UEFA krijgt bakken kritiek ondanks gratis tickets voor CL-finale

door
UEFA krijgt bakken kritiek ondanks gratis tickets voor CL-finale

Volgende week gaan de halve finales van de Champions League al van start, waarin er voor een finaleticket gestreden zal worden tussen enerzijds Manchester City en Real Madrid en anderzijds Liverpool en Villarreal. De winnaars mogen zich op 28 mei in Parijs melden, waar de finale in het Stade de France gespeeld zal worden. De UEFA kwam daarvoor woensdag met een gebaar voor de fans.


De Europese voetbalbond maakte immers bekend dat het 10.000 gratis tickets zal uitdelen aan de fans van de twee finalisten. Op die manier willen ze het publiek bedanken voor hun geduld en steun tijdens de pandemie, waarin supporters twee jaar lang slechts beperkte of vaak zelfs geen toegang hadden tot de stadions. Vele clubs overleefden onder meer doordat fans geen of minder compensatie eisten voor de gemiste wedstrijden.

Het gebaar van de UEFA blijft niet beperkt tot de Champions League-finale, want ze geven ook 8.000 tickets weg voor de finale van de Europa League en elk 6.000 kaarten voor de finales van de Conference League en de Champions League voor dames. Maar ondanks dat gebaar moet de UEFA toch bakken kritiek slikken omtrent zijn ticketbeleid.

ASTRONOMISCHE PRIJZEN
In één ruk werden immers ook de ticketprijzen bekendgemaakt en daaruit blijkt dat een kaartje voor de Champions League-finale minstens 70 euro zal kosten. Wie een iets betere plaats wil, moet al meteen 180 euro neertellen. In de twee topcategorieën kost een ticket zelfs al 490 of 690 euro. Bovendien zal het stadion ook slechts voor iets meer dan de helft gevuld zijn met fans, want elke finalist krijgt slechts 20.000 tickets. Er zijn nochtans 75.000 plaatsen in het Stade de France. Een deel van de overblijvende tickets wordt nog verkocht aan neutrale toeschouwers, maar een dikke 25.000 tickets worden voorbehouden voor sponsors en andere genodigden.


LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Zou de UEFA alle tickets aan de finalisten moeten geven?

Meest recent

Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

7
7
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

13
13
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

73
73
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

42
42
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

80
80
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

56
56
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

66
66
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

211
211
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

31
31
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

371
371
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

252
252
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

99
99
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

134
134
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

230
230
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

97
97
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

70
70
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

152
152
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

40
40
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

344
344
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

137
137
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

461
461
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

136
136
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

244
244

Meer sportnieuws