TU: 'RSCA wil nieuwe spits, transferrevolutie bij Man Utd'

door
TU: 'RSCA wil nieuwe spits, transferrevolutie bij Man Utd'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het is niet zeker of RSC Anderlecht volgend seizoen zal doorgaan met huurlingen Joshua Zirkzee en Christian Kouamé. Eén van de alternatieven is volgens journalist Georgios Sideridis de jonge Giorgis Koutsias. Dat is een 18-jarige spits van topclub PAOK Saloniki, waar hij dit seizoen zijn debuut mocht maken. De aanvaller zou 2 miljoen euro moeten kosten, meteen ook de afkoopclausule in zijn contract. Concurrentie is er van Borussia Dortmund en Bologna.

Bij KRC Genk mogen heel wat spelers de club in de zomer verlaten, dat liet Head of Football Dimitri De Condé al weten. Een speler die ze wél willen houden, is Junya Ito. De Japanner zou echter wel eens kunnen vertrekken. Volgens buitenlandse media heeft Bayer Leverkusen zijn oog laten vallen op Ito. De Japanse international ligt nog tot medio 2024 onder onder contract in de Cegeka Arena. Volgens Transfermarkt.be heeft de spurtbom een marktwaarde van 7,5 miljoen euro.

AA Gent deed een aantal spelers op huurbasis van de hand. De Buffalo's wisten in januari Giorgi Chakvetadze naar Hamburg te sturen. De aanvallende middenvelder kreeg slecht nieuws te horen. Het Duitse Bild laat immers weten dat de Duitsers geen poging zullen ondernemen om hem aan te kopen en Chakvetadze keert dus terug naar de Ghelamco Arena. Chakvetadze ligt nog tot medio 2023 onder contract bij AA Gent, waar ze ongetwijfeld een andere club proberen te vinden.

Union-CEO Philippe Bormans wist bij SudPresse te melden dat de leenovereenkomst met Koaru Mitoma niet verlengd zal worden. De Japanner keert sowieso terug naar Brighton. Hetzelfde geldt voor Kacper Kozlowski, maar die is geen vaste basisspeler. Overigens stelt SudPresse dat er nog meer sterkhouders andere oorden zullen opzoeken. Bormans maakt zich echter sterk dat er in dat geval geschikte vervanging gevonden zal worden.

BUITENLAND

Volgens CalcioMercato heeft Romelu Lukaku zijn zinnen gezet op een terugkeer naar Internazionale. Inter zou niet op voorhand 'neen' zeggen tegen zo'n terugkeer, maar financieel gezien zou dat niet evident worden. De Milanezen zouden immers geen intentie hebben om komende zomer zware investeringen te doen en mikken op een huurdeal. In dat geval zou Lukaku ook een forse inspanning moeten doen. Volgens CM zou hij maar liefst 7 à 8 miljoen van zijn huidige jaarsalaris moeten laten vallen om de deal rond te krijgen.

Real Madrid lijkt van plan om in de zomer stevig uit te halen op de transfermarkt. Marca meldde maandag dat Antonio Rüdiger op weg is naar de Koninklijke. De Duitse verdediger is einde contract bij Chelsea, dat niet bereid bleek aan diens hoge eisen om zijn contract te verlengen. Er zou bijna een volledig akkoord over zijn loonvoorwaarden op tafel liggen. Er ligt voor Rüdiger in Bernabeu een vierjarig contract klaar.

Ook Andreas Christensen vertrekt allicht gratis, en daarom wil Chelsea zijn defensie versterken. Daarvoor zou het vizier opnieuw op Jules Koundé zijn gericht. Volgens AP heeft Koundé aan zijn huidige club Sevilla FC laten weten dat hij na dit seizoen de stap wil zetten. Of Chelsea ook in staat zal zijn om hem binnen te halen, hangt af van de sancties tegen eigenaar Roman Abramovich en/of de verkoop van de club. Indien Koundé vertrekt, zal Sevilla wel een geschikte vervanger willen aantrekken. En zo lijkt een heuse transfercarrousel in gang gezet. 

Heel wat Rode Duivels lijken in de zomer een transfer te gaan maken. Eén van de namen die aan dat lijstje onlangs werd toegevoegd, is die van Leander Dendoncker. Die heeft straks nog één jaar contract heeft bij Wolverhampton, dat de knoop zal moeten doorhakken of het zijn optie wil lichten of hem liever verkoopt.

