Barça gaat alweer met de billen bloot in Camp Nou

door
Barça gaat alweer met de billen bloot in Camp Nou

Een maand geleden dacht iedereen nog dat FC Barcelona helemaal terug was na de 0-4-demonstratie in de Clasico in het Bernabeu, maar dat enthousiasme is inmiddels helemaal weggeëbd. Na de pijnlijke exit in de Europa League tegen Eintracht Frankfurt en de coup van Cadiz leed Barça zondag zijn derde thuisnederlaag op rij. Deze keer ging het in Camp Nou met de billen bloot tegen Rayo Vallecano.


Rayo is met een veertiende plaats dit seizoen absoluut geen hoogvlieger, maar had Barça wel in de heenronde weten te verrassen en deed dat kunstje nog eens over. Al na zeven minuten kwamen ze op voorsprong. Alvaro Garcia zette Dest in de wind en verraste Ter Stegen in de korte hoek. Het was meteen héél stil in het Camp Nou.

Barça toonde daarna wel goede wil en ging op zoek naar de gelijkmaker, maar had pech toen Gavi de lat raakte en de goal van Ferran Torres in de rebound afgekeurd werd wegens buitenspel. Daarna werd het echter een pak minder en in de tweede helft kwam het nooit echt in de buurt van een goal. Ze claimden wel nog een strafschop na een fout op Gavi, maar die stond in de actie buitenspel. Zelfs veertien minuten blessuretijd bleken niet voldoende om nog een punt uit de brand te slepen.

EEN PUNT VAN TITEL
Door de verrassende nederlaag is de titelstrijd zo goed als helemaal beslist. Real Madrid kan komende zaterdag de champagne ontkurken als het minstens een punt weet te pakken tegen Espanyol. Barça brengt dan weer zijn tweede plaats in gevaar, want het laat na afstand te nemen van zijn concurrenten. Het blijft op gelijke punten staan met FC Sevilla en Atletico Madrid volgt op twee punten. Barça kan zelfs nog uit de top vier vallen, want nummer vijf Real Betis heeft met nog vijf speeldagen voor de boeg slechts zes punten minder.


LEES OOK: Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

Zal Barça nog uit de top vier vallen?

Meest recent

Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

14
14
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

170
170
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

109
109
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

67
67
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

531
531
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

576
576
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

383
383
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

90
90
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

385
385
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

706
706
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

135
135
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

717
717
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

194
194
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

192
192
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

414
414
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

206
206
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

361
361
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

445
445
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

262
262
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

59
59
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

369
369
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

338
338
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

88
88
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

382
382

Meer sportnieuws