Racing Genk benut pas in absolute slot overwicht tegen AA Gent

209 stemmen
Racing Genk benut pas in absolute slot overwicht tegen AA Gent

Een tienkoppig AA Gent heeft finaal niks overgehouden aan zijn eerste duel in de Europe Play-Offs. De Buffalo's leken lange tijd op weg naar een gelijkspel maar in de blessuretijd verloste invaller Nemeth een pover Racing Genk. Een gefrustreerde thuisploeg verloor voor de pauze Odjija en op de koop toe moest ook coach Vanhaezebrouck naar de tribune.

Met de Croky Cup en het Europese ticket stevig in de achterzak mocht AA Gent deze Europe Play-Offs aanvatten. De Buffalo's konden vanuit een zetel voetballen, aangezien ze enkel nog speelden voor de eer. De belangen van Racing Genk waren een pak groter. Pas op de laatste speeldag verzekerden de Limburgers zich van een ticket in deze Play-Offs en het kon zijn seizoen enkel nog goedmaken mits winst in deze nacompetitie. Genk miste Ito en Cuesta, Bongonda was nog eens van de partij. Vanhaezebrouck gaf dan weer een kans aan Lemajic, Tissoudali was er niet bij en Samoise zat op de bank.
Odjija en Vanhaezebrouck gaan uit de bocht
We kregen een matige openingsfase in de Ghelamco Arena met twee ploegen die slordig voetbalden. Pas op het kwartier zagen we de eerste kansen: eerst besloot Bezus op doelman Vandevoordt en aan de overzijde duwde Thorstvedt naast. Nadien was het opnieuw lange tijd met een vergrootglas speuren naar kansen, op het halfuur kregen we dan toch wat animo met een dikke kans voor Bongonda, die van dichtbij nog over kopte. Even later pakte Odjija op een uiterst domme manier twee gele kaarten: eerst pakte de ervaren middenvelder uit met een zware tackle en na gemekker mocht hij niet veel later meteen gaan douchen. Niet de eerste rode kaart uit zijn carrière en ook Hein Vanhaezebrouck werd vanwege protest naar de tribune gestuurd. Racing Genk profiteerde voorlopig niet en zo gingen we met een 0-0 brilscore de rust in.

Odjija laat zich iets na het halfuur vangen met twee domme gele kaarten tot gevolg.
Matig Genk doet het in het slot
Meteen na de pauze leek Lemajic een tienkoppig Gent de voorsprong te bezorgen maar de Serviër deed dat vanuit buitenspel. Aan de overzijde schoot Onuachu een meter naast de kooi van Roef. Voorlopig kon Racing Genk zijn overtal allesbehalve uitbuiten. Het team van Storck nam in het laatste halfuur de wedstrijd wel in handen maar het vizier van Onuachu en Bongonda stond niet op scherp, de twee aanvallende spelers lieten opnieuw elk een dikke kans onbenut. Uiteindelijk brak AA Gent in de slotfase toch nog: in de blessuretijd plaatste invaller Nemeth de bal wel tussen de palen en dat leverde meteen de overwinning op: 0-1. Zo ligt alles open na speeldag één in deze Europe Play-Offs.
Scoreverloop:
0-1 (90+1') Nemeth
Bijzonderheden:
Odjija (AA Gent) pakt een tweede gele kaart (35').
Vanhaezebrouck pakt een rode kaart (37').

LEES OOK: 'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

Waren de rode kaarten terecht?

Meest recent

'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

30
30
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

61
61
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

19
19
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

27
27
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

47
47
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

165
165
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

125
125
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

29
29
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

155
155
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

125
125
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

114
114
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

80
80
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

366
366
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

290
290
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

121
121
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

115
115
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

84
84
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

28
28
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

153
153
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

185
185
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

40
40
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

128
128
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

348
348
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

397
397
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

260
260

Meer sportnieuws