Club Brugge wil knallen met ‘nieuwe Gavi’

496
Club Brugge wil knallen met ‘nieuwe Gavi’

Volgens The Guardian behoort hij tot de 60 beste voetbaltalenten ter wereld, zijn speelstijl is vergelijkbaar met die van Gavi en FC Barcelona had hem onlangs nog in het vizier. ‘t Is duidelijk: Club Brugge hoopt een straffe transferslag te slaan met de 18-jarige Williot Swedberg van Hammarby. Maar daarvoor moet Club eerst het transferrecord van de Zweedse club aan diggelen slaan.


BETERE ZOMERMERCATO

Vincent Mannaert heeft een bewezen staat van dienst als algemeen manager bij Club Brugge. De 47-jarige zet ook de lijnen uit in het aankoopbeleid, maar dit seizoen waren de inkomende transfers erg wisselvallig te noemen. Vooral de zomermercato was een fikse tegenvaller met de geflopte Kamal Sowah, Faitout Maouassa, Wesley (huur), José Izquierdo, Ruben Providence (huur), Tibo Persyn (huur) en Owen Otasowie, samen goed voor liefst 17 miljoen euro, maar zonder enig rendement.



De voorbije wintermercato was dan wel weer een schot in de roos met Tajon Buchanan, Andreas Skov Olsen, Denis Odoi en Sargis Adamyan (huur). Deze kwaliteitsinjectie kostte gecombineerd 14 miljoen euro, maar elk van deze spelers, elk op zijn eigen manier en rol, levert een grote meerwaarde in de ploeg van Alfred Schreuder. Vincent Mannaert wil die positieve lijn uiteraard voortzetten in de eerstvolgende zomermercato. En daarvoor heeft hij al één toptarget bepaald.

NEXT GEN-TOPPER

De Zweedse krant Expressen meldde eerder deze week namelijk dat Club Brugge zijn zinnen heeft gezet op Williot Swedberg. En dat is niet de minste. De 18-jarige centrale middenvelder, die ook aanvallend kan opereren, wordt vandaag beschouwd als één van de grootste Zweedse voetbaltalenten. Hij is dit seizoen in de Allsvenskan al goed voor 4 doelpunten in 5 competitiewedstrijden, waarmee hij samen met Alexander Jeremejeff momenteel co-topschutter is van de Zweedse competitie.



Foto Instagram: williots

Maar het is niet door zijn 4 doelpunten in 5 wedstrijden dat Williot Swedberg een grote hype is in Zweden. Al in oktober vorig jaar nam The Guardian hem op in de prestigieuze ‘Next Generation 2021’, die de beste 60 talenten in het wereldvoetbal op lijst. Swedberg vertoeft daarmee in het gezelschap van onder meer Roméo Lavia (Manchester City), Youssoufia Moukoko (Borussia Dortmund), Gavi (FC Barcelona) en ook Pierre Dwomoh (Antwerp FC).

BARCA, PSG EN … LOKOMOTIV MOSKOU

Williot Swedberg is dus allerminst een onbekende naam onder de Europese scouts, en bijgevolg is de buitenlandse belangstelling in de Zweedse supertalent nadrukkelijk aanwezig. Naast Club Brugge tonen onder meer ook PSV Eindhoven en FC Augsburg interesse in hem. Maar Swedberg wordt ook gemonitord door absolute Europese topclubs. Nog niet zo lang geleden was Paris-Saint Germain nog de topkandidaat om Swedberg in te lijven. En ook FC Barcelona trok stevig aan zijn mouw.

De Catalanen speuren de ganse wereld af, op zoek naar jonge high potentials. Daarom is het niet vreemd dat Williot Swedberg in het vizier van de Blaugrana is geraakt. “Het is leuk om te praten over de interesse van Barça”, zei Swedberg in de Zweedse media. “Dat is niet zomaar een club. Ik zou nooit ‘neen’ zeggen tegen Barcelona, hoewel Valencia mijn favoriete team is in Spanje. In elk geval ben ik nog niet op dat niveau”, aldus een bescheiden Swedberg.



