Anderlecht zit alweer in de maag met dure transfer

342 stemmen
Anderlecht zit alweer in de maag met dure transfer

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Paars-Wit incasseerde twee zure nederlagen op een week tijd, maar toch is het seizoen zeker niet "om zeep" zoals Marc Coucke aangaf. Maar dan moeten de sterkhouders wel opstaan.


Het blijft vreemd dat intern werd gezegd dat Anderlecht “de beste kern heeft van België”. Club Brugge steekt er inzake spelerskern bovenuit in België – kijk eens naar de straffe bank van Blauw-Zwart - en ook Racing Genk – nog altijd een raadsel hoe deze ploeg dit seizoen zo ver terugzakte – heeft meer materiaal. RSCA heeft veel jong talent (Verschaeren, Gomez, Zirkzee & co), maar gisteren bestond de bank voor meer dan de helft uit spelers van de beloften. Bij Union SG zat een Rode Duivel op de bank.

Neen, Anderlecht heeft een goede ploeg van het niveau van AA Gent en Royal Antwerp FC. Strijden voor plaats 3 tot 5. De drie clubs hebben niet genoeg kwaliteit om voor de landstitel mee te strijden en zaten dit seizoen ook nooit in die race. Het zijn goede teams, maar het is allemaal nét niet goed genoeg om voor de titel mee te spelen. Bij RSCA moeten ze zich wel eens gaan beraden.

BUNDU

Vorig seizoen flopte de duurste transfer. Mustapha Bundu kostte 2,8 miljoen euro en viel compleet door de mand. Hij draait momenteel anoniem op huurbasis mee bij Aarhus. Dit seizoen was Kristoffer OIsson met 4 miljoen euro de duurste inkomende transfer. De Zweed moest Sambi Lokonga vervangen, maar tot op heden is het (nog) geen geslaagde transfer. Olsson – die ook in Zweden regelmatig kritiek krijgt - kreeg nochtans bijzonder veel speelkansen, maar hij werd nooit een sterkhouder.

Hij werd tot op heden niet de motor van de ploeg en ondertussen is hij zelfs derde keuze geworden op het middenveld. Olsson zag Majeed Ashimeru en Marco Kana hem voorbij steken. Gaat de centrale middenvelder zich nog herpakken, of gaat voor het tweede jaar op rij de duurste ingaande transfer door de mand vallen? Olsson verdient nog het voordeel van de twijfel, maar het is ondertussen wel vijf na twaalf voor de speler. Hij moet zich de komende vijf matchen herpakken.

LEES OOK: Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

Komt het nog goed met Olsson?

Meest recent

Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

28
28
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

27
27
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

190
190
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

286
286
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

85
85
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

129
129
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

471
471
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

64
64
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

123
123
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

238
238
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

271
271
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

271
271
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

82
82
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

59
59
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

278
278
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

109
109
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

288
288
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

394
394
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

79
79
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

612
612
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

78
78
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

196
196
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

453
453
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

68
68

Meer sportnieuws