Piqué bijt van zich af zich na verdachte miljoenendeal

37 stemmen
Piqué bijt van zich af zich na verdachte miljoenendeal

In Spanje is ophef ontstaan rond Gerard Piqué. De verdediger van FC Barcelona is in het oog van de storm terechtgekomen na een deal over de Supercopa in Spanje. Die wedstrijd werd niet zo lang geleden omgevormd tot een minitoernooi, met ook de vice-kampioen en verliezende bekerfinalist. Bovendien verhuisde het toernooi naar Saudi-Arabië, dat de Spaanse voetbalbond daar royaal voor vergoedde.


Die deal brengt Gerard Piqué nu in nauwe schoentjes, want de verdediger van FC Barcelona blijkt ook stevig te verdienen aan die deal. Volgens El Confidencial was zijn bedrijf Kosmos ook betrokken bij het tot stand komen van de deal en mogen ze daarom tien procent van het contract in ontvangst nemen. Aangezien met de deal over een periode van zes jaar 240 miljoen euro gemoeid is, betekent dat dat 24 miljoen euro naar de zak van Piqué vloeit. Piqué is bovendien zelf vaak actief in de Supercopa met FC Barcelona, waardoor er een zweem van belangenvermenging rond hangt.  

Enkele uitgelekte gesprekken tussen Piqué en bondsvoorzitter Luis Rubiales spreken niet in het voordeel van de speler van Barça. "Geri, gefeliciteerd. En ik heb het niet over de geweldige wedstrijd van gisteren of je doelpunt", klonk het uit de mond van Rubiales. "Bedankt voor alles en je kan voor alles wat je nodig hebt bij mij terecht."

PIQUÉ REAGEERT

Piqué bijt nu via het medium Twitch van zich af. Volgens de speler is alles volgens de regels verlopen. "Ik ben heel trots op deze overeenkomst, want die is enorm belangrijk voor het Spaanse voetbal. Het is helemaal legaal en naar mijn mening is er geen sprake van belangenvermenging", aldus Piqué. "Het enige illegale is dat er audiobestanden zijn uitgelekt naar de pers (...) Als jullie zeggen dat het mijn wedstrijden beïnvloedt, dan hebben jullie geen idee wie ik ben. Het is met ‘shit’ gooien om met ‘shit’ te gooien. Ik kan een commerciële overeenkomst heel goed scheiden van het voetbal", klonk het nog.

LEES OOK: Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Zal hij gestraft worden?

Meest recent

Overmars doet het weer: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club RSC Anderlecht, maar ook bij Antwerp komt ...

1
1
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

79
79
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

11
11
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

320
320
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

71
71
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

481
481
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

278
278
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

394
394
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

405
405
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

73
73
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

699
699
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

340
340
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

1035
1035
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

218
218
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1128
1128
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

479
479
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

203
203
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1336
1336
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

522
522
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1354
1354
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

186
186
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

679
679
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

628
628
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

439
439

Meer sportnieuws