Anderlecht zit alweer in de maag met dure transfer

342 stemmen
Anderlecht zit alweer in de maag met dure transfer

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Paars-Wit incasseerde twee zure nederlagen op een week tijd, maar toch is het seizoen zeker niet "om zeep" zoals Marc Coucke aangaf. Maar dan moeten de sterkhouders wel opstaan.


Het blijft vreemd dat intern werd gezegd dat Anderlecht “de beste kern heeft van België”. Club Brugge steekt er inzake spelerskern bovenuit in België – kijk eens naar de straffe bank van Blauw-Zwart - en ook Racing Genk – nog altijd een raadsel hoe deze ploeg dit seizoen zo ver terugzakte – heeft meer materiaal. RSCA heeft veel jong talent (Verschaeren, Gomez, Zirkzee & co), maar gisteren bestond de bank voor meer dan de helft uit spelers van de beloften. Bij Union SG zat een Rode Duivel op de bank.

Neen, Anderlecht heeft een goede ploeg van het niveau van AA Gent en Royal Antwerp FC. Strijden voor plaats 3 tot 5. De drie clubs hebben niet genoeg kwaliteit om voor de landstitel mee te strijden en zaten dit seizoen ook nooit in die race. Het zijn goede teams, maar het is allemaal nét niet goed genoeg om voor de titel mee te spelen. Bij RSCA moeten ze zich wel eens gaan beraden.

BUNDU

Vorig seizoen flopte de duurste transfer. Mustapha Bundu kostte 2,8 miljoen euro en viel compleet door de mand. Hij draait momenteel anoniem op huurbasis mee bij Aarhus. Dit seizoen was Kristoffer OIsson met 4 miljoen euro de duurste inkomende transfer. De Zweed moest Sambi Lokonga vervangen, maar tot op heden is het (nog) geen geslaagde transfer. Olsson – die ook in Zweden regelmatig kritiek krijgt - kreeg nochtans bijzonder veel speelkansen, maar hij werd nooit een sterkhouder.

Hij werd tot op heden niet de motor van de ploeg en ondertussen is hij zelfs derde keuze geworden op het middenveld. Olsson zag Majeed Ashimeru en Marco Kana hem voorbij steken. Gaat de centrale middenvelder zich nog herpakken, of gaat voor het tweede jaar op rij de duurste ingaande transfer door de mand vallen? Olsson verdient nog het voordeel van de twijfel, maar het is ondertussen wel vijf na twaalf voor de speler. Hij moet zich de komende vijf matchen herpakken.

LEES OOK: Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Komt het nog goed met Olsson?

Meest recent

Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

5
5
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

0
0
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

33
33
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

40
40
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

34
34
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

192
192
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

255
255
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

335
335
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

43
43
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

67
67
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

100
100
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

82
82
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

346
346
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

253
253
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

61
61
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

475
475
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

211
211
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

559
559
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

70
70
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

127
127
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

56
56
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

438
438
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

746
746
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

605
605
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

178
178

Meer sportnieuws