Bayern pakt tiende titel op rij na zege in kraker

door
Bayern pakt tiende titel op rij na zege in kraker

De eerste kampioen in de grote Europese competities is gekend. In de Bundesliga is het alweer Bayern München dat met de oppergaai gaat lopen. De recordkampioen pakte zaterdagavond al zijn tiende titel op een rij, dankzij een overwinning in de topper tegen eerste achtervolger Borussia Dortmund. Dat heeft met nog drie speeldagen voor de boeg een niet te overbruggen achterstand van vijftien punten.


Dortmund had de gelegenheid om het feestje van Bayern minstens even uit te stellen, maar de sterren stonden niet gunstig. Ze zakten immers met een gedecimeerde ploeg naar de Allianz Arena af. Rode Duivels Thomas Meunier, Axel Witsel en Thorgan Hazard lagen allemaal in de lappenmand, naastpotentiële titularissen als Kobel, Hummels, Dahoud, Reyna en Malen.

Met een vertimmerd elftal hield Dortmund uiteindelijk maar een kwartier stand, want dan had Gnabry de score al geopend. Ook Robert Lewandowski moest uiteraard zijn doelpuntje meepikken en sloeg toe in de 34ste minuut. Vroeg in de tweede helft kon Can vanop de stip de spanning nog een beetje terugbrengen, maar in de slotfase nam toptalent Musiala met de 3-1 alle twijfels weg.

TIEN OP EEN RIJ
Het is dus de tiende titel op een rij voor Bayern. In 2012 werd Dortmund voor de laatste keer kampioen, sindsdien was het telkens de grootmacht uit Beieren die de sterkste bleek. Dortmund kan zich wel troosten met de gedachte dat het inmiddels zeker is van een ticket voor de Champions League volgend seizoen. Het kan niet meer uit de top vier vallen nadat nummer vijf Freiburg eerder op de dag - opnieuw zonder speelminuten voor Hugo Siquet - in blessuretijd een zege weggaf tegen Mönchengladbach.


LEES OOK: 'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

Zal de reeks van Bayern snel gebroken worden?

Meest recent

Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

12
12
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

20
20
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

107
107
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

55
55
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

349
349
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

249
249
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

79
79
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

366
366
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

386
386
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

658
658
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

133
133
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

100
100
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

125
125
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

159
159
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

189
189
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

236
236
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

87
87
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

537
537
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

462
462
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

926
926
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

370
370
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

47
47
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

495
495

Meer sportnieuws