Club Brugge wil knallen met ‘nieuwe Gavi’

496 stemmen
Club Brugge wil knallen met ‘nieuwe Gavi’

Volgens The Guardian behoort hij tot de 60 beste voetbaltalenten ter wereld, zijn speelstijl is vergelijkbaar met die van Gavi en FC Barcelona had hem onlangs nog in het vizier. ‘t Is duidelijk: Club Brugge hoopt een straffe transferslag te slaan met de 18-jarige Williot Swedberg van Hammarby. Maar daarvoor moet Club eerst het transferrecord van de Zweedse club aan diggelen slaan.


BETERE ZOMERMERCATO

Vincent Mannaert heeft een bewezen staat van dienst als algemeen manager bij Club Brugge. De 47-jarige zet ook de lijnen uit in het aankoopbeleid, maar dit seizoen waren de inkomende transfers erg wisselvallig te noemen. Vooral de zomermercato was een fikse tegenvaller met de geflopte Kamal Sowah, Faitout Maouassa, Wesley (huur), José Izquierdo, Ruben Providence (huur), Tibo Persyn (huur) en Owen Otasowie, samen goed voor liefst 17 miljoen euro, maar zonder enig rendement.



De voorbije wintermercato was dan wel weer een schot in de roos met Tajon Buchanan, Andreas Skov Olsen, Denis Odoi en Sargis Adamyan (huur). Deze kwaliteitsinjectie kostte gecombineerd 14 miljoen euro, maar elk van deze spelers, elk op zijn eigen manier en rol, levert een grote meerwaarde in de ploeg van Alfred Schreuder. Vincent Mannaert wil die positieve lijn uiteraard voortzetten in de eerstvolgende zomermercato. En daarvoor heeft hij al één toptarget bepaald.

NEXT GEN-TOPPER

De Zweedse krant Expressen meldde eerder deze week namelijk dat Club Brugge zijn zinnen heeft gezet op Williot Swedberg. En dat is niet de minste. De 18-jarige centrale middenvelder, die ook aanvallend kan opereren, wordt vandaag beschouwd als één van de grootste Zweedse voetbaltalenten. Hij is dit seizoen in de Allsvenskan al goed voor 4 doelpunten in 5 competitiewedstrijden, waarmee hij samen met Alexander Jeremejeff momenteel co-topschutter is van de Zweedse competitie.



Foto Instagram: williots

Maar het is niet door zijn 4 doelpunten in 5 wedstrijden dat Williot Swedberg een grote hype is in Zweden. Al in oktober vorig jaar nam The Guardian hem op in de prestigieuze ‘Next Generation 2021’, die de beste 60 talenten in het wereldvoetbal op lijst. Swedberg vertoeft daarmee in het gezelschap van onder meer Roméo Lavia (Manchester City), Youssoufia Moukoko (Borussia Dortmund), Gavi (FC Barcelona) en ook Pierre Dwomoh (Antwerp FC).

BARCA, PSG EN … LOKOMOTIV MOSKOU

Williot Swedberg is dus allerminst een onbekende naam onder de Europese scouts, en bijgevolg is de buitenlandse belangstelling in de Zweedse supertalent nadrukkelijk aanwezig. Naast Club Brugge tonen onder meer ook PSV Eindhoven en FC Augsburg interesse in hem. Maar Swedberg wordt ook gemonitord door absolute Europese topclubs. Nog niet zo lang geleden was Paris-Saint Germain nog de topkandidaat om Swedberg in te lijven. En ook FC Barcelona trok stevig aan zijn mouw.

De Catalanen speuren de ganse wereld af, op zoek naar jonge high potentials. Daarom is het niet vreemd dat Williot Swedberg in het vizier van de Blaugrana is geraakt. “Het is leuk om te praten over de interesse van Barça”, zei Swedberg in de Zweedse media. “Dat is niet zomaar een club. Ik zou nooit ‘neen’ zeggen tegen Barcelona, hoewel Valencia mijn favoriete team is in Spanje. In elk geval ben ik nog niet op dat niveau”, aldus een bescheiden Swedberg.



