titel sinds 2018 te kunnen veroveren. De club uit Eindhoven zal daarvoor wel een achterstand van vier punten op Ajax moeten goedmaken, wat geen makkelijke taak belooft te worden. Inmiddels kijkt men ook al naar de toekomst en die moet Belgisch kleuren.


Met Yorbe Vertessen en Johan Bakayoko wisten zich de voorbije twee seizoenen al enkele Belgische talenten te manifesteren, ook bij de grote jongens. Zij moeten nu mee bepalend gaan worden in de aanval, maar ook op een andere positie stelt PSV zijn hoop op een landgenoot. Volgens Eindhovens Dagblad willen ze ook onder de lat in de nabije toekomst een Belgische nummer één hebben.

Dit seizoen zijn Joël Drommel en Yvon Mvogo de twee doelmannen die bij de A-selectie aan de bak komen, maar geen van beiden kon echt overtuigen. PSV hoopt daarom dat een keeper vanuit de eigen jeugd kan doorbreken en stelt zijn hoop daarvoor op Maxime Delanghe (20) en Kjell Peersman (17). Beide Belgen zaten al op de bank bij het eerste elftal.

OBSTAKEL
Alleen zal PSV dan wel beter met zijn keepers moeten omgaan, want de talenten komen amper aan de bak. Bij Jong PSV werden de speelminuten dit seizoen verdeeld onder maar liefst vijf doelmannen, waardoor niemand echt vaak aan spelen toekomt. Delanghe speelde twaalf matchen, Peersman zeven. PSV zal dus moeten doorselecteren als het zijn Belgische talenten niet wil verkwisten. Delanghe kwam in 2017 over van Anderlecht en hoort sinds 2020 al officieel bij de A-kern als derde doelman, terwijl Peersman, zoon van Tristan Peersman (ex-Anderlecht en -Rode Duivel), al zijn hele jeugd in Eindhoven speelt.

LEES OOK: Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

De doelman van PSV de volgende jaren wordt...

Meest recent

Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

0
0
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

2
2
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

24
24
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

24
24
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

80
80
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

27
27
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

37
37
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

432
432
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

132
132
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

64
64
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

30
30
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

35
35
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

57
57
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

47
47
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

66
66
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

67
67
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

148
148
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

348
348
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

369
369
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

153
153
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

127
127
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

87
87
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

447
447
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

181
181

Meer sportnieuws