Barça gaat alweer met de billen bloot in Camp Nou

107 stemmen
Barça gaat alweer met de billen bloot in Camp Nou

Een maand geleden dacht iedereen nog dat FC Barcelona helemaal terug was na de 0-4-demonstratie in de Clasico in het Bernabeu, maar dat enthousiasme is inmiddels helemaal weggeëbd. Na de pijnlijke exit in de Europa League tegen Eintracht Frankfurt en de coup van Cadiz leed Barça zondag zijn derde thuisnederlaag op rij. Deze keer ging het in Camp Nou met de billen bloot tegen Rayo Vallecano.


Rayo is met een veertiende plaats dit seizoen absoluut geen hoogvlieger, maar had Barça wel in de heenronde weten te verrassen en deed dat kunstje nog eens over. Al na zeven minuten kwamen ze op voorsprong. Alvaro Garcia zette Dest in de wind en verraste Ter Stegen in de korte hoek. Het was meteen héél stil in het Camp Nou.

Barça toonde daarna wel goede wil en ging op zoek naar de gelijkmaker, maar had pech toen Gavi de lat raakte en de goal van Ferran Torres in de rebound afgekeurd werd wegens buitenspel. Daarna werd het echter een pak minder en in de tweede helft kwam het nooit echt in de buurt van een goal. Ze claimden wel nog een strafschop na een fout op Gavi, maar die stond in de actie buitenspel. Zelfs veertien minuten blessuretijd bleken niet voldoende om nog een punt uit de brand te slepen.

EEN PUNT VAN TITEL
Door de verrassende nederlaag is de titelstrijd zo goed als helemaal beslist. Real Madrid kan komende zaterdag de champagne ontkurken als het minstens een punt weet te pakken tegen Espanyol. Barça brengt dan weer zijn tweede plaats in gevaar, want het laat na afstand te nemen van zijn concurrenten. Het blijft op gelijke punten staan met FC Sevilla en Atletico Madrid volgt op twee punten. Barça kan zelfs nog uit de top vier vallen, want nummer vijf Real Betis heeft met nog vijf speeldagen voor de boeg slechts zes punten minder.


LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Zal Barça nog uit de top vier vallen?

Meest recent

Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

27
27
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

214
214
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

317
317
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

223
223
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

260
260
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

17
17
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

117
117
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

40
40
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

68
68
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

103
103
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

56
56
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

82
82
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

64
64
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

363
363
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

1014
1014
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

399
399
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

390
390
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

335
335
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

41
41
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

246
246
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

26
26
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

247
247
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41

Meer sportnieuws