Bayern pakt tiende titel op rij na zege in kraker

door
Bayern pakt tiende titel op rij na zege in kraker

De eerste kampioen in de grote Europese competities is gekend. In de Bundesliga is het alweer Bayern München dat met de oppergaai gaat lopen. De recordkampioen pakte zaterdagavond al zijn tiende titel op een rij, dankzij een overwinning in de topper tegen eerste achtervolger Borussia Dortmund. Dat heeft met nog drie speeldagen voor de boeg een niet te overbruggen achterstand van vijftien punten.


Dortmund had de gelegenheid om het feestje van Bayern minstens even uit te stellen, maar de sterren stonden niet gunstig. Ze zakten immers met een gedecimeerde ploeg naar de Allianz Arena af. Rode Duivels Thomas Meunier, Axel Witsel en Thorgan Hazard lagen allemaal in de lappenmand, naastpotentiële titularissen als Kobel, Hummels, Dahoud, Reyna en Malen.

Met een vertimmerd elftal hield Dortmund uiteindelijk maar een kwartier stand, want dan had Gnabry de score al geopend. Ook Robert Lewandowski moest uiteraard zijn doelpuntje meepikken en sloeg toe in de 34ste minuut. Vroeg in de tweede helft kon Can vanop de stip de spanning nog een beetje terugbrengen, maar in de slotfase nam toptalent Musiala met de 3-1 alle twijfels weg.

TIEN OP EEN RIJ
Het is dus de tiende titel op een rij voor Bayern. In 2012 werd Dortmund voor de laatste keer kampioen, sindsdien was het telkens de grootmacht uit Beieren die de sterkste bleek. Dortmund kan zich wel troosten met de gedachte dat het inmiddels zeker is van een ticket voor de Champions League volgend seizoen. Het kan niet meer uit de top vier vallen nadat nummer vijf Freiburg eerder op de dag - opnieuw zonder speelminuten voor Hugo Siquet - in blessuretijd een zege weggaf tegen Mönchengladbach.


LEES OOK: Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Zal de reeks van Bayern snel gebroken worden?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

23
23
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

48
48
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

74
74
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

25
25
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

118
118
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

112
112
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

61
61
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

110
110
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

28
28
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

138
138
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

551
551
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

168
168
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

450
450
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

86
86
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

474
474
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

133
133
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

136
136
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

276
276
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

808
808
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

224
224

Meer sportnieuws