Alderweireld bereikt indrukwekkende mijlpaal

57
Alderweireld bereikt indrukwekkende mijlpaal

Toby Alderweireld verdedigt sinds juli vorig jaar de kleuren van Al-Duhail SC, een club uit Qatar. Onze landgenoot moest maandag aan de bak in de groepsfase van de Aziatische Champions League. Dat deed hij met succes.


Alderweireld en zijn teammaats haalden het met 0-3 op het veld van Pakhtakor Tashkent. Daardoor staat Al-Duhail SC op kop in zijn groep met negen punten uit vier gespeelde wedstrijden. Voor Alderweireld had dat duel een feestelijk randje. Het was namelijk zijn 500ste wedstrijd in clubverband, een indrukwekkende mijlpaal in de carrière van de geboren Wilrijkenaar. Dat deelde Alderweireld zelf mee op zijn twitterpagina.

"Als kind dat er altijd van droomde om professioneel voetbal te spelen, voel ik mij geprivilegieerd om sinds het begin te doen wat ik het liefste doe", kruipt Alderweireld in zijn pen. "Eerst met Ajax, daarna met Atlético Madrid, Southampton, Tottenham en Al-Duhail. Ik heb enorm veel herinneringen gemaakt en voelde altijd veel liefde van de fans. Een grote dankjewel aan mijn familie, vrienden en iedereen die mij hielp om deze mijlpaal te bereiken", klinkt het nog.

GERMINAL BEERSCHOT

Het voetbalverhaal van Alderweireld begon bij het toenmalige Germinal Beerschot. Op jonge leeftijd maakte hij al de overstap naar de Nederlandse topclub Ajax. Het was ook in Amsterdam dat hij zijn eerste stappen zette als profvoetballer. Hij werd er vier keer Nederlands kampioen. Daarna ging het naar Atlético Madrid en Southampton (huur).

In juli 2015 telde Tottenham Hotspur 16 miljoen euro neer om Alderweireld naar Londen te halen. Daar zou hij jarenlang spelen aan de zijde van zijn maatje Jan Vertonghen. Met de Spurs won hij geen trofeeën, al haalde hij wel eens de CL-finale. Liverpool was daarin te sterk. Eind dit jaar, op het WK in Qatar, wil Alderweireld nog een (laatste?) keer schitteren bij de Rode Duivels.

LEES OOK: Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Legende van het Belgische voetbal?

Meest recent

Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

3
3
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

10
10
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

8
8
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

24
24
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

8
8
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

9
9
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

18
18
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

94
94
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

22
22
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

195
195
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

89
89
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

192
192
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

65
65
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

63
63
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

223
223
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

52
52
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

105
105
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

260
260
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

53
53
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

144
144
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

86
86
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231

Meer sportnieuws