Foto Instagram: williots

Williot Swedberg acht zichzelf nog niet klaar voor de absolute Europese top, maar voor een tussenstap naar een subtopper is hij wel te vinden. Dat bleek in februari dit jaar, toen hij en zijn werkgever Hammarby een akkoord vonden met Lokomotiv Moskou omtrent een transfer. De Russen zouden 4,5 miljoen euro betalen voor hem, wat een clubrecord betekende voor de Zweden, maar de deal viel alsnog in het water door de uitbraak van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

NIEUWE GAVI

Club Brugge weet dus alvast de richtprijs voor Williot Swedberg, en voor de West-Vlamingen is dat zeker geen onoverkomelijke transfersom. De Zweedse middenvelder is dan ook een uitzonderlijk talent en op 18-jarige leeftijd heeft hij nog een enorme progressiemarge voor de boeg. Door zijn unieke stijl en hoogwaardige kwaliteiten is hij dan ook een buitenkans op de transfermarkt. Om meteen te presteren, maar ook om hem op termijn met een stevige meerwaarde te kunnen verkopen.

De speelstijl van Williot Swedberg kan alvast het best vergeleken worden met die van Gavi en Pedri, de goudhaantjes van FC Barcelona. Zijn passing, visie, spelintelligentie, techniek en balcontrole is namelijk van een uitermate hoog niveau. Daarnaast brengt hij ook diepgang en creëert hij - met en zonder de bal - vaak ruimte voor zichzelf en voor zijn ploegmaats, zoals Thomas Müller bij Bayern München of Donny van de Beek tijdens zijn beste periode bij Ajax.



Het mag dan ook niet verrassen dat Williot Swedberg, naast de topschutterstand, ook verschillende andere lijstjes van de Allsvenskan domineert. Op zijn positie is hij de meest dreigende speler, maar ook op het gebied van verticaliteit in zijn passing en offensieve regelmaat behoort hij tot de beste centrale middenvelders van de Zweedse competitie. En ook de zuiverheid in zijn passing (89%), in analogie met Gavi bij FC Barcelona (88%), is van het beste onder zijn positionele collega’s in de Allsvenskan.

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Moet Club vol inzetten op Swedberg?

Meest recent

Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

12
12
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

203
203
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

58
58
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

161
161
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

85
85
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

304
304
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

222
222
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

158
158
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

362
362
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

484
484
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

199
199
Degryse tipt Thorup: gloednieuwe aanvalslinie bij Genk?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

158
158
Crisis bij Kortrijk compleet: Jonckheere stapt zelf op

KV Kortrijk is bezig aan een dramatische start van het seizoen. Na zes speeldagen staan de Kerels ...

424
424
Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Club Brugge hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Antwerp FC: 3-1. Nochtans verscheen de ...

476
476
4 op 12 voor United: optreden Tielemans verdeelt Engelse pers

Manchester United heeft een tegenvallende start van de Premier League genomen. De grootmacht telt ...

140
140
Gent blijft ongeslagen: "Dát is het verschil met vorig seizoen"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

96
96
‘Van Bommel schokt België met harde Lukaku-ingreep’

Romelu Lukaku begon donderdag tegen AS Roma voor de zesde keer op rij op de bank bij ...

510
510
Antwerp pakt 0 op 9: Compper uit grootste frustratie

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

480
480
'Alarm bij Club: oorzaak gevonden voor Sommer-debacle'

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC. Achteraf ging het echter vooral over Yann ...

905
905
Anderlecht krijgt uitsluitsel over blessure Biancone

In aanloop naar het Europese duel tegen Olympique Lyon, heeft RSC Anderlecht nog wat extra ...

303
303
Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

552
552
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

395
395
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

347
347
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

79
79

Meer sportnieuws