Piqué bijt van zich af zich na verdachte miljoenendeal

37 stemmen
Piqué bijt van zich af zich na verdachte miljoenendeal

In Spanje is ophef ontstaan rond Gerard Piqué. De verdediger van FC Barcelona is in het oog van de storm terechtgekomen na een deal over de Supercopa in Spanje. Die wedstrijd werd niet zo lang geleden omgevormd tot een minitoernooi, met ook de vice-kampioen en verliezende bekerfinalist. Bovendien verhuisde het toernooi naar Saudi-Arabië, dat de Spaanse voetbalbond daar royaal voor vergoedde.


Die deal brengt Gerard Piqué nu in nauwe schoentjes, want de verdediger van FC Barcelona blijkt ook stevig te verdienen aan die deal. Volgens El Confidencial was zijn bedrijf Kosmos ook betrokken bij het tot stand komen van de deal en mogen ze daarom tien procent van het contract in ontvangst nemen. Aangezien met de deal over een periode van zes jaar 240 miljoen euro gemoeid is, betekent dat dat 24 miljoen euro naar de zak van Piqué vloeit. Piqué is bovendien zelf vaak actief in de Supercopa met FC Barcelona, waardoor er een zweem van belangenvermenging rond hangt.  

Enkele uitgelekte gesprekken tussen Piqué en bondsvoorzitter Luis Rubiales spreken niet in het voordeel van de speler van Barça. "Geri, gefeliciteerd. En ik heb het niet over de geweldige wedstrijd van gisteren of je doelpunt", klonk het uit de mond van Rubiales. "Bedankt voor alles en je kan voor alles wat je nodig hebt bij mij terecht."

PIQUÉ REAGEERT

Piqué bijt nu via het medium Twitch van zich af. Volgens de speler is alles volgens de regels verlopen. "Ik ben heel trots op deze overeenkomst, want die is enorm belangrijk voor het Spaanse voetbal. Het is helemaal legaal en naar mijn mening is er geen sprake van belangenvermenging", aldus Piqué. "Het enige illegale is dat er audiobestanden zijn uitgelekt naar de pers (...) Als jullie zeggen dat het mijn wedstrijden beïnvloedt, dan hebben jullie geen idee wie ik ben. Het is met ‘shit’ gooien om met ‘shit’ te gooien. Ik kan een commerciële overeenkomst heel goed scheiden van het voetbal", klonk het nog.

LEES OOK: Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

Zal hij gestraft worden?

Meest recent

WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

19
19
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

140
140
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

236
236
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

24
24
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

30
30
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

36
36
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

86
86
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

113
113
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

88
88
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

124
124
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

476
476
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

298
298
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

81
81
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

396
396
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

137
137
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

807
807
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

127
127
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

50
50
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

111
111
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

93
93
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

220
220
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

411
411
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

368
368
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

617
617

Meer sportnieuws