'Voorganger snoept Guardiola droomjob af'

88
'Voorganger snoept Guardiola droomjob af'

Pep Guardiola gaat straks normaliter zijn laatste seizoen als trainer van Manchester City in, want de Spanjaard gaf in het verleden al aan dat hij niet van plan is om zijn in 2023 aflopende contract te verlengen. De succestrainer is toe aan een nieuwe uitdaging en opperde dat hij na een rustperiode wel als bondscoach aan de slag zou willen, om zich zo ook op een WK te kunnen tonen.


De voorbije weken viel zijn naam al als een grote kandidaat om de volgende bondscoach van Brazilië te worden. De Seleção neemt na het WK eind dit jaar afscheid van bondscoach Tite, die zijn contract niet zal verlengen. Alleen zouden de Brazilianen dan wel nog even geduld moeten oefenen, want Guardiola komt pas medio 2023 vrij. Het lijkt erop dat ze daarom ook andere pistes verkennen.

Zo stelt journalist Pedro Morata dat de Braziliaanse bond ook denkt aan Manuel Pellegrini. De 68-jarige Chileen was opmerkelijk genoeg de voorganger van Guardiola bij Man City en was in het verleden ook al trainer van onder meer Villarreal, Real Madrid, Malaga en West Ham. Tegenwoordig is hij aan de slag bij Real Betis, waarmee hij dit seizoen op een knappe vijfde plaats staat.

MILJOENEN
Pellegrini heeft bij Betis wel nog een contract tot 2025, wat betekent dat er een afkoopsom betaald zal moeten worden om hem naar Brazilië te halen. Die zou bepaald zijn op 5 miljoen euro. Pellegrini, die ook genoemd wordt als mogelijke bondscoach van Chili, zou de taak krijgen om de Goddelijke Kanaries zonder problemen naar het WK van 2026 te loodsen.

Is hij een betere keuze dan Guardiola?

Meest recent

'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

8
8
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

26
26
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

55
55
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

72
72
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

109
109
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

12
12
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

56
56
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

32
32
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

102
102
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

75
75
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

27
27
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

14
14
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

28
28
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

421
421
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

83
83
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

97
97
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

64
64
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

170
170
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

306
306
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

15
15
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

101
101
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

35
35
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

347
347

Meer sportnieuws