Racing Genk benut pas in absolute slot overwicht tegen AA Gent

209 stemmen
Racing Genk benut pas in absolute slot overwicht tegen AA Gent

Een tienkoppig AA Gent heeft finaal niks overgehouden aan zijn eerste duel in de Europe Play-Offs. De Buffalo's leken lange tijd op weg naar een gelijkspel maar in de blessuretijd verloste invaller Nemeth een pover Racing Genk. Een gefrustreerde thuisploeg verloor voor de pauze Odjija en op de koop toe moest ook coach Vanhaezebrouck naar de tribune.

Met de Croky Cup en het Europese ticket stevig in de achterzak mocht AA Gent deze Europe Play-Offs aanvatten. De Buffalo's konden vanuit een zetel voetballen, aangezien ze enkel nog speelden voor de eer. De belangen van Racing Genk waren een pak groter. Pas op de laatste speeldag verzekerden de Limburgers zich van een ticket in deze Play-Offs en het kon zijn seizoen enkel nog goedmaken mits winst in deze nacompetitie. Genk miste Ito en Cuesta, Bongonda was nog eens van de partij. Vanhaezebrouck gaf dan weer een kans aan Lemajic, Tissoudali was er niet bij en Samoise zat op de bank.
Odjija en Vanhaezebrouck gaan uit de bocht
We kregen een matige openingsfase in de Ghelamco Arena met twee ploegen die slordig voetbalden. Pas op het kwartier zagen we de eerste kansen: eerst besloot Bezus op doelman Vandevoordt en aan de overzijde duwde Thorstvedt naast. Nadien was het opnieuw lange tijd met een vergrootglas speuren naar kansen, op het halfuur kregen we dan toch wat animo met een dikke kans voor Bongonda, die van dichtbij nog over kopte. Even later pakte Odjija op een uiterst domme manier twee gele kaarten: eerst pakte de ervaren middenvelder uit met een zware tackle en na gemekker mocht hij niet veel later meteen gaan douchen. Niet de eerste rode kaart uit zijn carrière en ook Hein Vanhaezebrouck werd vanwege protest naar de tribune gestuurd. Racing Genk profiteerde voorlopig niet en zo gingen we met een 0-0 brilscore de rust in.

Odjija laat zich iets na het halfuur vangen met twee domme gele kaarten tot gevolg.
Matig Genk doet het in het slot
Meteen na de pauze leek Lemajic een tienkoppig Gent de voorsprong te bezorgen maar de Serviër deed dat vanuit buitenspel. Aan de overzijde schoot Onuachu een meter naast de kooi van Roef. Voorlopig kon Racing Genk zijn overtal allesbehalve uitbuiten. Het team van Storck nam in het laatste halfuur de wedstrijd wel in handen maar het vizier van Onuachu en Bongonda stond niet op scherp, de twee aanvallende spelers lieten opnieuw elk een dikke kans onbenut. Uiteindelijk brak AA Gent in de slotfase toch nog: in de blessuretijd plaatste invaller Nemeth de bal wel tussen de palen en dat leverde meteen de overwinning op: 0-1. Zo ligt alles open na speeldag één in deze Europe Play-Offs.
Scoreverloop:
0-1 (90+1') Nemeth
Bijzonderheden:
Odjija (AA Gent) pakt een tweede gele kaart (35').
Vanhaezebrouck pakt een rode kaart (37').

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Waren de rode kaarten terecht?

Meest recent

Ex-ref in alle staten: Rode Duivels bestolen tegen Iran?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

19
19
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

58
58
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

94
94
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

241
241
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

402
402
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

101
101
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

204
204
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

305
305
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

294
294
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

555
555
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

348
348
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

131
131
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

181
181
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

404
404
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

527
527
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

349
349
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

159
159
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

44
44
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

411
411
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

59
59
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

498
498
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

677
677
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

138
138
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

115
115
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

346
346

Meer sportnieuws