Superdeal voor Anderlecht: ‘Mix van Pogba en Kanté’

507
Superdeal voor Anderlecht: ‘Mix van Pogba en Kanté’

Mandela Keita is gegeerd wild op de transfermarkt en dat komt vooral door zijn uniek profiel. De nummer zes combineert sterke fysieke kwaliteiten met een groot voetballend vermogen. Daarom omschrijft hij zichzelf als een mix van Paul Pogba en Ngolo Kanté, en wordt hij ook vergeleken met Albert Sambi Lokonga. Het is dus niet vreemd dat RSC Anderlecht een poging wil ondernemen om Keita naar het Lotto Park te halen.


NATUURTALENT

Peter Verbeke en zijn scoutingsteam monitoren de wereldmarkt op zoek naar betaalbaar talent met een onmiddellijke impact. Maar de CEO van RSC Anderlecht kent uiteraard ook de Belgische competitie als zijn broekzak. De naam van Mandela Keita, de 19-jarige middenvelder van Oud-Heverlee Leuven, staat daarbij alvast genoteerd in het notitieboekje van Verbeke, maar de Jonge Duivel staat tevens in de belangstelling van Club Brugge, Antwerp FC, Torino, Sheffield United en OGC Nice.

Mandela Keita maakt dit seizoen zijn grote doorbraak in de Jupiler Pro League en hij oogstte grote lof bij zijn coach. Marc Brys prijs zijn jonge middenvelder onder meer met zijn intelligentie op en naast het veld. “Hij is heel intelligent en pikt de zaken snel op”, zei Brys in september aan Het Nieuwsblad. “Hij luistert en ontwikkelt zich aan een redelijk hoog tempo. Momenteel is hij hét jeugdproduct van OHL.” De coach van Oud-Heverlee Leuven was zelfs verrast dat het zo snel ging voor Keita.



Vorig seizoen stak Mandela Keita voor het eerst zijn neus aan het venster in de competitiewedstrijd tegen KV Mechelen. Dit seizoen, voornamelijk in de heenronde, bevestigt de talentvolle middenvelder in het eerste elftal van OHL. “Hij zet zich door op een van de moeilijkste posities in het elftal. Die van verdedigende middenvelder”, zei Marc Brys in juli aan Het Nieuwsblad. “Hij houdt zich goed staande, geeft leiding en staat dikwijls vrij. Mandela Keita is een natuurtalent en speelt op intuïtie.”

INDRUK MAKEN TEGEN ANDERLECHT

Na een sterke heenronde kende Mandela Keita sinds november een kleine terugval. Hij viel soms uit de wedstrijdselectie en hij startte vaak op de bank. Zo’n terugval is logisch te verklaren door zijn jonge leeftijd, maar ook door de fysieke en conditionele kwaaltjes die met dergelijk groeiproces gepaard gaan. Op die manier waren Keita’s prestaties op het veld eerder wisselvallig, maar desondanks bleef hij altijd het vertrouwen genieten van zijn coach Marc Brys, die hoog oploopt met zijn talentvolle middenvelder.

Gaandeweg vond Mandela Keita zijn beste vorm terug, waardoor de grote interesse van andere clubs een logisch gevolg was. Eind februari kreeg de 19-jarige door een schorsing van Kristijan Malinov terug zijn basisplaats in het elftal van Oud-Heverlee Leuven en vervolgens schitterde hij tegen Anderlecht. Keita was stevig in de duels en rustig in het uitvoetballen. Uiteraard waren er nog slordigheden op te merken in zijn spel, maar dat is logisch voor zo’n jonge voetballer.



Mandela Keita is een fysiek sterke middenvelder die goed is in het duel, maar daarnaast is hij ook heel sterk aan de bal en kiest hij steeds voor de voetballende oplossing. Hij lijkt een ideale nummer zes te zijn in het moderne voetbal. “Mandela Keita vind ik ook interessant. Een stevige, voetballende nummer zes. Hij speelde een aantal heel goeie wedstrijden maar hij rateerde er ook. Niet zo raar, want hij is pas 19 jaar en OHL was als team ook wisselvallig. Toch een speler om te volgen”, zei Gert Verheyen over het rastalent van Oud-Heverlee Leuven in zijn wekelijkse analyse voor Het Nieuwsblad.

HELEMAAL TERUG IN VORM

Dat Mandela Keita terug op de goede weg is, werd aldus duidelijk in zijn beresterke partij tegen Anderlecht, maar ook in de laatste twee wedstrijden van de reguliere competitie viel hij in positieve zin op. Tegen Antwerp FC (0-1 verlies) was hij de beste passeur onder alle centrale middenvelders van de Jupiler Pro League. Keita telde amper 2 verkeerde passes en hij haalde een waanzinnig hoge passing-zuiverheid van maar liefst 95%. Daarnaast leed hij ook bitter weinig balverlies tegen The Great Old.



