Kompany duidelijk over speelkansen Kana en Gomez

door
Kompany duidelijk over speelkansen Kana en Gomez

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Union SG. De Belgische recordkampioen heeft wat blessureleed, maar Vincent Kompany had goed en minder goed nieuws te melden op zijn perspraatje van vandaag.


"Ashimeru geraakt niet fit voor Union. Gomez? Hij speelde al héél veel matchen voor Spanje en Anderlecht. Hij moet nu nog zes matchen voluit gaan en nadien volgt er wat rust voor hem en de andere jongens", vertelde Kompany. Gomez is fit en zal in de basis starten in het Dudenpark en dat is ook het geval voor Verschaeren. Hij trainde ook mee met de groep. Kompany zag ondertussen Sardella afhaken voor de rest van de play-offs, maar er was ook zeer goed nieuws. Delcroix hervatte de groepstraining en lijkt weer stilaan klaar voor de dienst, al ontbreekt hij uiteraard wedstrijdritme.

OLSSON?

Door het ontbreken van Ashimeru blijft de vraag wie hem gaat vervangen. Olsson laat al heel het seizoen een weinig overtuigende indruk achter en kan de hoge verwachtingen voorlopig niet inlossen. Gaat Kompany Kana of Arnstad een kans geven tegen Union SG?

De coach liet uiteraard niet in zijn kaarten kijken. "We hebben dit seizoen vaak voor stabiliteit in de ploeg gekozen, maar elke wedstrijd zijn er moeilijke keuzes te maken. Kana en Arnstad vielen goed in en krijgen dezelfde aandacht als de andere jongens. Ik heb geen twijfels als ik één van hen moet laten spelen", aldus Kompany. Arnstad viel in de competitiematch tegen KV Kortrijk een kwartier goed in, terwijl Kana in de bekerfinale bijna 45 minuten speelde en daarin indruk maakte.

LEES OOK: Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Wie moet in de plaats van Ashimeru starten?

Meest recent

Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

73
73
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

115
115
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

160
160
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

45
45
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

332
332
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

225
225
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

64
64
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

50
50
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

135
135
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

501
501
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

257
257
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

57
57
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

85
85
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

56
56
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

34
34
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

411
411
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

336
336
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

131
131
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

206
206
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

133
133
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

78
78
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

110
110
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

209
209
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

463
463

Meer sportnieuws