TRANSFERUURTJE: 'Megadeal Man City, beslissing over Clement'

door
TRANSFERUURTJE: 'Megadeal Man City, beslissing over Clement'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat AA Gent in de zomer afscheid zal moeten nemen van één van zijn smaakmakers. Alessio Castro-Montes geeft immers aan dat hij de stap naar het buitenland wil zetten, want de rechtsachter voelt zich klaar voor een stap hogerop. Op die manier wil de 25-jarige zich ook in de kijker spelen van de bondscoach en Rode Duivel worden.



Club Brugge lijkt ook voor een drukke zomermercato te staan. Maar liefst zeven spelers lijken al zeker te gaan vertrekken. Noa Lang wil zelf een stap hogerop zetten, terwijl de contracten van Bas Dost en José Izquierdo aflopen. Daarnaast zullen ook overbodige spelers als Matej Mitrovic, Owen Otasowie, Faitout Maouassa en Federico Ricca andere oorden mogen opzoeken.

Al die vertrekkers zullen ook vervangen moeten worden. Er lijkt bijvoorbeeld nog zeker een spits bij te gaan komen. Daarvoor zou Club al in Griekenland rondspeuren, want ze zouden hun oog laten vallen hebben op Fotis Ioannidis. De 22-jarige is helemaal aan het doorbreken bij Panathinaikos en werd ook al opgeroepen voor de Griekse nationale beloften. Club zou alvast een scout sturen naar de topper tegen Olympiakos om hem in het oog te houden.

BUITENLAND



Manchester City wil in de zomer een nieuwe topspits halen en het lijkt alsmaar meer door te drukken voor de komst van Erling Haaland. Er zouden al meerdere gesprekken plaatsgevonden hebben en City zou bereid zijn om zeer ver te gaan voor de Noor. Die zou meteen een salaris als dat van Kevin De Bruyne voorgeschoteld krijgen, waarmee hij één van de grootverdieners van de Premier League zal worden.

Ook Manchester United wil zich gevoelig gaan versterken. Het wil daarvoor stokken in de wielen steken van Real Madrid, want ze zouden de Koninklijke nog willen aftroeven in de strijd om Aurelien Tchouameni. Nieuwe coach Erik ten Hag wil de Franse international er graag bij en opdracht gegeven hebben hem bij AS Monaco weg te kapen.



In het Prinsdom hing de voorbije weken het lot van Philippe Clement dan weer aan een zijden draadje. Er werd in de Franse pers vorige maand al druk gespeculeerd over een nakend ontslag, maar sindsdien pakte Monaco wel twaalf op twaalf. Een ontslag van de Belgische trainer zou daarom voor eigenaar Dimitri Rybolovlev niet langer een prioriteit zijn. Wel zou CEO Oleg Petrov nog plaats moeten maken.

De toekomst van Dries Mertens is ook nog hoogst onzeker. De Rode Duivel hoopt bij Napoli te kunnen blijven, maar zal dan wel bijna de helft van zijn salaris moeten inleveren. Als Napoli hem laat bijtekenen, zal dat hoogstens aan 2,5 miljoen euro per seizoen zijn, terwijl hij momenteel nog 4,5 miljoen opstrijkt. Als onze landgenoot toch zou vertrekken, lijken drie andere teams alvast klaar te staan. Internazionale zou hem in Italië willen houden, terwijl Inter Miami en Toronto hem naar de MLS willen halen.

LEES OOK: Onana en Doku gaan viraal met groot nieuws

Zal Man City Haaland kunnen overtuigen?

Meest recent

Leko hint: 2 talenten voor grote doorbraak bij AA Gent?

Voor AA Gent staat de eerste officiële opdracht van het seizoen gepland voor 27 juli, wanneer ...

12
12
'RWDM haalt voormalig toptalent, Eupen vindt keeper'

De Challenger Pro League belooft komend seizoen alweer razend spannend te worden na de zinderende ...

6
6
Tottenham heeft spraakmakende transfer beet, Arsenal bijna

Terwijl de Jupiler Pro League binnen twee weken alweer van start gaat, is het in andere landen nog ...

14
14
‘Club verrast met miljoenenbod op Ajax-pion’

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

383
383
Toby over Shauni: “Ze had me mogen verlaten”

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

53
53
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

120
120
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

248
248
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

186
186
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

508
508
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

452
452
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

1113
1113
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

224
224
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

434
434
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

484
484
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

296
296
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

829
829
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

137
137
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

363
363
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

260
260
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1820
1820
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

198
198
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

235
235
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

380
380
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

381
381
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

505
505

Meer sportnieuws