Piqué bijt van zich af zich na verdachte miljoenendeal

door
Piqué bijt van zich af zich na verdachte miljoenendeal

In Spanje is ophef ontstaan rond Gerard Piqué. De verdediger van FC Barcelona is in het oog van de storm terechtgekomen na een deal over de Supercopa in Spanje. Die wedstrijd werd niet zo lang geleden omgevormd tot een minitoernooi, met ook de vice-kampioen en verliezende bekerfinalist. Bovendien verhuisde het toernooi naar Saudi-Arabië, dat de Spaanse voetbalbond daar royaal voor vergoedde.


Die deal brengt Gerard Piqué nu in nauwe schoentjes, want de verdediger van FC Barcelona blijkt ook stevig te verdienen aan die deal. Volgens El Confidencial was zijn bedrijf Kosmos ook betrokken bij het tot stand komen van de deal en mogen ze daarom tien procent van het contract in ontvangst nemen. Aangezien met de deal over een periode van zes jaar 240 miljoen euro gemoeid is, betekent dat dat 24 miljoen euro naar de zak van Piqué vloeit. Piqué is bovendien zelf vaak actief in de Supercopa met FC Barcelona, waardoor er een zweem van belangenvermenging rond hangt.  

Enkele uitgelekte gesprekken tussen Piqué en bondsvoorzitter Luis Rubiales spreken niet in het voordeel van de speler van Barça. "Geri, gefeliciteerd. En ik heb het niet over de geweldige wedstrijd van gisteren of je doelpunt", klonk het uit de mond van Rubiales. "Bedankt voor alles en je kan voor alles wat je nodig hebt bij mij terecht."

PIQUÉ REAGEERT

Piqué bijt nu via het medium Twitch van zich af. Volgens de speler is alles volgens de regels verlopen. "Ik ben heel trots op deze overeenkomst, want die is enorm belangrijk voor het Spaanse voetbal. Het is helemaal legaal en naar mijn mening is er geen sprake van belangenvermenging", aldus Piqué. "Het enige illegale is dat er audiobestanden zijn uitgelekt naar de pers (...) Als jullie zeggen dat het mijn wedstrijden beïnvloedt, dan hebben jullie geen idee wie ik ben. Het is met ‘shit’ gooien om met ‘shit’ te gooien. Ik kan een commerciële overeenkomst heel goed scheiden van het voetbal", klonk het nog.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

Zal hij gestraft worden?

Meest recent

Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

10
10
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

26
26
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

181
181
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

70
70
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

92
92
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

28
28
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

48
48
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

102
102
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

110
110
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

211
211
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

186
186
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

36
36
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

46
46
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

271
271
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

86
86
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

44
44
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

115
115
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

176
176
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

41
41
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

121
121
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

152
152
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

167
167
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

201
201

Meer sportnieuws