UEFA krijgt bakken kritiek ondanks gratis tickets voor CL-finale

door
UEFA krijgt bakken kritiek ondanks gratis tickets voor CL-finale

Volgende week gaan de halve finales van de Champions League al van start, waarin er voor een finaleticket gestreden zal worden tussen enerzijds Manchester City en Real Madrid en anderzijds Liverpool en Villarreal. De winnaars mogen zich op 28 mei in Parijs melden, waar de finale in het Stade de France gespeeld zal worden. De UEFA kwam daarvoor woensdag met een gebaar voor de fans.


De Europese voetbalbond maakte immers bekend dat het 10.000 gratis tickets zal uitdelen aan de fans van de twee finalisten. Op die manier willen ze het publiek bedanken voor hun geduld en steun tijdens de pandemie, waarin supporters twee jaar lang slechts beperkte of vaak zelfs geen toegang hadden tot de stadions. Vele clubs overleefden onder meer doordat fans geen of minder compensatie eisten voor de gemiste wedstrijden.

Het gebaar van de UEFA blijft niet beperkt tot de Champions League-finale, want ze geven ook 8.000 tickets weg voor de finale van de Europa League en elk 6.000 kaarten voor de finales van de Conference League en de Champions League voor dames. Maar ondanks dat gebaar moet de UEFA toch bakken kritiek slikken omtrent zijn ticketbeleid.

ASTRONOMISCHE PRIJZEN
In één ruk werden immers ook de ticketprijzen bekendgemaakt en daaruit blijkt dat een kaartje voor de Champions League-finale minstens 70 euro zal kosten. Wie een iets betere plaats wil, moet al meteen 180 euro neertellen. In de twee topcategorieën kost een ticket zelfs al 490 of 690 euro. Bovendien zal het stadion ook slechts voor iets meer dan de helft gevuld zijn met fans, want elke finalist krijgt slechts 20.000 tickets. Er zijn nochtans 75.000 plaatsen in het Stade de France. Een deel van de overblijvende tickets wordt nog verkocht aan neutrale toeschouwers, maar een dikke 25.000 tickets worden voorbehouden voor sponsors en andere genodigden.


LEES OOK: UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

Zou de UEFA alle tickets aan de finalisten moeten geven?

Meest recent

'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

13
13
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

10
10
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

23
23
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

113
113
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

28
28
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

155
155
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

259
259
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

669
669
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

126
126
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

41
41
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

370
370
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

97
97
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

560
560
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

575
575
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

422
422
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

61
61
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1081
1081
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

312
312
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

451
451
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1278
1278
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

238
238
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

371
371
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

127
127

Meer sportnieuws