Superdeal voor Anderlecht: ‘Mix van Pogba en Kanté’

door
Superdeal voor Anderlecht: ‘Mix van Pogba en Kanté’

Mandela Keita is gegeerd wild op de transfermarkt en dat komt vooral door zijn uniek profiel. De nummer zes combineert sterke fysieke kwaliteiten met een groot voetballend vermogen. Daarom omschrijft hij zichzelf als een mix van Paul Pogba en Ngolo Kanté, en wordt hij ook vergeleken met Albert Sambi Lokonga. Het is dus niet vreemd dat RSC Anderlecht een poging wil ondernemen om Keita naar het Lotto Park te halen.


NATUURTALENT

Peter Verbeke en zijn scoutingsteam monitoren de wereldmarkt op zoek naar betaalbaar talent met een onmiddellijke impact. Maar de CEO van RSC Anderlecht kent uiteraard ook de Belgische competitie als zijn broekzak. De naam van Mandela Keita, de 19-jarige middenvelder van Oud-Heverlee Leuven, staat daarbij alvast genoteerd in het notitieboekje van Verbeke, maar de Jonge Duivel staat tevens in de belangstelling van Club Brugge, Antwerp FC, Torino, Sheffield United en OGC Nice.

Mandela Keita maakt dit seizoen zijn grote doorbraak in de Jupiler Pro League en hij oogstte grote lof bij zijn coach. Marc Brys prijs zijn jonge middenvelder onder meer met zijn intelligentie op en naast het veld. “Hij is heel intelligent en pikt de zaken snel op”, zei Brys in september aan Het Nieuwsblad. “Hij luistert en ontwikkelt zich aan een redelijk hoog tempo. Momenteel is hij hét jeugdproduct van OHL.” De coach van Oud-Heverlee Leuven was zelfs verrast dat het zo snel ging voor Keita.



Vorig seizoen stak Mandela Keita voor het eerst zijn neus aan het venster in de competitiewedstrijd tegen KV Mechelen. Dit seizoen, voornamelijk in de heenronde, bevestigt de talentvolle middenvelder in het eerste elftal van OHL. “Hij zet zich door op een van de moeilijkste posities in het elftal. Die van verdedigende middenvelder”, zei Marc Brys in juli aan Het Nieuwsblad. “Hij houdt zich goed staande, geeft leiding en staat dikwijls vrij. Mandela Keita is een natuurtalent en speelt op intuïtie.”

INDRUK MAKEN TEGEN ANDERLECHT

Na een sterke heenronde kende Mandela Keita sinds november een kleine terugval. Hij viel soms uit de wedstrijdselectie en hij startte vaak op de bank. Zo’n terugval is logisch te verklaren door zijn jonge leeftijd, maar ook door de fysieke en conditionele kwaaltjes die met dergelijk groeiproces gepaard gaan. Op die manier waren Keita’s prestaties op het veld eerder wisselvallig, maar desondanks bleef hij altijd het vertrouwen genieten van zijn coach Marc Brys, die hoog oploopt met zijn talentvolle middenvelder.

Gaandeweg vond Mandela Keita zijn beste vorm terug, waardoor de grote interesse van andere clubs een logisch gevolg was. Eind februari kreeg de 19-jarige door een schorsing van Kristijan Malinov terug zijn basisplaats in het elftal van Oud-Heverlee Leuven en vervolgens schitterde hij tegen Anderlecht. Keita was stevig in de duels en rustig in het uitvoetballen. Uiteraard waren er nog slordigheden op te merken in zijn spel, maar dat is logisch voor zo’n jonge voetballer.



Mandela Keita is een fysiek sterke middenvelder die goed is in het duel, maar daarnaast is hij ook heel sterk aan de bal en kiest hij steeds voor de voetballende oplossing. Hij lijkt een ideale nummer zes te zijn in het moderne voetbal. “Mandela Keita vind ik ook interessant. Een stevige, voetballende nummer zes. Hij speelde een aantal heel goeie wedstrijden maar hij rateerde er ook. Niet zo raar, want hij is pas 19 jaar en OHL was als team ook wisselvallig. Toch een speler om te volgen”, zei Gert Verheyen over het rastalent van Oud-Heverlee Leuven in zijn wekelijkse analyse voor Het Nieuwsblad.

HELEMAAL TERUG IN VORM

Dat Mandela Keita terug op de goede weg is, werd aldus duidelijk in zijn beresterke partij tegen Anderlecht, maar ook in de laatste twee wedstrijden van de reguliere competitie viel hij in positieve zin op. Tegen Antwerp FC (0-1 verlies) was hij de beste passeur onder alle centrale middenvelders van de Jupiler Pro League. Keita telde amper 2 verkeerde passes en hij haalde een waanzinnig hoge passing-zuiverheid van maar liefst 95%. Daarnaast leed hij ook bitter weinig balverlies tegen The Great Old.



En ook tegen AA Gent was Mandela Keita op de afspraak, dit in tegenstelling tot de rest van zijn ploegmaats. Oud-Heverlee Leuven liet zich naar de slachtbank leiden door de Buffalo’s (5-0 verlies) maar Keita stond op het defensief vlak stevig op zijn pootjes. Hij won toen namelijk 6 van zijn 7 defensieve duels, wat een mooie efficiëntie van 86% betekent. In de laatste speeldag van de reguliere competitie deden onder alle centrale middenvelders van de competitie enkel Jens Cools (KAS Eupen) en Bryan Heynen (KRC Genk) nog iets beter dan het 19-jarige goudhaantje.

SAMBI, KANTÉ EN POGBA

Door de unieke combinatie van fysieke en voetballende kwaliteiten, een hoge spelintelligentie én zijn positie als nummer zes, wordt Mandela Keita vaak vergeleken met Albert Sambi Lokonga. Dat gebeurde onlangs in het praatprogramma Extra Time. En die vergelijking snapt Keita wel. “Hij is ook een jonge verdedigende middenvelder. En ik heb ongeveer dezelfde kwaliteiten als hij”, zei de 19-jarige aan Het Nieuwsblad. “Sambi is een voetballer die leuk is om naar te kijken. Het moet dus zijn dat de mensen mij ook een mooie voetballer vinden.”



Mandela Keita spiegelt zich niet enkel aan Albert Sambi Lokonga, maar ook aan de topspelers Ngolo Kanté (Chelsea) en Paul Pogba (Manchester United). Kanté is een speler die enorm veel ballen recupereert, terwijl Pogba sterk is in het balbezit. “Het feit dat ik die twee probeer te combineren, maakt me vrij uniek, denk ik.” Door dat uniek profiel wordt de marktwaarde van Keita alvast geraamd op 2 miljoen euro. Dat is een vrij hoog bedrag voor een 19-jarige speler met een beperkte ervaring op het hoogste niveau, maar gelet op zijn intrinsieke kwaliteiten wel een realistische inschatting.

LEES OOK: 'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

Past Keita bij Anderlecht?

Meest recent

Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

2
2
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

291
291
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

50
50
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

173
173
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

35
35
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

337
337
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

103
103
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

48
48
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

336
336
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

95
95
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

225
225
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

255
255
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

725
725
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

92
92
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

188
188
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

448
448
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

57
57
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

304
304
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

317
317
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

126
126
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

650
650
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

52
52
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

107
107
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

205
205
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

858
858

Meer sportnieuws