Anderlecht zit alweer in de maag met dure transfer

door
Anderlecht zit alweer in de maag met dure transfer

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Paars-Wit incasseerde twee zure nederlagen op een week tijd, maar toch is het seizoen zeker niet "om zeep" zoals Marc Coucke aangaf. Maar dan moeten de sterkhouders wel opstaan.


Het blijft vreemd dat intern werd gezegd dat Anderlecht “de beste kern heeft van België”. Club Brugge steekt er inzake spelerskern bovenuit in België – kijk eens naar de straffe bank van Blauw-Zwart - en ook Racing Genk – nog altijd een raadsel hoe deze ploeg dit seizoen zo ver terugzakte – heeft meer materiaal. RSCA heeft veel jong talent (Verschaeren, Gomez, Zirkzee & co), maar gisteren bestond de bank voor meer dan de helft uit spelers van de beloften. Bij Union SG zat een Rode Duivel op de bank.

Neen, Anderlecht heeft een goede ploeg van het niveau van AA Gent en Royal Antwerp FC. Strijden voor plaats 3 tot 5. De drie clubs hebben niet genoeg kwaliteit om voor de landstitel mee te strijden en zaten dit seizoen ook nooit in die race. Het zijn goede teams, maar het is allemaal nét niet goed genoeg om voor de titel mee te spelen. Bij RSCA moeten ze zich wel eens gaan beraden.

BUNDU

Vorig seizoen flopte de duurste transfer. Mustapha Bundu kostte 2,8 miljoen euro en viel compleet door de mand. Hij draait momenteel anoniem op huurbasis mee bij Aarhus. Dit seizoen was Kristoffer OIsson met 4 miljoen euro de duurste inkomende transfer. De Zweed moest Sambi Lokonga vervangen, maar tot op heden is het (nog) geen geslaagde transfer. Olsson – die ook in Zweden regelmatig kritiek krijgt - kreeg nochtans bijzonder veel speelkansen, maar hij werd nooit een sterkhouder.

Hij werd tot op heden niet de motor van de ploeg en ondertussen is hij zelfs derde keuze geworden op het middenveld. Olsson zag Majeed Ashimeru en Marco Kana hem voorbij steken. Gaat de centrale middenvelder zich nog herpakken, of gaat voor het tweede jaar op rij de duurste ingaande transfer door de mand vallen? Olsson verdient nog het voordeel van de twijfel, maar het is ondertussen wel vijf na twaalf voor de speler. Hij moet zich de komende vijf matchen herpakken.

LEES OOK: Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

Komt het nog goed met Olsson?

Meest recent

Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

1
1
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

53
53
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

51
51
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

39
39
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

38
38
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

41
41
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

127
127
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

298
298
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

215
215
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

99
99
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

167
167
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

24
24
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

406
406
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

750
750
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

83
83
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

296
296
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

49
49
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

512
512
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

115
115
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

435
435
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

69
69
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

197
197
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

175
175
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

89
89
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

344
344

Meer sportnieuws