Belgische hooligans maken amok in Eredivisie

225 stemmen
Belgische hooligans maken amok in Eredivisie

De Belgische voetbalfans zijn niet bepaald bezig een goede reputatie te vergaren. Enkele weken geleden gingen een aantal supporters van Beerschot die van Union aanvallen, terwijl zondag nog de kraker tussen Club Brugge en Antwerp op een sisser eindigde toen fans van de bezoekers de familietribune in het Jan Breydelstadion probeerden te bestormen. Nu zorgen Belgische hooligans ook over de landsgrenzen voor amok.


Zaterdag kwam het tot rellen tijdens en na de kelderkraker tussen RKC Waalwijk en PEC Zwolle in de Eredivisie. Vooral na de wedstrijd ontstonden grote vechtpartijen tussen de twee supportersclans, waarbij de politie massaal tussen moest komen. De agenten werden naar verluidt bespuwd en bekogeld met glas, maar uiteindelijk raakte niemand gewond. RKC wijst nu een groep Belgen als aanstokers van het geweld, nadat de harde kern van RKC vrienden uit Beveren uitgenodigd had.

"Op verzoek en uitnodiging van een gedeelte van de RKC-fans was er een groep Belgische supporters in het stadion aanwezig om ons RKC in deze belangrijke wedstrijd extra te supporten. Al snel werd duidelijk dat zij andere intenties hadden, zich misdroegen in het stadion en leidde dit buiten tot hevige confrontaties en vechtpartijen", luidt het statement van de club. "RKC betreurt het dat veel welwillende supporters angstige momenten hebben meegemaakt en hier getuige van waren. Het mag duidelijk zijn dat deze personen niets in het Mandemakers Stadion te zoeken hebben gehad. RKC Waalwijk biedt haar oprechte excuses aan voor deze ongeregeldheden en zal er alles aan doen om de daders te identificeren en straffen."


Moeten hooligans in ons land harder aangepakt worden?

Meest recent

'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

2
2
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

40
40
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

66
66
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

439
439
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

893
893
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

45
45
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

398
398
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

119
119
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

270
270
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

533
533
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

138
138
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

126
126
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

287
287
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

197
197
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

199
199
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

242
242
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

699
699
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

499
499
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

572
572
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

249
249
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

293
293
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

881
881
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

727
727
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

240
240

Meer sportnieuws