Dendoncker zou alvast belangstelling genieten van Lazio Roma, dat in onze landgenoot een ideale aanwinst voor het middenveld zou zien. Hij moet er de opvolger worden van Lucas Leiva. Journalist Pete O'Rourke stelt bij GIVEMESPORT dat Dendoncker wellicht zal moeten vertrekken als zijn concurrenten Ruben Neves en João Moutinho uiteindelijk allebei bij Wolverhampton zouden blijven.

Cyriel Dessers is dit seizoen uitgegroeid tot één van de helden van Feyenoord. De Rotterdammers beschikken over een aankoopoptie voor de speler, maar het is nog niet duidelijk of ze die ook zullen lichten. In dat geval zouden ze immers 4 miljoen euro moeten overmaken aan Genk. Mogelijk krijgen ze echter een zetje in de rug. Maandag meldde Algemeen Dagblad immers dat Bryan Linssen, de grootste concurrent van Dessers, in de belangstelling staat van een niet nader genoemde Japanse club.

Angel Di Maria heeft er al een mooie carrière opzitten. Het contract van de balkunstenaar loopt echter af bij PSG en Di Maria lijkt nog een laatste mooie stap te gaan maken. Juventus is in gesprek om de speler transfervrij over te nemen, aangezien Paris Saint-Germain heeft besloten om de optie voor contractverlenging van de vleugelspeler niet te activeren, aldus Goal. De Oude Dame zou willen profiteren van de transfervrije status van de Argentijn.
Volgens L’Equipe zou Neymar mogen beschikken bij PSG. De 31-jarige superster zou volgens de club zijn beste dagen hebben gekend. De vraag is alleen hoe ze er in zullen slagen om hem van de hand te kunnen doen. Hij heeft nog een contract tot 2025, en zijn marktwaarde bedraagt toch nog steeds 90 miljoen euro. Daarbij komen ook zijn stevige looneisen. PSG heeft hem naar verluidt zelfs al aangeboden aan ex-club Barcelona, maar gezien hun financiële situatie lijkt een terugkeer niet voor de hand liggend.

Volgens SPORT plannen Xavi Hernandez en voorzitter Joan Laporta een soort van 'revolutie' binnen de spelersgroep van FC Barcelona. Zo zou de trainer om liefst zeven nieuwkomers hebben gevraagd: een extra doelman, een centrale verdediger, twee vleugelbacks, een middenvelder en twee aanvallers, waarvan het merendeel op transfervrije basis. Voor de positie van middenvelder bijvoorbeeld, zou Franck Kessié (AC Milan) na het seizoen transfervrij overkomen. Hetzelfde geldt voor verdediger Andreas Christensen.

Diens Chelsea-ploegmaat César Azpilicueta blijft dan weer in beeld als rechtsback, al zou Chelsea zijn contract via een optie toch verlengd hebben. Iñaki Peña, die momenteel verhuurd wordt aan Galatasaray, zou dan weer de kans krijgen als tweede doelman. Voor de overige posities zullen de Catalanen allicht wel een transfersom moeten neerleggen.

Erik ten Hag wordt volgend seizoen de nieuwe manager van Manchester United. Volgens ESPN zal hij beginnen met een grote kuis op Old Trafford. Tien spelers mogen sowieso al beschikken. Paul Pogba was sowieso niet zinnens om zijn aflopende contract bij Man Utd te verlengen, maar ook Jesse Lingard, Nemanja Matic, Edinson Cavani en Juan Mata mogen The Mancunians transfervrij verlaten.

En daar blijft het niet bij. Met Anthony Martial, Aaron Wan-Bissaka, Eric Bailly, Phil Jones en Alex Telles mogen er nog eens vijf klinkende namen vertrekken van Ten Hag. Cristiano Ronaldo lijkt de dans te ontspringen.

Uiteraard zal er ook inkomend flink gewerkt worden aan transfers. Daarvoor zou de huidige Ajax-coach maar liefst 240 miljoen euro ter beschikking krijgen. Enkele grote namen doen alvast de ronde. Harry Kane van Tottenham en Declan Rice van West Ham zouden bovenaan het prioriteitenlijstje prijken.

LEES OOK: ‘Pocognoli meteen zwaar onder druk bij AS Monaco’

Moet RSCA Koutsias halen?

Meest recent

Masterplan Coucke onthuld: bekend duo krijgt Anderlecht in handen

Het lange wachten bij RSC Anderlecht is voorbij: hoofdeigenaar Marc Coucke heeft zijn nieuwe ...

