Piqué bijt van zich af zich na verdachte miljoenendeal

door
Piqué bijt van zich af zich na verdachte miljoenendeal

In Spanje is ophef ontstaan rond Gerard Piqué. De verdediger van FC Barcelona is in het oog van de storm terechtgekomen na een deal over de Supercopa in Spanje. Die wedstrijd werd niet zo lang geleden omgevormd tot een minitoernooi, met ook de vice-kampioen en verliezende bekerfinalist. Bovendien verhuisde het toernooi naar Saudi-Arabië, dat de Spaanse voetbalbond daar royaal voor vergoedde.


Die deal brengt Gerard Piqué nu in nauwe schoentjes, want de verdediger van FC Barcelona blijkt ook stevig te verdienen aan die deal. Volgens El Confidencial was zijn bedrijf Kosmos ook betrokken bij het tot stand komen van de deal en mogen ze daarom tien procent van het contract in ontvangst nemen. Aangezien met de deal over een periode van zes jaar 240 miljoen euro gemoeid is, betekent dat dat 24 miljoen euro naar de zak van Piqué vloeit. Piqué is bovendien zelf vaak actief in de Supercopa met FC Barcelona, waardoor er een zweem van belangenvermenging rond hangt.  

Enkele uitgelekte gesprekken tussen Piqué en bondsvoorzitter Luis Rubiales spreken niet in het voordeel van de speler van Barça. "Geri, gefeliciteerd. En ik heb het niet over de geweldige wedstrijd van gisteren of je doelpunt", klonk het uit de mond van Rubiales. "Bedankt voor alles en je kan voor alles wat je nodig hebt bij mij terecht."

PIQUÉ REAGEERT

Piqué bijt nu via het medium Twitch van zich af. Volgens de speler is alles volgens de regels verlopen. "Ik ben heel trots op deze overeenkomst, want die is enorm belangrijk voor het Spaanse voetbal. Het is helemaal legaal en naar mijn mening is er geen sprake van belangenvermenging", aldus Piqué. "Het enige illegale is dat er audiobestanden zijn uitgelekt naar de pers (...) Als jullie zeggen dat het mijn wedstrijden beïnvloedt, dan hebben jullie geen idee wie ik ben. Het is met ‘shit’ gooien om met ‘shit’ te gooien. Ik kan een commerciële overeenkomst heel goed scheiden van het voetbal", klonk het nog.

LEES OOK: Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

🚀

Zal hij gestraft worden?

Meest recent

Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

477
477
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

81
81
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

43
43
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

39
39
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

34
34
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

549
549
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

251
251
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

400
400
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

137
137
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

210
210
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

186
186
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

146
146
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

100
100
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

109
109
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

121
121
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

316
316
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

536
536
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

123
123
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

528
528

Meer sportnieuws