TRANSFERUURTJE: 'Megadeal Man City, beslissing over Clement'

door
TRANSFERUURTJE: 'Megadeal Man City, beslissing over Clement'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat AA Gent in de zomer afscheid zal moeten nemen van één van zijn smaakmakers. Alessio Castro-Montes geeft immers aan dat hij de stap naar het buitenland wil zetten, want de rechtsachter voelt zich klaar voor een stap hogerop. Op die manier wil de 25-jarige zich ook in de kijker spelen van de bondscoach en Rode Duivel worden.



Club Brugge lijkt ook voor een drukke zomermercato te staan. Maar liefst zeven spelers lijken al zeker te gaan vertrekken. Noa Lang wil zelf een stap hogerop zetten, terwijl de contracten van Bas Dost en José Izquierdo aflopen. Daarnaast zullen ook overbodige spelers als Matej Mitrovic, Owen Otasowie, Faitout Maouassa en Federico Ricca andere oorden mogen opzoeken.

Al die vertrekkers zullen ook vervangen moeten worden. Er lijkt bijvoorbeeld nog zeker een spits bij te gaan komen. Daarvoor zou Club al in Griekenland rondspeuren, want ze zouden hun oog laten vallen hebben op Fotis Ioannidis. De 22-jarige is helemaal aan het doorbreken bij Panathinaikos en werd ook al opgeroepen voor de Griekse nationale beloften. Club zou alvast een scout sturen naar de topper tegen Olympiakos om hem in het oog te houden.

BUITENLAND



Manchester City wil in de zomer een nieuwe topspits halen en het lijkt alsmaar meer door te drukken voor de komst van Erling Haaland. Er zouden al meerdere gesprekken plaatsgevonden hebben en City zou bereid zijn om zeer ver te gaan voor de Noor. Die zou meteen een salaris als dat van Kevin De Bruyne voorgeschoteld krijgen, waarmee hij één van de grootverdieners van de Premier League zal worden.

Ook Manchester United wil zich gevoelig gaan versterken. Het wil daarvoor stokken in de wielen steken van Real Madrid, want ze zouden de Koninklijke nog willen aftroeven in de strijd om Aurelien Tchouameni. Nieuwe coach Erik ten Hag wil de Franse international er graag bij en opdracht gegeven hebben hem bij AS Monaco weg te kapen.



In het Prinsdom hing de voorbije weken het lot van Philippe Clement dan weer aan een zijden draadje. Er werd in de Franse pers vorige maand al druk gespeculeerd over een nakend ontslag, maar sindsdien pakte Monaco wel twaalf op twaalf. Een ontslag van de Belgische trainer zou daarom voor eigenaar Dimitri Rybolovlev niet langer een prioriteit zijn. Wel zou CEO Oleg Petrov nog plaats moeten maken.

De toekomst van Dries Mertens is ook nog hoogst onzeker. De Rode Duivel hoopt bij Napoli te kunnen blijven, maar zal dan wel bijna de helft van zijn salaris moeten inleveren. Als Napoli hem laat bijtekenen, zal dat hoogstens aan 2,5 miljoen euro per seizoen zijn, terwijl hij momenteel nog 4,5 miljoen opstrijkt. Als onze landgenoot toch zou vertrekken, lijken drie andere teams alvast klaar te staan. Internazionale zou hem in Italië willen houden, terwijl Inter Miami en Toronto hem naar de MLS willen halen.

LEES OOK: 'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Zal Man City Haaland kunnen overtuigen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

57
57
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

25
25
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

47
47
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

31
31
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

99
99
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

134
134
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

65
65
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

153
153
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

142
142
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

232
232
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

98
98
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

99
99
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

51
51
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

322
322
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

228
228
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

282
282
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

406
406
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

164
164
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

329
329
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1326
1326
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

116
116
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

57
57
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

120
120
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

707
707
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

269
269

Meer sportnieuws