Barça gaat alweer met de billen bloot in Camp Nou

door
Barça gaat alweer met de billen bloot in Camp Nou

Een maand geleden dacht iedereen nog dat FC Barcelona helemaal terug was na de 0-4-demonstratie in de Clasico in het Bernabeu, maar dat enthousiasme is inmiddels helemaal weggeëbd. Na de pijnlijke exit in de Europa League tegen Eintracht Frankfurt en de coup van Cadiz leed Barça zondag zijn derde thuisnederlaag op rij. Deze keer ging het in Camp Nou met de billen bloot tegen Rayo Vallecano.


Rayo is met een veertiende plaats dit seizoen absoluut geen hoogvlieger, maar had Barça wel in de heenronde weten te verrassen en deed dat kunstje nog eens over. Al na zeven minuten kwamen ze op voorsprong. Alvaro Garcia zette Dest in de wind en verraste Ter Stegen in de korte hoek. Het was meteen héél stil in het Camp Nou.

Barça toonde daarna wel goede wil en ging op zoek naar de gelijkmaker, maar had pech toen Gavi de lat raakte en de goal van Ferran Torres in de rebound afgekeurd werd wegens buitenspel. Daarna werd het echter een pak minder en in de tweede helft kwam het nooit echt in de buurt van een goal. Ze claimden wel nog een strafschop na een fout op Gavi, maar die stond in de actie buitenspel. Zelfs veertien minuten blessuretijd bleken niet voldoende om nog een punt uit de brand te slepen.

EEN PUNT VAN TITEL
Door de verrassende nederlaag is de titelstrijd zo goed als helemaal beslist. Real Madrid kan komende zaterdag de champagne ontkurken als het minstens een punt weet te pakken tegen Espanyol. Barça brengt dan weer zijn tweede plaats in gevaar, want het laat na afstand te nemen van zijn concurrenten. Het blijft op gelijke punten staan met FC Sevilla en Atletico Madrid volgt op twee punten. Barça kan zelfs nog uit de top vier vallen, want nummer vijf Real Betis heeft met nog vijf speeldagen voor de boeg slechts zes punten minder.


LEES OOK: De Ketelaere klopt ex-trainer, Barça wint derby maar net

Zal Barça nog uit de top vier vallen?

Meest recent

Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

21
21
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

159
159
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

457
457
'Vanzeir verlaat AA Gent: straffe JPL-transfer krijgt vorm'

Bij AA Gent willen ze af van een aantal spelers, vooral jongens die door een ander netwerk dan het ...

294
294
Manchester United blijft op de dool in de Premier League

Manchester United ging om 13u30 op bezoek bij Leeds United. Kon de gevallen Engelse topclub nog eens ...

54
54
Analisten lyrisch over Tielemans: "Een droom!"

Aston Villa is bezig aan een geweldig seizoen in de Premier League. Ze zijn zelfs outsider voor de ...

70
70
Kindermans rekent af met Neerpede-verhaal

Het was een opmerkelijk fenomeen. Bepaalde analisten riepen plots gezamenlijk dat de jeugd van RSC ...

233
233
Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

290
290
Anderlecht aan de bak: club wil 'drama' vermijden

RSC Anderlecht eindigde 2025 met een fikse tegenvaller door met 1-2 te verliezen van Sporting ...

258
258
Standard doet zéér verrassende transfermove

Standard wil deze maand een aantal versterkingen halen, maar de Rouches hebben geen groot budget. De ...

79
79
Diamanten bij Club, RSCA en Genk: toppers op komst

We opperen voor meer kansen voor de Belgische jeugd. En of er nog meer dan genoeg talent zit aan te ...

207
207
Anderlecht en Genk: weldra wéér 2 jonkies bij wereldtop?

Neerpede is al vele jaren een garantie op doorstroming, net als de Jos Vaessen Academy in Genk. ...

211
211
Hallo, Belgische clubs? Deze 6 ‘vergeten’ Belgen schitteren

De Belgische clubs kijken veel te vaak naar buitenlanders om hun ploeg te versterken. Er zijn ook ...

192
192
RSCA, Club en Genk: drie buitenlandse parels op komst

Bij RSCA Futures, Club NXT en Jong Genk lopen ondertussen ook heel wat buitenlandse spelers rond. ...

650
650
TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

190
190
Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

91
91
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

136
136
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

459
459
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

377
377
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

183
183
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

216
216
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

217
217
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

166
166
Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Thiibaut Courtois wordt binnen enkele maanden 34 jaar. 'El Muro' weet dus dat zijn laatste fase van ...

126
126
'Club Brugge baalt: toptarget weigert Blauw-Zwart'

Club Brugge is op zoek naar versterking. De Bruggelingen hadden één speler heel hoog ...

627
627

Meer sportnieuws