Racing Genk benut pas in absolute slot overwicht tegen AA Gent

209 stemmen
Racing Genk benut pas in absolute slot overwicht tegen AA Gent

Een tienkoppig AA Gent heeft finaal niks overgehouden aan zijn eerste duel in de Europe Play-Offs. De Buffalo's leken lange tijd op weg naar een gelijkspel maar in de blessuretijd verloste invaller Nemeth een pover Racing Genk. Een gefrustreerde thuisploeg verloor voor de pauze Odjija en op de koop toe moest ook coach Vanhaezebrouck naar de tribune.

Met de Croky Cup en het Europese ticket stevig in de achterzak mocht AA Gent deze Europe Play-Offs aanvatten. De Buffalo's konden vanuit een zetel voetballen, aangezien ze enkel nog speelden voor de eer. De belangen van Racing Genk waren een pak groter. Pas op de laatste speeldag verzekerden de Limburgers zich van een ticket in deze Play-Offs en het kon zijn seizoen enkel nog goedmaken mits winst in deze nacompetitie. Genk miste Ito en Cuesta, Bongonda was nog eens van de partij. Vanhaezebrouck gaf dan weer een kans aan Lemajic, Tissoudali was er niet bij en Samoise zat op de bank.
Odjija en Vanhaezebrouck gaan uit de bocht
We kregen een matige openingsfase in de Ghelamco Arena met twee ploegen die slordig voetbalden. Pas op het kwartier zagen we de eerste kansen: eerst besloot Bezus op doelman Vandevoordt en aan de overzijde duwde Thorstvedt naast. Nadien was het opnieuw lange tijd met een vergrootglas speuren naar kansen, op het halfuur kregen we dan toch wat animo met een dikke kans voor Bongonda, die van dichtbij nog over kopte. Even later pakte Odjija op een uiterst domme manier twee gele kaarten: eerst pakte de ervaren middenvelder uit met een zware tackle en na gemekker mocht hij niet veel later meteen gaan douchen. Niet de eerste rode kaart uit zijn carrière en ook Hein Vanhaezebrouck werd vanwege protest naar de tribune gestuurd. Racing Genk profiteerde voorlopig niet en zo gingen we met een 0-0 brilscore de rust in.

Odjija laat zich iets na het halfuur vangen met twee domme gele kaarten tot gevolg.
Matig Genk doet het in het slot
Meteen na de pauze leek Lemajic een tienkoppig Gent de voorsprong te bezorgen maar de Serviër deed dat vanuit buitenspel. Aan de overzijde schoot Onuachu een meter naast de kooi van Roef. Voorlopig kon Racing Genk zijn overtal allesbehalve uitbuiten. Het team van Storck nam in het laatste halfuur de wedstrijd wel in handen maar het vizier van Onuachu en Bongonda stond niet op scherp, de twee aanvallende spelers lieten opnieuw elk een dikke kans onbenut. Uiteindelijk brak AA Gent in de slotfase toch nog: in de blessuretijd plaatste invaller Nemeth de bal wel tussen de palen en dat leverde meteen de overwinning op: 0-1. Zo ligt alles open na speeldag één in deze Europe Play-Offs.
Scoreverloop:
0-1 (90+1') Nemeth
Bijzonderheden:
Odjija (AA Gent) pakt een tweede gele kaart (35').
Vanhaezebrouck pakt een rode kaart (37').

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Waren de rode kaarten terecht?

Meest recent

Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

11
11
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

92
92
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

274
274
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

334
334
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

291
291
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

426
426
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

118
118
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

147
147
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

83
83
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

85
85
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

182
182
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

292
292
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

645
645
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

160
160
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

86
86
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

111
111
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

278
278
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

419
419
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

301
301
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

114
114
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

237
237
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

395
395
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

82
82
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

645
645

Meer sportnieuws