Alderweireld bereikt indrukwekkende mijlpaal

door
Alderweireld bereikt indrukwekkende mijlpaal

Toby Alderweireld verdedigt sinds juli vorig jaar de kleuren van Al-Duhail SC, een club uit Qatar. Onze landgenoot moest maandag aan de bak in de groepsfase van de Aziatische Champions League. Dat deed hij met succes.


Alderweireld en zijn teammaats haalden het met 0-3 op het veld van Pakhtakor Tashkent. Daardoor staat Al-Duhail SC op kop in zijn groep met negen punten uit vier gespeelde wedstrijden. Voor Alderweireld had dat duel een feestelijk randje. Het was namelijk zijn 500ste wedstrijd in clubverband, een indrukwekkende mijlpaal in de carrière van de geboren Wilrijkenaar. Dat deelde Alderweireld zelf mee op zijn twitterpagina.

"Als kind dat er altijd van droomde om professioneel voetbal te spelen, voel ik mij geprivilegieerd om sinds het begin te doen wat ik het liefste doe", kruipt Alderweireld in zijn pen. "Eerst met Ajax, daarna met Atlético Madrid, Southampton, Tottenham en Al-Duhail. Ik heb enorm veel herinneringen gemaakt en voelde altijd veel liefde van de fans. Een grote dankjewel aan mijn familie, vrienden en iedereen die mij hielp om deze mijlpaal te bereiken", klinkt het nog.

GERMINAL BEERSCHOT

Het voetbalverhaal van Alderweireld begon bij het toenmalige Germinal Beerschot. Op jonge leeftijd maakte hij al de overstap naar de Nederlandse topclub Ajax. Het was ook in Amsterdam dat hij zijn eerste stappen zette als profvoetballer. Hij werd er vier keer Nederlands kampioen. Daarna ging het naar Atlético Madrid en Southampton (huur).

In juli 2015 telde Tottenham Hotspur 16 miljoen euro neer om Alderweireld naar Londen te halen. Daar zou hij jarenlang spelen aan de zijde van zijn maatje Jan Vertonghen. Met de Spurs won hij geen trofeeën, al haalde hij wel eens de CL-finale. Liverpool was daarin te sterk. Eind dit jaar, op het WK in Qatar, wil Alderweireld nog een (laatste?) keer schitteren bij de Rode Duivels.

LEES OOK: “Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Legende van het Belgische voetbal?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

87
87
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

20
20
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

95
95
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

90
90
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

59
59
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

219
219
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

97
97
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

504
504
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

390
390
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

439
439
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

114
114
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

596
596
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

209
209
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

265
265
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

327
327
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

233
233
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

208
208
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

89
89
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

272
272

Meer sportnieuws