'Voorganger snoept Guardiola droomjob af'

door
'Voorganger snoept Guardiola droomjob af'

Pep Guardiola gaat straks normaliter zijn laatste seizoen als trainer van Manchester City in, want de Spanjaard gaf in het verleden al aan dat hij niet van plan is om zijn in 2023 aflopende contract te verlengen. De succestrainer is toe aan een nieuwe uitdaging en opperde dat hij na een rustperiode wel als bondscoach aan de slag zou willen, om zich zo ook op een WK te kunnen tonen.


De voorbije weken viel zijn naam al als een grote kandidaat om de volgende bondscoach van Brazilië te worden. De Seleção neemt na het WK eind dit jaar afscheid van bondscoach Tite, die zijn contract niet zal verlengen. Alleen zouden de Brazilianen dan wel nog even geduld moeten oefenen, want Guardiola komt pas medio 2023 vrij. Het lijkt erop dat ze daarom ook andere pistes verkennen.

Zo stelt journalist Pedro Morata dat de Braziliaanse bond ook denkt aan Manuel Pellegrini. De 68-jarige Chileen was opmerkelijk genoeg de voorganger van Guardiola bij Man City en was in het verleden ook al trainer van onder meer Villarreal, Real Madrid, Malaga en West Ham. Tegenwoordig is hij aan de slag bij Real Betis, waarmee hij dit seizoen op een knappe vijfde plaats staat.

MILJOENEN
Pellegrini heeft bij Betis wel nog een contract tot 2025, wat betekent dat er een afkoopsom betaald zal moeten worden om hem naar Brazilië te halen. Die zou bepaald zijn op 5 miljoen euro. Pellegrini, die ook genoemd wordt als mogelijke bondscoach van Chili, zou de taak krijgen om de Goddelijke Kanaries zonder problemen naar het WK van 2026 te loodsen.

LEES OOK: Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Is hij een betere keuze dan Guardiola?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

26
26
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

20
20
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

176
176
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

53
53
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

152
152
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

150
150
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

59
59
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

157
157
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

503
503
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

110
110
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

61
61
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

565
565
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

384
384
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

71
71
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

95
95
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

539
539
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

435
435
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

152
152
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

124
124
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

126
126
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

408
408
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

304
304
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

394
394

Meer sportnieuws