Kompany duidelijk over speelkansen Kana en Gomez

206 stemmen
Kompany duidelijk over speelkansen Kana en Gomez

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Union SG. De Belgische recordkampioen heeft wat blessureleed, maar Vincent Kompany had goed en minder goed nieuws te melden op zijn perspraatje van vandaag.


"Ashimeru geraakt niet fit voor Union. Gomez? Hij speelde al héél veel matchen voor Spanje en Anderlecht. Hij moet nu nog zes matchen voluit gaan en nadien volgt er wat rust voor hem en de andere jongens", vertelde Kompany. Gomez is fit en zal in de basis starten in het Dudenpark en dat is ook het geval voor Verschaeren. Hij trainde ook mee met de groep. Kompany zag ondertussen Sardella afhaken voor de rest van de play-offs, maar er was ook zeer goed nieuws. Delcroix hervatte de groepstraining en lijkt weer stilaan klaar voor de dienst, al ontbreekt hij uiteraard wedstrijdritme.

OLSSON?

Door het ontbreken van Ashimeru blijft de vraag wie hem gaat vervangen. Olsson laat al heel het seizoen een weinig overtuigende indruk achter en kan de hoge verwachtingen voorlopig niet inlossen. Gaat Kompany Kana of Arnstad een kans geven tegen Union SG?

De coach liet uiteraard niet in zijn kaarten kijken. "We hebben dit seizoen vaak voor stabiliteit in de ploeg gekozen, maar elke wedstrijd zijn er moeilijke keuzes te maken. Kana en Arnstad vielen goed in en krijgen dezelfde aandacht als de andere jongens. Ik heb geen twijfels als ik één van hen moet laten spelen", aldus Kompany. Arnstad viel in de competitiematch tegen KV Kortrijk een kwartier goed in, terwijl Kana in de bekerfinale bijna 45 minuten speelde en daarin indruk maakte.

LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Wie moet in de plaats van Ashimeru starten?

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

92
92
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

132
132
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

101
101
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

123
123
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

139
139
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

315
315
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

492
492
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

112
112
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

236
236
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

324
324
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

316
316
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

585
585
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

377
377
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

143
143
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

198
198
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

426
426
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

550
550
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

373
373
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

173
173
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

417
417
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

512
512
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

684
684
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

142
142

Meer sportnieuws