Racing Genk benut pas in absolute slot overwicht tegen AA Gent

door
Racing Genk benut pas in absolute slot overwicht tegen AA Gent

Een tienkoppig AA Gent heeft finaal niks overgehouden aan zijn eerste duel in de Europe Play-Offs. De Buffalo's leken lange tijd op weg naar een gelijkspel maar in de blessuretijd verloste invaller Nemeth een pover Racing Genk. Een gefrustreerde thuisploeg verloor voor de pauze Odjija en op de koop toe moest ook coach Vanhaezebrouck naar de tribune.

Met de Croky Cup en het Europese ticket stevig in de achterzak mocht AA Gent deze Europe Play-Offs aanvatten. De Buffalo's konden vanuit een zetel voetballen, aangezien ze enkel nog speelden voor de eer. De belangen van Racing Genk waren een pak groter. Pas op de laatste speeldag verzekerden de Limburgers zich van een ticket in deze Play-Offs en het kon zijn seizoen enkel nog goedmaken mits winst in deze nacompetitie. Genk miste Ito en Cuesta, Bongonda was nog eens van de partij. Vanhaezebrouck gaf dan weer een kans aan Lemajic, Tissoudali was er niet bij en Samoise zat op de bank.
Odjija en Vanhaezebrouck gaan uit de bocht
We kregen een matige openingsfase in de Ghelamco Arena met twee ploegen die slordig voetbalden. Pas op het kwartier zagen we de eerste kansen: eerst besloot Bezus op doelman Vandevoordt en aan de overzijde duwde Thorstvedt naast. Nadien was het opnieuw lange tijd met een vergrootglas speuren naar kansen, op het halfuur kregen we dan toch wat animo met een dikke kans voor Bongonda, die van dichtbij nog over kopte. Even later pakte Odjija op een uiterst domme manier twee gele kaarten: eerst pakte de ervaren middenvelder uit met een zware tackle en na gemekker mocht hij niet veel later meteen gaan douchen. Niet de eerste rode kaart uit zijn carrière en ook Hein Vanhaezebrouck werd vanwege protest naar de tribune gestuurd. Racing Genk profiteerde voorlopig niet en zo gingen we met een 0-0 brilscore de rust in.

Odjija laat zich iets na het halfuur vangen met twee domme gele kaarten tot gevolg.
Matig Genk doet het in het slot
Meteen na de pauze leek Lemajic een tienkoppig Gent de voorsprong te bezorgen maar de Serviër deed dat vanuit buitenspel. Aan de overzijde schoot Onuachu een meter naast de kooi van Roef. Voorlopig kon Racing Genk zijn overtal allesbehalve uitbuiten. Het team van Storck nam in het laatste halfuur de wedstrijd wel in handen maar het vizier van Onuachu en Bongonda stond niet op scherp, de twee aanvallende spelers lieten opnieuw elk een dikke kans onbenut. Uiteindelijk brak AA Gent in de slotfase toch nog: in de blessuretijd plaatste invaller Nemeth de bal wel tussen de palen en dat leverde meteen de overwinning op: 0-1. Zo ligt alles open na speeldag één in deze Europe Play-Offs.
Scoreverloop:
0-1 (90+1') Nemeth
Bijzonderheden:
Odjija (AA Gent) pakt een tweede gele kaart (35').
Vanhaezebrouck pakt een rode kaart (37').

LEES OOK: De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Waren de rode kaarten terecht?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

23
23
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

49
49
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

74
74
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

26
26
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

119
119
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

113
113
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

62
62
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

110
110
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

28
28
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

140
140
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

553
553
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

168
168
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

451
451
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

86
86
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

474
474
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

133
133
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

137
137
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

276
276
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

808
808
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

224
224

Meer sportnieuws