Foto Instagram: williots

Williot Swedberg acht zichzelf nog niet klaar voor de absolute Europese top, maar voor een tussenstap naar een subtopper is hij wel te vinden. Dat bleek in februari dit jaar, toen hij en zijn werkgever Hammarby een akkoord vonden met Lokomotiv Moskou omtrent een transfer. De Russen zouden 4,5 miljoen euro betalen voor hem, wat een clubrecord betekende voor de Zweden, maar de deal viel alsnog in het water door de uitbraak van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

NIEUWE GAVI

Club Brugge weet dus alvast de richtprijs voor Williot Swedberg, en voor de West-Vlamingen is dat zeker geen onoverkomelijke transfersom. De Zweedse middenvelder is dan ook een uitzonderlijk talent en op 18-jarige leeftijd heeft hij nog een enorme progressiemarge voor de boeg. Door zijn unieke stijl en hoogwaardige kwaliteiten is hij dan ook een buitenkans op de transfermarkt. Om meteen te presteren, maar ook om hem op termijn met een stevige meerwaarde te kunnen verkopen.

De speelstijl van Williot Swedberg kan alvast het best vergeleken worden met die van Gavi en Pedri, de goudhaantjes van FC Barcelona. Zijn passing, visie, spelintelligentie, techniek en balcontrole is namelijk van een uitermate hoog niveau. Daarnaast brengt hij ook diepgang en creëert hij - met en zonder de bal - vaak ruimte voor zichzelf en voor zijn ploegmaats, zoals Thomas Müller bij Bayern München of Donny van de Beek tijdens zijn beste periode bij Ajax.



Het mag dan ook niet verrassen dat Williot Swedberg, naast de topschutterstand, ook verschillende andere lijstjes van de Allsvenskan domineert. Op zijn positie is hij de meest dreigende speler, maar ook op het gebied van verticaliteit in zijn passing en offensieve regelmaat behoort hij tot de beste centrale middenvelders van de Zweedse competitie. En ook de zuiverheid in zijn passing (89%), in analogie met Gavi bij FC Barcelona (88%), is van het beste onder zijn positionele collega’s in de Allsvenskan.

LEES OOK: 'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Moet Club vol inzetten op Swedberg?

Meest recent

Furieuze uithaal van Marc Coucke zorgt voor stevige ophef

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

0
0
Ex-sterkhouder Anderlecht stopt met voetballen

Zeer groot nieuws uit Denemarken. Daar heeft Kasper Schmeichel vandaag aangekondigd dat hij de ...

10
10
Van der Elst over JPL-topper: "Misschien iets voor Union?"

Bij Union SG kenden ze een goed seizoen. De Brusselaars gaan echter aan de bak moeten, want er ...

22
22
Lommel SK de markt op: sterkhouder moeilijk houdbaar

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers gaan nu volop aan de bak moeten op ...

31
31
'Anderlecht maakt kans: vreemd bod op Duranville'

Borussia Dortmund is bereid om Julien Duranville van de hand te doen. De 20-jarige winger kende een ...

253
253
'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato tal van sterkhouders verliezen. Ook Christos Tzolis lijkt ...

281
281
'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

100
100
'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Antoine Sibierski staat in de komende weken en maanden voor een loodzware uitdaging. Hij moet bij ...

276
276
189 Beste Premier League-transfers: straffe notering Lammens

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

71
71
Tzolis-debat gaat los: "City of Liverpool? Heb mijn twijfels"

Christos Tzolis kroonde zich maandag tot 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League. De ...

228
228
Anderlecht-schandaal barst open: ‘Coucke wist van niets’

Het blijft spoken bij Anderlecht. Jaren na de overname duiken opnieuw pijnlijke details op over wat ...

968
968
'Transfer Karetsas explodeert: vraagprijs Genk maakt brokken'

Dat Kos Karetsas in de zomermercato zal vertrekken bij KRC Genk lijkt al een tijdje duidelijk. Maar ...

558
558
Kompany opvolger Guardiola? Nieuwe onthulling duikt op

Vincent Kompany was afgelopen maandag één van de eregasten op de afscheidsviering van ...

188
188
Harde actie na malaise Anderlecht: "Coucke moet verkopen"

RSC Anderlecht heeft andermaal een teleurstellend seizoen achter de rug waarin het zonder prijzen ...

468
468
Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

604
604
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

79
79
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

400
400
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

109
109
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

99
99
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

195
195
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

171
171
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

115
115
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

163
163
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

353
353
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

170
170

Meer sportnieuws