Kompany duidelijk over speelkansen Kana en Gomez

206 stemmen
Kompany duidelijk over speelkansen Kana en Gomez

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Union SG. De Belgische recordkampioen heeft wat blessureleed, maar Vincent Kompany had goed en minder goed nieuws te melden op zijn perspraatje van vandaag.


"Ashimeru geraakt niet fit voor Union. Gomez? Hij speelde al héél veel matchen voor Spanje en Anderlecht. Hij moet nu nog zes matchen voluit gaan en nadien volgt er wat rust voor hem en de andere jongens", vertelde Kompany. Gomez is fit en zal in de basis starten in het Dudenpark en dat is ook het geval voor Verschaeren. Hij trainde ook mee met de groep. Kompany zag ondertussen Sardella afhaken voor de rest van de play-offs, maar er was ook zeer goed nieuws. Delcroix hervatte de groepstraining en lijkt weer stilaan klaar voor de dienst, al ontbreekt hij uiteraard wedstrijdritme.

OLSSON?

Door het ontbreken van Ashimeru blijft de vraag wie hem gaat vervangen. Olsson laat al heel het seizoen een weinig overtuigende indruk achter en kan de hoge verwachtingen voorlopig niet inlossen. Gaat Kompany Kana of Arnstad een kans geven tegen Union SG?

De coach liet uiteraard niet in zijn kaarten kijken. "We hebben dit seizoen vaak voor stabiliteit in de ploeg gekozen, maar elke wedstrijd zijn er moeilijke keuzes te maken. Kana en Arnstad vielen goed in en krijgen dezelfde aandacht als de andere jongens. Ik heb geen twijfels als ik één van hen moet laten spelen", aldus Kompany. Arnstad viel in de competitiematch tegen KV Kortrijk een kwartier goed in, terwijl Kana in de bekerfinale bijna 45 minuten speelde en daarin indruk maakte.

LEES OOK: 'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wie moet in de plaats van Ashimeru starten?

Meest recent

Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

1
1
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

50
50
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

88
88
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

305
305
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

609
609
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

42
42
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

310
310
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

289
289
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

206
206
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

19
19
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

58
58
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

102
102
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

276
276
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

80
80
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

179
179
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

471
471
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

160
160
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

92
92
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

105
105
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

225
225
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

252
252
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

102
102
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

55
55
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

234
234

Meer sportnieuws