TRANSFERUURTJE: 'Megadeal Man City, beslissing over Clement'

233 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Megadeal Man City, beslissing over Clement'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat AA Gent in de zomer afscheid zal moeten nemen van één van zijn smaakmakers. Alessio Castro-Montes geeft immers aan dat hij de stap naar het buitenland wil zetten, want de rechtsachter voelt zich klaar voor een stap hogerop. Op die manier wil de 25-jarige zich ook in de kijker spelen van de bondscoach en Rode Duivel worden.



Club Brugge lijkt ook voor een drukke zomermercato te staan. Maar liefst zeven spelers lijken al zeker te gaan vertrekken. Noa Lang wil zelf een stap hogerop zetten, terwijl de contracten van Bas Dost en José Izquierdo aflopen. Daarnaast zullen ook overbodige spelers als Matej Mitrovic, Owen Otasowie, Faitout Maouassa en Federico Ricca andere oorden mogen opzoeken.

Al die vertrekkers zullen ook vervangen moeten worden. Er lijkt bijvoorbeeld nog zeker een spits bij te gaan komen. Daarvoor zou Club al in Griekenland rondspeuren, want ze zouden hun oog laten vallen hebben op Fotis Ioannidis. De 22-jarige is helemaal aan het doorbreken bij Panathinaikos en werd ook al opgeroepen voor de Griekse nationale beloften. Club zou alvast een scout sturen naar de topper tegen Olympiakos om hem in het oog te houden.

BUITENLAND



Manchester City wil in de zomer een nieuwe topspits halen en het lijkt alsmaar meer door te drukken voor de komst van Erling Haaland. Er zouden al meerdere gesprekken plaatsgevonden hebben en City zou bereid zijn om zeer ver te gaan voor de Noor. Die zou meteen een salaris als dat van Kevin De Bruyne voorgeschoteld krijgen, waarmee hij één van de grootverdieners van de Premier League zal worden.

Ook Manchester United wil zich gevoelig gaan versterken. Het wil daarvoor stokken in de wielen steken van Real Madrid, want ze zouden de Koninklijke nog willen aftroeven in de strijd om Aurelien Tchouameni. Nieuwe coach Erik ten Hag wil de Franse international er graag bij en opdracht gegeven hebben hem bij AS Monaco weg te kapen.



In het Prinsdom hing de voorbije weken het lot van Philippe Clement dan weer aan een zijden draadje. Er werd in de Franse pers vorige maand al druk gespeculeerd over een nakend ontslag, maar sindsdien pakte Monaco wel twaalf op twaalf. Een ontslag van de Belgische trainer zou daarom voor eigenaar Dimitri Rybolovlev niet langer een prioriteit zijn. Wel zou CEO Oleg Petrov nog plaats moeten maken.

De toekomst van Dries Mertens is ook nog hoogst onzeker. De Rode Duivel hoopt bij Napoli te kunnen blijven, maar zal dan wel bijna de helft van zijn salaris moeten inleveren. Als Napoli hem laat bijtekenen, zal dat hoogstens aan 2,5 miljoen euro per seizoen zijn, terwijl hij momenteel nog 4,5 miljoen opstrijkt. Als onze landgenoot toch zou vertrekken, lijken drie andere teams alvast klaar te staan. Internazionale zou hem in Italië willen houden, terwijl Inter Miami en Toronto hem naar de MLS willen halen.

LEES OOK: 'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Zal Man City Haaland kunnen overtuigen?

Meest recent

Anderlecht maakt knaltransfer Goto wereldkundig

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

15
15
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

26
26
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

43
43
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

65
65
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

75
75
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

37
37
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

312
312
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

93
93
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

125
125
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

135
135
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

144
144
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

476
476
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

142
142
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

130
130
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

368
368
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

285
285
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

86
86
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

654
654
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

235
235
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

173
173
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

512
512
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

241
241
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

395
395
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

447
447
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

869
869

Meer sportnieuws