Bayern pakt tiende titel op rij na zege in kraker

65 stemmen
Bayern pakt tiende titel op rij na zege in kraker

De eerste kampioen in de grote Europese competities is gekend. In de Bundesliga is het alweer Bayern München dat met de oppergaai gaat lopen. De recordkampioen pakte zaterdagavond al zijn tiende titel op een rij, dankzij een overwinning in de topper tegen eerste achtervolger Borussia Dortmund. Dat heeft met nog drie speeldagen voor de boeg een niet te overbruggen achterstand van vijftien punten.


Dortmund had de gelegenheid om het feestje van Bayern minstens even uit te stellen, maar de sterren stonden niet gunstig. Ze zakten immers met een gedecimeerde ploeg naar de Allianz Arena af. Rode Duivels Thomas Meunier, Axel Witsel en Thorgan Hazard lagen allemaal in de lappenmand, naastpotentiële titularissen als Kobel, Hummels, Dahoud, Reyna en Malen.

Met een vertimmerd elftal hield Dortmund uiteindelijk maar een kwartier stand, want dan had Gnabry de score al geopend. Ook Robert Lewandowski moest uiteraard zijn doelpuntje meepikken en sloeg toe in de 34ste minuut. Vroeg in de tweede helft kon Can vanop de stip de spanning nog een beetje terugbrengen, maar in de slotfase nam toptalent Musiala met de 3-1 alle twijfels weg.

TIEN OP EEN RIJ
Het is dus de tiende titel op een rij voor Bayern. In 2012 werd Dortmund voor de laatste keer kampioen, sindsdien was het telkens de grootmacht uit Beieren die de sterkste bleek. Dortmund kan zich wel troosten met de gedachte dat het inmiddels zeker is van een ticket voor de Champions League volgend seizoen. Het kan niet meer uit de top vier vallen nadat nummer vijf Freiburg eerder op de dag - opnieuw zonder speelminuten voor Hugo Siquet - in blessuretijd een zege weggaf tegen Mönchengladbach.


LEES OOK: 'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

🚀

Zal de reeks van Bayern snel gebroken worden?

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

12
12
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

17
17
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

9
9
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

118
118
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

71
71
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

32
32
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

33
33
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

246
246
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

200
200
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

103
103
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

629
629
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

317
317
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

601
601
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

66
66
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

395
395
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

167
167
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

606
606
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

89
89
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

684
684
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

997
997

Meer sportnieuws