Genk ontdekt nieuw goudhaantje

door
Genk ontdekt nieuw goudhaantje

KRC Genk kent een zeer moeilijk seizoen en wist maar op het nippertje zich te plaatsen voor de play-offs, door STVV af te houden in de strijd om de achtste plaats. In die play-offs zijn ze nu wel goed begonnen, want zondag gingen ze na een bewogen wedstrijd winnen in de Ghelamco Arena. Meer dan een helft mocht Genk met een man meer spelen, maar pas in blessuretijd konden ze dat overwicht uitbuiten.


Het was de 19-jarige Andras Nemeth die zich tot matchwinnaar kroonde. De jonge spits was pas een minuut daarvoor ingevallen en scoorde meteen met zijn eerste baltoets. "De coach vroeg me om naast Paul in de box klaar te staan en te anticiperen. Het was een speciaal gevoel toen ie erin vloog. Ik rende naar het uitpubliek toe. Ik wilde vieren met de Genkse Ultra's en kan je zeggen dat dit het beste gevoel is dat er bestaat", jubelde hij in Het Laatste Nieuws.

Genk ontdekt zo een nieuw goudhaantje, want Nemeth toont zich tot dusver bijzonder efficiënt. Het was zijn tweede doelpunt in het eerste elftal, ondanks dat hij nog maar achttien minuten op het veld mocht staan. Hij had eerder ook al gescoord bij zijn debuut tegen Beerschot, volgens hetzelfde recept bovendien: invallen in de 89ste minuut, raak treffen in blessuretijd.

EUROPA
Nemeth hoopt nu in de rest van de play-offs op zijn elan door te kunnen gaan. "Wat ik nu wil? In de play-offs minuten sprokkelen en presteren met Genk. Wij willen nog Europa in. Net daarom was het zo belangrijk om goed te starten", verklaart de Hongaar met Zuid-Afrikaanse roots, die op zijn dertiende in België belandde.

JOUW MENING TELT:
Moet hij meer kansen krijgen bij Genk?

Meest recent

'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

82
82
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

36
36
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

239
239
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

48
48
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

805
805
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

519
519
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

392
392
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1372
1372
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

499
499
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

525
525
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

425
425
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

194
194
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

136
136
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

122
122
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

183
183
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

82
82
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

548
548
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

171
171
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

391
391
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

68
68
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

92
92
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

576
576
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

117
117
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

142
142
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

776
776

Meer sportnieuws