Kompany duidelijk over speelkansen Kana en Gomez

door
Kompany duidelijk over speelkansen Kana en Gomez

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Union SG. De Belgische recordkampioen heeft wat blessureleed, maar Vincent Kompany had goed en minder goed nieuws te melden op zijn perspraatje van vandaag.


"Ashimeru geraakt niet fit voor Union. Gomez? Hij speelde al héél veel matchen voor Spanje en Anderlecht. Hij moet nu nog zes matchen voluit gaan en nadien volgt er wat rust voor hem en de andere jongens", vertelde Kompany. Gomez is fit en zal in de basis starten in het Dudenpark en dat is ook het geval voor Verschaeren. Hij trainde ook mee met de groep. Kompany zag ondertussen Sardella afhaken voor de rest van de play-offs, maar er was ook zeer goed nieuws. Delcroix hervatte de groepstraining en lijkt weer stilaan klaar voor de dienst, al ontbreekt hij uiteraard wedstrijdritme.

OLSSON?

Door het ontbreken van Ashimeru blijft de vraag wie hem gaat vervangen. Olsson laat al heel het seizoen een weinig overtuigende indruk achter en kan de hoge verwachtingen voorlopig niet inlossen. Gaat Kompany Kana of Arnstad een kans geven tegen Union SG?

De coach liet uiteraard niet in zijn kaarten kijken. "We hebben dit seizoen vaak voor stabiliteit in de ploeg gekozen, maar elke wedstrijd zijn er moeilijke keuzes te maken. Kana en Arnstad vielen goed in en krijgen dezelfde aandacht als de andere jongens. Ik heb geen twijfels als ik één van hen moet laten spelen", aldus Kompany. Arnstad viel in de competitiematch tegen KV Kortrijk een kwartier goed in, terwijl Kana in de bekerfinale bijna 45 minuten speelde en daarin indruk maakte.

LEES OOK: Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Wie moet in de plaats van Ashimeru starten?

Meest recent

Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

0
0
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

2
2
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

8
8
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

33
33
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

129
129
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

94
94
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

120
120
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

283
283
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

30
30
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

154
154
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

146
146
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

141
141
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

196
196
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

327
327
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

261
261
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

113
113
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

86
86
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

45
45
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

146
146
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

95
95
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

798
798
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

101
101
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

424
424
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

152
152
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

282
282

Meer sportnieuws