'Zware sancties dreigen voor Real, Barça en Juventus'

door
'Zware sancties dreigen voor Real, Barça en Juventus'

Enkele dagen geleden vierde de Super League zijn eerste verjaardag. Het project werd aangekondigd op 18 april 2021 door twaalf Europese topclubs, maar werd na massaal protest van fans, media, spelers en trainers amper twee dagen later door de meeste deelnemers alweer begraven. Enkel Real Madrid, FC Barcelona en Juventus bleven aan het idee vastklampen en krijgen nu een grote klap.


De drie koppige grootmachten wekten immers de toorn van de UEFA op, dat van plan was hen zware straffen uit te delen voor hun dissidentie. Maar de clubs zwaaiden met een verdict van een Madrileense rechtbank, die de UEFA verboden had om hen sancties op te leggen die de financiering en oprichting van een Super League zouden kunnen hinderen.

Maar in een nieuwe zitting heeft de rechtbank dat verbod nu opgeheven, melden onder meer AS en La Repubblica. De rechter oordeelde dat er geen bewijs is dat sancties van de UEFA de oprichting van de Super League zouden verhinderen en dus mag de Europese voetbalbond zijn disciplinaire procedures weer opstarten. Real, Barça en Juve lijken sancties te riskeren gaande van boetes tot uitsluiting van de Champions League en andere Europese competities.

BEROEP
De Super League gaat uiteraard in beroep tegen de uitspraak. De rechtbank zal zich daar op 14 juni over buigen. Intussen stellen de drie clubs ook hun hoop op het Europese Hof van Justitie, dat moet beslissen of de UEFA al dan niet een ongeoorloofd monopolie bezit op het organiseren van competities. Het laatste woord is in deze dus zeker nog niet gezegd.


Moet de UEFA zware straffen uitdelen?

Meest recent

Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

1
1
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

16
16
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

138
138
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

24
24
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

84
84
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

109
109
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

83
83
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

236
236
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

92
92
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

176
176
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

941
941
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

358
358
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

55
55
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

187
187
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

112
112
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

383
383
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

75
75
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

64
64
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

604
604
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

615
615
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

400
400
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

532
532
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

685
685
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1084
1084
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

42
42

Meer sportnieuws