UEFA krijgt bakken kritiek ondanks gratis tickets voor CL-finale

door
UEFA krijgt bakken kritiek ondanks gratis tickets voor CL-finale

Volgende week gaan de halve finales van de Champions League al van start, waarin er voor een finaleticket gestreden zal worden tussen enerzijds Manchester City en Real Madrid en anderzijds Liverpool en Villarreal. De winnaars mogen zich op 28 mei in Parijs melden, waar de finale in het Stade de France gespeeld zal worden. De UEFA kwam daarvoor woensdag met een gebaar voor de fans.


De Europese voetbalbond maakte immers bekend dat het 10.000 gratis tickets zal uitdelen aan de fans van de twee finalisten. Op die manier willen ze het publiek bedanken voor hun geduld en steun tijdens de pandemie, waarin supporters twee jaar lang slechts beperkte of vaak zelfs geen toegang hadden tot de stadions. Vele clubs overleefden onder meer doordat fans geen of minder compensatie eisten voor de gemiste wedstrijden.

Het gebaar van de UEFA blijft niet beperkt tot de Champions League-finale, want ze geven ook 8.000 tickets weg voor de finale van de Europa League en elk 6.000 kaarten voor de finales van de Conference League en de Champions League voor dames. Maar ondanks dat gebaar moet de UEFA toch bakken kritiek slikken omtrent zijn ticketbeleid.

ASTRONOMISCHE PRIJZEN
In één ruk werden immers ook de ticketprijzen bekendgemaakt en daaruit blijkt dat een kaartje voor de Champions League-finale minstens 70 euro zal kosten. Wie een iets betere plaats wil, moet al meteen 180 euro neertellen. In de twee topcategorieën kost een ticket zelfs al 490 of 690 euro. Bovendien zal het stadion ook slechts voor iets meer dan de helft gevuld zijn met fans, want elke finalist krijgt slechts 20.000 tickets. Er zijn nochtans 75.000 plaatsen in het Stade de France. Een deel van de overblijvende tickets wordt nog verkocht aan neutrale toeschouwers, maar een dikke 25.000 tickets worden voorbehouden voor sponsors en andere genodigden.


LEES OOK: Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

Zou de UEFA alle tickets aan de finalisten moeten geven?

Meest recent

Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

6
6
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

44
44
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

52
52
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

74
74
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

53
53
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

61
61
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

60
60
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

334
334
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

79
79
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

44
44
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

167
167
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

211
211
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

272
272
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

142
142
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

192
192
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

421
421
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

101
101
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

598
598
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

340
340
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

146
146
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

163
163
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

81
81
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

111
111

Meer sportnieuws