Bayern pakt tiende titel op rij na zege in kraker

door
Bayern pakt tiende titel op rij na zege in kraker

De eerste kampioen in de grote Europese competities is gekend. In de Bundesliga is het alweer Bayern München dat met de oppergaai gaat lopen. De recordkampioen pakte zaterdagavond al zijn tiende titel op een rij, dankzij een overwinning in de topper tegen eerste achtervolger Borussia Dortmund. Dat heeft met nog drie speeldagen voor de boeg een niet te overbruggen achterstand van vijftien punten.


Dortmund had de gelegenheid om het feestje van Bayern minstens even uit te stellen, maar de sterren stonden niet gunstig. Ze zakten immers met een gedecimeerde ploeg naar de Allianz Arena af. Rode Duivels Thomas Meunier, Axel Witsel en Thorgan Hazard lagen allemaal in de lappenmand, naastpotentiële titularissen als Kobel, Hummels, Dahoud, Reyna en Malen.

Met een vertimmerd elftal hield Dortmund uiteindelijk maar een kwartier stand, want dan had Gnabry de score al geopend. Ook Robert Lewandowski moest uiteraard zijn doelpuntje meepikken en sloeg toe in de 34ste minuut. Vroeg in de tweede helft kon Can vanop de stip de spanning nog een beetje terugbrengen, maar in de slotfase nam toptalent Musiala met de 3-1 alle twijfels weg.

TIEN OP EEN RIJ
Het is dus de tiende titel op een rij voor Bayern. In 2012 werd Dortmund voor de laatste keer kampioen, sindsdien was het telkens de grootmacht uit Beieren die de sterkste bleek. Dortmund kan zich wel troosten met de gedachte dat het inmiddels zeker is van een ticket voor de Champions League volgend seizoen. Het kan niet meer uit de top vier vallen nadat nummer vijf Freiburg eerder op de dag - opnieuw zonder speelminuten voor Hugo Siquet - in blessuretijd een zege weggaf tegen Mönchengladbach.


LEES OOK: 'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Zal de reeks van Bayern snel gebroken worden?

Meest recent

Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

59
59
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

11
11
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

133
133
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

121
121
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

310
310
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

68
68
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

594
594
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1043
1043
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

310
310
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

277
277
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

268
268
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

445
445
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

469
469
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

219
219
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

352
352
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

98
98
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

220
220
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

973
973
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

222
222
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

54
54
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

48
48
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

355
355
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

319
319
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

182
182
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

415
415

Meer sportnieuws