Anderlecht zit alweer in de maag met dure transfer

door
Anderlecht zit alweer in de maag met dure transfer

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Paars-Wit incasseerde twee zure nederlagen op een week tijd, maar toch is het seizoen zeker niet "om zeep" zoals Marc Coucke aangaf. Maar dan moeten de sterkhouders wel opstaan.


Het blijft vreemd dat intern werd gezegd dat Anderlecht “de beste kern heeft van België”. Club Brugge steekt er inzake spelerskern bovenuit in België – kijk eens naar de straffe bank van Blauw-Zwart - en ook Racing Genk – nog altijd een raadsel hoe deze ploeg dit seizoen zo ver terugzakte – heeft meer materiaal. RSCA heeft veel jong talent (Verschaeren, Gomez, Zirkzee & co), maar gisteren bestond de bank voor meer dan de helft uit spelers van de beloften. Bij Union SG zat een Rode Duivel op de bank.

Neen, Anderlecht heeft een goede ploeg van het niveau van AA Gent en Royal Antwerp FC. Strijden voor plaats 3 tot 5. De drie clubs hebben niet genoeg kwaliteit om voor de landstitel mee te strijden en zaten dit seizoen ook nooit in die race. Het zijn goede teams, maar het is allemaal nét niet goed genoeg om voor de titel mee te spelen. Bij RSCA moeten ze zich wel eens gaan beraden.

BUNDU

Vorig seizoen flopte de duurste transfer. Mustapha Bundu kostte 2,8 miljoen euro en viel compleet door de mand. Hij draait momenteel anoniem op huurbasis mee bij Aarhus. Dit seizoen was Kristoffer OIsson met 4 miljoen euro de duurste inkomende transfer. De Zweed moest Sambi Lokonga vervangen, maar tot op heden is het (nog) geen geslaagde transfer. Olsson – die ook in Zweden regelmatig kritiek krijgt - kreeg nochtans bijzonder veel speelkansen, maar hij werd nooit een sterkhouder.

Hij werd tot op heden niet de motor van de ploeg en ondertussen is hij zelfs derde keuze geworden op het middenveld. Olsson zag Majeed Ashimeru en Marco Kana hem voorbij steken. Gaat de centrale middenvelder zich nog herpakken, of gaat voor het tweede jaar op rij de duurste ingaande transfer door de mand vallen? Olsson verdient nog het voordeel van de twijfel, maar het is ondertussen wel vijf na twaalf voor de speler. Hij moet zich de komende vijf matchen herpakken.

LEES OOK: Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Komt het nog goed met Olsson?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

5
5
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

38
38
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

13
13
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

54
54
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

98
98
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

103
103
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

87
87
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

136
136
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

251
251
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

16
16
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

410
410
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

716
716
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

148
148
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

100
100
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

94
94
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

119
119
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

485
485
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

292
292
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

141
141
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

449
449
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

644
644
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

148
148

Meer sportnieuws