Italiaanse pers wild van 2 Rode Duivels

door
Italiaanse pers wild van 2 Rode Duivels

Er werd woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Serie A. Dat leverde het nodige spektakel op, want titelfavoriet Inter ging verrassend onderuit bij Bologna. In de andere wedstrijden ging grijze muis Udinese met 0-4 winnen bij het voor Europa strijdende Fiorentina en werd het in Atalanta-Torino maar liefst 4-4.


Daarbij wisten ook een aantal Rode Duivels indruk te maken. Zo had Arthur Theate een flink aandeel in de stuntzege van Bologna. La Gazzetta dello Sport gaf de linksvoetige verdediger een 7 op 10, de op één na hoogste score bij Bologna. De roze sportkrant prees Theate voor vier à vijf beslissende tussenkomsten en het feit dat hij Dumfries en Barella uit de wedstrijd wist te houden.

ASSIST
Een andere Belg die het zeer goed deed woensdagavond, is Dennis Praet. De middenvelder kreeg bij Torino zijn eerste basisplaats na bijna drie maanden blessureleed en was meteen de absolute uitblinker tegen Atalanta. Hij was ook mee bepalend met de assist voor het openingsdoelpunt van Sanabria, dat al na vier minuten viel. Torino scoorde daarna nog twee keer vanop de stip en met een own-goal.

Praet kreeg van de Gazzetta zelfs een acht op tien, want hij maakte indruk met zijn 'superieure intelligentie'. "Praet is de ziel van Torino", schreef Corriere della Sera dan weer. Bondscoach Roberto Martinez zal het graag zien, want Praet lijkt helemaal terug te zijn en komt in juni weer in aanmerking wanneer de Rode Duivels aan hun campagne in de Nations League beginnen.


Moet Praet in juni weer opgeroepen worden?

Meest recent

'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

83
83
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

216
216
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

812
812
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

325
325
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

543
543
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

236
236
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

366
366
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

827
827
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

418
418
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

457
457
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

83
83
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

55
55
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

334
334
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

124
124
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

110
110
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

21
21
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

92
92
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

470
470
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

65
65
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

942
942
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

128
128
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

137
137
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

460
460
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

214
214
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

778
778

Meer sportnieuws