En ook tegen AA Gent was Mandela Keita op de afspraak, dit in tegenstelling tot de rest van zijn ploegmaats. Oud-Heverlee Leuven liet zich naar de slachtbank leiden door de Buffalo’s (5-0 verlies) maar Keita stond op het defensief vlak stevig op zijn pootjes. Hij won toen namelijk 6 van zijn 7 defensieve duels, wat een mooie efficiëntie van 86% betekent. In de laatste speeldag van de reguliere competitie deden onder alle centrale middenvelders van de competitie enkel Jens Cools (KAS Eupen) en Bryan Heynen (KRC Genk) nog iets beter dan het 19-jarige goudhaantje.

SAMBI, KANTÉ EN POGBA

Door de unieke combinatie van fysieke en voetballende kwaliteiten, een hoge spelintelligentie én zijn positie als nummer zes, wordt Mandela Keita vaak vergeleken met Albert Sambi Lokonga. Dat gebeurde onlangs in het praatprogramma Extra Time. En die vergelijking snapt Keita wel. “Hij is ook een jonge verdedigende middenvelder. En ik heb ongeveer dezelfde kwaliteiten als hij”, zei de 19-jarige aan Het Nieuwsblad. “Sambi is een voetballer die leuk is om naar te kijken. Het moet dus zijn dat de mensen mij ook een mooie voetballer vinden.”



Mandela Keita spiegelt zich niet enkel aan Albert Sambi Lokonga, maar ook aan de topspelers Ngolo Kanté (Chelsea) en Paul Pogba (Manchester United). Kanté is een speler die enorm veel ballen recupereert, terwijl Pogba sterk is in het balbezit. “Het feit dat ik die twee probeer te combineren, maakt me vrij uniek, denk ik.” Door dat uniek profiel wordt de marktwaarde van Keita alvast geraamd op 2 miljoen euro. Dat is een vrij hoog bedrag voor een 19-jarige speler met een beperkte ervaring op het hoogste niveau, maar gelet op zijn intrinsieke kwaliteiten wel een realistische inschatting.

LEES OOK: 'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Past Keita bij Anderlecht?

Meest recent

Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

19
19
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

18
18
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

28
28
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

27
27
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

14
14
'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

242
242
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

51
51
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

104
104
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

344
344
Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Club Brugge verloor de afgelopen maanden toch wel wat toptalenten. Ze kregen daarvoor nog flink wat ...

233
233
Vermeeren bijna naar andere club: “Alles was rond met hen”

Niet elke transfer die op het eerste gezicht volledig in kannen en kruiken lijkt, wordt uiteindelijk ...

382
382
‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Nathan De Cat maakte in maart zijn debuut bij de Rode Duivels, maar dreigt amper één ...

238
238
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

94
94
Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

RSC Anderlecht neemt het woensdagavond op tegen Olympique Lyon. Paars-Wit is daar niet de favoriet. ...

208
208
Bom bij KBVB: CEO Peter Willems ontslagen

Hoewel het de afgelopen weken rustig leek binnen de Belgische voetbalbond, speelde er achter de ...

166
166
Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

36
36
Club Brugge verstoort orde: absolute top in Europa

Club Brugge heeft nog maar eens een lucratieve zomer achter in de rug. In totaal verscheen er meer ...

534
534
'Bruno verklapt wissel: vers bloed voor Anderlecht'

RSC Anderlecht moet nog vol aan de bak voor de interlandbreak. Enkele dagen voor het Zulte Waregem ...

362
362
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voor de interlandbreak staat in de Jupiler Pro League eerst nog de zevende speeldag op het ...

229
229
'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Volgende week blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK weer verzamelen in Tubeke. De ...

387
387
Club Brugge pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Club Brugge liet afgelopen zomer heel wat smaakmakers gaan, maar tal van andere sterkhouders bleven ...

227
227
Sibierski dropt bom: Stroeykens gratis weg bij RSCA?

Twee jaar geleden was hij nog het uithangbord van de zogenaamde 'Noblesse Oblige'-campagne, maar ...

339
339
Schoktransfer Sergio Ramos naar de Premier League?

Sergio Ramos heeft een palmares en CV om u tegen te zeggen. De centrale verdediger won zowat alles ...

83
83
Lucas Stassin roept duidelijke boodschap voor van Bommel

Lucas Stassin stond dicht bij een WK-selectie, maar uiteindelijk koos Rudi Garcia voor debutant ...

74
74
Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Konstantinos Karetsas maakte afgelopen zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. ...

86
86

Meer sportnieuws