Italiaanse pers wild van 2 Rode Duivels

door
Italiaanse pers wild van 2 Rode Duivels

Er werd woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Serie A. Dat leverde het nodige spektakel op, want titelfavoriet Inter ging verrassend onderuit bij Bologna. In de andere wedstrijden ging grijze muis Udinese met 0-4 winnen bij het voor Europa strijdende Fiorentina en werd het in Atalanta-Torino maar liefst 4-4.


Daarbij wisten ook een aantal Rode Duivels indruk te maken. Zo had Arthur Theate een flink aandeel in de stuntzege van Bologna. La Gazzetta dello Sport gaf de linksvoetige verdediger een 7 op 10, de op één na hoogste score bij Bologna. De roze sportkrant prees Theate voor vier à vijf beslissende tussenkomsten en het feit dat hij Dumfries en Barella uit de wedstrijd wist te houden.

ASSIST
Een andere Belg die het zeer goed deed woensdagavond, is Dennis Praet. De middenvelder kreeg bij Torino zijn eerste basisplaats na bijna drie maanden blessureleed en was meteen de absolute uitblinker tegen Atalanta. Hij was ook mee bepalend met de assist voor het openingsdoelpunt van Sanabria, dat al na vier minuten viel. Torino scoorde daarna nog twee keer vanop de stip en met een own-goal.

Praet kreeg van de Gazzetta zelfs een acht op tien, want hij maakte indruk met zijn 'superieure intelligentie'. "Praet is de ziel van Torino", schreef Corriere della Sera dan weer. Bondscoach Roberto Martinez zal het graag zien, want Praet lijkt helemaal terug te zijn en komt in juni weer in aanmerking wanneer de Rode Duivels aan hun campagne in de Nations League beginnen.


Moet Praet in juni weer opgeroepen worden?

Meest recent

'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

0
0
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

14
14
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

147
147
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

135
135
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

15
15
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

46
46
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

105
105
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

307
307
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

148
148
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

525
525
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

430
430
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

177
177
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

45
45
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

245
245
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

43
43
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

765
765
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

188
188
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

138
138
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

54
54
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

295
295
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

379
379
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

96
96
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

230
230
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

618
618
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

132
132

Meer sportnieuws