Verboomen krijgt steun & fluit Anderlecht-Club Brugge

335
Verboomen krijgt steun & fluit Anderlecht-Club Brugge

Na de partij tussen AA Gent en KRC Genk was scheidsrechter Nathan Verboomen zondag kop van jut bij de Buffalo's. Hij stuurde niet alleen aanvoerder Vadis Odjidja van het veld wegens protest, ook trainer Hein Vanhaezebrouck kreeg een rood karton onder de neus geduwd. Achteraf was de coach niet te spreken over Verboomen zijn optreden, maar hij krijgt daags nadien steun van zijn bazen. In plaats van haar wekelijkse duiding op de afgelopen speeldag stuurde het Referee Department maandag immers het volgende statement de wereld in.


"Na het eerste weekend van de play-offs wil het Professional Refereeing Departement het belang benadrukken van respect voor het scheidsrechterskorps en de sancties die op overtreding kunnen staan. Het PRD wil herhalen dat opzichtig protest tegenover de scheidsrechter streng wordt aangepakt zoals besproken werd tijdens de clubmeeting en persconferentie van afgelopen week voor de start van de wedstrijden in de play-offs. Dit om het imago en het beeld van ons voetbal te beschermen en te respecteren. Onder andere het lopen naar de scheidsrechter om (verbaal) te protesteren, het omringen van de scheidsrechter na een beslissing, opzichtige armbewegingen gebruiken bij protest zullen streng bestraft worden."

"Afgelopen speeldag werd er disciplinair opgetreden tegen dit gedrag in onder andere RWDM - Seraing (Nadrani), KAA Gent - KRC Genk (Odjidja & Paintsil) en Club Brugge KV – R. Antwerp FC (De Laet). Dezelfde regels gelden ook voor de personen in de technische zone waar de coach verantwoordelijk is voor het gedrag op de bank. Bij opzichtig protest zal ook in de technische zone streng opgetreden worden, zoals gebeurde bij de wedstrijd KAA Gent - KRC Genk en coach Vanhaezebrouck. Het PRD zal de scheidsrechters steunen bij het nemen van deze beslissingen omdat dit in het algemeen belang van het voetbal is en omdat ook op internationaal niveau door UEFA en FIFA dit gedrag streng wordt aangepakt."

STERK SIGNAAL
Een duidelijke boodschap die in de praktijk meteen ook gekoppeld wordt aan een sterk signaal, want komend weekend mag Verboomen meteen de kraker tussen Anderlecht en Club Brugge in goede banen leiden. Ondanks alle commotie blijft het Referee Department dus volop achter haar arbitragekorps staan. Benieuwd of dat ook de juiste keuze zal blijken. De prestatie van Verboomen zelf zal aanstaande zondag alvast met argusogen worden gevolgd. Voor het overige zijn alle spelers en coaches nogmaals gewaarschuwd: protest of kritiek aan het adres van de scheidsrechter wordt tijdens de play-offs niet geaccepteerd. 

LEES OOK: Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

Verboomen aanstellen als ref voor RSCA-Club is volgens mij ...

Meest recent

"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

28
28
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

3
3
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

86
86
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

84
84
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

120
120
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

193
193
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

300
300
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

381
381
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

349
349
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

390
390
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

61
61
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

64
64
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

88
88
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

189
189
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

81
81
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

179
179
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

133
133
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

173
173
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

24
24
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

510
510
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

81
81
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

60
60
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

105
105
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

132
132
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

121
121

Meer sportnieuws