Racing Genk benut pas in absolute slot overwicht tegen AA Gent

door
Racing Genk benut pas in absolute slot overwicht tegen AA Gent

Een tienkoppig AA Gent heeft finaal niks overgehouden aan zijn eerste duel in de Europe Play-Offs. De Buffalo's leken lange tijd op weg naar een gelijkspel maar in de blessuretijd verloste invaller Nemeth een pover Racing Genk. Een gefrustreerde thuisploeg verloor voor de pauze Odjija en op de koop toe moest ook coach Vanhaezebrouck naar de tribune.

Met de Croky Cup en het Europese ticket stevig in de achterzak mocht AA Gent deze Europe Play-Offs aanvatten. De Buffalo's konden vanuit een zetel voetballen, aangezien ze enkel nog speelden voor de eer. De belangen van Racing Genk waren een pak groter. Pas op de laatste speeldag verzekerden de Limburgers zich van een ticket in deze Play-Offs en het kon zijn seizoen enkel nog goedmaken mits winst in deze nacompetitie. Genk miste Ito en Cuesta, Bongonda was nog eens van de partij. Vanhaezebrouck gaf dan weer een kans aan Lemajic, Tissoudali was er niet bij en Samoise zat op de bank.
Odjija en Vanhaezebrouck gaan uit de bocht
We kregen een matige openingsfase in de Ghelamco Arena met twee ploegen die slordig voetbalden. Pas op het kwartier zagen we de eerste kansen: eerst besloot Bezus op doelman Vandevoordt en aan de overzijde duwde Thorstvedt naast. Nadien was het opnieuw lange tijd met een vergrootglas speuren naar kansen, op het halfuur kregen we dan toch wat animo met een dikke kans voor Bongonda, die van dichtbij nog over kopte. Even later pakte Odjija op een uiterst domme manier twee gele kaarten: eerst pakte de ervaren middenvelder uit met een zware tackle en na gemekker mocht hij niet veel later meteen gaan douchen. Niet de eerste rode kaart uit zijn carrière en ook Hein Vanhaezebrouck werd vanwege protest naar de tribune gestuurd. Racing Genk profiteerde voorlopig niet en zo gingen we met een 0-0 brilscore de rust in.

Odjija laat zich iets na het halfuur vangen met twee domme gele kaarten tot gevolg.
Matig Genk doet het in het slot
Meteen na de pauze leek Lemajic een tienkoppig Gent de voorsprong te bezorgen maar de Serviër deed dat vanuit buitenspel. Aan de overzijde schoot Onuachu een meter naast de kooi van Roef. Voorlopig kon Racing Genk zijn overtal allesbehalve uitbuiten. Het team van Storck nam in het laatste halfuur de wedstrijd wel in handen maar het vizier van Onuachu en Bongonda stond niet op scherp, de twee aanvallende spelers lieten opnieuw elk een dikke kans onbenut. Uiteindelijk brak AA Gent in de slotfase toch nog: in de blessuretijd plaatste invaller Nemeth de bal wel tussen de palen en dat leverde meteen de overwinning op: 0-1. Zo ligt alles open na speeldag één in deze Europe Play-Offs.
Scoreverloop:
0-1 (90+1') Nemeth
Bijzonderheden:
Odjija (AA Gent) pakt een tweede gele kaart (35').
Vanhaezebrouck pakt een rode kaart (37').

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Waren de rode kaarten terecht?

Meest recent

PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

31
31
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

58
58
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

54
54
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

88
88
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

32
32
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

72
72
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

220
220
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

40
40
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

229
229
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

210
210
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

105
105
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

293
293
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

53
53
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

137
137
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

259
259
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

360
360
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

140
140
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

77
77
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

64
64
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

74
74
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

177
177
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

160
160
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

406
406
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

91
91

Meer sportnieuws