Barça gaat alweer met de billen bloot in Camp Nou

door
Barça gaat alweer met de billen bloot in Camp Nou

Een maand geleden dacht iedereen nog dat FC Barcelona helemaal terug was na de 0-4-demonstratie in de Clasico in het Bernabeu, maar dat enthousiasme is inmiddels helemaal weggeëbd. Na de pijnlijke exit in de Europa League tegen Eintracht Frankfurt en de coup van Cadiz leed Barça zondag zijn derde thuisnederlaag op rij. Deze keer ging het in Camp Nou met de billen bloot tegen Rayo Vallecano.


Rayo is met een veertiende plaats dit seizoen absoluut geen hoogvlieger, maar had Barça wel in de heenronde weten te verrassen en deed dat kunstje nog eens over. Al na zeven minuten kwamen ze op voorsprong. Alvaro Garcia zette Dest in de wind en verraste Ter Stegen in de korte hoek. Het was meteen héél stil in het Camp Nou.

Barça toonde daarna wel goede wil en ging op zoek naar de gelijkmaker, maar had pech toen Gavi de lat raakte en de goal van Ferran Torres in de rebound afgekeurd werd wegens buitenspel. Daarna werd het echter een pak minder en in de tweede helft kwam het nooit echt in de buurt van een goal. Ze claimden wel nog een strafschop na een fout op Gavi, maar die stond in de actie buitenspel. Zelfs veertien minuten blessuretijd bleken niet voldoende om nog een punt uit de brand te slepen.

EEN PUNT VAN TITEL
Door de verrassende nederlaag is de titelstrijd zo goed als helemaal beslist. Real Madrid kan komende zaterdag de champagne ontkurken als het minstens een punt weet te pakken tegen Espanyol. Barça brengt dan weer zijn tweede plaats in gevaar, want het laat na afstand te nemen van zijn concurrenten. Het blijft op gelijke punten staan met FC Sevilla en Atletico Madrid volgt op twee punten. Barça kan zelfs nog uit de top vier vallen, want nummer vijf Real Betis heeft met nog vijf speeldagen voor de boeg slechts zes punten minder.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

Zal Barça nog uit de top vier vallen?

Meest recent

Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

34
34
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

2
2
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

13
13
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

124
124
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

82
82
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

86
86
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

68
68
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

183
183
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

107
107
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

150
150
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

461
461
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

151
151
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

93
93
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

299
299
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

372
372
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

280
280
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

272
272
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

53
53
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

169
169
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

87
87
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

128
128
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

82
82
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

64
64
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

134
134

Meer sportnieuws