UEFA krijgt bakken kritiek ondanks gratis tickets voor CL-finale

door
UEFA krijgt bakken kritiek ondanks gratis tickets voor CL-finale

Volgende week gaan de halve finales van de Champions League al van start, waarin er voor een finaleticket gestreden zal worden tussen enerzijds Manchester City en Real Madrid en anderzijds Liverpool en Villarreal. De winnaars mogen zich op 28 mei in Parijs melden, waar de finale in het Stade de France gespeeld zal worden. De UEFA kwam daarvoor woensdag met een gebaar voor de fans.


De Europese voetbalbond maakte immers bekend dat het 10.000 gratis tickets zal uitdelen aan de fans van de twee finalisten. Op die manier willen ze het publiek bedanken voor hun geduld en steun tijdens de pandemie, waarin supporters twee jaar lang slechts beperkte of vaak zelfs geen toegang hadden tot de stadions. Vele clubs overleefden onder meer doordat fans geen of minder compensatie eisten voor de gemiste wedstrijden.

Het gebaar van de UEFA blijft niet beperkt tot de Champions League-finale, want ze geven ook 8.000 tickets weg voor de finale van de Europa League en elk 6.000 kaarten voor de finales van de Conference League en de Champions League voor dames. Maar ondanks dat gebaar moet de UEFA toch bakken kritiek slikken omtrent zijn ticketbeleid.

ASTRONOMISCHE PRIJZEN
In één ruk werden immers ook de ticketprijzen bekendgemaakt en daaruit blijkt dat een kaartje voor de Champions League-finale minstens 70 euro zal kosten. Wie een iets betere plaats wil, moet al meteen 180 euro neertellen. In de twee topcategorieën kost een ticket zelfs al 490 of 690 euro. Bovendien zal het stadion ook slechts voor iets meer dan de helft gevuld zijn met fans, want elke finalist krijgt slechts 20.000 tickets. Er zijn nochtans 75.000 plaatsen in het Stade de France. Een deel van de overblijvende tickets wordt nog verkocht aan neutrale toeschouwers, maar een dikke 25.000 tickets worden voorbehouden voor sponsors en andere genodigden.


LEES OOK: Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Zou de UEFA alle tickets aan de finalisten moeten geven?

Meest recent

Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

54
54
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

100
100
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

134
134
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

65
65
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

80
80
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

205
205
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

142
142
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

50
50
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

303
303
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

236
236
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

117
117
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

395
395
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

88
88
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

763
763
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

266
266
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

212
212
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

161
161
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

361
361
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

141
141
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

127
127
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

82
82
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

421
421
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

87
87
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

282
282

Meer sportnieuws