UEFA krijgt bakken kritiek ondanks gratis tickets voor CL-finale

door
UEFA krijgt bakken kritiek ondanks gratis tickets voor CL-finale

Volgende week gaan de halve finales van de Champions League al van start, waarin er voor een finaleticket gestreden zal worden tussen enerzijds Manchester City en Real Madrid en anderzijds Liverpool en Villarreal. De winnaars mogen zich op 28 mei in Parijs melden, waar de finale in het Stade de France gespeeld zal worden. De UEFA kwam daarvoor woensdag met een gebaar voor de fans.


De Europese voetbalbond maakte immers bekend dat het 10.000 gratis tickets zal uitdelen aan de fans van de twee finalisten. Op die manier willen ze het publiek bedanken voor hun geduld en steun tijdens de pandemie, waarin supporters twee jaar lang slechts beperkte of vaak zelfs geen toegang hadden tot de stadions. Vele clubs overleefden onder meer doordat fans geen of minder compensatie eisten voor de gemiste wedstrijden.

Het gebaar van de UEFA blijft niet beperkt tot de Champions League-finale, want ze geven ook 8.000 tickets weg voor de finale van de Europa League en elk 6.000 kaarten voor de finales van de Conference League en de Champions League voor dames. Maar ondanks dat gebaar moet de UEFA toch bakken kritiek slikken omtrent zijn ticketbeleid.

ASTRONOMISCHE PRIJZEN
In één ruk werden immers ook de ticketprijzen bekendgemaakt en daaruit blijkt dat een kaartje voor de Champions League-finale minstens 70 euro zal kosten. Wie een iets betere plaats wil, moet al meteen 180 euro neertellen. In de twee topcategorieën kost een ticket zelfs al 490 of 690 euro. Bovendien zal het stadion ook slechts voor iets meer dan de helft gevuld zijn met fans, want elke finalist krijgt slechts 20.000 tickets. Er zijn nochtans 75.000 plaatsen in het Stade de France. Een deel van de overblijvende tickets wordt nog verkocht aan neutrale toeschouwers, maar een dikke 25.000 tickets worden voorbehouden voor sponsors en andere genodigden.


LEES OOK: ‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Zou de UEFA alle tickets aan de finalisten moeten geven?

Meest recent

PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

1
1
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

33
33
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

116
116
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

21
21
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

27
27
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

73
73
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

60
60
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

152
152
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

96
96
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

115
115
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

78
78
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

539
539
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

44
44
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

276
276
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

28
28
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

97
97
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

41
41
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

92
92
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

81
81
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

57
57
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

495
495
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

123
123
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

75
75
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

251
251
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

170
170

Meer sportnieuws