50
50
Europese pers zet één Duivel centraal na zege in Cardiff

De Rode Duivels hebben maandagavond een enorme stap richting hun ticket voor het WK 2026 gezet. Na ...

84
84
De Ketelaere roept statement naar Garcia

De Rode Duivels staan er goed voor in de WK-kwalificatiepoule. Wales werd met 2-4 opzijgezet terwijl ...

217
217
Pocognoli toont meteen harde hand bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli is de nieuwe hoofdtrainer van AS Monaco. De Belgische oefenmeester verlaat Union ...

145
145
De Bruyne even over de rooie: clash met Garcia?

De Rode Duivels hebben een grote stap richting het WK 2026 gezet. In Wales werd er met 2-4 gewonnen. ...

403
403
Hubert beseft: "Misschien voor niemand het ideale moment"

David Hubert werd vandaag aangesteld als de nieuwe manager van Union SG. De coach krijgt zo een ...

56
56
Rode Duivels maken statement en kunnen WK al ruiken

De Rode Duivels namen het vanavond op tegen Wales. België begon dramatisch aan de match, maar ...

112
112
Crouch verrast: "Hij was nog beter dan Cristiano Ronaldo"

Peter Crouch speelde in het verleden voor Liverpool. De Britse aanvaller was een speler met een ...

107
107
België gered door de VAR? Analisten fileren penaltyfase

De Rode Duivels begonnen maandagavond dramatisch aan het cruciale WK-kwalificatiematch op Wales en ...

244
244
Duivels herpakken zich na rampstart: titularis afgemaakt

De Rode Duivels konden maandag een grote stap richting de WK-eindronde van komende zomer. Zelfs een ...

216
216
Mignolet spreekt live op tv over Club Brugge-toekomst

Club Brugge staat vlak na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar programma, met onder meer de ...

475
475
Hubert slechts plan-C? Verrassende trainers-onthulling Union

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

135
135
'Liverpool blijft gaan: volgende supertransfer staat vast'

Liverpool FC spendeerde afgelopen zomer een godsvermogen op de transfermarkt, maar daarmee is de ...

152
152
Garcia ontketent volkswoede: "Schandalig dat hij niet start"

De Rode Duivels spelen maandagavond een belangrijke WK-kwalificatiewedstrijd op het veld van Wales. ...

533
533
'Anderlecht wil oude bekende: Renard broedt op ruildeal'

Dankzij een deugddoende zege tegen Standard ging RSC Anderlecht als derde in de stand de ...

355
355
De 11 namen: Garcia voert 3 wissels door bij Rode Duivels

D-Day voor de Rode Duivels, die in de WK-voorronde plots met hun rug tegen de muur staan. Mits een ...

202
202
AA Gent recupereert smaakmaker: Leko dumpt Vanzeir

Zoals vooraf voorspeld door Ivan Leko gaan de resultaten sinds het sluiten van de zomermercato in ...

479
479
Union verrast met ex-speler Antwerp & Club Brugge

Het zijn drukke dagen in het Dudenpark, waar David Hubert zopas werd aangesteld als opvolger van ...

149
149
Club Brugge incasseert nieuwe mokerslag uit ziekenboeg

Op papier heeft Club Brugge wellicht de breedste kern van het land. De vele alternatieven die Nicky ...

210
210
Anderlecht jaagt De Cat weg: exit komt akelig dichtbij

RSCA houdt Nathan De Cat (17) thuis van het WK U17 in Qatar. Dat is een winst op korte termijn, maar ...

533
533
Rudi Garcia met dé ultieme verrassing tegen Wales?

D-day voor de Rode Duivels. De Belgen kunnen maar best winnen in Wales, dan gaat alle kritiek liggen ...

485
485
Vandenbempt scherp: “Pijnlijk dat hij geen coach werd bij Union”

Union SG heeft vandaag David Hubert voorgesteld als de opvolger van de naar AS Monaco vertrokken ...

229
229
Erik Van Looy schiet raak bij knappe BV: "Heel heftig"

Erik Van Looy is al jaren één van de meest geliefde televisiegezichten van Vlaanderen. ...

211
211
'Anderlecht met grote plannen: twee clubiconen genoemd'

Marc Coucke gaat weldra met een nieuwe structuur op de proppen komen bij RSC Anderlecht. Hij gaf ...

857
857
Nainggolan: "Of dit mijn laatste seizoen is als prof?"

Radja Nainggolan kende een geweldige carrière in de Serie A. De voormalige Rode Duivel speelt ...

76
76

Meer sportnieuws