'Zware sancties dreigen voor Real, Barça en Juventus'

132 stemmen
'Zware sancties dreigen voor Real, Barça en Juventus'

Enkele dagen geleden vierde de Super League zijn eerste verjaardag. Het project werd aangekondigd op 18 april 2021 door twaalf Europese topclubs, maar werd na massaal protest van fans, media, spelers en trainers amper twee dagen later door de meeste deelnemers alweer begraven. Enkel Real Madrid, FC Barcelona en Juventus bleven aan het idee vastklampen en krijgen nu een grote klap.


De drie koppige grootmachten wekten immers de toorn van de UEFA op, dat van plan was hen zware straffen uit te delen voor hun dissidentie. Maar de clubs zwaaiden met een verdict van een Madrileense rechtbank, die de UEFA verboden had om hen sancties op te leggen die de financiering en oprichting van een Super League zouden kunnen hinderen.

Maar in een nieuwe zitting heeft de rechtbank dat verbod nu opgeheven, melden onder meer AS en La Repubblica. De rechter oordeelde dat er geen bewijs is dat sancties van de UEFA de oprichting van de Super League zouden verhinderen en dus mag de Europese voetbalbond zijn disciplinaire procedures weer opstarten. Real, Barça en Juve lijken sancties te riskeren gaande van boetes tot uitsluiting van de Champions League en andere Europese competities.

BEROEP
De Super League gaat uiteraard in beroep tegen de uitspraak. De rechtbank zal zich daar op 14 juni over buigen. Intussen stellen de drie clubs ook hun hoop op het Europese Hof van Justitie, dat moet beslissen of de UEFA al dan niet een ongeoorloofd monopolie bezit op het organiseren van competities. Het laatste woord is in deze dus zeker nog niet gezegd.


LEES OOK: Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

🚀

Moet de UEFA zware straffen uitdelen?

Meest recent

'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

68
68
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

44
44
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

32
32
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

78
78
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

42
42
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

82
82
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

199
199
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

202
202
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

127
127
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

300
300
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

453
453
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

305
305
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

136
136
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

76
76
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

349
349
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

407
407
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

280
280
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

216
216
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

394
394
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

348
348
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

96
96
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

327
327
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

342
342
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

570
570
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

414
414

Meer sportnieuws